CariDotMy

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Tenko

PENGALAMAN ANAK2 HILANG...

Wahahahaha.... Takut bila terkenang..... Xhubby jaga sampai 3 Kali hilang..... Kurang asam punya orang

nak share gak la...

ni cite adik aku yang hilang.. time tu kitorg ondwy balik dr penang - kelantan.. benti makan kat satu RnR di gerik (kami ikut jalan lama time tu)..  nak di jadikan crite, dah sampai tu aku ngan my mum nk p toilet..sambil bawa adik aku yang time tu umur 3thn..  toilet kat situ plak xda lampu, mmg gelap n scary sgt2... tp disebabkan xtahan sgt nk terkuncil... my mum aku letak adik aku kat bawah n  try gak la cari suis lampu, tekan2 kot2 la jd lampu tu... aku plak... ntah ape ntah aku buat pun xtahu.. mamai baru bgn tido...  tp xsampai 5 saat kami pasan adik dah xda... mak oiiii.... xtau nk ckp ape... pusing keliling toilet tp xda gak... mmg panic sgt2 kami time tu...

my mum dah menjerit2 pggl adik... dgn pantas aku berlari ke tmpt parking kete dgn perasan panic, tkut semua ada la... (dah la jauh nk sampai kat park) aku panggil pakcik aku... dah tu hbs semua dtg tlg cari tp xjmp gak... pakcik aku pusing2 toilet pastu tanpa berkata ape2, dia laungkan azan dengan suara yg sgt kuat dan lantang.. guess what happend... my sis tiba2 muncul kat dpn pintu toilet (di tempat yg sama sblm hilang)... kami mcm terkedu xtahu ape nak buat, sepantas kilat my mum p ambil adik aku.. meremang habis satu badan... selesai azan, pakcik aku arahkan kami masuk dlm kete...  

walaupun xsmpai beberapa minit kehilangan my sis, jantung kami dah xtau berapa kelajuan/ jam dah.. skrg ni bila dgr berita bdk hilang mmg cpt je air mata nk kuar... dah dpt rasa mcmane perasaan parents...

shieda posted on 29-7-2013 11:56 PM
suspen nya dgr cite2 kat sini...anak sy ni umur nk msk umur 1 thn 8 bln...girl tp aktif sgt2 dan x t ...

saya mmg pakaikan anak sy tali mcm ni. pedulikan apa org nak kata. kalau anak kita hilang sape susah? org lain ke kita?

kerawangcraft posted on 5-8-2013 04:06 PM
saya mmg pakaikan anak sy tali mcm ni. pedulikan apa org nak kata. kalau anak kita hilang sape sus ...

betul gak ckp awak tu....emm kat mana ek awak beli benda tu? kalau yg jenis alarm nyer agak2 bagus tak?

shieda posted on 5-8-2013 11:51 PM
betul gak ckp awak tu....emm kat mana ek awak beli benda tu? kalau yg jenis alarm nyer agak2 bagus ...

Saya dah ingat beli kat mana. Anak pon dah umur 6 thn skrg. Kat kedai baby ada jual. Mcm2 design. Ari tu nampak kat Mothercare. Kat blog2 yg jual online pon ada.

Saya termiss anak masa dalam giant jea..umur anak 7 tahun, mujurlah dia tak panik, dia pergi kat pak guard kat pintu masuk giant tu...dia tak bagitau apa2 pun kat pak guard, cuma berdiri tegak dgn muka cuak...ngeri betul bila ingat time tu...

Follow Us