CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] "Saya tak memilih, tp lelaki yg 'undur diri' bila tahu saya smbg PhD"

putehkundor replied at 25-2-2016 11:23 AM
Kata mengaji tinggi2...tapi pemikiran cam budak spm jah...takut sgt dgn masyarakat. Rileks lah dek.. ...

Klu chuols ada phd..jd prof..harus jd andartu kuat skandal student khuenn? Chuols kan ala2 Miss Braganza Ah-Ha!

Ye Aku Sokong

Edited by tumpanglalu74 at 29-2-2016 02:57 PM
Orange1 replied at 29-2-2016 02:36 AM
Melampauuuu sgtlahh jeniss jantannss yg duk ingatkan bini kena taat pd suamii....hellooooooooo we li ...

Malahan yang taat semayang, sujud syukor, pakaikan laki kasut/stokin ape sume yang selalu diperkotak-katikkan.  Nasehat aku, selagi korang masih mude, beregek la sikit.  Usah la dok pakai purdah nak sorok muke, cam jelita sangat muke orang Asia cam kita ni, fefeeling zuhoood..  Watdehell.

Jugak usah dok gullible sangat dok dengor nasehat ostad kat tv tu yang asek2 suruh kaum isteri berkorban demi suami.  Mana kote pak2 ostad kat tv ni sume ha?  Patotnye korang menasehatkan kaum lelaki kat Mesia ni yang tak habes2 menzalimi anak-bini.  Tengok je la statistik.  Selak je la newspaper.  Tak penuh dengan segala kesah aniaya yang disebabkan dari tangan orang laki???  Pi khatan je anu tu lagi sekali pak2 ostad oii..

Kat Mesia ni pompuan baik sume kene buli.  Pompuan jahat yang jantan melayu Islam ni tergila2kan sangat.

mod dlm cari forum ramai yg andartu

Modngengade replied at 26-2-2016 06:51 PM
Gadis la sgt..kopek pun dah layut

selagi ada kerang...aku ok ja...

Topik yang menarik.

Kawin mesti lah pilih yang ada mutual respects. Bagi aku, tak kawin tak ada pun rasa sunyi. Yang membuat sunyi ni adalah hanya agama yang kejam yang tak benarkan bersama sebelum kawin. Jadi orang islam yang tak kawin ni mesti lah sunyi. Orang orang lain boleh jer berjimba dalam dakapan mesra. Mereka tidak missing anything dan hanya akan berkawin bila jumpa yang betul betul sesuai dan bersedia.

Apapun, kokesyen jugak yang pandai respect wanita ahaks dan lover yang paling hangat.

truly replied at 29-2-2016 02:37 PM
Topik yang menarik.

Kawin mesti lah pilih yang ada mutual respects. Bagi aku, tak kawin tak ada p ...

jangan la cakap macam tu, i yang bukan kokesen ni terasa tau... nanti i gigit you baru tau...

Follow Us
obelisk replied at 29-2-2016 02:45 PM
jangan la cakap macam tu, i yang bukan kokesen ni terasa tau... nanti i gigit you baru tau...
...

tak lah, you pun romantik apa, cuma I lum rasa dakapan you, so tak tau la hangat ke tak.

Edited by sayawifenikmie at 29-2-2016 03:07 PM

hmmmm... kenapa saya rasa dia ni mungkin tak "cantik" atau tak attractive  atau tak ada sex appeal yang mampu memikat lelaki??

sebab ... pada pandangan saya ... lelaki tak kisah pun kalau awek ada master atau phd atau + mba bagai .. janji awek tu cantik dan hot ... walau dia (lelaki) sekadar ada basic  degree 3rd class aka cgpa  <2  ...

pendapat peribadi saya sahaja.

truly replied at 29-2-2016 02:47 PM
tak lah, you pun romantik apa, cuma I lum rasa dakapan you, so tak tau la hangat ke tak.

I am an exceptional lover, satisfaction guaranteed.. i can give you warmth even in the coldest winter

sayawifenikmie replied at 29-2-2016 02:51 PM
hmmmm... kenapa saya rasa dia ni mungkin tak "cantik" atau tak attractive  atau tak ada sex appeal y ...

Betul lah tu Kak Lid, lelaki ni very visual. I yang ada PhD ni, boyfriend silih berganti. Tak mendabik dada, tapi lelaki mostly hanya pilih rupa, agama pun tolak tepi, tak payah kelentong lah hehe.

Tak payah lah kita desperate sangat. Dunia sekarang global, tak perlu hadap lelaki melayu. Pilih saja kokesyen yang melimpah ruah. Wait for the right time.

obelisk replied at 29-2-2016 02:53 PM
I am an exceptional lover, satisfaction guaranteed.. i can give you warmth even in the coldest win ...

Sure, looking forward!

truly replied at 29-2-2016 03:02 PM
Betul lah tu Kak Lid, lelaki ni very visual. I yang ada PhD ni, boyfriend silih berganti. Tak mend ...

arrghhhhhhhhhh ... jeleslah awek muda muda ... cantik cantik  ... hot hot .... dah ada PhD .... macam truly ...

kannn sangat truly ..... cara berpakaian pun .... biar baju bajan tu murah ...  beli kat pasar malam .. tapi please make sure .. bila disarung ke tubuh ... nampak macam mahal .. meaning .... kita nampak bergaya walau pakai baju cap ayam ... jangan selekeh .. busuk  .. pastu .. kena manja2 .. gatai2 sikit ...

jantan ni ... walau depa perut boroi .. gemuk ... botak .. busuk ... kebam  berkeladak .. gigi kuning ... tapi .. tastee .. ya ampunnnn ... depa suka  yang cantik2 wangi2 hot2 sahaja .....

kalau ada PhD 10 bidang pun ... tak dak depa kisah pun ..... lagi bangga ada .... nama pun lelaki .. !!

Simunggu replied at 29-2-2016 06:33 AM
selagi ada kerang...aku ok ja...

kerang dah kecut  .....hehe

lionsleepin replied at 29-2-2016 08:32 AM
Yg dah kawen, beranak bagai tak payah lah mendabik dada as if the world is at your feet gitchew.

...

Ai pernah jadi andartu...by choice ...ada boifren tp tak rasa nk settle down pun....happy hidup single everything was under my control dan freedom tu yg penting....then entah kenapa one day nk merasa pulak hidup berkahwin....so lepas kawin dgn boifren tu, gaya hidup almost sama, cuma kena adjust sikit sistem masing2....single or berkahwin tak memudaratkan asalkan kita tahu mana nk cari kegembiraan tu...pilih pasangan pun penting gak sbb kalau dpt yg useless baik hidup bujang jah

hmm...sebab may be Ina ni tak jumpa warga Adam yg jovial, intelligent and boleh buat lawak cam ni kot :

make sure u dont go home before 9 ( pm ye ) , Kuawala Lumpe is calling me how is she doing?

hahahahahahahaha

Edited by Orange1 at 1-3-2016 01:52 PM
tumpanglalu74 replied at 29-2-2016 01:54 PM
Malahan yang taat semayang, sujud syukor, pakaikan laki kasut/stokin ape sume yang selalu diperkot ...

Mmg iya pun. Yg penting pompuan kena bijak jgn biarkan lelaki rasa superior dlm hubungan dgn kita, letakkan dorg ditempat yg sepatutnya, biar sama taraf tak lebih tak kurang, klu anak jantan sgttt biar secara sama rata lah.

truly replied at 29-2-2016 02:37 PM
Topik yang menarik.

Kawin mesti lah pilih yang ada mutual respects. Bagi aku, tak kawin tak ada p ...

so u beragama atau tidak?

Edited by Abangspek at 1-3-2016 02:17 PM
sayawifenikmie replied at 29-2-2016 02:51 PM
hmmmm... kenapa saya rasa dia ni mungkin tak "cantik" atau tak attractive  atau tak ada sex appeal y ...

cantik atau hot adalah salah sekali. Attitude yang penting.

Laki tengok kalau sekadar cantik hot dorang sekadar masuk kategori "stok geli-geli"

Tapi laki yang carik bini akan carik perangai elok, yang selalu laki cakap "boleh buat bini". Itu bukan dinilai pada rupa, itu dinilai pada sifat dan perangai

Yang korang2 duk jumpa tu, laki entah hape2 jek tak serius nak kahwin. Sibuk duk jumpa dorang awat? Ha... tu kena tahu gak nape korang duk kat laki camtu... sebab orang tak elok bergaul dengan tak elok gak.

Kalu andartu semua tu bebetul2 nak berumah tangga, sifat itu penting. Tu pun kalau nak berumah tangga lahh. Kalau taknak, menten jek la pe'el tu. Byk benor muka hauk tapi dah kahwen dgn laki elok2, sbb pada awalnya mmg perangai dorang tu elok, dapatlah yang elok. Jadik bebetul baik, bergaul lah dengan orang yang baik2, akan jumpa dengan yang baik2. Klu pe'el ego tu, jumpa dengan ego gak lerrr

Aku rasa laki elak dari dia ni bukannya tak "cantik", tapi berlagak kut, ada masalah attitude atau ego. Sebab klu betul laki pandang tak cantik, dan dia ni tak cantik, awal2 lagi laki takde melekat sembang dengan dia dah. Tak perlu tunggu borak phd bagai, nengok muka dah lari kut klu betul tu ciri2 dicari.

Rasanya sebab tak hot dan tak fun kot.. bukan pasal phd.

isu lapukkkkk...