CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-HBZ

Kajian : Kurang Berkawan Hidup Lebih Bahagia

Aku banyak kwn.  And i love it..
Tp kawan biasa2 lah x de sampai hari2 nak bejumpa..
Kawan2 geng pon ada.. contact thru wassap je..
Bila dah bekerluarga ni.  
Keluarga kita sendiri dan keluarga besar kita lagi penting...
Inilah masa settlekan issue2 family kita dan upgrade kebahagian family kita n family besar kita..bukan lagi masih berjimba dgn kawan2 geng2 kit...  aku rasa aku dah puas berjimpa dgn geng2 aku... kawen pon masa 28 thn... so.. skang waktu banyak utk family... tp kwn2 akub xfaham kenapa jarang dpt jumpa aku... aku kata kt diorang.. family no 1... sbb tu org kata jangan kawen awal sgt kalo rasa x cukup enjoy... aku dah buat mcm2 time zaman solo dulu... n makin dewasa ni, kawan2 even geng2 kita nampak makin kerek sume nak makin up and lebih dari kita... dari sega kerjaya, rumah anak suami.. suma nak agung2 kan apa dia ada.. x nak kalahh.. so , biarlah kita slow down dgn diorang... makin dilayan makin menyampahhh

Setuju dengan artikel di atas..

lurve82 replied at 29-9-2016 03:41 PM
kwn baik aku sorg je...dr sekolah lg..kat ofis aku berckp dgn sorg dua je...yg lain biasa2...berckp  ...

sama lah.. bff masa uni dulu..mmg tak cerita pun kalau ada family problem ke apa.. byk benda aku luah dekat my sister je. itupun ada limit juga sbb takut dia risau.

Gadis_sarawak replied at 28-9-2016 04:59 PM
Aku salah sorang daripadanya yang takde ramai kawan. Bukan sombong or taknak berkawan. Orang ajak me ...

yes sama la kita.. i pun mcm tu juga

mystica replied at 3-10-2016 03:02 PM
sama lah.. bff masa uni dulu..mmg tak cerita pun kalau ada family problem ke apa.. byk benda aku l ...

aku dgn bff duduk jauh..kitaorg jmp pun mcm sethn sekali je time raya...aku lebih ske mcm tu...xperlu nk berwasap sgt...

syadq replied at 28-9-2016 06:06 PM
Kawan dah tak valid lagi kekdahnye. Meramaikan followers intagram lagi penting ya. Esok lusa nak ber ...

So true..kalau bab bisnes ingatkan kawan boleh la bagi sokongan dan faham situasi kite. Tapi hampeh..lagi mau diskaun. Ingat bisnes guna modal air liur semata2 agaknye. Aku kadang kalau kawan nak beli aku cakap takde stok je. Senang..Aku tak sakit hati, kawan tu pun tak sakit hati. Takde istilah kawan la dalam bisnes. Bisnes is bisnes. Kalau setiap kali beli nak diskaun mati la nokk..tak pulang modal jawabnye. Sepatutnya takyah mintak diskaun pun takpe..kadang pandai jugak kite ni nak bagi diskaun tanpa perlu minta since kite pun faham sitausi orang, tapi orang je tak faham situasi kite..

Follow Us
Tak bleh jugak klu takde kawan. Tapi klu ramai pun mmg buat serabut, tak ramai yg sincere, yg amek kesempatan byk la..

tapi kan....

the walls we build around us to keep sadness out, also keeps out the joy.  aku pernah rasa gini.. huhu

sebab aku ni kdg2 bersikap bukan jugak selfish, tapi mcm individualistik gitu.. sampai tahap aku perlu kawan ramai2 untuk menggembirakan aku, sebab slalunya aku suka bergerak solo.

iya tapi bila kita ke negara orang tanpa keluarga teman2 adalah orang yang penting.

jadi lah seperti Rangga, gak punya teman tapi ganteng loeee *tetiba*

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

Ada part yg aku setuju tp at the end of the day, kt manusia mmg prlukan org utk mluahkan perasaan.. ada pro n cons la

Aku pun x ramai kawan.. Bukan sombong tapi dah serik dgn kawan hati busuk.. Kawan peneman aku hanyalah suami, anak2 Dan adik beradik.. Juga rakan biasa2 aje..