CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Lelaki berpaut pada katil hospital di kedah sebelum meninggal dunia tular di med

Pegang tipon mampu, nak bukak mulut atau gerak tgn tekan butang kecemasan x mampoo

secara amnya hospital tempat paling banyak ujian.Semoga Allah membalas semua jasa baik para doktor dan jururawat yg banyak berkorban demi bangsa,agama dan negara.Mungkin rezekinya pesakit pada  masa itu macam ini.secara rambang saya yg pernah berurusan dengan para doktor,jururawat di hospital selayang,sg,Buloh,HKL dan  juga HUKM semua ok je .Mungkin pada waktu ini kebetulan berlaku kes macam ni.Tak adil la kita macam salahkan semua tak ok.selama ini ok je.sebab satu kes kita pukul rata.Bersangka baik la bagi setiap apa yg berlaku.Takut jatuh fitnah kpd para doktor dan juru rawat dan hospital yg dedikasi

kadang-kadang kita kena melihat diri sendiri juga.kenapa kita bila berusan dgn pejabat kerajaan selalu je banyak masalah.kadang-kadang sikap kita juga.Contoh saya berurusan dengan polis,berlaku kecurian,atau ragut,berurusan pejabat pendaftaran,hospital dan juga pejabat tanah,dbkl atau mana-mana pejabat kerajaan.selalu dapat layanan baik dari semua penjawat awam.kes income tax,kes kwsp semua yg suash nak berurusan Alhamdulilah dimudahkan.Berurusan dengan hospital selalu dapat layanan baik dari juru rawat dan para doktor,cleaner dan guard,juga parking.saya tiada jawatan ,title,orang biasa,tiada kenderaan mewah.ikut giliran ambik nombor dan ikut arahan dan prosedur biasa.kadang-kadang memang setiap orang itu di uji berbagai-bagai kerenah.Tetapi saya tidak pernah komplen atau marah jika urusan saya lambat dengan penjawat awam.tidak pernah tarik muka.selalu ucap terima kasih atau  mintak maaf jika salah isi borang,salah department .selalu merendah diri.jika di saman tetap bayar dan tidakpernah komplen pada pegawai.kadang-kadang sikap kita juga buat orang memudahkan urusan kita.jadi kena sentiasa merendah diri dan senyum selalu dan ikhlas ingin memintak tolong tanpa komplen atau masam muka.Alhamdulilah Allah mudah kan urusan kita

saya juga selalu mengamalkan jika berurusan dengan  penjawat awam saya selalu menggunakan bahasa yang sopan,bersopan-santun dan menghormati penjawat awam dari jaga parking,guard,jaga lif,tolak troli dan juga semua juru rawat doktor saya sentiasa senyum walau ada doktor dan jururawat kekwat.saya anggap mereka stress ramai pesakit dan sentiasa bersangka baik

dari rumah kena banyak berdoa supaya dimudahkan urusan dan sentiasa banyakkkan selawat,meneybut nama Allah dan malam sebelum pergi berurusan dengan pejabat kerajaan kena buat sholat hajat supaya dimudahkan semua urusan

Jangan sembarang tuduh wahai manusia..kelak kau pulak diuji jangan nanti menangis di bucu katil

Follow Us
Cash kepada yang sempat menuduh. Saham akhirat menanti

Jgnkan sg petani.. Hospital ampang tu pon pandai2xlah pesakit covid19 bawa diri.. Xdenye nurse nak hirau... Sampai meninggal dunia pesakit kat hospital ampang.... Mmg nurse banyak kerje.....tak boleh nak ckp apelah..beban kerje.. Mmg kesian both.. Pesakit n nurse... Mereka berjuang tuk teruskan hidop... Iolss doakan both mendapat pahala syahid... Baik nurse baik pesakit.. Ameen

Iouls baru je discharge dari hospital gomen, wad non covid pon penuh lahai. Sampai ada sorang makcik yg dah boleh discharge lahar nurse sebab pindahkan i dari bilik bedah ke katil dia. Padahal nurse tu mintak dia duduk kat kerusi depan kaunter nurse je. I pulak yg serba salah. Ada sekali tu tiub drainage leaking, bertompok2 darah atas selimut. Nasib baik pesakit katil sebelah (kes D&C) tolong carikan doktor pelatih sebab nurse tengah layan pesakit lain. I doakan ada le rezeki adik tu dapat anak. Hospital gomen ratio pesakit terlampau ramai kalau nak dibandingkan dengan staff sepital.

realiti wad hospital kerajaan. nurse nurse mmg takde perasaan.. kalau ada tak boleh jadi nurse.  s

Edited by delia3003 at 31-8-2021 07:41 PM

Yg merakam tu pun, tergamak ye rakam dalam keadaan macam tu? Tukang sebar pun tergamak ye. Bayangkan tu family korang, apa perasan bila video tu viral? Harap tak jadi kat family korang ler. Iols tak sanggup nak tengok.

dan juga sebelum bergerak ke tempat tujuan bersedekahlah di mana-mana walau secawan air.saya amalkan bila singgah di sesuatu tempat sebelum menuju ke tempat tujuan saya tinggalkan sedikit duit di kedai atau di restorn belanja meja dibelakang atau tepi walau sebiji karipap.saya bisikkan kat peniaga tolong bayarkan duit makan atau minum meja belakang.Insya Allah urusan kita dimudahkan sebab ada orang gembira dapat makan atau minum dari orang yg tidak diketahui.itulah amalan saya sejak dulu lagi bila berurusan dengan orang ramai atau ke pejabat kerajaan.Alhamdulilah saya sentiasa dapat layanan baik dari semua pihak berkenaan, dan urusan lancar Insya Allah

Allah.. innalillahwainnalillahirojiun

Kemon yb KJ... Sila siasat

Kita tak de disitu jangan main tuduh je. Dalam keadaan sekarang kita tau kan sesaknya hospital banyaknya tanggungjawab doktor dan nurse. Kita tunggu penjelasan dari pihak sana. Jika tak betul adalah balasannya.

tumpanglalu74 replied at 31-8-2021 01:45 AM
Tuhan nampak ape korang buad & tak buad..

Kan..
.....

Ciktiekus replied at 31-8-2021 05:17 PM
Tu lah kan..aku pn terpk yg sama..xkan xde belas kasihan..

iolls tak nak blame nurses or those on duty sebab kita pun takde kat tempat kejadian kan..

miss_bear replied at 31-8-2021 05:27 PM
Aku je ke yang tak nampak video?

Aku x jumpa jugak...

amansihat replied at 31-8-2021 06:27 PM
kadang-kadang kita kena melihat diri sendiri juga.kenapa kita bila berusan dgn pejabat kerajaan sela ...

Betol tu acik amansihat sejahtera. So far berurusan dengan orang kerajaan tak pernah la ada masalah. Lambat tu biasalah Sebb ramai kan. Terutama hospital. 3x beranak sepital kerajaan ok je..service bagus. Mungkin saya jenis bukan kaki gaduh atau mudah2 nak sentap tak tentu hala jadi follow the flow je. Saya juga seorang suri rumah yang mana takda teman bergosip pun..hanya diforum jer. Saya akan jadi celupar kalau dengan orang tiba2 cari pasal dgn saya. Memang habis saya maki walau orang tua sekalipun. Wakaka. Yer ot plak

azimodin replied at 31-8-2021 07:19 PM
Iouls baru je discharge dari hospital gomen, wad non covid pon penuh lahai. Sampai ada sorang makcik ...

Sepital gomen mana sister? Bukan ke sudah digembar gemburkan sepital dah lengang