CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rebas

[MERGED] All about Taska, Tadika, Kindergarten, Preschool

Taska kat Kem. Pelajaran tuh private ker Puspanita punya? Kalau Puspanita punyer maybe better sikit dr private. Coz taska padi kat JPA nih (under puspanita JPA) ok jagaannya. Tempat bersih coz selalu diselenggara. Ada laa kes HFMD hari tuh tapi bukan dari taska. Bawaan budak dari rumah. Masa kena HFMD tuh sehari taska tutup sebab kem. kesihatan dtg bersihkan taska. Tapi tuh laa taska nih dah tak terima baby yg parents keje luar JPA. Dia ambik kakitangan yg keje JPA jer.

aku br call adik aku tanya pasal arwah anak sedara dia...alhamdulillah dah selamat dikebumikan pukul 8 mlm pada hari isnin...mengikut cerita penjaga di taska tu..selepas parent dia hantar pagi tuh dia tido n happen penjaga taska tu nk alihkan kepala dia & tgk ada darah keluar dari hidung arwah..tapi sikit je dan ada laa sikit lekat kat bantal dia..masa tu dorang kata badan dah lembik dan nadi dah lemah n dorang rush bwk pg hospital..sampai hospital dia masih ada tapi dah nazak...arwah meninggal semasa mama dia bacakan yassin kat sebelah dia...

yang sgt2 membuatkan hati aku hiba ialah bila adik aku cerita air susu mama dia keluar byk sgt dan breast dah bengkak...dan mama dia tak sampai hati nk buang susu tuh..siap pegang botol smbl nangis (masa tuh mama dia dalam bilik dan arwah tgh disembahyangkan diluar)....meleleh air mata aku dgr...persiapan raya buat arwah juga dah dibuat...

Dr nk buat post-mortem tapi parent tanak..so tak boleh nk buat kes ke atas taska tu...dorang redha dengan ketentuan Allah...cuba kita bayangkan bb 2 bln nk dibuat post mortem..sampai ati ke?...

takpe laa kalau betul kesilapan di taska mereka akan membayarnya diakhirat kelak..dunia mungkin terlepas tapi TIDAK di akhirat nanti...

buat parent arwah...byk2 bersabar di atas dugaan Allah yg maha hebat ini...yg pasti ada hikmah disebalik setiap dugaan itu...

apa2 pun marilah kita sedekahkan AL FATIHAH buat arwah....dia sedang bahagia disana bersama Penciptanya...

sedih giler baca, mmg meleleh air mata nih...semoga arwah bahagia disana n menanti mama n papanya di sana, Amin...

33# ida4615

Sedih laa saya baca esp part susu tuh. Tak tertahan rasanya air mata nie nak kuar. Saya dpt rasakan sedih dan hiba perasaan seorang ibu tatkala kehilangan anak kesayangan walaupun saya tidak pernah mengalaminya. Semoga dia tabah dan sabar menjalani perjalanan hidup tanpa anak kesayangan apatah lagi syawal bakal menjelma. Pasti ada hikmah disebalik kejadian. Sesungguhnya si ibu tidak perlu risau sebab anaknya sudah menunggu di pintu syurga. Amin.

Alfatihah.. I can feel the pain...
moga die terus tabah menghadapinya....

Alfatihah...semoga the parent terus tabah.

Follow Us
maaf ckp leee ibu2....bila benda ni berlaku...byk faktor kita kena kaji..kecuaian sudah pasti...sebenarnya..most of taska melayu...ramaiiiii sgt...

bila aku tgk2 balik....kita cuma bayar 250 - 300 ajaaa...pastu pengasuh 2-3 org sahajaaa...makan ramai222...tido bentang tilam ramai2...

kat kondo aku...ada taska cina...RM500...mahal...tp condusive ooo...jd....lu pk laa sendiri...dont expect byr byk nih....nak suruh org jaga anak kita mcm kita jaga...

aku nih plan nak bukak taska kat opis ni...tapi tak terjalan2 lagik projek aku..bila pk cenggini...mcm ilang semangat pulak...

Alahai sedih nyer.. Tak berani baca page depan... tapi dah tau kesedihannya...

Cakap nuds tu betul... Kalau dah ramai , susah nak kawal...
Tapi biasalah manusia... nak murah, tapi service first class...

Im so lucky my babysitter cuma jaga my baby sorang jer...
So, dia tak der masalah sangat...

ya allah sedihnyerr!!! aku pon baru start letak baby umur 50 hari kat nurseri...
risaunya dengar berita mcm nie

38# nuds

Ur condo tu, RM500 murahlah tu for nursery cina. My officemate palg murah pun RM600. Ada tu sampai RM900. Tu yg Adra tak berkira ngan babysitter coz tgk my non muslim fren bayar banyk.

bulat rase x leh gak salahkan pasal bayar byk or bayar sikit...
yg paling penting kat sini sikap pekerja taska tu sendiri...
lagi satu management taska tu pun same...

sebab bulat start antar anak sok taska mase lepas pantang...
1st taska tu mmg pekerja dia bagus sgt2...
tp ade gak le incident baby bulat mase tu kena cakar kat muke,,
lepas tu diorg sedar trus diorg separate bilik...
mmg diorg ngaku le salah diorg..
tp bulat nk marah lebih2 pun x sampai hati sebab diorg jaga mmg elok...

taska 2nd lak... pekerja taska ok.. mmg budak2 semua sayang...
tp management lak buat hal..
gaji x mo bayar betul2 kat pekerja2 dia..
so, asyik tukar2 org je...

taska yg skrg ni pekerja nye org indon..
mmg kureng pun taska ni...
dh le kuku anak bulat kalau panjang bukannye diorg nk tolong potongkan...
heheheh...
tp tak pe le...
sebab anak bulat transit je dok situ kejap je...
so, ok je lah....

taska cine mmg bayar mahal tapi ade gak kes baby mati kat taska...
2 tahun lepas rase nye kes tu...

so, bukan sebab rate pembayaran...
sikap pekerja taska tu sendiri..
samada pandai/ikhlas nk jaga budak2 or not... ;)

ibu bby tu kje kt opis aku, baru 2 ari lps cte ni...kesian gler kt ibu tu tau..dia pulak baru je msk keje pas abis pantang..dia pnye sedih smpai x blh nangis dh...yg meninggal tu ank 2nd dia

38# nuds

yg nih memang aku setuju sgttttt....anak2 aku dulu aku anta taska kat umah aku...kalau makan tu sure satu mangkuk besar pastu kongsi ramai2...ada sorang tukang suap..so sapa yg dtg kat dia yg tu laa dia suap..mana yg tak reti nk berebut2 mkn (cm anak2 aku) alamat kelaparan laaa...kalau abis dalam mangkuk tu kira abis laa...tak kira laaa bebudak tu kenyang ke tak..mana yg pandai berebut kenyang laaa...mana yg main tunggu giliran alamat kelaparan laaa....kalau ada memana budak yg kene selsema ke demam ke memang sure berjangkit...anak2 aku manjang kene bronkolitis..yg no 2 sampai dah nk kene asma pasal selalu sgt kene bronkolitis..pastu bab tido memang satu tilam single tu tido reramai secara melintang..tilam tu pulak mak aaiiii dah tak rupa tilam..

bila tgk camtu kekadang aku sedih sgt tgk anak2...tapi nk wat camner nk keje nk cari duit..dari segi bayaran pulak aku rasa no 2..yg terdahulu adalah keikhlasan hati dan kesabaran yang tinggi untuk menjaga bebudak tuh...kalau manjang tengking tak reti nk cakap elok mana datangnya ikhlas tuh..kepada sesiapa yg nk buka taska aku rasa sebelum decide tanya diri sendiri dulu samada ikhlas n sabar nk menghadapi kerenah budak2..jgn hanya memandang kepada duit...rasanya ramai para2 ibu tak kisah sgt nk bayar tinggi asalkan service memuaskan hati...anak aku dulu kalau balik benjol sana benjol sini..lebam sana & sini tapi aku tak kisah sgt..asalkan jgn patah riuk sudahlah ...itupun husband aku bising jugak sbb tiap kali dia nk amek anak dia selalu nampak penjaga budak2 tgh sdp tgk citer kul 6.30 (tv3)..tak pun citer indon...happen satu hari tuh anak aku no 2 sampai patah gigi sbb jatuh tersungkur..bila aku tanya kenapa memasing jawab tak tau...hangin giler aku tapi aku tau cara dorang kat taska nih..kalau parent byk tanya sure anak kita nanti kena pulau kat taska tuh...dorang akan layan lebih kurang je nanti...serba salah dibuatnya...

so skang nk settlekan masalah, aku amek maid..ni pun dah yg kedua..yg pertama lariiii....

kwn kite pun ada anta ank dia kt taska tu. ada gek dgr cite tu.. sedihnye.. alfatihah

Yomi pun baru hantar anak kat taska permata tempat suami kerja.Takat ni syukur alhamdulillah ok cuma lately ni anak yomi kena ulcer lidah kesian dia. check gak kaki dan tangan takut kena penyakit HFNM tu kan. Dengornyer ada budak dah kena ulcer so mungkin berjangkit tu.. lemah skit ler kalau hantar taska masalah macam ni kita kena hadapi.

Taska Kementerian Pelajaran?? Macamana boleh jadi macam tu yer? Kalau baby sebenarnya baik hantar ke babysitter sebab bagi yomi at least babysitter tu kita tahu latarbelakangnya. Yang kat taska takut diambilnya budak2 muda kerja di situ..

aduii...aku lemah btol kalo kuar cite mcm ni....takziah pd family yg kematian anak tu....anak sedara adik tn umah kan....send condolence tu her ok.....meleleh jgk airmata aku baca....

Alhamdulillah so far aku jumpa dgn bbsitter yg sgt baik jaga anak aku.....dr umur 44 hari sampaila skrg dh hampir dua thn....jagaan mmg tip top..siap extra treatment lg....aku pon x jaga anak aku sebaik dia...aku admit.....bbsitter anak aku ni now jaga 5 org anak....the last one baby umur 6 bln...anak kwn aku...aku yg rekemenkan antar kat situ.....sbb puas hati....

kakak ni mmg jaga bdk ikhlas...blh tgk dr cara dia....dia sendiri ade 5 anak....plus lg 5 anak....anak yg djaga ni 2 org dh besar...srg skolah rendah srg tadika.....tp kalo aku gi umah dia...aku still tgk dia suapkan yg skolah rendah tu mkn....cara dia ckp ngn bdk2 pon elok....kalo anak aku dipeluk cium slalu.....dibawak pegi berjalan sampai naik cruise n pegi genting....kalo setakat jln2 gi shopping complex tu xyah ckp la...slalu sgt.....anak2 yg dia jaga pon sume behave...elok je perangai....aku rasa kalo ikhlas....sume smooth je...

thn dpn aku pindah tpt keje ke putrajaya n kemungkinan besar akan dpt quarters.....aku skrg menyewa aje kat sek 10 w.maju ni....umah kecik dua bilik aje.....tp mengenangkan anak....aku sanggup berulang dr kl ke putrajaya next yr....bkn senang nk carik org yg jaga anak kita elok ni...aku pon x sanggup nk pisahkan diaorg....skrg ni pon kalo aku bercuti lama blk kg ke....kakak ni dh rindu kat anak aku.....anak aku pon teringat aje kat ibu dia....

cite bab2 taska ni mmg tak pernah abis
aku 2-2 anak mmg antar taska lps abis pantang
alhamdulillah okay sbb aku anta taska opis
lagipun yg jaga budak2 ni suma mak2 org
lagi satu mungkin sbb 2-2 anak aku tak banyak kerenah
so senang nak jaga dorang
dari sesetengah budak2 yg nak kelek selalu
yang nak kita ada ajer kat sebelah dia
kesian kat pengasuh tu
pastu pulak time lunch ada ibu2 yg tak turun tgk anak dorang
pengasuh ni lewat makan tgari

sbb tu aku tak manjakan anak2 aku
sbb aku tak nak dowang wat perangai kat taska
syukur, selalu aku dengar dorang kata senang jaga 2-2 anak aku
even mertua aku pun dari 8 cucu dia, anak2 aku lah yg paling senang tuk dijaga

tp tu taska opis (gomen). la ni aku antar taska private
sbb anak aku sulung dah masuk tadika ..
taska lama sampai budak 4 tahun ajer
wpun adik dia 3 tahun aku anta sekali adik ngan kakak
yuran pun bertambah lah kan tp tak apa
sbb waktu operasi sampai kul 6 ptg
kalau taska opis aku ni setakat 5.30 ajer.

so far taska skang ni pun ok gak
mmg anak2 aku bersih lah bila aku amek dia
kadang2 pengasuh dia cite lah apa anak aku wat satu hari ni
tp kdg2 aku macam pemurah ati ajer kat taska ni
aku bayar penuh setiap bulan
tp kdg2 aku anta anak2 aku umah mertua aku
kdg2 sampai 2 mggu .. lagi2 waktu cuti sekolah
hehehehehehhe .. kalau org lain mesti dah kira kan??

ermm boleh bg tau tak taska kat pandan indah tue kat mana? tak nak kat forum nie et least pm ler coz kita ada anak juga better prevent bef jadi macam2 kan.

rynn anak since umur 4 bulan duk taska. first taska kat shamelin perkara anak asyik kene ruam jerk. so satu hari buat spot check rupanya baby dah berak dari pagi kul 2 ptg pun tak ganti lagi sebab tue kene ruam. ambik baby terus tukar.

2nd nurseri dari 5 bulan sampai setahun lebih. cikgu nyer anak dara and ok. cikgu nyer semua jenis yg suka budak2 and soft spoken. so anaks erasi kat situ tp management plak buat hal. so cikgu semua tukar cikgu baru. cikgu baru laks kantoi ngan rynn pukul kaki anak rynn yg baru setahun lebih tue sampai lebam sebab anak rynn tak reti duk diam pakai pampers. masa tue dia tak perasan rynn ada kat belakang dia. masa tue terus angin satu badan suh dia packkan brg anak rynn semua and berhenti immediately. kurang ajar betul, rynn pun tak pernah pukul or cubit anak. kita lahirkan anak tue separuh mati.. diaorg sesenang jerk buat mcm tue. mmg teruk ler kene maki ngan rynn.

pastue taska yg ketiga until nowlah anay rynn dah 4 tahun. taska nie penyelia dia cikgu taska kedua tue yg anak rynn sayang. ermm rynn tak banyak cakap but anything tak puas hati rynn complaint jerk ngan pengetua. rynn tak peduli rynn bayar and rynn ada hak untuk complaint. ada sekali anak rynn masa rynn ambik dr taska badan dah lembik. sampai umah dah muntah kuar lendir dalam badan. hantar hospital dah dehydrated sampai doktor cucuk dekat 10 kali nak cari urat dia. masa tue anak dah tak leh mengalirkan airmata nangis without suara.

rynn call pengetua dia waktu tue gak sambil menangis marah2. rynn cakap sms jerklah cakap anak rynn tak sihat susah sangat ker. kenapa nak seksa anak rynn mcm tue sekali. bukan rynn akan marah. nie apa-apa jadik akt anay rynn, rynn takredha duania akhirat. pengetua dia minta maaf ler. and habis sampai situ. rynn nak tukar taska anak rynn dah besar and dia tak mo cikgu lain. oklah fine. but after that rynn tak banyak cakap ngan cikgu2 dia. cikgu dia semua pun mcm cuak jerk ngan rynn.

pernah sekali anak rynn setiap kali rynn ambik mesti dia mintak makan. bila bagi makan kekadang 2-3 pinggan habis. rynn tanya cikgu bg makan apa, dia cakap bg amkan biskut jerk. tue pun 2 jerk. pastue rynn sound ler cikgu dia, u all tak bg makan ke? boleh bg menu every day tak u all bg makan apa? cikgu dia cakaplah dah bg makan mee tp tue lah suap ramai2 so kalau yg leka tue lekalah. then pengetua dia sms minta maaf. rynn cakap tak perlah kalau rynn tak puas hati rynn tukarlah.

skang tgh pregnant second baby and next year my son tue nak masuk q dees. memula taska nie rynn tanya utk baby and anak half day berapa dia ambik, dia cakap 350. bila dah dekat nak bersalin nie rynn tanya lagi dia kata 450. 250 utk baby and abg dia 200 for half day sebab dgr rynn hantar qdess. giler cekik darah betul. pastue rynn cakaplah ari tue promise lain skang nie cakap lain plak.

so kebetulan depan umah rynn ada taska, owner dia jenis alim lah rasanya bekas al-arqam kot. ari tue tanya dia kata 380, baby 230 and abg nye 150. and dia takder baby sebab baby dah besar paling kechik 2 tahun setengah and ada 10 org jerk yg dia jaga dengan 2 pekerja ibu tunggal. so rynn hantar kat akak tue jerklah. sebab fikir jiran depan umah and akak tue jaga sekali and dia islamic hope dia lebih kerja lillahitaala lah....

akak tue pun baik and awal2 dah cakap kekadang bebudak nie ada calar balar skit gaduh sesama mereka so hope jgn ler ambik hati. mengenangkan kalau kenduri kendara kat masjid tue jumpa gak akak tue sebab berjiran so rynn hantar kat depan umah dgn tawakaltu alallah...

Apa2 pun korang jangan ler percaya sangat2 dengan orang yg bukan ada pertalian darah dengan kita dalam menjaga anak2 kita.  Kita baik macamana pun siap beri hadiah ler macam2 konon nak jaga hati...ada jugak kurangnya...

ANAK YANG DIA JAGA TUH BUKAN ANAK DIA, DIA KISAH APA..JANJI RM MASUK

Lepas tuh kalau tiba2 jadi benca2 yang tak diingini macam ni ...diorang terlepas ...pernah dengar penjaga anak kena tangkap/kena penjara?

Yang merana derita ibu bapa jugak yang memang dah terpaksa sama2 kerja cari rezeki.

Memangler kalau kita jaga sendiri pun boleh jadi benda2 camni tapi itu sume bila dah cuai ...pegi harap anak2 lain lak tengok2kan adiknya dan sebagainya.  

Kalau dah nama nursery tuh ada nak kena cuai2 lagi ker sedangkan yang menjaganya bukanler sorang...lepas tuh dibayar pulak tuh...ini sampai pampers tak bertukar dan sebagainya.

Silap haribulan ..dan2 time ibu bapa nak amik anak baru terhegeh2 nak dimandikan apa sume...

Eh..tolonglah letak ajek nama/alamat nursery2 yang dah pernah buat hal untuk sama2 kita alert.   At least boleh aware dan kalau anak dah besar boleh pesan bagitau kalau apa2 jadi.

Maybe lama2 tak berani ler nursery2 nih buat hal lebey2 lagi.