CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Calla lily

[MERGED]Petua, Pemakanan, Vitamin utk yg nak, sedang dan selepas pregnant

Originally posted by budakbaik10 at 20-3-2009 14:03
eeee teruk nyer doc tuu...dah la kita tgh sedey...marah2 plak...

aku tergamam time tuh tak tercakap apa..hubby aku ye cakap dgn doc tuh...dlm keta aku nangis puas2...

yelah, aku dtg dgn harapan menggunung.at least, dia cek n bagitau apa prob tapi dia leh sound aku camtuh lak...sedih siot..

off topic: sori ar aku guna kata ganti nama AKU. tak biasa ler nak cakap SAYA or panggilan nama..kalau rasa kasar, sorry ek!!!

Originally posted by budakbaik10 at 20-3-2009 14:03
eeee teruk nyer doc tuu...dah la kita tgh sedey...marah2 plak...

sampai skrg aku rasa sedih...kekadang asyik nangis jer...aku dah jumpe satu dua klinik tapi doc dia lelaki, hubby aku ni kira tak rela lah kalau lelaki yg cekkan..so, camner?

skrg nak ilangkan sedih, aku sibukkan diri je...

Balas #2 lady_yuna\ catat

PEMAKANAN SEMASA MENGANDUNG
Semasa mengandung, apa sahaja yang anda makan dan minum merupakan sumber utama nutrien bagi bayi anda. Pemakanan anda berkait rapat dengan kesihatan bayi sehinggakan kebanyakan doktor menasihatkan supaya tidak mengambil sebarang risiko dengan makan makanan yang berkemungkinan memudaratkan bayi seperti alkohol.

Sama ada anda mengandung atau tidak, diet yang sihat merangkumi protein, karbohidrat, lemak, vitamin, mineral dan air yang mencukupi. Jika anda mengamalkan pemakanan mengikut sistem piramid makanan, ini menunjukkan yang anda berpotensi untuk menjadi individu yang sihat.

Berikut adalah cadangan pemakanan tambahan untuk anda  mengekalkan kesihatan yang sihat ketika kehamilan.

SUPLEMENFAEDAHDOS YANG DICADANGKAN
Zat besiKeperluan zat besi adalah tinggi ketika hamil. Ambil 100mg Vitamin C untuk penyerapan yang lebih baik. Tambahkan pengambilan serat dalam makanan kerana pengambilan zat besi yang tinggi boleh menyebabkan sembelit. 30mg sehari atau ikut arahan doktor.
ProteinKekurangan protein sering dikaitkan dengan kecacatan bayi. Ambil protein yang berasaskan sayuran seperti soya.Ikut arahan pada label
B Complex dengan asid folik Untuk mengelak kecacatan bayi. Sangat penting
semasa 6 minggu pertama kehamilan.
400mcg sehari
Vitamin C dengan flavaniodsMembantu dalam mengurangkan kesakitan semasa bersalin.2000-4000mg sehari (dalam beberapa dos)
ZinkKekurangan pengambilan zink boleh menyebabkan berat bayi yang rendah.15-25mg sehari. Jangan melebihi 75mg sehari
Calcium & magnesiumPenting untuk pembentukan tulang dan gigiyang sihat. Membantu mengelakkan hipertensi dan kelahiran pramatang (premature). Calcium dan magnesium perlu diambil bersama.1500mg sehari (calcium) & 750mg sehari (magnesium)
Beta CaroteneSumber vitamin A10,000 IU sehari
CoEnzyme Q10Membantu badan menukar makanan kepada tenaga, meningkatkan pengaliran darah dan melindungi jantung.Ikut arahan pada label
Multivitamin & mineralUntuk kesihatan optima dan pemakanan yang seimbang, penting untuk kesihatan kandunganIkut arahan pada label
Vitamin EKelahiran pramatang dan berat bayi yang rendah adalah disebabkan oleh kekurangan vitamin E.400 IU sehari

Muat turun ebook percuma tentang tip-tip kesihatan di http://kesihatansosial.blogspot.com

[ Last edited by  zamzuri at 27-3-2009 09:27 ]

Originally posted by isma29 at 20-3-2009 12:59
aku nak citer pengalaman masa g check kat kilinik pakar...

sedih sgt bila doc tuh marah2 sbb aku dah amik clomid sebelum ni...alkisahnya, beberapa bln lalu, aku g klinik biasa, minta pandangan ...

isma nak tanya skit ... isma pg pertiwi maternity centre ker? sbb ari tu isma ader tanya psl klinik ni kat thread infertility kan?

Balas #418 isma29\ catat

jahatnye doktor tuh
clinic mana ko pegi nie ?
takde adab langsung :@ :@ :@

Originally posted by msrosse at 23-3-2009 16:45

isma nak tanya skit ... isma pg pertiwi maternity centre ker? sbb ari tu isma ader tanya psl klinik ni kat thread infertility kan?

ah ha..sbnrnya tanak gtau klinik mana tapi dah tya jawab je la..

smlm aku g kilnik biasa yang suh aku ambik clomid tuh...aku cerita kat doc tuh..doc tuh cakap, memang klinik tuh ala-ala ada org komplen. doc tuh siap cakap kat aku, sepatutnya doc pakar yg marah2 tuh xleh wat camtu n boleh cek benda lain cam ambik tekanan darah or bagi kaunseling, bknnya ckp, u dtg lagi 6 bln...aku tak tahu mana yg betul..doc klinik biasa tuh cakap lagi, clomid takde kesan pada haid, sbb lepas aku benti amik clomid, periiod aku jadik tak teratur...dah dua bln period sebulan 2 kali. nape ek?

lepas abis period ni, aku ingat nak g hukm sbb doc tuh cakap kat sana ada pakar pasla benda ni..

Follow Us
ade sesape yg ambil produk melilea x mase die pregnan??

NORCOLUT

salam sume... nana nak minta tolong pada sume ni... emm nana gi hospital dan doktor suruh nana makan  pil NORCOLUT... ada tak sesiapa tau ape fungsi ubat ni...  dokter tu suruh nana makan masa hari ketujuh period.. . harap kekawan dapat tolong ye...

ni bukan pil perancang ker?

Originally posted by adekjeli at 3-4-2009 10:17
ade sesape yg ambil produk melilea x mase die pregnan??

vtec ade amek yg soya organik tu je, mmg recommended utk pregnant woman cuma xminum hari2la just twice a week sbb takut ade side effect eczema lak kat kulit baby

Balas #430 vtecgurl\ catat

yg saye kene minum ni....yg organik tu...boleh dicampur dengan soya...tp sebab saye xtahan ngan bau die...so doktor suggest saye campur ngan air aple tu.....kalo ade sesape yg de pernah cube cmtu...betul ke air tu rase apple yek????ke ade gak rase pahit2 organik tu

Balas #431 adekjeli\ catat

itu mmg serbuk soya kan, vtec minum xde lak bau2ke, bau mcm soya je cume rase xmanis okla utk pregnant woman sbb kalau soya kotak tu manis sgt

Balas #432 vtecgurl\ catat

aah...yg aple tu pun serbuk jugak ddoktor tu ckp...hummm

Balas #433 adekjeli\ catat

vtec amek yg soya organik tu, ade ye yg apple, nape dr suggest adekjeli minum bende tu

Balas #434 vtecgurl\ catat

sebab saye suspek diabetis....huhuhu jd air tu boleh cm kurang kan protein dlm bdn saya....die takut bb besar nanti

nak tya otai2 cni...
selain dr neurogain brand fish oil apa yg sesuai untk ibu mngndung..

cara @ produk utk menganjalkan payudara-adekah?

Puan2 dan ibu2 sekalian,

Aku nak tumpang tanya ni kalau ade sape2 yg pernah ade pengalaman menggunakan produk2 yg boleh mengembalikan keanjalan payudara sebab lepas bersalin kan payudara dah tak anjal seperti sebelum mengandung dulu. kalau ade syer la kat sini, boleh aku cuba,hehe.

Originally posted by eyda_80 at 7-4-2009 13:21
Puan2 dan ibu2 sekalian,

Aku nak tumpang tanya ni kalau ade sape2 yg pernah ade pengalaman menggunakan produk2 yg boleh mengembalikan keanjalan payudara sebab lepas bersalin kan payudara dah t ...

gi Bod Beauty and fashion tips...segala mak nenek ada jual situ

hi...
nak tanya ni... bole ke pregnant kita amik vitamin fish oil eg mcm brand blackmores tu..

Reply #431 adekjeli's post

yg doktor suggest suruh minum tu... bukan soya. nama dia.. melilea organik... yg tu made of sayuran semata2,... so rasa dia mmg hazab sketla.. sbb tu doc tu suggest bancuh dengan soya or sebuk apple melilea tu.

klau takat soya melilea tu.. no hal. rasa dia sedap aje.. tp yg organic melilea tu... nak2 klau dah bancuh lama2.. mmg hukum buang la jawabnye.. tak tertelan dek tekak..