CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: amazed

YDP Besar Negeri Sembilan Tuanku Jaafar : update: selamat dimakamkan

Originally posted by iddine at 31-12-2008 12:04 PM

oklah tu anak anak dia sibuk greet org datang, salam salam..nasib baik anak dia tak upah org menangis lagi le haru..

HAHAHAHAHA....
eh tak baiklah ini thread orang meninggal

Originally posted by Gedebook at 31-12-2008 06:03 PM

sultan brunei tu layan ajer...coz binis dia xde...
..

jeles aku dengan tunku najihah

adat mengarut. mcm ntahape2. patut la family tunggang langgang

Originally posted by sweet_charcoals at 31-12-2008 07:38 PM
adat mengarut. mcm ntahape2. patut la family tunggang langgang

adat yg mana yg mengarut?

part istiadat lepas baginda mangkat dan pengkebumian tu mungkin mengarut bagi kita.. tapi itu bukan takat N9 saja, raja negeri lain pun gitu juga adatnya.. takyah tengok yg lama-lama... Sultan Selangor mangkat in 2001 dulu pun lebih kurang gitu juga adatnya... rata-rata raja kat Malaysia ni adatnya memang gitu..

Tapi kalo nak kata adat perpatih yg ngarut, yg tu kena lah bukak buku dan ngaji semula sebelum jatuhkan verdict

hoohah!!

rambang mata aku tengok barisan kerabat alm nih masa dok ramai2 tu
yang paling hensem tu aku tak tau plak nama saper.. anak saper
tapi mmg cair dah aku kat depan TV masa tengok tu
mak aku pon sama naik.. asal dia nampak muka si hensem tu dia mesti sibuk nak bgtau kat aku
yang bestnya plak few times gak camera RTM1 tu siap fokus kat muka si hensem tu
kalo ada sesaper tau nama dia saper or mana aku buleh view gambo2 dia kat cari neh.. tulon yer
dia ada ala2 jambang2 halus.. muka mmg segak arr
kalo aku ni mmg tak tau agaknya ada upacara pengkebumian, silap2 aku ingat si hensem tu nak pegi menikah hari tu

Originally posted by imnaz at 31-12-2008 09:07 PM
hoohah!!

rambang mata aku tengok barisan kerabat alm nih masa dok ramai2 tu
yang paling hensem tu aku tak tau plak nama saper.. anak saper
tapi mmg cair dah aku kat depan TV masa tengok tu
...

mmg set set n9 nih comel & hansom putih putih belaka...masa live kat tb 1 tuh...pandai lak cameraman dok pokus ker  dia org..... ...sedap mata nengok ehhh...

Follow Us
Originally posted by khdn at 31-12-2008 03:00 PM
aku org negeri, mak pak aku memang org jati NS..tp mak pak aku
carik rezeki kat  even semua adek badik aku lahir kat KL
so secara tidak langsung...aku kenkadang lupa aku kampung kat N9.
ckp sa ...

belajar jer sikit2... ramai salah sangka segala harta dapek kat pompuan kalau kawin org n9... it's not like dat. tanah pusaka jer jatuh kat pompuan turun temurun ikut susur galur omak.  yolah... tanah pusaka tu plak tanah pusaka zaman berzaman. contoh moyang punyo tanah pusako, jatuh eh kek uwan ekau, pastu jatuh eh kek anak pompuan dio.. pastu kek cucu dio...

kalau ekau kawin dongan llki mano2, hubby ekau boli rumah.. takdo la plak harto tu poie kek pompuan plak....

Originally posted by kalikoni at 31-12-2008 05:43 PM

exactly..aku dengaq si khalid bonget tue dok cite psl adat perpatih nie (kalau salah tolong sangat betulkan), cite psl perkahwinan antara suku, kalau kawin between different suku, kalau laki tue x masuk sukuperempuan tue or something like that,kirenye macam kawin itu x sah la (kalau salah tolong betulkan)
dh nikah cara islam, sah la.

mano ado tak sah... ekau salah dongar tu tuk bonget tu cakap n9 ekau x paham sgt kot........ cuma tak sempurna dlm suku tu lah n rosak "perut" (gi baca balik sejarah sekolah menengah perut tu apa).. sah tetap sah, dah org islam kan...

Balas #528 .APEK.\ catat

botul ko, kalu laki  tu waris undang.. kalu dio kawen ngan perempuan luar nogori yang bukan porut undang... tak dapek jadi undang kan..

korang ni thread org mangkat korg bantai ckp sal adat..aku pun terjebak sama ni

Balas #484 NoraHay_08\ catat

adik pun nampak cam derang laga pipi..bukannya bisik..

Originally posted by MsAjai at 31-12-2008 10:03 PM

mmg set set n9 nih comel & hansom putih putih belaka...masa live kat tb 1 tuh...pandai lak cameraman dok pokus ker  dia org..... ...sedap mata nengok ehhh...

masa arwah SM Nasamuddin meninggal, masa tu ler anak2 dia sume muncul kat media.very2 the hensemmmm sumenye
now, YDPB N9 mangkat, cucu2 dia pulak muncul kat media.hensemmm gak

heheh..nak tergelak aku baca thread nih..dari kemangkatan..sampai la ke berlaga pipi..masuk plak bab adat..pehtu konar plak skodeng kerabat yang cun2...dah jadi caca marba dah..

Originally posted by que_eight at 1-1-2009 03:51 AM
heheh..nak tergelak aku baca thread nih..dari kemangkatan..sampai la ke berlaga pipi..masuk plak bab adat..pehtu konar plak skodeng kerabat yang cun2...dah jadi caca marba dah..

kalau ko baca thread tanah runtuh kat BA hari tu lagi kelakar
isunya tanah runtuh....so, discussion pd awalnya psl tanah runtuh, lereng bukit, soil erosion, harga rumah jatuh,tanah mendap, etc etc yg sewaktu dengannya.lama2 masuk plak isu perangai penduduk BA, humno serang pkr sbb ampang di bawah selangor,artis2 yg feelin kaya duk BA,macam2 lagi lee...caca marba gak

Reply #534 premierleague's post

evolution lar tu nama nya
kita sendiri pun dari baby> kanak2> dewasa> tua> mati...

Originally posted by que_eight at 1-1-2009 03:51 AM

kira wokeyyyy lagi ler ni.....  byk tred yg ada kat CI  apa saje tred ko bukak..... dari isu bas ker.. isu tanah runtuh ker.. isu asn dividen ker... isu babi ker.... MOSTI  ada  nama   anwar!!!      tak cayer  ko skodeng sumer tred2 kat sana... LMFAO... aku siyes ni...   

Originally posted by amazed at 1-1-2009 06:46 PM

kira wokeyyyy lagi ler ni.....  byk tred yg ada kat CI  apa saje tred ko bukak..... dari isu bas ker.. isu tanah runtuh ker.. isu asn dividen ker... isu babi ker.... MOSTI  ada  nama   anwa ...
kat CI citer org kena tangkap khalwat pun akan masok citer umno/pas/pkr/dap
tu istimewanye CI!!!!

apa ajelah korang nih...

bab evolusion dari baby> kanak2> dewasa> tua> mati aku leh trima lah..still objek nya 1..iaitu manusia...lain ler.,kejap manusia..pehtu kejap jadi beruang pahtu kejap lagi jadi singa then jadi manusia balik...

nih thread psl kemangkatan..leh plak kuar cerita laga pipi bagai..siap ada yg menanya mamat cun...yang bestnya siap kuar segala adat perpatih ..kan jauh menyimpang tuu

yang tanah runtuh satu hal..apa kaitan tanah runtuh dgn UMNO & PKR??

al fatihah

Originally posted by ikanbilis2009 at 31-12-2008 11:44 PM
botul ko, kalu laki  tu waris undang.. kalu dio kawen ngan perempuan luar nogori yang bukan porut ondang... tak dapek jadi undang kan..

ni penah terjadi kat red..ade sorang anak undang ni suke kat red..nak buat bini .....but mak dia tak suke ..omak dia suh cari org nogori sembilan jugak dlam kasta yg sama .....( diaorg ni kalo yg ondang2 ni nak kawin kena cari sama kasta tak le kasta bawah2 )
red pun tak bapa paham sngt but tu jek la yg red paham ....heheh skang ni red tak kawin pun ngan dia....dia pun dah lost contact ngan red...