CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: senduduk

Toilet training

pun ada masalah juga dengan anak lelaki no 2 ni. dah 3 thn 6 bulan. plannya tahun ni nak masukkan tadika. tapi, tadika tu hanya terima budak diaperless. sbb tak ada helper.

start toilet train masa umur nya 3thn 3bulan. hampir 4bulan sudah. train on weekend/public holiday. so far, ok. dia boleh bagitau nak buang air kecil.

malangnya, bila ke taska, taska masih pakaikan anak saya diaper (saya still bekalkan, takut-takut dia tak berani nak bgtau pengasuh walaupun dah diajar).  pengasuh bgtau, anak saya tak cakap. tiba-tiba tgk dah terbuang air kecil kat lantai.. then, dioang pakaikan diaper.. hmm.. saya rasa tak ke mana lah toilet train yg kami ajar kat rumah tu.. kalau di taska masih berdiaper..

macamana ye nak buat?

kebanyakkan kawan-kawan yang saya tanya, taska yg train anak dioang. tapi, nampak macam taska ni tak membantu..

adakah patut saya tukar taska? atau anak saya yang bermasalah?

ada jugak terpikir nak amik unpaid leave ni.. huhu

Adik aku dah 13 tahun, membuang sendiri reti tapi sampai skang tak reti nak basuh sendiri.. Anak aku nanti memang 2-3tahun dah kena potty training la ya...

Lalajack posted on 18-2-2013 07:24 PM
Adik aku dah 13 tahun, membuang sendiri reti tapi sampai skang tak reti nak basuh sendiri.. Anak aku ...

itu pun kalo berjaya. bukan satu perkara yang senang.

weekend lepas (sabtu & ahad), aku BERJAYA buatkan anak aku berak kat mangkuk tandas dari berak dalam pampers.
rasa riak nya.
aku dok hotel. so, pagi2 (lepas breakfast), aku duk2 baca suratkhabar atas katil sambil tengok anak2 aku main/membuas. takde aktiviti lain sebab laki aku keje. fefeling Tai Tai.
so, aku perasan le bila anak aku tu perangai lain mcm sket. aku perasan, anak sulung tu dia mcm cakap kat diri sendiri - nak berak. tapi, takde action.
aku cepat2 suh dia gi toilet. aku guide le. aku pegang dia sebab dia mcm takut2 sket dok atas mangkuk tandas tu.
pasa masa yang sama gak, baby aku berak, dia terus duduk bertinggung. aku biarkan ajek la. sebab dia kecik lagi. lantak le dia nak
berak dalam pampers.

aku rasa, utk kes aku nie, berjaya sebab aku dok hotel.
bila dok hotel, aku takde aktiviti lain selain tgk tv, tgk anak & baca suratkhabar. pastu, bilik hotel kecik.
so, mmg boleh focus 100% kat anak.
aku baca the STAR pun ambik masa yang lama. kat hotel ajer aku boleh baca THE STAR. mcm killing the time gitu.

kalau dok umah, basuh baju lagi. nakjemur baju lagi. nak basuh pinggan lagi. nak kemas bilik lagi. pastu nak makan lagi. sebab makanan lambat. kalau dok hotel, boleh makan awal2. itu ini itu ini.. takleh focus 100% kat anak. alert perlakuan aneh kat anak. harapkan anak bagi tau. padahal aku sedia tahu dah..budak2 mana reti lagi nak bagi tahu kan..
nak baca paper lama2 pun terasa rugi masa. banyak keje lain menanti.

sebab no.2, aku takut2 kan anak aku, orang hotel marah kalau bilik busuk bau taik. Last edited by Hana on 4-3-2013 11:14 AM

anak dara vase yg 4 tahun ni... so far so good laa
start train xyah guna pampers since awal 2012....same mcm TT vase beli toilet trainer gak...
masa mula2 tu mmg agak payah... tapi mujurlah taska pun bantu bdk2 untuk tak yah pakai pampers....
pd TT xperlu risau kot, sbb biasanye bdk2 ni kalo ke tandas, pengasuh akan monitor....  lagipun  tandas taska tu pun mmg yg size2 utk bdk2 cilik ni guna....tapi xtau laa taska tempat lain...

tapi agak leceh time kitorg outing laa...  
tapi yg leceh tu, time kami outing lah....

12
Return to list New