CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: black-shirt

Wujudkah Persaingan Sesama Menantu?

me biras ada sorang jek..so far baik jek ngan dia..time balik kg hubby pun ok jek bergurau senda gelak ketawa gitu..xde pulak nk rasa ada persaingan ke apa..kadang ada jugak MIL citer yg biras bagi tu bagi ni kt dia..so?....xdela x kisah ke apa..tp me just being me..kalau me nk bg something, me bg jek..xperlu nk kena ada hint atau bg sbb org lain pun bg jugak ke apa..org nk kutuk belakang ke, sukahati la..kalau ada buat salah, me open to any teguran kalau ada..gitu la konsepnya..

Biras aku ..a..b..c..si a cerita pd si b yg mertua slalu kutuk si b..si b cerita kat aku yg mertua suka kutuk si a dan aku..si c nampak cam menantu kesayangan tapi rupa2nya kena kutuk juga ngan mertua..pemalas rumah berselerak katanya..mertua aku semua menantu dia kutuk..so biras2 xpayah la brrsaing..berbaik2 lg bagus

wujud ke?

Tak pernah lak terfikir.  Selalu buat hal sendiri jer.  Masing2 ada kelebihan sendiri.  My biras semua pandai masak compare dgn diri saya.  Tapi takdelah saya jeles ke apa...

Yang penting suami saya happy

intriQue posted on 17-2-2014 12:58 PM
wujud ke?

Tak pernah lak terfikir.  Selalu buat hal sendiri jer.  Masing2 ada kelebihan sendiri.  ...

betul tu...asal depa x kacau umahtangga kite sudah... dorang nk beli kete baru ke...
g becuti sakan ke...biarla dorang..hehehe....

memang wujud pun tapi saya xheran..

lantak depa laaa...hehehehe

mmg ade, cm biras aku.tyme aku baru2 kawen bkn main baik ag. tp bile dpt tahu aku prgnant, pangai dea dah pelik, slalu dtg jenguk mil, dr pg - ptg, ari2 lak tu. Pstu bile aku ckp mengidam n fil ade masakkn..trus ckp untongla u, abah sayang..u kan menantu bgsu..kawen dgn ank kesygn dea..

Follow Us
entahlaa, belah laki iols ni, menantu ramai lelaki..
so, xdek persaingan laa..

iols bertiga setakat ni menantu perempuan (belah hubby), sebab adik laki
hubby ada 2org lg yg x kawin..
antara menantu perempuan, iols yg keje bagus sket sebab sorg tu x keje, sorg lg pulak, keje pembantu
tadika jee, tp kami bertiga xdek nak bersaing sebab laki depa tu
keje biasa2 je..

cuma, klu time rya berjumpa, diorg aderla puji bju iols cntik, nmpk mahal
dsb, tp xdekla pulak diorg nk bersaing menunjuk aper2 ke sebab diorg x
berkemampuan mcm iols (ader duit gji sdiri, ader kereta sndiri, diorg xdek sumer tu..)
so, persaingan x wujud antara kami..

tp klu dengan SIL tu diorg la biasanya nmpk mcm dengki2 sket klu nmpk iols ni lebih sket drpd diorg..
ader je x kene.. tp lantaklaa.. huhu..

dalam family husband i tade kot
sebab husband i ialah the only son

i dengan kakak ipar n adik ipar pun tak cakap banyak
i rasa berdiam diri adalah lebih baik dari cakap banyak dan memungkinkan munculnya rasa sakit hati atau kecil hati

Aku xde biras tp aku ada 2 org kakak ipar. So far.xde.plak nmpak persaingan. Kt group WA pn ok aje.maybe abg2 aku garang kot dan mak aku x memilih kasih. Mcm kak ipar aku yg sorang ni xpandai masak so sedaara ada juge berckp tp mak aku selalu backing kata, bukan tanggungjawab isteri memasak lagipun kalau suaminya x kesah, kita org luar x yah sibuk. Kakak ipar aku ygv kedua pandai bawa diri so xde apa isu2. Dia rajin kasi hadiah baju kat birasnya. Lagipun dlm fmly aku mak aku nye adik beradik ada yg dkt 20 thun x berhubung psl àkes biras gaduh biras n suami sebelahi isteri msing2. Pasal tu kot abg2 aku amat garang dgn wife2 dorang psl xnak kitorang adik beradik gaduh n terpisah mcm tu

Ada gak.... Biras aku yg sulung ni ok... Aku suka dgn dia... Ngam la...maybe tua dia sket kot dari aku kan... Happy la dgn dia tapi biras aku yg bawah aku ni ya ALLAH pening aku nak layan..

Maybe sebab masih budak kot... Abih spm terus
kawin pastu x keja.... Asyik la duk tanya gaji aku.... Rasa nak fire je.. Klu aku beli barang kemas sibuk la nak jeling jeling.... Dlu selalu perli aku sbb x gak peknen... Aku sound dia sekali baru dia takut.... Hahaha...

Tapi aku layankan je la.... Dan aku cuba bina hubungan yg baik dgn dia... Kita yg lebih tua ni kena la faham peel yg belum matang ni...

X de. Aku dengan biras baik.
Sebab dua2 bukan menantu kesayangan. Hehehe
Tapi kawan aku ade sorg. Biras dia asyik nak cari pasal je.

dlm family husband I, hanya kakak dia dan husband I saja yg dah kahwin, so biras I lelaki.
bertegur sapa pun jarang, nk sembang ramah tamah apatah lg. konpem tadak masalah dengki mendengki. hehe.

setakat ni alhamdulillah..aku dan biras sorang ppuan nie, baik-baik saja...sesekali tanya kabar kat wasap....tak adalah nak bersaing ke apa. ..biras lelaki pulak, jarang sangat bercakap...

Biras aku ni nak up dia je.dia la lebih semuanya.jumpa berbual raya dia la beg paling lawa.beg paling mahal.usap baju org tanya kain swiss cotton ker? Ak wat dono.dah tahu peel pprt.bo layan

ada biras sorg pmpuan n sorg lelaki..yg ngn pmpuan  xde la wujud persaingan ke apa..sbb abg ipar dh kwen selama 19 tahun n smpi skrg mil, fil n sil xberapa nak boleh terima lg wife abg ipar tue aka my biras pmpuan..so cm saya sorg je la menantu perempuan yg ngam ngn mil n sil..xde nak berlawan apa kot..sbb biras housewife..saya keje..tp dia ada la bisnes skit2 kuih raya n kek..dia pakai tudung ariani..saya pkai tudung asal cantik..xde brand pun xpe..lgpun background family kitaorg pun jauh beza..mak ayah saya org keje kerajaan..mak ayah dia org kg biasa..so stkat skrg nie..xde rasa nak bersaing ke apa..dia pndai wat kuih..saya pndai tunjuk kuih je tiap kali raya..

so far baik belah bel or belah hb xde plak pangai dengki2 saing menyaing ni...
belah hb lg best...derang anggap mcm adik beradik sendiri je

Bersederhana (keep a low profile), bersihkan hati, besarkan jiwa.  Kalau kita ada rezeki lebih, kongsilah dgn ahli keluarga yg lain.  Kalau mereka ada rezeki lebih, berdoalah agar keuntungan mereka itu membawa mereka lebih dekat kpd Allah.  Kalau ada aura yg tidak sihat dari pihak lain tu, jgn diumpat, dikeji.  Doakan agar mereka berubah.  

Alhamdulillah, mcm bel, belah saya dan belah suami, tak ada sikap saing-menyaing, dengki-mendengki.  Kita diuji berbeza2.  Sabar itulah kuncinya.
Last edited by Genkidesuka on 10-9-2014 09:11 AM

bg pihak saya memg ade persaingan,saya ade dua org biras permpuan,kami bertiga badn lebih kurg memg slim masing2..berbnding kak ipa kami yg badn masing2 macam dipam2 tu bukn persaingan kami ler.hihi

dengki tu biasa ade,tp dgki diam2 jela..huhu..saya punye biras sorg ni anak 4 selalu jdi bahan umpatn MIL,sebb dia pemlas,dia jnis tk kisah org nk cakap apa..biras saya sorg lg ni sgt2 pndiam lawa jugk orgnye tp suke bt hal sndri.berbnding saya ni mult becok n agak rjin sikit,saya tak suke duduk saje buang masa main telfon,sembg2..saya akan cari kerja lain cntohnye ngemas dapur,bsuh pinggn,ni bukn bodek tp lebh pada sifat simpti pada mil yg kena kemas rumh sorg2..

saya tak anggp persaingn sagt tp lebh pada mnjaga family,cntoh baju anak2,makn anak2.saya selalu mnjaga imej ni depn PIL,bukn bodek tapi lebh pd mnjaga imej..saya cerewt jugak,tak suke org pakai brg anak saya n anak saya guna org punye,berbnding biras 4anak tu jnis tk kisah,anak nk bt ape,pakai ape,smua tak kisah,cincai je konsepnye.

saya selalu pakai kan anak bju yg cntik n bru sebb tak suke tgok anak  selekeh.bg saya persaingan tu lebh kepada menjaga imej je..sekian

Wujud mmg wujud.
Masing2 nak cuba tunjuk baik.
Nak menang hati mil.tp aku jenis lantaklah.
Mmg aku mls nk mik hati mil aku.
Aku jenis baik2 gitu je.sbb aku ni kalu jenis xpuas hati
Aku akan lepas je cakap..buat apa nak simpan2.. so mmg kdg2
Tercuit batang hidung mil tu.aku baik ngn arwah pak mertua je.
Dgn mak mertua janggal.
Mcm ipar aku ada yg mengumpat ipar sulong..mmg aku bg sedas
Mil aku umpat ipar lain pun aku bg sedas.
Sbb bg aku satu je.kalau berani buruk2 kn n umpat org lain kat blkng
Xmustahil blakang kita org2 tu boleh buat sedemikian

Takde kot.. biras2 aku ok semua..
cuma MIL ni mcm obses sikit hal gaji n pangkat..
sikit2 nak cerita si A dah jadi pengarah, si B gaji ribu riban, si C banyak saving..bla3.. Last edited by manganini on 24-10-2014 10:08 AM