CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Makin Over Pula Ibu Bapa Mengarah Cikgu Dalam Grup Whatsapp Kelas Anak!

mak bapak bangang je yg mendidik anak pun sama bangang...
Madam pengetua aku bagus.. ckp terus terang je dalam perhimpunan sekolah.
kalo rasa diri tu slow learner.. peraturan sekolah tak boleh nak ikut.. pi masuk kelas pendidikan khas.  belajar dgn yg sesama slow jugek..
tkde sapa nak kacau.. kerajaan bg elaun lagi bulan2 utk pendidikan khas..
dan cikgu2 PKI ni mmg sgt2 sabar.. 1 kelas pun ada 3 - 5 org je..

ada beza ya.. slow dgn malas.. malas dgn kurang ajar...

bila dah di warning begitu.. tau pulak berubah, bukan pelajar je berubah.. mak bapak pun sama berubah...

Rasa nk fwd mender ni kat group kelas anak2 msrosse ... agak meloya hokey bila tiap2 tahun sure ader jerrrr jenis2 parenent yg jenis perasan anak aku hebat. Anak aku bijak bla bla bla ...

Tlg ya utk semua parent yg berada dlm wasap group kelas ... anak org lain juga hebat. Anak org lain juga bijak ... hanya mereka perlu dibimbing ....

Jgnlah setiap 2-3 jam message ngko jer naik ... cikgu sorry hari ni limah lupa bawa buku. Cikgu limah tgh buat homework (sambil capture pic anak). Cikgu limah tanya esk nk pki baju apa. Cikgu limah dah tamat quran 14 kali perlu ke nk baca iqraq balik .... cikgu itu ... cikgu ini .... oh my ... hellllooooo!!!! Anak2 ni semua masih dialam persekolahan kot ... ko tau ke tidak berapa belas tahun lg perjalanan idup drg sblm benar2 jd manusia berjaya ... tlg lah semua parent ... jgn bersikap perasan begini dlm wa group ya ...
Sekian.makcik rosse

Hoih..sori la aku bukan cikgu..tp bile bace cerita2 kt ats ni rse hangin jugak..siap sruh cikgu pulak catitkan nota..baik didik anak2 tu catit sendiri dan cikgu yg pantau..buku ape nk bwk pun kne remind ke? Baju? perghh..zaman2 parents kecik dulu ade ke whatsapp semua ni? Takde kan?

Patut la budak2 sekarang ni lembik..buat keje semua nak kene suruh..kene ketuk satu2 baru jalan..kalau tak suruh tak buat

Skola cekgu ada sorg parent yg cm lahanat pikir dia plg berkuasa dimuka bumi ni
Ada sekali dia wasap dlm grup wasap kelas anak dia tnya pasal baju pengawas wajib ke beli
Surat dh dikeluarkan beli wajb pengawas baru je yg pngawas lama nk pakai baju lama no hal la kan
Kebetulan guru kelas tgh buat fisio di hospital sbb tulang belakang prblem sbb prnh eksiden dulu. So tak dpt rply wasap tu asap
Parent tu boleh p call pengarah ppd ckp cekgu tak respon dia punya pertanyaan
Dia pnya style mmg cmtu trus ke pengarah. Dia nk org sujud kt dia ke apa tak tau. Bermegah sbb kwen dgn kerabat jauh perak..so anak nama megat,puteri so berdarjat dr org lain. Yg lawak polis kwsan tu pon knal dia sbb suka buat report..bgaduh mulut dgn pak guard taman perumahan pon report..kalo polis kawasan tak buat apa2 dia p trus bukit aman haha  

serimaya replied at 21-1-2017 02:03 PM
yg bagusnya whatsapp group ni cikgu akan highlite nama murid yg tak siap homework.sejak cikgu buat m ...

Me snap gmba murid yg tak siap hmework hihihi

Ala..kalau dalam ramai2 budak tu anak ko sorang je melopong baik ko pegi check je la anak emas ko..nampak sgt anak emas ko tu ade masalah FOKUS..ke ko tak pernah dgr pasal masalah ni? Yela keje asyk nak menghentam orang je kn..lupe pulak nak cari silap sendiri..tak pun pegi bawak anak tu buat hearing assessment..mane la tau anak emas ko tu sebenarnya tak bape nak dengar..

Buat cikgu2 pulak kick je la parents loghat ni dari group..buat semak je

Follow Us
siputsedut replied at 20-1-2017 04:42 PM
Tadika anak aku xde grup wassap... teacher broadcast je msg kpd parents... kalau reply.. kita person ...

Aku rasa cam bukan tersalah htr...mcm sengaja htr...

brainbiru replied at 20-1-2017 08:58 PM
Hahahaha tak payah bagi buku cadangan buku 555 hoiiii....

Buku sebesar besar alam dah disediaka ...

Ekceli kan aku ada sajes kat cikgu kelas anak aku mcm ni, tp cikgu mcm malas je....
Ye la mcm ko kata kan setengah budak ni x tau la apa prb die x catit apa hw yg cikgu kasi, bila balik rmh cemana parents nk pantau kalau parents senduri pun x tau apa hw...

Dlm isu ni cikgu2 pun kna bantu parents....

serimaya replied at 21-1-2017 02:03 PM
yg bagusnya whatsapp group ni cikgu akan highlite nama murid yg tak siap homework.sejak cikgu buat m ...

Aku suka cikgu ygada inisiatif camni tp masalahnyatakde plak cikgu2 yg proaktif camni

Kalau dah sekolah menengah, WA cikgu dgn anak2 murid aje la. Parents x perlu. Anak akak yg bongsu, ada cikgunya kabo nak masukkan dlm WA group kelas sbb GB suruh buat. Akak ckp dgn cikgu, x yah masukkan akak. Apa2 hal anak sakit ke apa akak akan inform cikgu sendiri. Hal2 semasa dlm P&p,  homework atau apa2 kami dah ajar anak2 utk gunakan buku catatan. So setakat ni Alhamdulillah. Paling byk anak2 akak perlukan 2 buku nota setiap tahun. Brg nak kena bawa, homework bagi hari tu, pesanan GB semasa perhimpunan dan dr guru Pengawas bagai semua diaorg catit. Ni hasil kerjasama cikgu2 dr Tahun 1 sampailah sekolah menengah bagi abg dan kakak2 si bongsu ni. La ni si bongsu dlm Tahun 6. Ni le first time akak dipaksa masuk dlm group kelas sbb GB sendiri pastikan dia pantau dan dia sendiri salah seorang ahli dlm group tu. Suami yg paksa.

Hasil kerjasama dr cikgu2, ibubapa dan anak2. Tggjwb pentingnya mencatat nota ni bermula dr rumah, dibantu oleh guru2 dan pelaksananya ialah anak kita sendiri.
Bkn kerja senang nak pupuk. Hari2 nak kena tanya apa yg dia catat dlm buku catatan dan apa isi semasa mesyuarat dan perhimpunan. Perlu kesabaran yg tinggi juga lebih2 lagi dgn anak2 yg kurang beri tumpuan dan lambat sikit nak menulis dan terlupa apa yg nak dicatat..
Tp hasilnya in syaa Allah, mudah bagi semua pihak.

msrosse replied at 21-1-2017 04:22 PM
Rasa nk fwd mender ni kat group kelas anak2 msrosse ... agak meloya hokey bila tiap2 tahun sure ader ...

Oh my...kalu ada parents camni mau muntah ijau hari2 baca update anak dia je..apa dia ingat grup wasap tu diara dia? patut la cikgu la ni tertrkan lebih...

Cuma ada satu kelemahan yg akak dapati. Ada seorng dua cikgu yg gunakan group WA ni utk suruh budak2 buat kerja ad hoc, arah itu ini at the very last minute.. Tp tu dlm group anak2 yg sekolah menengah dan since anak2 xde hp, hp akak la dijadikan bahan perantara. Habis semua akak baca.. Tu yg dpt tangkap sorang dua ni. Tp akak xde la pi marah cikgu. Cuma akak tanya anak2 cikgu ni mmg gini ke? Diaorg kata yg sorang tu mmg sgt bz. Mmg selalu beri arahan atau change of plan at the very last minute. Lg sorang tu mmg sesuka hati dia gitu. Akak just pesan, x apa. Cikgu2 bz. Kita kena faham. Kita buat aje apa yg disuruh dan anggap tu pun cara utk kita belajar handle fiil manusia. Cikgu pun manusia biasa..

LostStar replied at 20-1-2017 10:41 PM
Saya tak faham kenapa nak pakai whatsapp untuk berhubung.. Kenapa tak guna email.. Baru la formal..  ...

Rasanya wasap ngn email..wasap lg pantas..lgpon cikgu biasa bg notis yg pendek bukan formal letter just  nk inform esok pakai baju sukan..minggu dpn exam...gituh...kalau email mcm x sesuai plak bukan notis informal gituh...biasa kalau ada lawatan sekolah, doktor visit utk cucuk vaksin etc...akan ada surat rasmi(hardcopy) utk parents

krustykrab replied at 21-1-2017 10:24 PM
Aku rasa cam bukan tersalah htr...mcm sengaja htr...

Haja takkanlah..dlm grup tu mcm2 org ada..dh la yg respon penduduk laki je..gateii

Anak ai 2 lelaki. Klu bab nak catit atau nak fokus apa cikgu ckp ms diorg tahun 1 dan thn 2 mmg problem sket. Balik sekolah bila kita tanya selalu jwb ntah. Tp ai tak blame cikgu. Bg ai xpelah, budak2 kecik mcmtu.
So far grup wa kelas anak2 ai semua ok2. Even anak ai duduk kelas pertama pun, so far takde lg parents yg tnjuk bagus. Semua ok2 je.
In fact last yr, semua parents pakat prepare mcm2 potluck utk majlis farewell.

Edited by mommymonster82 at 22-1-2017 10:40 AM
serimaya replied at 21-1-2017 02:10 PM
cikgu..parents perangai macam ni  banyak kat sekolah anak saya..anak jenis tak boleh di usik sikit ...

Kalau anak tu perangai semengah kita pon tak de sebab nak usik anaknya... elok buat kerja..beradap sopan santun....

Kita ni pon manusia takkanlah nak aniaya anak orang...walaupon ada manusia gila dera n pukul anak org..jgn lupa ibu bapa pon byk jugak kes dera n bunuh anak sendiri..so tak payah nk judge cikgu lebih2...kebanyakan cikgu syg budak2 tu walau bukn darah daging..tambah2 yg baik2 tu ..  nak keluar kelas dtg salam cium tgn..yg pompuan jumpa kita tengah jalan nak pi kelas tu peluk2 kita mcm anak sendiri...selalu gurau2 ngan kita.. mmg boleh jatuh syg ngan budak2 tu ... cikgu ni kan boleh jadi mcm ibu bapa kedua untuk anak2 tu.. kan elok ajar anak tu gitu.. kenapa nak ajar anak jd pembenci dan xhormat cikgu..yg susah nnti ibu bpa tu jugak..hati anak penuh sifat sombong n benci je....dtg sekolah serang cikgu depan semua..cakap tengking2 ngan cikgu...yg tumbuk cikgu pon ada... sekolah me pnh sorg bapak dtg serang cikgu perempuan..

yg maki hamun cikgu tu dahla melayu tiap kali kelas anak dia sorg je tak hantar buku..berbulan gtu..pastu menipu pulak... kita niat nk betulkn anak tu...sbb tegur mcm anak sendiri..tp mak bpak xleh terima.. ofensive.. padahal tegur anak..dia pulak terasa lebih...pastu percaya anak bulat2....me pon kdg2 byk belajar ngan budak2 ni..boleh nampk anak2 yg dtg dr family penyayang walau kaya raya mmg xde masalh kt sekolh dtg sekolh hepi hormat cikgu.selalu senyum n buat lawak yg xsakitkan hati.... anggap kita mcm mak bapak dorg ... keje sekolah siap..klu telupa tu mmg betul2 lupa....siap minta maaf sungguh2...berbanding anak2 yg dtg dr family kaya tp ajar anak sombong bongkak... dtg sekolah sinis je.. lg sedih yg miskin tu..dahla miskin harta..miskin adab pulak...

setengah mak pak sekarang suma amik kerja mudah.dah terbiasa semua serah bulat2 kan.anak kau serah org jaga,didik anak serah kat cikgu,pantau kerja sekolah anak serah kat cikgu,baik kau tak payah beranak.

kerja sekalipun bukan bermaksud kau boleh serahkan semua bulat2 pada orang.lagi satu henti2 perangai suka up status ngn pix dekat fb tu dalam wasap.dekat fb dah terbiasa jek cite pasal anak kau,sampai kat wasap sekolah pun tergedik.

aku sebagai mak pak yang tak urban,dari awal dah beri kebenaran rotan kalau nakal,biasanya seminggu sekali aku nampak cikgu anak aku tengah pantau budak2 nak balik sekolah,aku akan jumpa tanya mcmne anak aku sambil borak2.kalau buat hal mmg diam lah anak aku sambil tengok jelingan maut aku dr cermin. aku malas naik tangan,anak aku tengok aku jeling je dh melutut2 merayu minta maaf ala drama tamil.

krustykrab replied at 21-1-2017 10:37 PM
Aku suka cikgu ygada inisiatif camni tp masalahnyatakde plak cikgu2 yg proaktif camni

Bukn cikgu xpnh buat..dah tak larat dah nak buat sebab ginilah..kang semua ditanya....

Lagi 1.. pd me agak mengaibkan jugak sebut nama budak tu dalam group  n parents lain tahu..biar pm parents budak tu sendiri dahla...

Kita nak budak tu berubah ..tak nak budak tu malas2..... bukan nak malukan dia seumur hidup .. ni pendapt me lah . Bukn nk condemn cr org  terpulang cara n pilihan masing..cuma pd me tak elok aibkn anak org depan ibu bapa lain... hal2 gini elok bincang tertutup n personal...

zehra2 replied at 21-1-2017 03:37 PM
mak bapak bangang je yg mendidik anak pun sama bangang...
Madam pengetua aku bagus.. ckp terus tera ...

Haha..igt dulu me selalu gakla warning budak yang suka buat hal.... u klu betul lembam atau ada masalah mental tak boleh faham atau ikut arahan sekolah biasa i nak buat surat u jumpa doktor pakar.. ambil kad oku..boleh pegi sekolah khas..tak payah buat kerja sekolah. Rilek je ...kelas pon tak ramai... tak dengar cakap cikgu pon tak pe.sbb u kanak2 istimewa.. mmg tergeleng2 laju je budak2 tu..