CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Usah Bajet Baguslah You All," -Dr Muhaya Perlekeh Wanita Bekerjaya Da

Genkidesuka replied at 19-6-2021 07:42 PM
ur mum was her junior?  alamak.  ntah2 i sebaya ur mum.  hahaha.  anyway, i've had enough of this  ...

Aik...srikandi juga? Hehe

Redskin replied at 19-6-2021 09:17 PM
Nope, Bodoh itu ada banyak maksud..

Bodoh = Bodoh / Stupid / Bahalol

Buat-buat bodoh macam awak cakap tu betul. Buat tak tahu.

Tapi muhaiyo cakap buat bodoh-bodoh which means pretend to be stupid. Haha.

Ok. Bye.

LadyCarefree replied at 19-6-2021 10:24 AM
Ada gak insiden iols dok horny giler tp husben tadok pastu tetiber ada yg DM ajak ngeseks. LOA kah ...

Kebetulan jah kot
Kalau tak silap saintis panggil selective attention bias atau Baader-Meinhof phenomenon: manusia lebih suka memilih/memberi perhatian kpd sesuatu perkara saja dan dlm masa yg sama ignore perkara2 lain.

btw seandainya LOA power sgt, acik penulis the Secret tuh bole jah senang2 kalahkan kes saman org2 yg ditipunya dan juga jual rumah lama yg berjiran dgn Oprah, dgn harga yg dimpikan The Secret tu pon ciplak, copy paste dari buku2 lama - ai paling ingat Think and Grow Rich by Napoleon Hill. Dan Napoleon Hill jugak dikatakan byk membohong dlm bukunya tuh hahaha

annehuda replied at 18-6-2021 01:03 AM
Meh sini aku kasi ko contoh buat-buat bodoh tu. Ni situasi sblm kawen ye

Boyfriend iq rendah, s ...
Boyfriend iq rendah sbnrnye tak pandai tukar tayar kereta tapi girlfriend pandai je,
tapi sbb taknak tercalar ego laki gf pun terpaksa senyap je tengok bf terkial2 nk tukar tayar kereta tu.

Ini bodoh namanya, aku cukup marah dgn orang2 bawahan aku dan juga isteri aku jugak pasal kes begini.
Kita dah train orang2 kita or kita tahu isteri kita memang tahu perkara2 begini.

Kalau dah tahu, dah namapk yg orang tu (BF) tak tahu, kita sebagai orang yg tahu (tak kira lelaki or pompuan)
takkan melihat sahaja tidak menegur atau mengajar. Aku kadang2 marah dgn isteri aku kalo anak tu buat tak betul sebagai ibu
you nampak anak tu salah, adakah buat diam ajer, ini buat bodoh tak kena tempat !!

Boyfriend kasi alasan telefon kene hack, hacker asyik like gmbr perempuan seksi kt insta,
letak komen mengarut kat fb, girlfriend pun terpaksala buat-buat bodoh terima je alasan boyfriend tu.

Sebagai ibubapa yg menasihati anak or Prof Muhaya yg memberi tips kpd wanita,
takkan suruh pompuan jadik sebodoh sebegini.

Boyfriend suka bawak makan kt restoran yg tak sedap mahal plak tu sebab nak usha awek amek order kt situ,
yg girlfriend pun buat-buat bodoh ngaku tmpt tu sedap je.

Hahaha...macam2 contoh ko bagi, ini namanya awek desperado. Dont be like that !!

Keluar dating boyfriend tetiba terlupa bawak dompet, girlfriend pun terpaksa la buat-buat bodoh nah pakai
duit ayang dulu bayar KFC.

Sekali lagi awek tu kena tipu, ini bukan buat2 bodoh, dah tahu kena perdaya dgn jantan
dan masih lagi nak bayar, ini betul2 bodoh namanya.

Boyfriend bawak pegi jumpa makbapak, boyfriend mat rempit je tp girlfriend jurutera kilang,
girlfriend pun terpaksalah ngaku keje kerani j
e sebab takut hilang jodoh. Nnt org cerca tak padan gf-bf ni

Ini pompuan bodoh kalo dia ngaku kerja kilang. Contoh ni tak logik sebab mana2 bakal mertua akan bangga
kalo anak dia bawak balik calon yg berpangkat besor, tak kira lelaki atau pompuan. So kenapa nak tipu ?

Boyfriend kaki pukul, kaki paw, kaki mencarut, suka maki-maki, girlfriend buat-buat bodoh macam tak ada apa
walaupun baru kena pelangkung dengan boyfriend.

Bagi aku ini pompuan bodoh, desperado sgt nak jantan, org nak berboifren , dia pon nak berboifren
tapi bodoh, padan muka la kena main dgn jantan.

Kalo sebelum kawin tangan lelaki tu dah naik, apa tunggu lagi,
bodoh la pompuan yg desperado sgt nak jantan.

Dlm Islam dah diberi panduan ciri2 utk mencari pasangan hidup bagi lelaki dan juga wanita.
Pilihla yg taat pada agama nombor 1.

Ni cth jelah. Yg aku paham Prof M menggalakkan budaya 'asalkan berlaki'. Kalau perempuan yg tak desperate
ni die tak inginnye nk buat-buat bodoh macam ni. Kalau dah boyfriend dia sejenis ego tak tinggi,
boleh terima nasihat, jenis tak baran, bukan jenis dia je yang betul, perempuan tak perlu
buat-buat bodoh sebab nak jaga ego lelaki.

Maaf, aku cakap bodoh kat atas tu dan tidak ditujukan pada Anne atau sesiapa. Aku cuma menjawab pada contoh2
yg ko beri diatas.

Terima kasih bagi2 contoh2 tersebut, baru aku paham dari sudut pemikiran pompuan.

Contoh2 yg kat atas semuanya tafsiran seorang perempuan ttg ungkapan "buat2 bodoh" dan kalaula ia mewakili
pemikiran kebanyakan pompuan, no wonderla ramai yg meroyan adalah pompuan sebab lelaki2 ramai paham apa
yg cuba disampaikan oleh Prof Muhaya, TIDAK BENAR seperti yg ko fikirkan.

Apa maksud Prof M tentang buat2 bodoh or bodoh2 sikit meaning merendah diri, ringankan mulut utk bertanya.

Prof Muhaya ni memberi nasihat kpd andartu, of course la semestinya acting buat2 bodoh ni supaya membawa manfaat
kpd wanita, to their ADVANTAGE.

Contoh2 diatas yg ko bagi, buat2 bodoh adalah merugikan wanita (disadvantage).

Tidak masuk akal seorang pakar motivasi , juga seorang wanita yg bekerjaya tinggi (Prof)
merendah2kan wanita dan memberi nasihat yg merugikan wanita, kaum nya sendiri. Think about it ?

Prof M tu kata "Orang2 Lelaki suka pompuan buat bodoh2 sikit.....bla.

Ini menunjukkan apa yg Prof kata merujuk kpd PANDANGAN LELAKI dan bukannya pandangan wanita.
Prof M juga berkata pemikiran otak lelaki TIDAK SAMA dgn pemikiran otak pompuan.

And i agree, apa yg dikatakan oleh Prof ini benar, cara pemikiran lelaki tidak sama dgn pompuan.

As i said, seorang lelaki sangat2 berbangga kalo dia bawak balik calon isteri yg pandai, bekerjaya kalo
tinggi pangkat lagila kembang2 hidong si lelaki tu.

Maksudnya disini bagi andartu2 yg berjawatan tinggi usah bangga sgt dgn pangkat, kat opis mungkin Boss tapi
kat rumah be a normal person, merendah diri...remember that.

Pompuan2 bujang yg berjawatan tinggi, semestinya orang lelaki takut nak tackle sebab lelaki2 ni pon
sedar diri  mereka sebab pompuan2 jawatan tinggi ni biasanya high taste, materialistic,
maintenance tinggi sebab tu lelaki2 bawahan takut nak hampir.

Mungkin ada yg tanya, mana pergi lelaki2 yg berjaya berjawatan tinggi....toksah mimpi la sebab lelaki yg berjaya
biasanya kahwin awal, ramai pompuan yg menempel kat dia, mostly by 30's lelaki2 berjaya dah kahwin.

Kesimpulannya pompuan jawatan tinggi ni lelaki takut nak tackle so kenala pompuan yg buat first move.

Itu yg Prof M bagi tips buat bodoh2 sikit meaning bukak mulut tu bertanya anything, any topik dgn lelaki yg dia suka
sebab lelaki takkan approach pompuan macam ni. So this way, you yg mulakan so automatically dah break the ice.

Rajin2 mintak pandangan lelaki yg dia suka on anything, lelaki suka orang pompuan yg selalu mintak pendapat dia,
mungkin bagi yg belom kahwin lelaki tu akan rasa dihargai.

Aku kasi cth perkahwinan berjaya, parents aku. Cerai mati ye, abah aku menduda selepas kematian isteri
sampai hujung hayat. Masa hidupnye mmg parents aku kaki gaduh, semua benda nak digaduhkan sbb mak
aku mmg vokal, tapi abah aku okay je. Sebab abah aku tak ego, abah aku tau perempuan
kalau dah selesa dan sayang pada seseorg, bila perempuan tu anggap seorg lelaki tu teman hidup dia,
soulmate dia, dia akan jadi diri sendiri.

Pertengkaran tak sependapat dlm rumahtangga tu perkara biasa, tapi tak berpanjangan, salah satu akan
beralah dan tak semestinya yg beralah itu bersalah. Kadang bukan sebab ego lelaki nak menang,
tengok fakta la siapa yg betul, siapa salah, sebab lelaki kalau dia tahu dia bersalah, dia akan low down.

Aku jenis lelaki tengok fakta dan jarang2 sgt aku silap. If you're wrong, accept that you're wrong,
terima kenyataan. Kalo isteri dah salah tapi masih nak menegak benang basah, memang carik penyakit.

Ada lelaki lain pangai pulok tak kira dia betul atau salah, once isteri dia bising dia akan keluar
rumah supaya keadaan tidak menjadi lebih terok.

Tak payah buat-buat bodoh or buat-buat pandai,
tapi jadi diri sendiri je. Tetap jumpa jodoh sampai ke mati.

Buat2 bodoh merendah diri, be humble tiada masalah.

Yg masalahnya buat2 pandai or memandai2, nasihat aku kalo dah bersuami tanya dulu suami tu jangan memandai2.

Prof M punya ajaran, asalkan berlaki, walaupun laki ko hangsuang sesen pun tarak guna, tapi pejam mata je,
buat-buat bodoh gitu. Orang pandai dia blah je dah kenapa dia nak kene hipokrit jadi org lain sbb nak kawen cepat.
Bukannye ego tak bertempat, tapi apa guna sblm kawen bini ko buat-buat bodoh manja gedik-gedik,
Rupa-rupanya lepas kawen manipulator, Queen control. Mcm scammer je.

Nope, Prof Muhaya tak ajar asalkan berlaki, yg dia bagi tips kpd andartu adalah merendah diri, bertanya kpd
lelaki yg dia suka, peramah dan bukannya pendiam dan menyombong disebabkan berpangkat besar.

Itu cuma tafsiran kebanyakan pompuan yg kurang pergaulan, kurang pengalaman,
kurang ilmu tentang perbezaan pemikiran otak lelaki dan pemikiran otak pompuan tak sama.

In the first place, nak tanya mengapa pompuan pilih lelaki tak guna menjadi teman hidupnya?? WHY ?

Salahkan diri sendiri sebab kebodohan nakkan jantan, jadik desperado, agaknya sebelom kawin pong dah serah body.

Kesimpulannya, lelaki suka wanita yg bijak, lemah lembut dlm percakapan, merendah diri ie. humble walaupon
jawatannya tinggi di office mungkin Boss tapi sedar diri once at home, title dia cuma seorang Isteri shj.

Redskin replied at 19-6-2021 10:17 PM
Nope, Bodoh itu ada banyak maksud..

Bodoh = Bodoh / Stupid / Bahalol

Ya ampun .. sori bro .. aku x baca pon apa yg ko tulis ..

Hakikat dia .. mmg muhaya literallybsaid bodo as x cerdik  ..

Accept and swallow it ..
No need to explain ..

Follow Us
LadyCarefree replied at 19-6-2021 10:21 AM
Hehehe LOA ni pun sejenis doa doa doa tp usaha elek. Doa solat hajat puasa bagai untuk tak kena Co ...

Chzy penerima first class honors with distinction tidak mahu atau belum mahu divaksin sebab dia jenis  spesis yg pembacaan ilmiah takdok kewww? Or its the opposite? Bahawa dgn pembacaan yg berilmiah la nembuatnya lebih berani utk membuat keputusan yg sukar tapi telah mengambil kira banyak perkara?

Kau jawab yang ini dulu..

Aku memang balun kau cukup cukup malam ini....

Kahlahkahkahkahkhalhakah

Redskin replied at 19-6-2021 11:11 PM
Ini bodoh namanya, aku cukup marah dgn orang2 bawahan aku dan juga isteri aku jugak pasal kes be ...

panjangnya ko membebel red...aku baca part andartu je...

ya, andartu usah bangga diri...ramai forumer andartu dlm tred ni...insaf dan bertaubat!

stingersteak replied at 19-6-2021 11:28 PM
Chzy penerima first class honors with distinction tidak mahu atau belum mahu divaksin sebab dia je ...

first class honours tu first class honours jugak...orgasm dah capai belum?

Edited by stingersteak at 19-6-2021 11:41 PM
ifanonline replied at 19-6-2021 11:33 PM
first class honours tu first class honours jugak...orgasm dah capai belum?

Anak dah 3 aku dengar....tapi tak tahula dapat full orgasms atau sipi sipi aja....kekadang tak perlu full orgasm pun baby boleh terbentuk...cuma yg diperlukan satu tadpole satu telor...jadi la.....

Lain la kalau macam breed greentea full blown orgasm pun...tadpoles berenang in abundance...tapi telornya jenis telor rebus takda kualiti mana nak dapat zuriat yv banyak? Satu itu ja la yg dia ada.....iteww pun nasib tadpole sesat mana yg melekat....

Kahkahkahjahkahkahkah

stingersteak replied at 19-6-2021 11:40 PM
Anak dah 3 aku dengar....tapi tak tahula dapat full orgasms atau sipi sipi aja....kekadang tak p ...

kita jemput makcik orgasm kita memberi orgasmpinion beliau..@green~tea

ifanonline replied at 19-6-2021 11:53 PM
kita jemput makcik orgasm kita memberi orgasmpinion beliau..@green~tea

Aku sponsor garrette popcorn...dok seat depan....

Bukan calang calang org bagi opinion tang orgasm.ni...director multi kompeni juga dengarnya...pakar orgasm pakar jari telunjuk jari manis...pernah sandang gelaran janda pernah bercerai pernah jahanamkan escalator pejabat agama....yelah bertahun kes tak setrle settle sampai escalator pun jahanam taking her weight...banyak dosa... pendek kata semua la.....dia dah lalui...

Kahkahkahkahkahkah

Besok nick baru la nampaknya aku ni...

Ok germany vs ronaldo dah start...

Redskin replied at 19-6-2021 02:41 PM
Tak perlu downgrade, be yourself. Cuma kalo di Office ko seorang
Boss berjawatan tinggi jangan b ...

Panjang berjela you tulis. Tapi tak menjawab persoalan. You tak tgk ke video dia? Cuma beberapa minit je psl isu org tak kahwin dan jodoh. Selebihnya berkaitan hubungan suami isteri, family dan kerjaya.

Psl career woman tu pun respon kpd satu komen yg kata dia quit kerja nk spend dgn anak2. I rase ramai org marah sbb gaya prof muhaya 'menganjing' (sorry tak tau perkataan lain yg lebih elok utk describe cara prof muhaya ckp) perempuan yg kejar kerjaya. Zaman ni, ramai perempuan terpaksa kejar kerjaya demi keluarga dan anak2. Adakah yg bekerjaya tak boleh menjadi isteri solehah? Tak boleh taat Allah? Sila tgk video tu ye.

Pkp buat ramai jadi mereng. Ramai tunjuk true colors. Heheh

LadyCarefree replied at 19-6-2021 11:07 PM
Buat-buat bodoh macam awak cakap tu betul. Buat tak tahu.

Tapi muhaiyo cakap buat bodoh-bodoh  ...

buat-buat bodoh bukan bermakna bodoh. Itu bodo yg dibuat-buat untuk objektif tertentu. Hanya yg cerdek mampu buat-buat bodoh. Yang bodoh memamg tak boleh buat-buat bodoh sebab dia dah memang bodoh .

Pelik orang sekarang perempuan perlu buat 'bodoh bodoh' untuk lelaki nampak cerdik dan di hormati....

Lagi pelik yg sekor ni jadi bodoh2 duk jilat xsudah2. Bodoh abadi ke apa ni

Edited by MontanaHannah at 20-6-2021 10:18 PM

xperlu bodohkan diri

kena ingat ,mak mertua nak menantu bijak pandai ye

LadyCarefree replied at 19-6-2021 02:31 AM
1st dose sudah.

Muhaiyo ni my mom punya senior kt sekolah. Hehe

sudah-sudahlah menipu

batmana replied at 16-6-2021 12:57 PM
point dia , jadi solehah tu paling utama la bahlol..
bukan ada phD tk berguna, tapi klu phD pstu so ...

Tak silap aku, gambar ni bukan zaman jepun tapi masa darurat perang dgn komunis