CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Tak Mampu Beli Maggi, "Acik Tinggal RM5 Saja Sampai Dapat Gaji"

lampor replied at 26-1-2017 07:41 PM
Jap.... Makcik ngan pakcik yg berjual kopok kt stesen minyak tu boleh dipercayai ke?? Sorry kekadang ...

tak boleh percaya bro..nak beli keropok tak de masalah....kikikikiki....sebab dia orang ada sindikit jual keropok ..orang2 champa...depan mataku bro...dia turun kan sorang2 kawasan stesen minyak naik hilux...kalau nak beli tak de masalahnyaa....kaluuu ko dah nampak tu beli jer air ke roti ke...bagi kat dia orang tu...tak nak beli keropok pun tak pe....kesiannn jugak...dah tua2 kena gunaaaa...yang tak guna tu kepala bana bos dia...

kesiannyaa...
bekas somi dia tu..kalau betul lah citer dia mmg sialllll laa..
seronok kalau dpt bantu org yg dalam kesusahan kan..

Anaknya dah ambil ke? Alhamdulillah

Adat hidup tolong-menolong, adat mati jenguk-menjenguk

matseh replied at 27-1-2017 03:12 PM
Siapa lah kita nak hakim org lain, kalau rasa nak sedekah time tu, wlpn 1-2 ringgit teruskan, 100-20 ...

Yup~ totally agree. Ada sorg ustaz pnah bg tau klw kita rasa nk sedekah, sedekah je & niat ikhlas krn Allah. X yah fikir samada org tu betul2 ssh atau menipu. Klw dia tipu, dia la yg berdosa.

Mmg ada kes2 sebegini dan 100% benar, tapi jaman sekarang ni, ramai sgt yg menipu sekarang ni membuatkan org malas nak tolong. Sebab segelintir org2 camtu lah maka makcik2 spt ni yg benar2 memerlukan bantuan tersisih. Macam kt sek 7, time makan ramai org2 buta dtg jual tisu mtk derma, sampai kita pon serba salah samada mereka ni betul2 ssh ataupon tidak.

Follow Us
Makanya kalau yang menunggu di depan bank, yang menunggu di pasar malam, memang awal-awal dah dielakkan. Itu kategori peminta sedekah urban yang pandai. Kalau makcik begini kita percaya sahaja. Tambahan pula bukan beliau yang meminta-minta duit orang barang satu sen pun. Sudah diberi kebebasan membeli apa jua pun, tetap jujur memilih apa yang dikehendaki sahaja.

tak kisah la cerita ni betul ke tak, tapi aku meluat dengan org yg acah2 bersedekah seringgit dua lepas tu nak tular kat media sosial.

LavaUollss replied at 29-1-2017 09:39 PM
tak kisah la cerita ni betul ke tak, tapi aku meluat dengan org yg acah2 bersedekah seringgit dua le ...

khennn chuolls. motif sangat nak beritahu sifat perikemanusian belum mati.

motif sangat butthurt. pendapat ja, acik-acik porumer oi. mek minta maaf kalau tersinggung hati acik porumer yg purrrfect ittew. meolls bukan ahli sorga. eh meroyan pula haku. ahgitchew

samasam90 replied at 29-1-2017 10:52 PM
khennn chuolls. motif sangat nak beritahu sifat perikemanusian belum mati.

kalau yg viralkan tu complete stranger takpe la jugak. Contohnya ko nampak si A belanja megi kat makcik ni. Ko tak kenal pun A ni siapa. Then ko boleh la post acah2 kagum dengan A walau pun ko tak kenal dia. Ni sendiri yg buat baik konon belanja org, sendiri yg up cerita...pphhfftt

lampor replied at 26-1-2017 07:41 PM
Jap.... Makcik ngan pakcik yg berjual kopok kt stesen minyak tu boleh dipercayai ke?? Sorry kekadang ...

at least dia jual keropok bole mkn sedap, yang buta di papah minta sedekah tu yang musykil

ape pon niat sedekah tu kne ikhlas

Berniat baik takpe.. tapi kalau viralkan diri sendiri nak tunjuk dia tu baik.. maaf. Tergelak sendiri ai dibuatnya..

PS: Tak sempat merasa glamer masa skolah kot.. kwang3

aku ada story nak share..

aku tgh makan kat kedai makan biasa je dgn laki aku and my newborn baby je.. tetiba ada dtg sorang pakcik ni tua sgt..aku nampak dia pegang plastik jual keropok lekor.. ni mmg biasa kan dtg meja ke meja mintak beli.

sampai kat meja aku..terus aku ckp takpe pakcik, saya taknak beli.. pstu aku terus makan balik..tak tgok pun pakcik tu.. lepas tu aku nampak baby aku pegang duit seringgit.. rupanya pakcik tu nak sedekah kat baby aku, bukan suh aku beli kopok pun! ya Allah... masa aku sedar tu aku nak cari balik pakcik tu, tapi dia dah takde.. pd aku tu mmg wake up call lah utk aku..menyesal sgt..

lepas mkn tu aku balik rumah..then petang tu kuar balik nak beli barang..rezeki aku, aku nampak pakcik tu tgh jalan..ksian tgok dia, dah tua angkat keropok plastik besar2, peluh2 dia.. aku terus brenti.. rasa nak nangis..aku sedekah kat dia..lepas tu punya lah baik hati dia, dia tak tgok pun berapa yg aku bagi, dia bagi aku keropok lekor tu, dia ckp dia ikhlas nak bagi aku.. ya Allah...baiknya hati pakcik ni..

pakcik..di mana saja pakcik berada, harap pakcik murah rezeki dan diberkati Allah selalu.. terima kasih pakcik

nononcrux replied at 31-1-2017 03:21 PM
at least dia jual keropok bole mkn sedap, yang buta di papah minta sedekah tu yang musykil

Its not soal kita beli atau dpt benefit... Tp dr segi kita nk banteras sindiket tu sendiri. Kan ada sorang forumer tu kata mmg sindiket... Guna org tua... Org tua ni dr champa katanya....means.. Kalau korang beli gak... Maksudnya aktiviti tu akan berterusan... Satu lagi aku agak ragu2 status halal kopok/kepek yg dijual sindiket. Ntah dari mana dia ambik. Tgok org2 tua kt stesen2 minyak tu mmg kesian.. Tp tu lah yg aku jadi pelik... Almost dekat semua stesen minyak depa guna modus operasi yg sama.

Bagi aku x salah menderma... Tp zaman sekarang kena ikut kepandaian kita la nak bagi derma ni ikut saluran mana. Skrg ni banyak je saluran2 yg legal. Menyampah skarang nak2 yg warga asing sesedap rasa je mintak derma.. Padahal sihat walafiat.... Yg sakit hati tu ada jugak 'ikhlas' hati derma kt golongan yg camni.

divakah replied at 31-1-2017 04:21 PM
aku ada story nak share..

aku tgh makan kat kedai makan biasa je dgn laki aku and my newborn baby ...

Ok ni sedih. Dekat mana kedai makan tu? Location?

in my opinion, kalau serious nak menolong org yg susah, upkan balik every gomen n NGO punya institution yg bantu mereka yg memerlukan. sebab i rasa ada jah institution yg bantu deme cuma sesendu alam.

bukan nak up-kan cerita hang bantu deme oh so baik, then kalau ada yg ragu sahih atau tidak, butthurt. dah macam trend pulok

lampor replied at 31-1-2017 04:44 PM
Its not soal kita beli atau dpt benefit... Tp dr segi kita nk banteras sindiket tu sendiri. Kan ad ...

yea, yang penting niat kalau ko rase was-was jgn persoalkan dan lbh baik diam itu antara dia dgn yang atas. tapi kalau mmg ikhlas dan tanpa ragu2 soal halal keropok tu just teruskan. kalau dah was-was & ragu2 terus jadi tak halal lbh baik abaikan dan kalau rasa nak membanteras kes-kes mcm ni report terus kat pihak yang wajib. kalau kite sendri nak banteras tanpa bukti boleh jadi fitnah, laporkan saja pada pihak berkuasa yang menjalankan tugas.