CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] "Saya tak memilih, tp lelaki yg 'undur diri' bila tahu saya smbg PhD"

kerunai replied at 28-2-2016 01:00 AM
Ngaji tinggi2 10 phd profesor tahap dewa dewi pun kalo balik umah masak maggi aje bagi makan suami n ...

Klu dua2 keja takkan balik rumah keja bini saja nak memasak segala, sorry its not my job!!! Ingat bini tak tahu penatt? Klu shaare tugas takpe klu sorg2 no wayyyy!

Orange1 replied at 28-2-2016 01:14 PM
Klu dua2 keja takkan balik rumah keja bini saja nak memasak segala, sorry its not my job!!! Ingat  ...

bahlol memang cam tarak lelaki nak masakkan la...buang duit je taw bagi pompuan no value makan..

Bila pariah CI berkata2.

Orange1 replied at 28-2-2016 01:02 PM
Klu lelaki msia rasa susah sgt dgn pompuan msia ni, takleh tahan cabaran dgn pompuan yg educated n ...

salah tu... lelaki Malaysia kan suka pilih perempuan Indon, Siam, Kemboja, Myanmar & Filipphine... perempuan Melayu ni belajar tinggi mana sesuai dgn kebanyakan lelaki Malaysia yg malassss blajar tinggi.. tengok je lah kat universiti tu. bila cakap tahu lak marah  

Orange1 replied at 28-2-2016 01:18 PM
Bila pariah CI berkata2.

bila pompuan murahan marah....habis kain dia selak semua...dasar tarak didikan akhlak dari rumah..

Orange1 replied at 28-2-2016 01:14 PM
Klu dua2 keja takkan balik rumah keja bini saja nak memasak segala, sorry its not my job!!! Ingat  ...

biasalah oren lelaki negara membangun.... perempuan ni bukan life partner tapi hamba... kena fully utilise gitu

Follow Us
wanitajelita replied at 28-2-2016 01:19 PM
salah tu... lelaki Malaysia kan suka pilih perempuan Indon, Siam, Kemboja, Myanmar & Filipphine... ...

yg lu kena cerai apasal..??

mesti bekas laki lu nyesal kawin dgn lu....

terkawin dgn pompuan bodoh..

wanitajelita replied at 28-2-2016 01:23 PM
biasalah oren lelaki negara membangun.... perempuan ni bukan life partner tapi hamba... kena fully ...

teruk betul pangai pak lu...sian mak lu dihambakan..

wanitajelita replied at 28-2-2016 01:19 PM
salah tu... lelaki Malaysia kan suka pilih perempuan Indon, Siam, Kemboja, Myanmar & Filipphine... ...

Mmg punn, pompuan menguasaiii dr segi pendidikan, yg jantan lps kawin berangan nak tunjukk kuasa besarrrr kononnn.....puiiiii....g lah pilih cikki2 indo, kemboja, thai segala, jenis mcm tu senang nak handle.

Orange1 replied at 28-2-2016 01:30 PM
Mmg punn, pompuan menguasaiii dr segi pendidikan, yg jantan lps kawin berangan nak tunjukk kuasa b ...

perghhh...marah kat pak lu sampai lu ludah pak lu online...

dasar anak kurang hanar...

Memang Loox R Everything

axl_bach replied at 25-2-2016 11:28 AM
Satu lagi aku x rasa isu PhD tp lebih kepada rupa paras.......suka atau x, kena akui yg lelaki major ...

Kalo ko betol2 nak kawen dik, ko pi la pasang badan jalan tergedik ape sume.  Konfem tak boleh lepaskan ko punye lah..

Kat jabatan aku ramai je bini orang yang lawa2 skendel dengan staf laki lain yang dah kawen.  Pangai cam siyal lah tapi sekadar nak survive je kot.  Dari biarkan laki dorang yang berskendel, baik dorang je buat.  Tapi pada aku cara macam ni memang tak baik lah.

Sebagai seorang pompuan, kita kene letakkan harga diri kita tinggi.  Tak payah susah2 cari jodoh.  Orang laki ade sense pompuan mana yang dorang nak, memenuhi kriteria ataupon tidak.  Tapi bottomline jangan la biarkan diri tu gemok ke tak menarik langsung ke.

Orang laki generally boleh nampak, whether you're the 'layan bangla' type, 'layan negro' type ke pulak (sekarang ni dah ramai) OR you're the high-end type.  Itu saje.  So you got to ask yourself, how low are you willing to go in the quest for love.  Sedangkan nak beli kain pon orang pompuan ni memilih adik2..  Usah la lower your standards sampai terduduk mak bapak ko bila ko bawak pulang calon laki ko tu dik.

Set your standards and the right man will come to you..

wanitajelita replied at 28-2-2016 01:23 PM
biasalah oren lelaki negara membangun.... perempuan ni bukan life partner tapi hamba... kena fully ...

Aku rasa dah tiba masa kjaan bg tumpuan utk educate jantan malaya yg mentaliti sakaiiii ppprt dunia membangunnn ni, bery d ketinggalannn sgt part2 layanan pd pompuan ni.

tumpanglalu74 replied at 28-2-2016 01:31 PM
Kalo ko betol2 nak kawen dik, ko pi la pasang badan jalan tergedik ape sume.  Konfem tak boleh lep ...

Panjangnya ko syarah kat aku.... btw aku laki laaaa.... lol

Modngengade replied at 25-2-2016 11:24 AM
kakak rasa bukan tahap pendidikan yg tinggi menyebabkan lelaki takut menghampiri cikki andartu terse ...
kali ni setuju dengan komen akak
rasa nya ramai lelaki tak kisah pun
tapi sikap sendiri tu ha
all bout her and her and her .. hehehe antara aduan pernah d dengar

Eh Terlajak

Edited by tumpanglalu74 at 28-2-2016 01:43 PM
axl_bach replied at 28-2-2016 01:36 PM
Panjangnya ko syarah kat aku.... btw aku laki laaaa.... lol

Tau ko jantan.  Setakat setuju part ko kata tentang lelaki tengok loox dulu tu je.

Pastu tu aku autopilot pi terjah bab lain..

tumpanglalu74 replied at 28-2-2016 01:38 PM
Tau ko jantan.  Setakat setuju part ko kata tentang lelaki tengok loox dulu tu je.

Pastu tu aku ...

Oooo,  igt ko syarah kat aku bertajuk Mari Mencari Jodoh....

Aku dh pernah dua kali kawen..sorang jantan foreigner,sorang jantan local..sorry to say..jantan local tu sgt ego.fuhh!dh tau jobless harapkan bini tp ego melangit..perghh..last2 aku 'ceraikan' dia..jgn tanya nape aku kawin dgn dia..well..sesetengah lelaki sebelum kawen mmg mcm malaikat.kuat propa...
Well..itu based on my exp..aku x kata semua local man cmtu..ada je yg baik dn brtjawab cm ayah aku,adik abg aku dn org2 lain cuma nasib aku x baik jumpa lelaki mcm tu

seeriesagain replied at 27-2-2016 06:19 PM
Exactly... choiiii sgt kan!! Apa kes duit gaji aku penat2 aku kerja pas6tu nak kena minta permissi ...

Exactly..keje penat2 dh la kena tanggung dia gak..kena mtk izin lak tu.hell no

Tp pompuan klu belajar n keja lg tinggi dr jantan perangaiiii pun ada diva skittt. Kwn aku sorg mcm tu lah, bf dia education n keja tak sehebattt dia, dia punya asyikk memakiii je lahh jantan tu

Kalo tak sekufu memang payah...bila kawin akan timbul banyak masalah...to be honest, lagi tinggi taraf pendidikan seseorang perempuan tu, lagi tinggi jawatan lagi tinggi ego...payah nak handle...tapi tak semua mcm tu la...