CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Perwatakan Gadis Melayu Mengikut Negeri, Betul Ke Bohong?

mommymonster82 replied at 6-10-2016 10:50 AM
Hidup lg ko trisna..
Baby camner sihat?

alhamdulillah masih dipanjangkan usia untuk terus berbakti dan berkasih sayang sama somi mommy..alhamdulillah baby sihat. aritu aku bersalin di malaysia bayi malayindo mommy..ibu ku datang ke malaysia jaga aku masa pantang itu hari

trisnalovezul replied at 6-10-2016 04:46 PM
alhamdulillah masih dipanjangkan usia untuk terus berbakti dan berkasih sayang sama somi mommy..al ...

Tu ke gambar babynyer?
Hai baby...
Beransk malysia ada untungnya....nanti baby boleh pilih nak ic malysia atau nak warga indonesia ikut ibu..

Tahniah trisna....

trisnalovezul replied at 6-10-2016 04:46 PM
alhamdulillah masih dipanjangkan usia untuk terus berbakti dan berkasih sayang sama somi mommy..al ...

tahniah trisna
moga baby sihat2 selalu

dah ada baby ni moga bawa2 lah muhasabah diri ye
sudah2 lah mengutuk wanita malaysia..anda pun wanita juga regardless anda datang dari mana
ingat dari mana kita datang...hidup kita dulu macam mana
jangan terlalu mendongak ke langit..nanti mati masuk kubur juga

jaga baby elok2..anakmu deserve hanya yang terbaik
kalau baby you perempuan..maknanya lepas ni dia jadi perempuan malaysia lah kan?

mommymonster82 replied at 6-10-2016 04:50 PM
Tu ke gambar babynyer?
Hai baby...
Beransk malysia ada untungnya....nanti baby boleh pilih nak ...

terimakasih mommy atas ucapannya..iya mommy semestinya warga malaysia mommy kerna aku juga sudah jadi sebahagian dari warga malaysia...iya itu gambar baby ku mommy

mzzenma replied at 6-10-2016 04:56 PM
tahniah trisna
moga baby sihat2 selalu

makasih mzzenma atas ucapannya.. amin mudah-mudahan sentiasa sihat..tahniah juga pada kamu kerna kamu juga sudah melahirkan kan..amin mohon doa dari kamu maaf kalo aku ada terkasar bahasa sama kamu ya.. alhamdulillah anak ini cowok insyaAlloh ada rezeki mau cewek pula

trisnalovezul replied at 6-10-2016 05:14 PM
terimakasih mommy atas ucapannya..iya mommy semestinya warga malaysia mommy kerna aku juga sudah j ...

Ye ke alhamdulillah..moga membesar jad anak yg soleh.. lagi berbakti kepada ibu bapa...
Lelaki ka peremmpuan tu..

Follow Us
watie_na replied at 6-10-2016 11:42 AM
aku org perak. tak pernah pulak ckp besar

aku jumpa pompuan perak ni ramai jugak yang cantik2...

aymanamana replied at 6-10-2016 11:16 PM
aku jumpa pompuan perak ni ramai jugak yang cantik2...

betul, betul, betul

kawan2 aku cantik2 je.

watie_na replied at 7-10-2016 09:07 AM
betul, betul, betul

kawan2 aku cantik2 je.

aku sbg jantan perkasa yang aku perasan pompuan Perak yang cun: Mas Anizan, Nor Albaniah..memang lawa sungguh. Nor Albaniah tu walaupun mcm tintong sikit masa muda fuhh meletop habesss

aymanamana replied at 7-10-2016 10:37 AM
aku sbg jantan perkasa yang aku perasan pompuan Perak yang cun: Mas Anizan, Nor Albaniah..memang l ...

trisnalovezul replied at 5-10-2016 04:49 PM
waduh peragai wanita malaysia huduh2 juga ya..hati2 laki malaysia ya pilih yang betul2 boleh buat ka ...

Patut la taste depa taste Batang Negro

Tuan Tanah nih culapar  mulut dia

aku pun nak  stereotype jugakla

Selangor/Kuala Lumpur : Palsu sebab bertepek make up, perangai moden - ini tak tahu sebab ramai dari negeri lain berhijrah ke selangor/ kl so mcm2 jenis jumpa

Perak : Banyak berkulit hitam manis, bercakap agak riak - Ramai yg jumpa berkulit cerah tapi bukan jenis riak diaorg mcm outspoken sikit garang pun ada.

Negeri Sembilan : Raut wajah kasar, kalau cantik pun biasa-biasa saja, watak pelbagai -  Betulla tu rauk wajah agak kasar  tak jumpa lg yg cantik wow maybe sebab ramai yg berkerunan minang kut. Muka tak manis.

Melaka : Rupa paras biasa saja, agak keras hati dan mulut agak celupar - yg ni betul majority kwn aku org melaka memang mcm ni

Pahang : Ramai yang cantik manis tetapi agak sombong, susah untuk mesra - ramai cantik manis haritu pergi training budak pahang ni cantik sgt selalu kena kacau dgn facilitator.

Johor : Paling tak cantik sebab mata sepet tetapi berfikiran terbuka - sorry to say org johor kurang sikit cantik muka tak manis mcm org melaka jugak tapi dressing agak urban.

Kelantan : Paling cantik, berwajah lembut dengan tutur kata tetapi kuat perkauman - yg ni betul kawan2 yg aku kenal ada yg iris muka neelofa , ada yg keja dgn station tv ada yg mata mcm hazel sikit cantikla. Tapi kurang berkenan dgn perangai diaorg mcm yg semua org tahu .

Terengganu : Kurang sikit sahaja dari gadis Kelantan dari segi rupa - ramai mcm muka ala2 chinese look, chubby sikit comel . Tapi lawak mcm kasar

Utara : Agak kasar dalam nada pertuturan dan gurauan tetapi mudah mesra - Betul, muka pun macm2 jenis ada yg cantik sgt ada yg tak cantik langsung

jgn marah ni  stereotype  aku jer

Ada lg ke dongeng telek rupa prangai org ikut negeri? Da tahun 2016 ni ooii.. Xleh move on ke?

Japgi kuar cite mak aku punya spupu punya datuk kawin dgn org sekian2...

Adoii.:zz

Aku org ganu tpi lngsung tkde unsur kenegerian. Mek.mek kelate mungkinlah

udah2 la judging people based on negeri dia.

satu2 negeri ada berapa juta penduduk?

baru kenal 10 orang Melaka 20 orang Kelantan 8 Nogori(cth) ..dah siap2 buat statistik sendiri gteww

alah ni suma ikot didikan korang macam mana.bukan sebab negeri perwatakan jadi camtu

trisnalovezul replied at 6-10-2016 04:42 PM
kalo perampas tapi bisa bahagiakan laki yang kita rmpas maksudnya apa.cthnya kalian kata a si pera ...

udah dasar perampas laki org, eh eh byk ckp plk ko betina indon!

macam haram je penulis ni. Mana boleh judge orang based on negeri. Babi sangat ko dekkk... Baideway akak orang melaka

Nak ikut ic ka nak ikut tmpt membesaq...lahir je dkt Perak pastu merata negeri/negara duduk aku pon tak taw aku asal mana... Kompiusan