CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: safriehalim

[Politik] Mahathir masih tidak berpuas hati lagi.

ashilalat replied at 2-6-2020 10:17 PM
Haa..aku cakap pasal majoriti kerusi di parlimen ye. Bukan majoriti jumlah undian parti macam ko p ...

Kalau begitu tak perlu lah ada parti. Bertanding jah sbg wakil rakyat, kemudian bila dah menang wakil rakyat tu sendiri undi siapa utk jd PM. Tak payah susah2 ada parti dekkkkk

Budak nubis baru tumbuh pubis tu kelakarnya baca komen dia. Cakap psal wakil rakyat bagai tp hapah pun tak faham. Ujong2 cakap psal bangnon semburit walhal dia x sedar semburit pun dekat dgan abah dia

sungguh beria pertahankan mahathir. nampaknya puak dap mmg nak mahathir jadi pm lagi sekali la ya..

hmmmmm

DAP = MCA

Yg korang memekak pasal nk hapus sekolah jenis kebangsaaan tu semua tahu tak siapa punya tuntutan utk tubuhkan sekolah jenis ni semua ? Tertubuhnya UTAR tu spe punya idea ? Mesti semua igt tu tuntutan DAP kann....

Orix replied at 2-6-2020 10:31 PM
Kalau begitu tak perlu lah ada parti. Bertanding jah sbg wakil rakyat, kemudian bila dah menang wa ...

Hahaha..ko ni sejarah dapat berapa dekkk? Srp lulus ke tidak? Penat aku bg penjelasan x masuk otak kau pon. Takpelah, ko buat lah apa kau suka dengan atok fossil kau.

salamon replied at 2-6-2020 09:59 PM
ada beberapa ekor lgi sis yg xpaham konsep sebegini...harap kita semua dikurniakan tahap kesabaran ...

Ya..kesabaran aku pon semakin tiada dengan ummah ting tang ting tong sebegini. Biarlah dia terjun dengan labu labu atoknya.

Follow Us
highcastle replied at 2-6-2020 10:24 PM
Biasanya kalau majoriti besar jarang adanya aksi lompat melompat, sebab tindakan tu tak menguntung ...

Ya betol...itu apa aku cuba sampaikan, tp ada mangkuk yg masih x paham lagi.

Sendiri ltk jawatan pastu meroyan,apasal tak serah je kat Nuar spt janji PRU LPS,kalau.tak takdelah kerajaan pintu belakang bagai

ashilalat replied at 2-6-2020 10:40 PM
Hahaha..ko ni sejarah dapat berapa dekkk? Srp lulus ke tidak? Penat aku bg penjelasan x masuk otak ...

Hahahahaha. Kau tu yg tak faham apa motif penubuhan parti. Apa motif pilihanraya. Lepastu acah2 berilmu org mengundi pilih wakil rakyat sedangkan realitinya berapa ramai pengundi yg kenal siapa wakil rakyatnya, mereka mengundi kebanyakannya bersandarkan parti. Memang betul kalau wakil rakyat tu lompat parti, dia masih sah sbg wakil rakyat, tapi tak bermaksud semua pengundi yg mengundi dia ms PRU bersetuju dgan dia. Sepatutnya siapa yg nak lompat parti, PRK patut dibuat semula utk menentukan kedudukan sebenar wakil rakyat tu. Bukan adakan PRU dan wakil rakyat yg x jd katak kena undi semula for what.

Lain kali nak berhujah fikir dulu. Toksah acah2 pandai suruh kaji sejarah apa la, lepas tu berlagak pandai acah2 yakin PRU15 boleh tamatkan kemelut politik dlm menentukan kerajaan skrg ni mcm mana kau tahu PRU15 akan ada majoriti besar mcm yg kau dakwa pn kau x boleh jawab. Setakat assumption mcm ahli nujum aku pun boleh assume otak kau kecil seperti telur katak mungkin.

ashilalat replied at 2-6-2020 10:43 PM
Ya betol...itu apa aku cuba sampaikan, tp ada mangkuk yg masih x paham lagi.

Again, aku tanya, apa jaminan kalau buat PRU15 akan ada majoriti besar ?? Soalan simple

salamon replied at 2-6-2020 09:50 PM
hahahaha...tahan sabar betol sis ni siap bg penerangan pjg2...

Kalau aku koser nak terangkan.. macam maxis suruh aku terangkan, aku tak terangkan pun sebab rba punya pemikiran ni bodoh sangat. Jadi no point guna tenaga jari aku utk seseorang yg memang bodoh

Kurex replied at 2-6-2020 11:38 PM
Kalau aku koser nak terangkan.. macam maxis suruh aku terangkan, aku tak terangkan pun sebab rba p ...

yee aku pon dah malas dah nak bertekak dgn org bodo sombong ni..bgi la fakta betul cmne pon...diputarr jgk mcm madey karipuley

salamon replied at 2-6-2020 11:42 PM
yee aku pon dah malas dah nak bertekak dgn org bodo sombong ni..bgi la fakta betul cmne pon...dipu ...

Kena ikut idolat... Idolat sembang kari, macai kena ikut. Tak boleh tak ikut, nanti tak dapat elaun

Orix replied at 2-6-2020 09:45 PM
Sebelum PH dh ada covid dekkkk. Mers n sars tu pun sejenis covid. Kau tahu tak istilah covid tu ap ...

Same jgk mcm your point.
Mase tu baru nk mule penyebaran.
Pandemic pun x umum lagi.
So boleh ke banding?
Kalau aku cakap PN turunkan harga minyak, ko leh terima ke?
Betul kan minyak mase PN bahah RM1.50. Mcm yang PH janji?
Tp aku x gunekan point tu sbb x relevan.
Use your brain la kalau nk pertahankan pn.
Ni nmpk sgt xde isu nk dibangkitkan.

But then again.....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

slyfynx replied at 2-6-2020 11:59 PM
Same jgk mcm your point.
Mase tu baru nk mule penyebaran.
Pandemic pun x umum lagi.

Kau sendiri yg banding PH n PN dekkk as if masa covid ni PH ada negara sendiri n PN ada negara sendiri so kau compare spe lg hebat handle kes covid 19 dekkk... chuols yg lead ke perbandingan bodoh iols tu utk chuols sedar perbanding chuols tu bodoh. Ngertikkk

Orix replied at 3-6-2020 12:11 AM
Kau sendiri yg banding PH n PN dekkk as if masa covid ni PH ada negara sendiri n PN ada negara sen ...

OK darling.
Whatever quench your thirst.
Penat explain kat orang bodoh sombong.
So not goint to waste my time.
Do whatever floats your boat.

slyfynx replied at 3-6-2020 12:26 AM
OK darling.
Whatever quench your thirst.
Penat explain kat orang bodoh sombong.

Yg bodoh sombong kau dekkk. Dh x de point nak menjawab itu jelah yg mampu kau ungkap pabila tersedar kebodohan diri

salamon replied at 2-6-2020 08:56 PM
halah2 bodonya cara rba sekor tu menjawab...rakyat xde hak langsung nak tentukan sape kerajaan dan s ...

fakta paling best

ialah PM7, PMi PM...yg letak jawatan , runtuh parti sendiri

sebab tu i malas jawab sebab tengok fakta 22 bulan lepas banyak teruk...

bukan teruk...GAGAL

so mau cakap banyak kerajaan n dipilih rakyat....hahahah fae degrees, elefen vs elefen

mbhcsf replied at 3-6-2020 01:03 AM
fakta paling best

ialah PM7, PMi PM...yg letak jawatan , runtuh parti sendiri

acik CPS tu dah lalok teruk dah..tnya lain ,jwb lain....pastu xnk terima kebodohan sendiri..buek malo jo,, dah tuo pon perangai cam budak2 baru tumbuh pubis