CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: senduduk

Mak marah aku tgking anak

Wlupun aku kdg2 naik antu gk tgk perangai budk yg ngengada ni , tp kwn slalu pesan, budk2 yg lum baligh ni kompom ahli syurga lg tau. X takot ker mrh ahli syurga. Kita ni, byk lg nk kna hisab sblum masuk syurga, InsyaAllah..so, kna sm3 sbr eh dlm mndidik ahli2 syurga nih..

last saturday hantar anak ke kelas tambahan. Time rehat tu duduklah sama sama dgn dia juga kawan kawan dia. Ada budak perempuan ni (umur 5 tahun lebih) cerita pada kawan kawan dia yg her mom like to yell .. siap dia bagi contoh cara mak dia menengking. Terkedu aku sekejap. Imagine lah mcmana anak anak kita bercerita pada kawan kawan dia tanpa disedari terdengar oleh orang asing/luar ..malu wehhh

Hana posted on 20-2-2013 02:30 PM
aku rasa, WAKTU yang sesuai tuk tambah bilangan anak ialah bila - anak yang ada tu - BOLEH uruskan d ...

Agaknya wife yng bekerja ni memang mengalami stress menguruskan anak. I kat ofis yg sgt stress ni, balik rumah tengok anak buat perangai. Oh my lagik bertambah stress giler, mulalah nak tinggikan suara. I guess ofisnyer masalah dah terbawa ke rumah.

I pun sgt garang ngan anak. My hubby kerap tegur, dah macam ibu tiri katanyer. Baca kat sini i rasa i patut bersabar sikit kut.

Sama lah... saya pun selalu gak jadi tarzan bila anak2 buat perangai. Kdg2 cuba gak nak muhasabah diri,  cuba lari msk bilik bila anak mengamuk tapi msalahnya dia plk nak ikut masuk bilik. Siap ketuk2 pintu bilik panggil ibu..ibu. Silap haribulan jiran ckp saya plk yg kurung anak dlm bilik... Addoiii... anak baru 2, 6 thn & 3 thn.

mcm mana la nk ilangkan sikap yg suka marah2,....tengking2 ni kan...
ada petua ke...
sian kat anak2....

fifie_olin posted on 18-4-2013 11:37 AM
mcm mana la nk ilangkan sikap yg suka marah2,....tengking2 ni kan...
ada petua ke...
sian kat anak ...

selawat byk2... InsyaAllah hati akan tenang n perasaan marah pun hilang.

Follow Us
malu anak ko tgking dia depan opah nya..

You can scold just don't scream the house down. You'll look like a mad woman.

It's your right to scold your child. No one has the right to say your parenting skills are wrong.

Don't teach them now you'll REGRET it later.

Janganlah tengking2 anak sndiri . Anak awk tu fhm kalau awak ckp elok-elok. Cuma biasalah budak2 ni nak perhatian je sikit. Jgn lah tengking dia tak kiralah besar sgt salah dia. Nnti dia makan hati. Of course lah, mak awak mrah sbb awk dok tengking anak awk tu. Tak baik tau nanti awak tinggi darah dan anak awak tkut ngan awak smpai takmo rpt ngan awk. Budak kecil pun ada perasaan tau.

Me dulu sbl ada maid pun selalu tengking2 anak.. nak tau time bila me akan suka menengking ni... time peak hours iaitu slps blk keje.. ambik dowang kat nursery, bawa balik, kemas baju2 kotor dowang .. letak dalam bakul baju kotor.. pastu rushing solat, masak... me paling awal sampai umah kul 7.30mlm.. so leh tak bayangkan caner havocnyer time tu... dah ler me sorang2... anak 3 umur 10,6 dan 2 thn.... anak bongsu me tu pulak jenis tak leh tgk mama dia berdiri.. so asal me nak masak jer... mesti dia datang dapur minta me dukung... nangis2... dah la me ni rushing nak masak... kang nak tgk homework dowang lagi... hubby me mmg balik lambat... paling awal pukul 10.00 - 11.00 baru nampak batang hidung.... so mmg kene tengking la si tenit tu... masa tu dia baru setahun lebih... mmg me igt sangat ada sekali tu me tengking dia kuat... sampai leh nampak dia terperanjat sangat... terus dia gi depan... abang ngan akak dia terus ambik adik dowang bawa tgk tv kat depan... tapi lepas tu mmg rasa menyesal sangat taww.....

tapi lepas ada maid (alhamdulillah... dapat jugak pembantu) keadaan berubah... skrg ni.. balik umah even letih... me terus dukung dak tenit tu dulu.... cium2 dia, layan dia borak2 ngan bahasa dia yg susah nak difahami tu.... pastu lepak depan tv... sambil layan kakak ngan abang borak2 pasal sekolah... pastu me naik bilik mandi, solat... then baru turun balik.. makan.... lepas tu kalau dowang ada homework tgk2 kan homework .. lepas tu baru sama2 tgk tv.. sampailah jam 11.00 mlm.. baru naik tidur.....  tak ada dah nak tengking2 anak dah... best tak?  ngeeeee.....

gticute posted on 7-3-2013 05:15 PM
Agaknya wife yng bekerja ni memang mengalami stress menguruskan anak. I kat ofis yg sgt stress ni, ...

utk kes aku, aku rasa, aku nak kejar masa/rushing2.
nak berebut bilik air lagi. - satu bilik air tu yang suka direbut orang. yela. semua sabun2 mandi kat situ.
nak mandi lagi.
nak solat lagi.
kalau bilik air tu attached dgn bedroom takpela. kita ajek yang guna.
budak bergaduh/menangis lagi.

otak aku takleh handam le kalau budak nangis time aku blum mandi. misti hangin punya.. sakit kepala hotak.

Sayamama posted on 23-5-2013 04:59 PM
Me dulu sbl ada maid pun selalu tengking2 anak.. nak tau time bila me akan suka menengking ni... tim ...

aku pun rasa, solution terbaik ialah ada MAID. bukan kita yang MAID.
bila kita yang MAID, pastu nak layan anak lagi itu yang berapi api hangin tu.
MAID tu tugasnya buat keje2 rumah lagi bodo lagi rutin. mmg patut MAID yang buat keje2 bodo tu, bukan bini.
tapi, tak semua laki paham. especially laki aku. dia ingat keje2 rutin tu otomatically bergerak sendiri. pastu menentang2 mak dia full houseweife dgn ramai orang anak.

rasa2nya perasaan marah ni kat semua mak2 ade cuma ape yang berbeza cara kita mengawalnya..kadang2 ada ibu bapa yang sabar tahap dewa tapi ada juga yang xboleh bawa bersabar langsung...rasanya faktor usia juga mempengaruhi...

ai dulu mula2 ada anak..nampak pemarah juga..ai assume anak ai pandai semua..tapi hakikatnya xde guna kita amik pendekatan nak sembur aje kalu ada kesalahan die..at least kita kena bawa bercakap n pujuk dengan baik + bersabar...walaupun lambat tapi hasilnya untuk jangka masa panjang...

c kaka stat xpakai pampers masa umur 2 tahun..alhamdulillah sukses...xde masalah..antara ai ngn abah die mmg ai slalu pemarah tp ai perhati die cari ai juga untuk mengadu...mebi sbb dia gegirl kot

Tk pnh tengking anak... tp br marah2 sikit pn HB dh tegur, 'Budak tu br nk idup!'

pooh belum jadi ibu..mungkin pooh x arif lagi nak selami hati ibu2 yg suka menengking anak..tapi pada pooh menengking anak hanya buat kita makin jauh dari dia..jangan salahkan anak kalau satu hari nanti anak kata lebih sayangkan opah dari kita sendiri yang kandungkan dan lahirkan dia..

12
Return to list New