CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ChildrenOfBodom

ROCK/METAL VS HIP HOP/RAP

Originally posted by amievil at 24-1-2006 04:45 PM

walaupun dia tak anggap aku sebagai sahabat, tapi aku tetap anggap dia sebagai sahabat :lebai:

cuba hang bagi maksud sahabat....

Originally posted by amievil at 24-1-2006 01:41 AM

mest dah kembong perut ko asyik makan duit haram :cak:

ko ni pehal???...aku ckp bdak2 aku yg pow kannn....aku ushar jer....bodo sial mamat nii...ape selama ni ko igt aku ckp aku pow org???.....tgk balik laa post aku yg lepas2......bodo!!!!!...tapi sebab yg pow tu member aku,nama aku naik sekali arrrr bodooooo.....senang citer!!!!!!

[ Last edited by papayaz at 24-1-2006 08:33 PM ]

Originally posted by amievil at 24-1-2006 01:50 PM

tuan punya badan sendiri dah mengaku, kita sebagai sahabat yg prihatin kena beri nasihat :lebai:

hang nak bagi nasihat,bagi elok2...kalo setakat nak perli2 baik xyah..

Originally posted by amievil at 24-1-2006 01:35 AM
Hardcore ke grindcore ke termasuk jugak dalam species rock/metal ni, sama seperti topic perbincangan :cak:

ye ke???...luas giler genre rock/metal ni...member aku kata hardcore ngan metal lain...pening paler!!!!..

[ Last edited by papayaz at 24-1-2006 08:49 PM ]

Originally posted by shadowmoon at 24-1-2006 01:35 AM

adakah tuan mod langsung tak suka sebarang lagu/music yg menggunakan gitar karan?adakah tuan mod langsung tak suka sebarang bunyi yg dikeluarkan dari gitar karan?:hmm:

adakah anda mmg tak suka ...

i have to admit that.. telinga aku bleh terima 90% muzik r&b/hip-hop/soul... selebihnya boleh jadi muzik pop atau rock. walaupun aku tak suka muzik rock sebenarnya.. tapi ader gak satu dua lagu yg boleh layan lah.

Originally posted by possubH2 at 23-1-2006 06:53 AM
Yo Calam.. gua rasa lu kena baca dari awal skit digest nih.

I'm not expecting everyone to accept.  Just trying to role a bit of their mind set.  Metal & Rock is a nature and Creativity o ...

bagi kau, nasheed hip hop mgkin tak sesuai atau tak bleh diterima telinga kau.. tapi as a matter of fact, market utk nasheed hip-hop albums di US bernilai US$1 bilion a year (if i'm not mistaken). sbbnya? kat US tu hip-hop ialah di kalangan black. black nie biasanya faithful dgn agama masing2... tak kira islam atau kristian. tambah lagi, diorang tak discriminate bangsa diorang yg tak sama agama. sbb tu, nasheed hip-hop is a very popular genre di pasaran underground.

Follow Us
Originally posted by possubH2 at 23-1-2006 06:53 AM
Yo Calam.. gua rasa lu kena baca dari awal skit digest nih.

I'm not expecting everyone to accept.  Just trying to role a bit of their mind set.  Metal & Rock is a nature and Creativity o ...

kenapa aku masukkan unsur agama??? sbb korang balik2 cakap yg hip-hop tu lucah, penuh dgn seks dsb... padahal tak semua hip-hop camtu.

Originally posted by death_dealer at 23-1-2006 10:28 PM
metal tak laku?
di norway, music metal dah jadi sumber
kewangan negara..
eksport utama..
kat norway gak, band yang ada potensi
dapat bantuan kerajaan lagi..
kat finland, carta music,
rock/m ...

finland? finland tu represent berapa banyak pasaran jualan album/singles/music package kat dunia nie? harus diingat.. kat seluruh dunia nie, industri muzik terbesar ialah US, diikuti Jepun dan Germany. dan muzik apa yg memonopoli pasaran terbesar itu (di US)?? sudah tentu r&b/hip-hop.

Originally posted by papayaz at 24-1-2006 01:10 AM

membingitkan???...saudara muntz,saya bkn nk mengatakan saudara buta genre....tapi yg membingitkan dan suara keras2 tu HARDCORE/GRINDCORE...harap maklum....-gua minat hard/grindcore-

sorry.. kalau kategori rock tu, aku hanya tau classify muzik SKA, HARD ROCK, POP ROCK, ELECTRONIC ROCK, ALTERNATIVE ROCK dan ADULT ROCK sahaja. lain2 macam grind hardcore nu metal gothic trash garbage whatever tu.. aku admit aku tak tau kay...

Originally posted by Muntz at 24-1-2006 09:10 PM

sorry.. kalau kategori rock tu, aku hanya tau classify muzik SKA, HARD ROCK, POP ROCK, ELECTRONIC ROCK, ALTERNATIVE ROCK dan ADULT ROCK sahaja. lain2 macam grind hardcore nu metal gothic trash  ...

aku pon byk lg xtau...lebih tepat terkeliru....

Originally posted by Muntz at 24-1-2006 09:05 PM

kenapa aku masukkan unsur agama??? sbb korang balik2 cakap yg hip-hop tu lucah, penuh dgn seks dsb... padahal tak semua hip-hop camtu.

gua bukan balik balik cakap..
gua dah kata dah

itu antara reason reason dan sebab yg gua kurang puas hati kenapa metal begitu di anaktiri
contohnya adalah mesyarakat keliling kita nih lupa
asek nak hentam metal jek
banyak unsur lain yg lebih teruk dari metal

Hip hop tu salah satu le contohnya
yang memperdagangkan tarian dan gelek
dangdut lebih kurang jugak
disko pun lagi teruk
arak tak pulak diharamkan
sama gak macam masyarakat buat tuduhan metal puja setan

gua taknak cite pasal benda lain mcm amievil dok cite pasal klasik yg takde kena mengena dgn tajuk thread nih
takkan gua nak bagi contoh INUL gelek kt dlm thread ni???

[ Last edited by possubH2 at 25-1-2006 12:16 AM ]

Originally posted by Muntz at 24-1-2006 09:04 PM

bagi kau, nasheed hip hop mgkin tak sesuai atau tak bleh diterima telinga kau.. tapi as a matter of fact, market utk nasheed hip-hop albums di US bernilai US$1 bilion a year (if i'm not mistaken). sbbnya? kat US tu hip-hop ialah di kalangan black. black nie biasanya faithful dgn agama masing2... tak kira islam atau kristian. tambah lagi, diorang tak discriminate bangsa diorang yg tak sama agama. sbb tu, nasheed hip-hop is a very popular genre di pasaran underground.

mgkin diluar negara macam tu
buleh campur gelek ngan agama
tapi sapa cakap gua suka metal nasyeed???
asalnya lu yg bagi contoh cakap lagu metal tak sesuai nak dinyanyi dengan nasyeed...

Originally posted by Muntz at 25-12-2005 09:06 PM

disenaraikan beberapa budaya hip-hop:
...
TARIAN
- tarian hip-hop ada yg berunsur lucah sket.. tapi bukankah itu boleh dielakkan? lagipun kebanyakan tarian hip-hop antara yg mencabar fizikal dan minda.

ATTITUDE
- hip hop tidak mengajar pengikutnya utk memecah gitar, memuja syaitan dsb. malah hip-hop juga ada yg berunsur Islam! tak caya, cuba dengar alunan lagu2 hip-hop Islam daripada Mecca 2 Medina. kalau punk atau rock, ader ker muzik rock Islam? never heard of em....

Gua cakap mmg gua rasa tak sesuai nasyeed dimetalkan, neither Hip hop.  
Gua tak bangkang apa lu cakap, tapi paham le dulu apa gua cakap muntz
terpulang pada masing masing
Kalo lu rasa sedap lu dengar la, gua cuma rasa tak sesuai nak bermuzik cmpur agama

Banyak statement gua keluarkan sebab ada bangang bagi panas line

sejak akhir akhir ni baru dia simpan esok esok skit bangang dia, dah tukar smilley pak aji plak

Originally posted by possubH2 at 25-1-2006 12:00 AM

gua bukan balik balik cakap..
gua dah kata dah

itu antara reason reason dan sebab yg gua kurang puas hati kenapa metal begitu di anaktiri
contohnya adalah mesyarakat keliling kita nih lupa ...

dangdut tu yg sepatutnya diharam jadahkan bukan metal, goyang bontot yg busuk ok pulak tapi lagu metal bingit sikit tak boleh....

Originally posted by Muntz at 24-1-2006 09:05 PM

kami cakap macam tu pasal dekat tv asyik tunjuk benda yg macam tu..
samala jugak dgn band metal, balik2 tuduh puja setan, anti agama,
anti tu, anti ni.....

sekarang apa yg pasti  BUKAN semua geng metal PUJA SETAN

dan BUKAN semua geng HI HOP pakai sexy dan mencarut

tapi yg dok tunjuk kat TV semua yg pakai sexy dan mencarut....
pasal apa TV tak pernah tunjuk pon band HIP HOP yg tak mencarut dan tak pakai sexy, yg clean kat tv...

kami cakap berdasarkan benda yg kami nampak....

org lain tuduh metal puja setan dsbnya tanpa sebarang bukti, tapi kami kata HIP HOP pakai sexy dan mencarut ada banyak bukti

yg pasti puncanya adalah media......
media yg patut dipersalahkan....
media telah meng anak tirikan muzik rock/metal...
aku nak tanya geng2 hip hop kat sini pandangan mengenai media kat Malaysia..
bagi kami peminat muzik rock/metal, media kat Msia ni macam sampah....
laporan byk berat sebelah dan tak tepat...bullsh it...
apa pandangan anda semua? tv3 pon bodo kata Metallica tu pengasas black metal pada tahun 70an..
nampak sangat media salah...(aku tak tau la kenyataan ni Majlis Fatwa atau tv3 yg buat)
tapi yg pasti tv3 laa yg sebut....
jadi nampak sangat media salah..adakah anda mempercayai semua berita yg disiarkan oleh media?

Originally posted by ChildrenOfBodom at 25-1-2006 12:28 AM
yg pasti puncanya adalah media......
media yg patut dipersalahkan....
media telah meng anak tirikan muzik rock/metal...
aku nak tanya geng2 hip hop kat sini pandangan mengenai media kat Malaysia ...

memang...
antara statement paling bodoh penah dibuat...
1.    metallica pengasas Black metal awal 70an, awal 70an James Hetfield baru 7 tahun je)
2.    Nak dengar metal kena makan babi dulu.
3.    Lepas konset mesti kenacari anak dara untuk sesi seks.
4.    Baling Quran sebelum dengar lagu.
banyak lagi la..

bagus saman je dioarng nih
Lu pun buleh judge muntz
cakap mcm keling pun tak guna
gua pun buleh accept yg mmg tak suma hip hop tu rosak dgn seks

metallica mula ditubuhkan pun pada awal 80an.... knp media kita perlu buyers pd metal & rock? kalo dikelab mlm dan pub anak muda lepak minum arak dngar alunan muzik tekno, hip hop dan rnb.. tapi knp metal yg terus dipersalahkan?

sebab kerajaan mesia tau ... kalo haramkan arak ... tutup disko ... bankrap laa diowang ... heh ... ends justify means ... last last bile kuar berita gadis dirogol beramai ramai kat kelab ... baru nak terngadah

Originally posted by topeng perak at 25-1-2006 03:40 PM

sebab kerajaan mesia tau ... kalo haramkan arak ... tutup disko ... bankrap laa diowang ... heh ... ends justify ...

betul tu.
tp pada gua la... sapa suruh pegi masuk kandang rimau.
Ntah ntah bohsia, dah pregnant nak cari pak sanggup.  Nasib baik ada kelab malam

Originally posted by possubH2 at 25-1-2006 07:39 PM

betul tu.
tp pada gua la... sapa suruh pegi masuk kandang rimau.
Ntah ntah bohsia, dah pregnant nak cari pak sanggup.  Nasib baik ada kelab malam

tapi kenapa lagu2 metal dan kengkawannye jadi mangsa????....adakah dengan mencetuskan kontroversi bhw black metal anti-tuhan dan sebagainye untuk mengalih perhatian masyarakat dari isu-isu kelab malam...pelacur..dll....sedangkan yg itu lebih merosakkan masyarakat malaysia....sekian..