CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sajali

LUAHAN RASA

sikpat merasa apa2 knek tok.......kebas........

rasa kepak..berporum

sedeh na rasa tok....ada ndak si bapa ank2 kmk ingat ngn hari ibu...
anak gk kck x tauk apa2 x hal lah juak. tok urg smandin ya buat derk jak. mogok ku esok lak

oOOoo tedah..kadang

Reply #504 buDak_gaTaL's post

org laki sik sensitif kdg2 .... tp ada kalanya daknya sensitif sik bertempat n sik mok nak madah ngan pasangan.........ya la kengkdg jd konflik...

Originally posted by kejeron2 at 10-5-2008 02:13 PM
sedeh na rasa tok....ada ndak si bapa ank2 kmk ingat ngn hari ibu...
anak gk kck x tauk apa2 x hal lah juak. tok urg smandin ya buat derk jak. mogok ku esok lak

apa kes??? merajuk ka??

ciannnn

Follow Us
hehe..mak mek rilek jak ritok...ekekekkeke

Originally posted by ladydolph at 11-5-2008 10:04 AM
org laki sik sensitif kdg2 .... tp ada kalanya daknya sensitif sik bertempat n sik mok nak madah ngan pasangan.........ya la kengkdg jd konflik...

cinta tak semestinya bersatu

desperado tok mengundang aku jadi bodo, lalu aku mencari sesuatu dlm pasrah, perjumpaan dalam kebisuan
berepengertian aku harus tabah

apa pun DESPERADO mengajar aku mencari arah

abang jali menjadi semakin kompleks

kerana keadaan semakin runcing semakin hari

sikpalah....kelak

Reply #506 nanamiri's post

ckt gk nk merajuk..tp dh mbak urg mkn gisin2 jak pas ya.  I m nt that hard 2 please...
u pasti dpt smthg special kan nana?

Luahan Hati?

Banyak yg nak ku luah. masa tok perasaan aku bercampur. gembira. sedih. kecewa. letih. tertekan. suma ada.

Gembira? bila aku fikirkan sik lamak gik aku akan dapat pahala yang besar dari Allah sbb memurni dan mensucikan satu hubungan. sik kesah la org tauk atau sik apa benda ya, yg penting aku tgh menghitung hari tok. bukan satu penantian singkat. dekat nak 7 thn aku nunggu. akhirnya aku rasa masa tok paling sesuai utk aku laksanakan benda tok. alhamdulillah, setakat tok suma nya berjalan lancar. cuma ada la kdg2 tergeliat juak palak otak mikir urusan yg bukannya mudah tok.

sedih? bila aku fikirkan, akhirnya terlerai tanggungjawab org yg menjaga aku lamak tok. akhirnya bertukarlah tanggungjawab dari seorang lelaki kepada seorang lelaki yg lain. walau apa pun, aku akan berjanji, sikkan ada yang berubah dalam hubungan darah kamek orang. mungkin lebih rapat drpd sebelum tok dengan wujudnya orang baru. Insya Allah.

kecewa? bila satu pengorbanan dibalas dengan kekecewaan. walau hati kita ikhlas dlm persahabatan, tapi mmg terdetik juak perasaan kecewa dengan nilai setiakawan. bila kita perlu seorang kawan utk kongsi kegembiraan, alasan yang diberik sik masuk akal langsung. sikda usaha utk eratkan tali persahabatan. mmg kecewa. mmg kecewa. mmg kecewa.

letih? semua orang normal pasti merasai letih. orang sik normal jak sepanjang masa rilek. mcm masa aku jadi penganggur dolok pun letih jak jaga rumah, letih jak jaga perasaan dirik empun. kinek tok letih ya berbaloi bila aku fikirkan kesabaran aku atas keletihan ya sekurang2 nya ada membawa hasil dan membawa kebahagiaan.

tertekan? dengan beban kerja. kadang2 salah aku juak. suka delay keja. sbb ya perlunya organizer atau memo atau reminder dalam hidup tok. sak keja kita smooth ajak. tp alhamdulillah. setakat tok tekanan ya dtg sekejap jak. pas ya, mun embak rilek, insya Allah kita diberik petunjuk utk selesaikannya...

ya jak luahan hati aku. cuma aku kesal, sehingga molah aku hilang keyakinan utk berkawan agik, bila ada kawan yang sik pernah ada di sisi kita walaupun di saat kita senang atau gembira. kawan biasa...nya akan ada mun kita gembira, tp susah nak dicarik mun kita susah. kawan rapat? sentiasa ada di sisi kita... tp selalunya NATO jak (no action talk only). kawan sejati? palingggggggggggggggggggggggggggggggggggggg susah nak carik. setakat tok, kawan sejati aku cuma keluarga aku. sik kira bila aku susah, senang... daknya sik pernah meminggirkan aku. aku di atas, di dibah, daknya sentiasa sambut aku.. walaupun kdg2 timbul konflik. tp biasala nak? konflik keluarga. mun sikda, sik normal la...

last but not least...
HAPPY DAY!

Reply #514 katak hijau's post

Panjang lebar luahan seorang yg bakal membina kehidupan baru.  Selamat menempuh alam baru k.

dah masuk 3 minggu bukak kompeni.
ya pun bidan terjun.
1st project tok nang bikin kelam kabut gilo..
habis segala dak d*mn f**kin' proposal, kontrak, agreement and whatever maok dirombak semula..

Reply #514 katak hijau's post

tertekan?perlukan organizer?belila pda..hehehehe....

tahniahh!!selamat menempuh alam baru!!!

ada member meluah perasaannya .......dengar jak la rintihan hatinya ya.. sikda org nak paham.......jaik ati ngan nya.......some people are too ego or too arrogant to admit that they are not good enough for what they are now...

and u may not think that i care for u
when u know down inside that i really do

hari yang semakin menyedihkan

rindu orang ya...

ngan urang ya...juak

ngan urang ya.....sik gilak

uwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa