CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: UmieEcha

Pengasuh yg boleh dipercayai, masih wujud kah???

ikut nasib.
aku hantar anak aku yang umur 4 tahun.
pengasuh baik tapi, umah kampung ajer la. which, aku pun tak berkenaan. pastu dia dah jaga ramai budak, dlm 10org. tapi, rata2 budak tadika la. tapi, memandangkan senang nak transit dari tadika ke umah tu sebab salah cikgu tu akan bawak dia, pun dekat dgn tadika, jalan kaki ajek..so, aku tutup mata ajekla.
takpela. umur 4thn dah pandai pilih..yang mana dia nak duduk..kat mana dia nak tido. dah pandai mintak mandi kalau kotor sgt.

mamaezah posted on 28-5-2013 02:39 PM
satu lagi...........nak share, ada satu taska kat Desa Pinggiran Putra...tempat mama la tu....one da ...

dekat nursery memang budak2 semua tido serentak, masa yang sama tiap hari ~ nap time.
memang dah di train mcm tu. kalau xnak tido pun semua org kena baring je walaupun mata terkelip2 x boleh tido. tutup lampu.
cikgu pun baring sama teman budak2, takde la bagi ubat batuk ke apa.  

Nak Cari pengasuh di percayai ke!!??

Sebelum cari pengasuh untuk jaga anak awak...kakak bagi tip dulu...
                      Kadang 2x pengasuh baru 2 atau 3 bulan sudah tak nak jaga..oleh anak yang di htr oleh ibu bapa.Kenapa????

1) Ibu bapa terlampau cerewet...lebih lebih lagi klu anak pertama...calut sangat....
                                           lebih-lebih lagi...bab buai macam umiecha...ni lah..tk nk buai...kenapa?!!...
                                          Alasan sebab nak ke mana -mana susah....betul kan.......
                                          Bagi ibu / bapa yang dah ada 2 atau 3 anak...alasan tu dah di anggap basi....
                                         sebabnya guna buai lagi mudah......Tuhan sudah bagi manusia niii berfikir..dan mencipta buai
                                        untuk kemudahan tetapi ...tidak menggunakannya......Sebleum nii kakak pun berfikir mcm gi tu juga...
                                        tetapi bila sudah anak ramai ...buai juga kakak perlukan  sebab....dapat rehat.....dan dapat buat kerja lain..
                      2) Bagi ibu.bapa yang baru mendapat anak pertama..kadang-kadang macam sudah pengalaman anak 10 orang.
                                        tak nii..lah ..tak tuu.. laaa.. Sepatutnya bawak berbincang laaaa dengan pengasuh...
                      3) Umiecha...Kenapa asyik hari2x nk msg tanya pasal anak pada pengasuhhh.....
                                                         - Tak percayakan pengasuh ke...
                                                         - Klu baby tu menanggis pun....awak nk buat apa???nk terus balik ke ...nk pujuk anaknya...jangan ngangis
                                                           lepas tu pergi kerja semula....Jangan salah anggap pada pengasuh...kadang2x penagasuh tak nak
                                                           ibu nya risau sebab tu dia ckp ok...pandai-pandai lah pengasuh tu nk jaganya...so kena percayakan
                                                           pengasuh....
                     4) Umiecha cakap.....di harapkan duit aje.....Klu pengasuh tu fikirkan duit...sampai sekarang dia akan jaga anak awak....
                                                          mesti ada problem kat situ....

5) kadang 2x ni..      ada juga ibu bapa berfikir duit yang di bagi tu..siap makan utuk anaknya...Akak ada jaga anak orang dalam  4 tahun...
                                                      ibu/bapa  pada mulanya bawak makanan utuk anaknya...tapi dia tak ambil tahu kesukaan makanan anaknya...
                                                     bawak je ..makanan tu di buang je lah...sebab tk nk makan.....lama kelamaan dia tk bawak langsung...dh lah mintak kurang..
                                                     sabun nya pun tak bawak...berus gig anaknya dekat 2 tahun tak tukar..ambil anak pun lambat. Dulu janji pukul 5 dh ambil .
                                                    Makin lama makin lambat ambi anak nya....bAgus kalau ada pengasuh charged  o/time..... Ada lagi satu ibu bapa nii...
                                                    anak nya kekerapan batuk and demam.Ubatnya tak bawak.. Dah laaa tak baik-baik....at last baru..terkeluar juga dari mulut
                                                    ibunya...setiap minggu dia kasi mandi di kolam renang and kadang2x kasi mkn aiskrim,,......
                                                   .kirim salam akak nk jaga anak dia asyik sakit je....penyakit nya boleh berjangkit kat anak
                                                    kakak, Kakak pun kena keluar duit utk ubat anak kakak...........dh bnyk kali  beritahu pun buat tak tahu
                                                    ....sengal betul...

Kesimpulannya...Jangan lah cerewet....cuba lh guna buai.......jangan salah kan pengasuh...sebab kakak nii pengasuh......dh bermacam-macam
              karenah ibu bapa..ada yang bagus.....ada yang baik ...ada yang permurah..    .yang tak pemurah....tu .....jaga lah sendiri yeeeee..............

sory ye klu terrasa............  sabar je lah.....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

isu ibu bekerja dengan pengasuh memang takkan penah habis
anak saya dah 2,3 kali balik telinga sebelah kanan merah berurat2
pertama saya nampak memang dah tak sedap hati.

tapi saya sedapkan jugak hati ni mungkin anak saya nakal terkena apa2
kali kedua nampak saya cakap oh anak saya nakal sebab tu kena tarik telinga
kali ketiga nampak terus saya tanya dia.
dia boleh cakap mungkin anak saya garu
takkan garu sampai macam tu?

sekarang ni tengah mencari pengasuh lain.
sakit hati betol tengok anak kita yang baru nak masuk 2 tahun tu balik telinga merah2..
sebelum ni ok jer dia jaga. tapi sejak2 dia mengandung ni yang tak berapa nak ok..
kalau kuku panjang sangat pun dia takkan potong kalau kita tak sempat potong..
dah tanya boleh jaga ke? dia cakap ok jer anak saya bukan gaduh sangat pun katanya..

aku baru baca status member aku kat fb... dia punya maid lempang anak dia kat pipi.. aku rasa kuat yg amat sbb sampai bengkak pipi budak tu plus ada kesan jari... budak tu baru umur 3tahun.. alasan maid tu stress sbb gaduh dgn mak dia kat kg.. so budak tu plak wat sepah umah.. tu yg ngamuk tu.. padahal member aku ni layan baik maid dia.. maid nak mkn kfc beli kan.. bg maid pakai hanset.. facebook bagai.. tak payah masak2 kat umah.. jagakan anak je.. in fact bulan pose pon menu buka tak payah masak.. member aku tu beli kat luar.. bila ada keje.. member aku tu siap balik jap hntr lauk kat maid... tp sampai hati maid tu lempang anak dia..

Masa nano duduk dkt kawasan lama.. area ulu kelang, bbsitter kepada anak2 nano Alhamdulillah ok.
nano tak byk cerewet & dia pon boleh bwk sembang kalau bab2 anak2 nano.

1st, niat nano masa nak cari bbsitter, nak cari org yg berakhlak baik, yg dpt jaga anak2 nano dgn baik.
Sbb anak2 byk habiskan masa siang hari di rumah bbsitter. Jadi akhlak/cth yg baik amat penting supaya anak2 nano dpt cth dan teladan yg baik.
Makcik ni ibu tunggal. Takde la tua sgt. Ada anak2 yg masih bersekolah 2 org. Masa nano hantar anak 1st, baby lg... ada sorang je budak yg dia jaga. So termasuk anak nano 2 org lah. nano bgtau, nano tak tidurkan anak dlm buat, TETAPI, nano tak kisah kalau dia nak tidurkan anak nano dlm buai. Ikut selesa dan yg tak menyusahkan dia.
Before dpt bbsitter yg ni, 2 kali tukar bbsitter sbb diaorg ckp anak nano taknak minum susu & asyik nangis je. Masuk buat pon nangis.
TP bila dgn mcik ni, nano tanya "ok ke dia makcik? dia nangis2 tak? susahkan makcik?" makcik tu jwb "budak kalau tak nangis, mcm tak normal je. biasa la nangis.. tp takde lah teruk pon". Lega rasaaaaaa....

2nd, selain berakhlak baik, nano pastikan yg dia boleh terima nano bg anak nano susu badan. Alhamdulillah... makcik tu terima. sbb dia pon ada cucu yg OKU, sebaya anak nano yg minum susu badan. Dia tahu mcm mana nak panaskan dan simpan susu badan. Dia dh pernah jaga ramai budak sebelum ni, cuma skrg dia taknak ramai2.
Bila nano dpt 2nd baby, dia ok je nak jaga. tp tup tup, dia tak dpt jaga sbb cucu dia dpt sekolah khas, takde org nak tunggu. Jadi dia x dpt nak jaga anak2 nano. masa tu dh takde anak org lain, anak2 nano je dia jaga. Sedih sgt... nano nangis, makcik tu pon nangis.
Tukar babysitter, alahaiiiii... bbsitter yg jenis buat duit laa jugak.
Takleh lambat, kena sediakan makanan, sediakan buai. Yg buat nano lg tak suka, dia tidokan anak nano yg baby dlm buai, letakkan tuala kecik sebagai lapik kat dada baby & dia bg letakkan botol susu. Byk kes baby tersedak susu sbb buat mcm ni la. tidokan baby dlm buat letak botol susu kat mulut.
Anak yg sulong pon jadi murung.. mcm tak happy je. setiap kali ambik, dia mcm muram jee. tak ceria. tak byk ckp.

Selang beberapa bulan, bbsitter lama jaga balik sbb bbsitter baru tu pandai2 nak transfer anak2 nano ke nursery anak dia yg baru je nak buka. nano taknak. kalau nak hantar nursery, dh lama nano hantar.. takyah cari bbsitter.

Alhamdulillah... makcik yg lama tu syg anak2 nano. sampai skrg, wpon dh pindah, masih berhubung. rumah dia dkt je ngan rumah mertua.

Follow Us
Umiecha, tak baik awak mengata pengasuh sesuka hati.  Cuba cermin diri sendiri dulu. Awak sbg ibubapa dah bagus sgt ke? Kalo bgus, nape smpai pengasuh tu xnak jaga anak awk. Setiap yg berlaku mesti ade sebab...

Ini pengalaman sy sbg seorg pengasuh. Mcm2 karenah ibubapa yg sy dah jumpa. Byk mkn hati sebenarnya jadi pengasuh ni. So kpd ibubapa yg anta anak pd pngasuh jdikan cerita sy ini sbg pengajaran. Kdg tu sikap ibubapa sendiri yg buat pngasuh geram, buat pengasuh mcm kuli, ingatlah pengasuh pun ade perasaan. Sikap pertama yg sy jumpa, mak ayah yg ckp xserupa bikin, anta ank nk cpt, ambik nye lmbat. Ckp msuk keje kul 8.30pgi smpi 5.30ptg je. Tetiba anta nyer kul 6.30pgi ambil kul 8mlm. Lamenyer?? Ape bikin?? Santai2 dulu ke?? Nk kuar mane2 anta ank pd pengasuh kdg smpai kul 11mlm. Suka2 hati jer. Pengasuh pon ade keje lain nk buat, bukan nk ngadap anak awk sorg jer.. kedua,  jenis mak ayah yg cerewet tak tentu psl, dh la ambik anak lewat, kat dpn2 kita pi cek bdn, telinga, idung anak, bersih ke tak...ade kesan dera ke tak.... pengasuh jaga elok2 mak ayah lak wat camtu. Ingat  pengasuh tu patung ke? Tak de perasaan ke ape?? Cubala sensitif sikit. Yg ketiga, isu buai, kalo ank tu tepuk2 terus tido xpe, ni kena dodoi, timang2 dulu baru leh tido, kalo berhenti bangun balik. Takkan nk suh pengasuh riba, dodoi2 dari pagi ke mlm. Teruklah mcmtu. Pengasuh pon nk mkn, nk solat... bila pengasuh msuk kan anak dlm buai mak ayah tak bole terima, bising n komplen mcm2. Yg ke empat, bayi nyusu bdn, kalo dh tahu susu ank kena cairkan, panaskan, sediakanlah warmer utk pengasuh, setiap botol susu beku pengasuh kena msk air, kalo mcmtu la, gas penuh xsampai sebln dh habes, keje msk air jek. Cubalah mudahkan pengasuh. Mcm umiecha ckp, jaga asal bole n nk duit jer, suka2 ati awk jer ckp pengasuh mcmtu.... pk la cerdik sikit. Yg kelima tak reti adab, suka2 jer terjah umah pengasuh, ini rumah bukan taska k.... kalo setakat 2-3 kali nk cek umah ok ke tak xpelah, ni setiap kali dtg ambil anak terus melulu masuk, kdg sampai ke dapur pulak, kalo bini jer xape lagi, ni laki nyer pon skali, kalo time suami pengasuh xde umah mane bole wat camtu. Tunggu aje la kat luar kejap. Yg keenam, kedekut/berkira, suka ati potong upah mngasuh... tak bincang dulu. Pastu brg2 keperluan anak tak bawak, semua pengasuh kena sediakan.. ingat duit 200 tu cukup ke utk makan, sabun, bedak, bil2 semua. Abestu pengasuh xde upah?? Pakai kereta besar, tak nak kalah, tapi kedekut nauzubillah....

Sikap yg ketujuh,mak ayah yg pengotor... seluar anak dh basah kena kencing, tapi masih di pakaikan anta pd pengasuh. Ape salahnyer anak dh hancing mcmtu terus bawa msuk bilik air mandikan dulu. Bersihkan dulu anak sebelum anta pd pengasuh. Ni smpai kan sofa umah pengasuh pon basah kena kencing. Dh menambah kerja pengasuh kena cuci sofa bagai. Tapi pandai pulak, kalo pengasuh yg jaga comot sikit jer dah melenting ckp pengasuh jaga tak elok, anak masam lah melekit lah... pandai pulak komplen2. Sikap yg ke lapan, tak tahu ambil hati/berkira sgt... kalo bawa jajan utk anak bawa sebungkus jer utk anak dia, anak2 pengasuh tgk kecur jer, nangis2 nk jugak. Kalo dtg bawak jajan seposen tu baik tak payah, mkn je lah kat umah, kesian lah sikit kat budak2 lain. Tak pk ke anak awk tu kat umah pengasuh pon mkn jajan anak2 pengasuh jugak.... jagalah hati pengasuh, jgn kedekut sgt. Bawaklah biskut2 ke, kuih2 ke.. stkat 2-3 ringgit tu apela sgt.... Sikap ke sembilan, mak pemalas, salahkan pengasuh bila berat badan anak tak naik, tapi anak sendiri nk mkn tak penah nk bekalkan ape2 kesukaan anak, sesekali masaklah jugak utk anak, ni lepas tgn semua pd pengasuh... ckp si anak suka mkn mee, tpi tak penah bekalkan mee, takkan ari2 pengasuh nk msk mee ikut selera anak awk..pastu komplen anak kurus la, apela.... Sy jenis memilih jaga budak. Kalo mak ayah yg jenis byk songeh, awal2 sy pulangkan semula anaknyer. Sy takkan jaga. Sy tak suka mkn hati hari2, kerja tak ikhlas pon tak guna.

Saya setuju dgn kata kata ibuza
Saya juga pengasuh...
Setakat ini saya menjaga 2 baby - 5 bulan dan 9 bulan.
Alhamdullilah kedua kedua parents ini amat bertimbang rasa dan tak kedekut
Rezeki yang Allah beri kepada mereka sekeluarga dikongsi bersama
Ada aje makanan yg dibawa utk kami sekeluarga
Kalau sy buat kuih atau masak makanan istimewa sy berkongsi dgn mereka

Mula mula jaga baby boy yg berumur 5 bulan utk 22 hari saya rasa terlalu stress
Sb baby ni bila letak menangis, bila menangis sampai kejang
Saya dan suami sampaikan stress, rasa nak pulangkan aje tak nak jaga lagi
Tapi disebabkan terlalu kasihan dan ingin tahu puncanya, sy nekad jaga nya juga
Saya kaji dan check diinternet apa puncanya sambil paksa ibu bapanya ke doktor
Rupanya baby kena colic
Then ada lagi pemasalahannya, belakang baby terseliuh semasa dlm jagaan taska
Tapi sekarang semuanya dah ok alhamdulillah

Parents and pengasuh kenalah selalu berbincang dan bertanya
Jangan terlalu berkira dengan pengasuh
kalau lambat amik, have the courtesy to call atau sms
Jangan terlalu demanding, pengasuh tahu menjaga anak mereka tahu kerja mereka
( sy mengaku bukan semua )
Jika ingin menegur, guna bahasa yg molek bukan berkasar sb mereka BUKAN MAID ANDA!!!
Hormati pengasuh sebagai mana ada menghormati kaum keluarga anda
kepada pengasuh juga, jangan lah terlalu fikir fasal duit.
Lakukan kerja anda sebagaimana anda telah diamanahkan
Sayangi mereka sebagaimana anda menyayangi anak anda sendiri

My 2 cents - Peaceeeeee yawwwww

sy takda pengalaman hantar anak pada pengasuh cuma ada berkawan dgn jiran yg jadi pengasuh. jiran lama ni mmg baik,nampak dia mmg syg bdk2. ada niat nak hantar baby pd dia tapi dia tolak sebab dia dah jaga 4orang. 3 dah besar 1 baby. aritu dia ambik baby 2 bulan tapi dia tak sanggup jaga sebab baby tu menangis nak kena pegang dan duduk kat buaian je. masih ada yg boleh percaya tapi bukan semua. perhatian mesti kurang bila dah jaga ramai. rasanya kurang perhatian tak pe lagi dari kena dera dengan kena maki hamun hari2. boleh biol otak.

Pengasuh 1 : orang tua dah 5 series tapi merokok. Botol susu anak letal kat tepi bekas abu rokok... jiran komplen kenapa anak aku asek nanges saja.... pastu aku tengok sendiri baby 2 bulan yang baru je mak dia hantar kat situ, dia bagi susu tak pegang pun baby tu.. letak botol susu atas towel yang dia letak atas dada baby.. nak nangis aku kesian dengan budak tu... aku cakap kat mak budak tu kang takut jadi isu la pulak...  last2 mak baby tu gaduh dengan makcik pengasuh.. terkantoi satu hari berak budak tak cuci bersih.. bau bay pulak busuk.. tak terjaga.. anak aku plak tak dibagi makan... nasi bekal habis tapi lauk langsung tak berusik.. last2 aku cari pengasuh lain...

pengasuh 2 : anak dah masuk 8 bulan kuat panjat sana sini... suka explore tempat baru.. tapi pengasuh macam buat tak peduli.. setiap minggu akan ada kesan biru kat dahi anak... last2 aku tengok anak aku lebat teruk kat pinggang. aku dengan laki saspek anak aku tu dah kena cubit.. terus last2 aku hantar taska .... nasib baik dalam hujung tahun ni ada jugak yang nak ambik budak....

sejak peristiwa dapat pengasuh yang tak berapa nak elok ni aku fobia sket kalau nak buat baik contoh nak kasi buah tangan ke masak lebih sikit ke... aku tengok lagi kita buat baik lagi terbalik yang kita dapat...Bukan tak ikhlas tapi tengok muka anak aku rasa bersalah sangat... tak mampu nak jaga dia 24 jam pastu dapat plak pengasuh tak bagus...

adehhh.... asyik tukar2 pengasuh je... anak kita baru 10bln tp pengasuh dia dah 6 org setakat ni... pengasuh yg ke-5 & ke-6 bagus tp sorg pregnant n sorg lg nk fokus kt anak dia thn depan amek UPSR... susah seh nk cari pengasuh yg btol2 baik zaman skrg... mcm2 kes dera kite tgok kt berita tiap2 hari... nk hntr kt taska pun risiko jgk, maybe lg tinggi kot... huhuhu

dekat my taska ada mak budak keluarkan anak dia serta merta kerana ada pengasuh tersalah letak minyak yu yi cap limau botol besar ke dlam beg org lain... habis di makinya pengasuh tu.... huiii ... mental apa mak budak tu

UMMI_MAI posted on 26-11-2013 12:42 PM
dekat my taska ada mak budak keluarkan anak dia serta merta kerana ada pengasuh tersalah letak minya ...

wah...camtu sekali..punyalah straight.

Ok.. Ya punya story plak..
Anta anak kul 6.10 pagi.. amik dlm kul 7.30/7.45 mlm sbb naik bas pg keje..
Klo hubby keje ptg amik dlm kul 6/6.30 ptg..

Pengasuh sume ok..

No. 1 - Jaga anak 1st smpi umur 2 1/12 thn.. stop jaga anak sbb kena nata naak dia sekolah..
Baju anak mmg dia basuh.. jaga pun tip top.. Jiran sebelah umah jer..

No. 2 - Jaga anak 2nd smpi umur 11/12 thn..
Pun ok gak sbb family dia mmg suka bebudak.. berenti jaga sbd dia bela kucing n anak 2nd kena xzema...

No. 3 - Start jaga anak 2nd n 3rd smpi skang
Pun bagus jugak.. jiran dpn umah... kekadang dia amik anak weekend sbb nak main..
Pg supermarket hangkut anak sume.. wpun dia offer nak jaga.. xcept klo yg kecik tdo..
Ya x penah kuar berdua je dgn suami tuk 'bdating' n tinggal anak dgn pengasuh.. sbb Ya tau dia pun nak rehat cam kita yg keje office ni...

Jgn tlalu cerewet..  bab bersih n agama mmg kena jd priority..
Buai kat umah pengasuh je dia guna.. kat umah sendiri anak suka tdo bawah.. x de masalah..
Payment mmg x penah potong pun dia or kita cuti.. anggap jer cuti tahunan... ha..ha..
Klo dia tegur anak kita jgn tlalu kecik ati.. mayb anak kita ada buat salah.. jgn sampi pukul bantai udah..
Kuku anak potong sendiri jgn harap pengasuh.. diaorg pun nak buat menda lain..
Anak Ya fully BF.. susu mmg Ya dah cairkan dulu sblm anta umah dia n letakkan dlm botol sukat siap2.... dia tinggal panaskan jer..

ibuza posted on 2-11-2013 06:57 PM
Sikap yg ketujuh,mak ayah yg pengotor... seluar anak dh basah kena kencing, tapi masih di pakaikan a ...

betul 2.. ada gak mak2 ni yg pemalazzz..
pestikan nak anta anak pampers ganti dulu.. klo bole baju pun sama klo dah kotor (2 sbb Ya basuh baju anak2 berbakul2.. asik ganti baju jer.. ha..ha..)
Ada mak yg anta anak dgn berak2 sekali kekononnya dah lmbt pg keje... hurmmm...
klo mak pun x leh jaga anak sendiri sebaik mungkin mcm mana dia nak harapkan pengasuh 2 100% perfect..

hahahaha sy ni xdela cerewet sgt tp agak teliti (masih blh tolak ansur)...

mcm aritu sy bg anak mkn ubat cacing sbb umur dah setahun kan... 3 hari pertama lps mkn ubat cacing dia buang air mmg lah ade nmpk urat putih & hitam... org ckp itu lah cacing@parasit dlm perut anak kita... selepas tu, dia ade buang air besar tp kluar urat hitam beserta rambut... bkn sikit dlm 3-4 helai rambut sederhana pendek... aduiiihhhh cuak la wei, 1st time jd cmtu...

owg gtau husb dia pun cuak n suruh tanya pengasuh kot2 anak kte kt umah dia ade t'makan or nmpk anak kte main2 rambut ke ape... kte tnye la baik2 kot2 ade ke ape... kte x marah just nk tau knpe blh jd cmtu... tup2 husb pengasuh tu bengang kata owg ni complaint bini dia x reti jaga anak la apela pastu terus xnak jge ank owg lg... huhuhu x patutlah ko terus m'hukum mcm tu, kne jgk tanya 2-2 pihak ape yg jd baru blh buat keputusan kan... nak xnak kne lah amek EL n cari pengasuh baru... esok mula hantar kt pengasuh baru yg kwn husb rekemen... mudah2an urusannya anak ku dipermudahkan, amin...

antara pengasuh yg kte cari sendiri spt di internet dgn yg rakan@org rekemen, pd sy yg org rekemen tu lg blh percaya n bagus jagaannya...

pejam celik pejam celik anak umie dah setahun sebulan, alhamdulillah membesar dgn sihat n aktif... tp blom jln lg sbb bdn semangat asik sebut NAK MAMAM jer... hihihi

kalo anak ko tu umur baru setahun tpi dh 7-8kali bertukar pengasuh/kena reject, tu makne nyer, mak pak ank tu jenis CEREWET TAHAP GABAN, tak pon suka menipu, tak sorg pengasuh pon yg lekat, xingin nak jaga. selama sy mengasuh ank2 org. Alhamdulillah. .. boleh bertahan dari bayi hingga ank2 msuk sekolah dh. msing2 kekal dgn sy walaupon berkenalan hanya melalui internet, saling sayang menyayangi,  dh anggap mcm famili sndiri, smpai kan anak2 tak nak balik umah bila mak ayah dtg ambil. ko boleh nk cerewet,  tpi agak2 jugak lah, jgn berlagak diri tu bagussssss sgt, pd hal pengotor bdn ank penuh ruam ko biar kan aje.... baju yg pengasuh pakaikan ptg. Esok pgi2, bju tu jugak yg ank ko pakai. dari ptg ke mlm nk tido, xde lap2 bdn ank tu sikit, tukar baju lain ke hape... esoknyer anta kt pengasuh dgn hancing, busuk tu, kesian ank tu.... dpt mak pak mcm bgussss.... tpi pengotor. ... aptb....

ibuza posted on 3-3-2014 05:22 PM
kalo anak ko tu umur baru setahun tpi dh 7-8kali bertukar pengasuh/kena reject, tu makne nyer, mak p ...

pengasuh yg macam bagus pun ada jugak.. nak kutuk tu berpada2 la sikit, main judge je orang kalau terpaksa tukar2 pengasuh tu sebab cerewet.. tak payah la nak judge , you are not in their shoes..