CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ChildrenOfBodom

ROCK/METAL VS HIP HOP/RAP

kita tunggu hujah dari amievil lak... asyik berdalih aje

Originally posted by riffer_tapper at 12-1-2006 11:07 AM
tq..death dealer

sama sama :bgrin::hug:

harg har hargh ha ha ha ha harg har hargh ha ha ha ha
amievil:ketuk::ketuk::ketuk::ketuk::ketuk::ketuk::ketuk::ketuk:

Originally posted by amievil at 12-1-2006 03:30 PM

aku amik contoh lah, Yngwie Malmsteen, neo-classical player. basic dia dari bermain gitar classical, tapi pakai gitar elektrik, tu jer. nothing special. lebih kepada copy meng"copy" : ...

ooo oooo... bul syit la brader.  Lu bukan paham muzik pun nak komen orang macam malsteen nih

Elo death dealer and riffer tapper.  He he, geng dasyat lu orang bukak lak skill muzik lu orang kt sini.  Caya lah... tapi gua rasa Tak yah kot kt sini he he.  Lu orang explain camana pun lembu tu bukan paham.  Kalao dia paham buleh gak dai appriciate metal nih.  Sekejap tradisional, sekejap copy.  Patut takyah di layan kalo dah dia compare kan 5posen dengan Malmsteen tu.  Nampak sgt bangang dia nih.

Follow Us
manalah tahu derang nk mendalami muzik

watanabe This user has been deleted
wow!...ada gak thread mcm ni...bravo, bravo.  x sangka ramai kepala metal kat sini...input n hujah korang pon dasat...tabik...

cuma nak bgtau aku la ni awal 30-an, dah kawin 3 anak tapi masih lyn metal...iron maiden, megadeth, deep purple, led zepp...warghhh...byk lagi la...

metal up yr a**!!.......

Originally posted by watanabe at 16-1-2006 01:51 PM
wow!...ada gak thread mcm ni...bravo, bravo.  x sangka ramai kepala metal kat sini...input n hujah korang pon dasat...tabik...

cuma nak bgtau aku la ni awal 30-an, dah kawin 3 anak tapi masih ly ...

salute brader,

dah 30an pon layan metal lagi  dahsyat dahsyat....
metal ni tak kira umur, umur 80an pun boleh layan tak salah,
otai2 metal pun bayak yg dah berusia..

Originally posted by watanabe at 16-1-2006 01:51 PM

cuma nak bgtau aku la ni awal 30-an, dah kawin 3 anak tapi masih ly ...

ini satu statement yg menunjukkan metal tidak merosakkan

Originally posted by possubH2 at 6-1-2006 09:40 AM

Baru gua dengar satu jawapan yg berbunyi positif pada pakaian hip hoppers ni.  Memang takde masalah nak pakai (asal tutup aurat), tapi pakaian turut mencerminkan bangsa.  Metal tidak perlu untu ...

yup.. kalau aku.. buat apa kita nak ikut style tu semua kan? macam budak2 hip-hop nie kengkadang.. stylo jer pakai baju2 sporty gituh.. tapi bila ditanya lagu hiphop yg diorang suka... jawapannya mesti "EMINEM", "50CENT".. hahark.. kengkadang tu lagu NELLY yg Dillemma tu pun diorang kata hip-hop.. jadi aku rasa, korang patut diss org2 yg camnie.. yg betul2 tak memahami muzik hip-hop yg sebenar.. hanya simply ikut jer kononnya ikut trend. aku pun bukan suka diorang nie.. sbb diorang mencemar imej peminat2 hip-hop.

Originally posted by ChildrenOfBodom at 6-1-2006 03:05 PM

aku nak tanya clean kat sini clean yang macam mana, sebab dalam sesetengah lagu metal ada jugak lirik yg ada perkataan fuc k, **** dsbnya..tapi yang pasti tak banyak macam lagu hip hop (lirik l ...

ko hanya lihat hip-hop itu di sudut negatif.. sbb spt yg aku cakap.. hip-hop tu bukan mesti direpresent dgn pompuan2 seksi dan menggiurkan gitu. itu bukan ELEMEN UTAMA dlm hip-hop. ko patut lebihkan melihat artis2 hip-hop yg memperjuangkan hip-hop sebenar macam mos def, common, erykah badu, the roots, nappy roots... malah kumpulan hip-hop juga ada yg berunsur nasheed macam mecca 2 medina... tengoklah vc diorang puas2.. aku pun bukannya suka hip-hop yg macam eminem & 50 cent.. sbb aku rasa diorang tu pencalar muzik hip-hop... sbb diorang jual muzik hip-hop dgn memasukkan elemen seks. even lagu2 pop atau rock biasa pun ada masukkan elemen seks macam pink, korn, madonna dsb.

satu lagi, kalau ada sebut fuck tu kengkadang bukan bermaksud mereka tu lucah. fuck itu digunakan utk memberi penekanan macam lagu james blunt tu. contohlah kalau ko jumpa pompuan yg sangat cantik lalu depan ko... tentu terlepas jugak mulut ko cakap "SHE'S FUCKIN' CUTE!" tak pun.. SHE'S FREAKIN' CUTE! so, aku tak anggap perkataan fuck yg disebut tu sbg lucah, tapi lebih kepada elemen penekanan.

Originally posted by ChildrenOfBodom at 6-1-2006 03:41 PM

cleankah video clip band2 ni ?
tapi otai2 hip hop macam eminem still tak clean

who said so? eminem tu bukan otai hip-hop. dia tu cuma popular. popular tak semestinya kita "leader" dalam genre tu. malah.. penah ker ko tengok eminem tercalon dalam anugerah hip-hop berprestij macam SOURCE awards? kalau grammy memang.. sbb grammy tu black eyed peas pun penah menang best rap performance.

Originally posted by possubH2 at 6-1-2006 07:32 PM

itu tersangat lah seldom berlaku buduh...
Ade ke metallica yg lu bagi contoh?? amende le stupid lu nih.  Bodom dah explain, papayaz dan yg lain byk kali dah cakap, mmg ada kumpulan yg kotor.   ...

so.. hanya peminat metal jer yg boleh keluarkan contoh band metal yg tak mencarut? camner pulak dgn hip-hop? malah.. spt yg aku dah kata.. hip-hop nasheed pun ada... soldier of Allah tu betul2 kumpulan nasheed.. tapi diorang hip-hop. metal ader tak yg nasheed? tell me pls...

aku tak rase soldier of allah itu nashid group ... SOA tuh grup hiphop yg cuma menggunakan pendekatan da'wah sebagai muzik diowang ... diowang still hiphop ... diowang tak pakai instrumental yg nasyid pakai ... dressing pong tak dressing nasyid grup ...

futhermore ... kalo anda nie bebetol suke kat soldier of Allah tuh ... anda patut tau bahawa nama soldier of Allah tidak lagi digunakan ... diowang skang dah tukar nama jadik Muslim Studio

ader satu kumpulan rock ... diowang menamakan muzik diowang sebagai white metal ... dengan lirik memuji tuhan sebagai pendekatan muzik ... herm ... kalo kau nak tau lebih lagi pegi laa kat board rock ... rerajin laa korek ape itu sebenarnyerh muzik rock ... jgn baca kosmo or mastika jer ... wartawan mesia nieh suma macam *******

Originally posted by Muntz at 17-1-2006 12:27 PM

who said so? eminem tu bukan otai hip-hop. dia tu cuma popular. popular tak semestinya kita "leader" dalam genre tu. malah.. penah ker ko tengok eminem tercalon dalam anugerah hip-hop ...

aku tak tau la pulak sapa otai hip hop...

aku dah suruh sorang mangkok hayun bernama amievil senarai kan artis2 hip hop yg pertama yg buleh dikategorikan sbg otai tapi tak senarai pun berdalih saja lebih...

Originally posted by Muntz at 17-1-2006 12:24 PM

ko hanya lihat hip-hop itu di sudut negatif.. sbb spt yg aku cakap.. hip-hop tu bukan mesti direpresent dgn pompuan2 seksi dan menggiurkan gitu. itu bukan ELEMEN UTAMA dlm hip-hop. ko patut lebihkan melihat artis2 hip-hop yg memperjuangkan hip-hop sebenar macam mos def, common, erykah badu, the roots, nappy roots... malah kumpulan hip-hop juga ada yg berunsur nasheed macam mecca 2 medina... tengoklah vc diorang puas2.. aku pun bukannya suka hip-hop yg macam eminem & 50 cent.. sbb aku rasa diorang tu pencalar muzik hip-hop... sbb diorang jual muzik hip-hop dgn memasukkan elemen seks. even lagu2 pop atau rock biasa pun ada masukkan elemen seks macam pink, korn, madonna dsb.

satu lagi, kalau ada sebut ***** tu kengkadang bukan bermaksud mereka tu lucah. ***** itu digunakan utk memberi penekanan macam lagu james blunt tu. contohlah kalau ko jumpa pompuan yg sangat cantik lalu depan ko... tentu terlepas jugak mulut ko cakap "SHE'S *****IN' CUTE!" tak pun.. SHE'S FREAKIN' CUTE! so, aku tak anggap perkataan ***** yg disebut tu sbg lucah, tapi lebih kepada elemen penekanan.

ko hanya lihat hip-hop itu di sudut negatif
siapa yg lihat dari segi negatif?aku tengok geng2hip hoppers yg tengok muzik metal dari segi negatif kata metal puja setan dsbnya...

kalau aku kata muzik hip hop hanya tunjuk pompuan2 pelacur dsbnya adakah aku salah?aku cakap benda tu drp apa yg aku lihat dekat tv...

tak dpt dinafikan ada band2 hip hop yg berunsur nasyid..tapi yg selalu tunjuk kat tv adalah band2 hip hop pelacur..

band metal pulak, kalau ada yg puja setan tu pernah ka lagu dia dimainkan kat radio/tv?

lagu2 metal yg clean pun jarang nak main kat tv/radio ni kan pulak band black metal...

jadi mengapa org kata band metal puja setan sedangkan dekat radio/tv pon tak pernah tunjuk band yg betul2 main muzik metal bukan macam Korn tu..macam mana orang boleh kata metal tu semuanya puja setan..adakah dgn mempercayai drp mastika dan metro

jgn la percaya majalah2 bangsat macam mastika dgn suratkhabar metro...kalau percaya apa yg mastika dgn metro tulis tu ibarat percaya benda2 tahyol yg spt  mayat hidup balik etc etc yg selalu ditulis oleh  mastika dan metro

even lagu2 pop atau rock biasa pun ada masukkan elemen seks macam pink, korn, madonna dsb.
sejak bila pulak madonna rock setau aku madonna tu pop.

satu lagi, kalau ada sebut ***** tu kengkadang bukan bermaksud mereka tu lucah.
memanglah ***** jugak bermaksud penekanan macam she *****in cute..
dalam lagu metal pun ada perkataan ni...
tapi dalam lagu2 hip hop adakah hanya perkataan fu ck sahaja? macam mana pulak perkataan lain seperti as s

[ Last edited by ChildrenOfBodom at 18-1-2006 12:04 AM ]

who said so? eminem tu bukan otai hip-hop. dia tu cuma popular. popular tak semestinya kita "leader" dalam genre tu. malah.. penah ker ko tengok eminem tercalon dalam anugerah hip-hop ...

cuba ckp..hopperz mana yg xlayan lagu eminem???...aku dgr kat NY bkn main lagi otai ngan lima ploh sen tu...

sama2 la kite salahkan media yg buta genre..salah tanggapan..amacam???:hmm::hmm::hmm::hmm: