CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: danie_sid

YURAN TASKA

anak manja umur 3 thn..hantar taska,kene byr rm300,thn lpas kene bayar rm270

ot plak selepas jam 630ptg rm4/jam..

la ni tgh peknen anak no.2,igt nak carik pengasuh je,sal kalo anto kat taska,kene bayar rm350

tt area kl ka? aku area penang..ank 4, 2 n 3 bln. skang byaq 550 bln dpn nak pindah umah dah survey pengasuh baru dia nak cas 600..tanya gak taska yg ngajaq n sekali kelas fardu ain depa cas 350 sorang...hmmm klu antaq 2 org 750 + bb antaq pengasuh 250...wow seribu x kira lg pampers susu huhhuhuhu

saya duk KL. tension betul. gaji tak besar ciput ajer..
dan tgh preggy 3 bulan 1/2 insyaALlah due anak ketiga 5/11 ni...
tu yg mcm nk pengsan..

ni pun mcm tiba2 dpt surat dr owner taska letak dlm beg anak 2 hari lps tu yg twerkejut.. nk carikan school yg utk anak 4-6 tahun tu diorg rata2nya da tak ambil new intake. kena tgu registration bulan 10 ni utk intake january 2014...
klu bulan 11 dan 12 tu tahan skit la sbb tgh berpantang tp still kena byr org jaga dlm pantang + maid (insyaAllah klu dapat sbb mmg da booking kat agent)

cuma yg bulan june-august ni mana nak korek nk topup rm200++ tu aduh....

leylapple posted on 22-5-2013 11:41 AM
kat tempat aku pun dah nak naik bulan depan..sebab perlaksanaan gaji minimum tu...

nak tak nak te ...

Kat Selangor ada subsidi mcm tu ker?? tak tau pun....

AmMiNafeesa posted on 22-5-2013 04:37 PM

takder ker??lupa lah..

kalau kena bayar rm850 lagi better ambik maid. itu gaji maid dah tu.

Follow Us
LiliSam posted on 21-5-2013 01:35 PM
saya pun antar kat pengasuh je..mintak2 dia tk mintak naik rega.hehehe...sorang dia charges RM150. ...

skrg bukn senang nak dpt pengasuh yg ok..
baguslah Lilisam dpt pengasuh yg baik dan tak berkira sgt ;)

raihaneem posted on 24-5-2013 06:40 PM
skrg bukn senang nak dpt pengasuh yg ok..
baguslah Lilisam dpt pengasuh yg baik dan tak berkira s ...

tau takpe...masa memula dulu kira tawakal je dulu..alhamdulillah sgt . rasa nya anak aku pun mmg duduk situ sampai besar.hahaah.

Hana posted on 23-5-2013 01:56 PM
kalau kena bayar rm850 lagi better ambik maid. itu gaji maid dah tu.

itu lah pasal. kelau kena maid yg elok perangai syukur..kalau tak..lagiii penin di buat nya

Mahalnya yuran, patutla kat area rumah ni, mana2 ibu yang anak da 3 org diaorg sanggup lg berenti keje dr letak kat taska,,
tapi kesian plak klu ibu yg mesti keje utk bantu ekonomi keluarga, xda pilihan, dengan kos idup kat KL ni yg makin meningkat..
Sabarlah TT, cuba survey taska lain atau pengasuh utk anak/kautim ngan owner taskake utk naikkan sikit je yuran taska tu...

LiliSam posted on 21-5-2013 01:35 PM
saya pun antar kat pengasuh je..mintak2 dia tk mintak naik rega.hehehe...sorang dia charges RM150. ...

Saya ni tgh dlm pantang anak ke 3, pikir nk keje lepas abis pantang ni, asben plak x bg green light alasannya bukan senang nk cr pengasuh yg boleh percaya, betuah betulla siapa yg boleh dpt pengasuh yg kita boleh percaya..

epysha posted on 21-5-2013 12:35 PM
kalo gj tt besar takpe la...

betul tu, klu gaji kecik mcm x berbaloi plak keje, tp bila suami je yg keje, perbelanjaan keluarga plak limited,,pening dibuatnya para ibu yg dok bandar2 besar ni..

anmum3 posted on 25-5-2013 09:08 PM
Saya ni tgh dlm pantang anak ke 3, pikir nk keje lepas abis pantang ni, asben plak x bg green ligh ...

kalau suami mampu ..blh lah berenti..kalau tak mampu susah jugak.. mcm org sblh ai..isterinya x keje..suami lah keje..tp ku nengok keje mcm nak mampus..anak 3..ni nak masuk 4.. sabtu ahad mmg payah la nk tgk muka laki dia..apatah lg hr bekrja kan.aku rasa laki dia byk amik OT..outstation gitu

AmMiNafeesa posted on 22-5-2013 04:37 PM

Kat Selangor tak tahu tapi Jabatan Kebajikan Masyarakat ada bagi subsidi kat parents yg gaji rendah bawah rm500....boleh refer link ni..

http://www.jkm.gov.my/index.php?option=com_content&view=article&id=955&lang=en

untuk parents yg berpendapatan tidak lebih dr rm2K dorang bagi subsidi rm180 tapi kena hantar kat taska komuniti..yg pasti taska ni tak banyak.. refer link ni..

http://www.jkm.gov.my/index.php?option=com_content&view=article&id=241%3Asubsidi&catid=178%3Ataska&Itemid=502&lang=en

LiliSam posted on 25-5-2013 11:02 PM
kalau suami mampu ..blh lah berenti..kalau tak mampu susah jugak.. mcm org sblh ai..isterinya x ke ...

betul tu, mcm saya ni nk kata suami mampu hundred persen tu tak la jugak, puas jg nk membudget blanja keluarga.
Tapi tula bila yuran taska dah naik ni mcm manala kdaan suami isteri yg dua2 perlu kerja baru cukup blanja sebulan,,klu gaji masing2 tinggi xpa..

anak 11 bulan n 4 tahun , dua org rm400.
okla tu.. harga adik beradik, sbb yg jaganye kakak ipar .
alhamdulillah..

huhu...
masa hantar pengasuh dari umur 2bln - 3thn - RM200.00 seorg (area PJ)
memang lepas 3thn nak hantar anak ke taska..
tapi bila dah ada kenaikan mcmni agak membebankan juga...
mungkin kena tgok betul2 taska itu berbaloi atau tidak dengan yuran bulanan nya...
mcm skg anak ke2 4thn saya .. saya hantar LC jln kristal sec 7 shah alam...alhamdulilah - Sbln RM360.00
apa pun belum lagi terima berita dari taska pasai kenaikan tersebut..
harap tiadalah kenaikan...
yang ke3 tahun depan dah 4thn...rasa-rasa nak tuggu umur 5thn le baru masukkan taska n...

sy kena kerja sebab suami keja kerajaan gaji cukup2 utk hidup kat KL dgn anak nak masuk 3 org.
nak ambil maid suami tak setuju katanya tak selesa sbb rumah 3 bilik, satu bilik kitorg, satu bilik baju satu lg klu buat utk maid anak2 nak duk bilik mana nnt... anak yg sulung tahun dpn da 5 tahun patut da asing bilik cz yg sulung boy, second girl...

nak anta pengasuh sy pulak risau cz anak perempuan pengasuh kadang ada org luar keluar masuk umah jadi mcm kes kakak sy anta anak lelaki dia gi pengasuh anak2 pengasuh suka bw jalan2 kluar dr umah. pernah skali kakak amik anak dia tak mau minum/makan rupanya tgk lidah dia terbelah sbb jatuh.kena jahit 2 layer budak tu setahun lebih baru nk start bercakap da lidah pulak kena jahit.... pengasuh xtau pun lidah budak tu darah.. suspek jatuh ms bw playground... bil kena jahit rm4k++ aduh nasib baik dia ada takaful so byr 10% aja..

nak berhenti kerja mmg lum mapu dr segi kewangan skrg ni sbb suami cukup2 byr rumah, kereta, motor dan bil2...
sy bayar taska anak2, insurans anak2 perbelanjaan lain...

danie_sid posted on 29-5-2013 11:24 AM
sy kena kerja sebab suami keja kerajaan gaji cukup2 utk hidup kat KL dgn anak nak masuk 3 org.
nak ...

Simpati saya kat danie. Kat kuarters suami saya, ada pengasuh jaga sampai 10 bayi/kanak2. Tak tau la macam mana pengasuh tu nak handle semua

dr kecik anak aku anta taska harga rm250 skrg dia da 4thn pon rm250

plus adik nye yg baby rm250 gak. sebulan =500

kalau lah aku dok dekat dgn mak / mentua bleh anta kt diorg

berbaloi aku byr 500 / lebih lg pon xpe.

tp ape boleh buat plhn kt putrajaya terhad...

OT: keje kuat nak kompol duit. bajet bla anak da skolah darjah 1a ku nak benti memandangkang status aku pon kontrak jer.

OT: gilos x aku tbace kt paper persatuan taska lembah klang nak naik kn yuran rm450. kalu 2 org da 900. kalu gaji stakat 1500 baik dok umah jg anak. apstu jg sorg dua anak jiran. lg bagus