CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] 'Daif sangat tempat tinggal kami'.UPDATE:DAPAT PERHATIAN DAH

No akaun takde ke TT?

mak aii pggn bertimbun...konpem tikus dh beranak pinak dlm tu

xde org besar dacing nk bg sumbangan ka.. penyokong tegar ni..

prettyuglybabe posted on 27-10-2014 10:21 AM
mak pak pemalas.. anak ramai dah remaja pun tak tau didik
tau buat anak je
tengok pinggan  ...

depa pun nak pakai bibik gak cam hangpa.. apakan daya..kalo kasik pree bibik pun bibik mati pengsang terkezut tgk bakal keje dia

ni bukan 1 bibik nak setel..berbibik bibikkkk haaa

atau depa ikut stended United Nation..itu kategori miskin

manaaaaaa depa baca bite pasal pelarian kurds kaa syria ka palestine kaa..umah asik kene bom..depa kentot salu kuat cam bom lam umah jek..tu je

jadi wajar ler depa merayu

kalo stended depa tu di indonesia..depa jadi kelas pertengangan indonesia

ada rumah, ada makan minum ..

kat indonesia tu lebih 50 juta fakirrrrrr..bukan miskin tapi fakirr..hok makannnnn pun lom tau dapat ke tak haaa..tempat tinggal tu bawah jambatan , tepi jalan, di taman public, di kaki lima haa..

tu pasal bila ada nak kasik zakat kat oang miskin, berebutttttt sampai bertolakan dan ada mati kene pijak..nak makannnnn punye pasal

masuk mesia kene penjara pun syukurr..ada makan, 25 inggit sehari abis nak kasik banduan haram tu makan haa..di indon? ko kene masuk hutan carik kayu api lagik..masih pakai kayu api walo pertamina dah korek ntah berapa banyak lobang minyak di indonesia..sikit punye kayaaaaa indonesia tu dengan SUMBER ASLI , tuhan aje tau tapi rakyat depa?  awal2 dah sibuk nak jadi cam empayar majapahit..kalo dah korup tu korup indon tu seme kan? jokowi ke jobasi ke ..bambang ke bambino ke..kalo da indon seme muka korup yang pangkat2 besor tu seme..cam politik mesia tuh

mak aii pggn bertimbun...konpem tikus dh beranak pinak dlm tu

susun2 kemas2 sikit boleh?

Follow Us
namirulmukminin posted on 27-10-2014 03:07 AM
No akaun takde ke TT?

takde la pulak superman.aku rasa wartawan pun skeptikal

leylapple posted on 27-10-2014 09:53 AM
aku paling tak suka;

1. miskin tapi anak2 ramai....berderet2 pulak tu...

beto 2 kak...tgok pd keadaan umah dia 2 bkn lh nmpk miskin pn coz leh wat umah ikat bata cuma lom plaster je...ye lh semo 2 kn pkai modal...kalu ckp miskin je asyik2 umah bsepah cam kapal pecah...xleh ke kemas skit umah 2...kalu kata susah nk dpt keje 2 mustahil lh,msia ni byk keje nak ngn x nak je...sy bkn nk mnghina tp bkata y benar saje...

aku paling tak suka;

yup..klu org tu miskin,rumah kemas,anak pun wlupun pakai bj bundle tp bersih,mungkin blh ambik upah mengasuh anak.

tp klu mcm ni rumahnya,alahai....xleh ke kuis dulu smpah sblm snap picture tu..atau adakah sinonim sgt kemiskinan dan kekotoran...sadisnya...

tau laa daif.. tp jgn laa pengotor...

ajinomotonosuga posted on 27-10-2014 11:16 AM
depa pun nak pakai bibik gak cam hangpa.. apakan daya..kalo kasik pree bibik pun bibik mati pengsa ...

panjangnya bang aji tulis
pendek kata, mereka pemalas

kot ye pun miskin daif...xkan sampai x mampu nak lipat kain elok2? x mampu nak susun buku cantik2? buku tuh, even letak atas lantai..kalau disusun elok...nampak jek kemas nye. bukan guna duit pun nak susun buku n lipat kain.

rospinki posted on 27-10-2014 11:01 AM
oo keruping lekat2 kt dinding tu ya..eeuu tu msti dah makan berzaman tk pernah sental..zaman dulu  ...

nak kata pembersih tak jugak la tapi mata nie 'sakit' nengok..

pasal keruping tu, biasalah rumah org tua, tak de masa dia nak buat semua tu...ataupun dia dah malas nak merajinkan diri dia...

kita yang sedara mara dia, dtg bertandang tu kene lah pepandai tlg bersihkan mana yang patut...

tempat yang kotor nie, kita kan ulang alik kat situ...kang terkesat pulak kesan kotoran sampai ke tempat sholat...kang ssh pulak nak sholat..

tu sampah depan pintu je buang??
klu susah anak kecik xleh menyapu...budak2 pon bole buang elok2 klu suruh

gini la...

miskin tak semestinya pengotor...

sebab tu lah even dalam islam pun menitikberatkan kebersihan...sebab kalo rumah n persekitaran bersih, bermakna org tu rajin...rajin bersihkan rumah dia, tempat dia makan minum tdo...

bila rajin2 mcm nie,nak sholat pun senang, sebab kebersihan terjamin...so rezeki pun masuk...sebab ada usaha + doa..

org rajin nie pulak, kuat keje...bila dia bersihkan persekitaran rumah dia, aku yakin dia akan tanam segala sayuran dan pokok buah2an...hasilnya pun blh dijual, income pun masuk...

yang aku takleh nak hadam, kotor2 mcm nie pun ada selesa nak 'berasmara' sampai beranak ramai?

aku paling tak suka;

emm aku bukan la benci ,tapi mmg betul pun, aku hairan macammane pemikiran diorng ni ..
mummy aku ader ambik kontrak bersih bangunan.. so, ader la jugak 2 3 orang ni anak berderet-deret  tapi perangai malasnyerrr ,
tak tahu nk ckp aper laaa.... yg sorang ni keje bungkus sampah, anak sampai 8 orang,  dtg keje lmbt, selalu ngelat x dtg keje,
dtg keje bw ank kecik2 suh tolong (umur 6,7 thn)..
yg plg tak percayer die kutip laa mknn mcm biskut expired, buah busuk bg kt anak2..mummy aku penah sound nnt budak2tu sakit ,
die buat muker laa, last2 die da tak nak keje lg,keje jual ..yg sorg ni ,mummy aku bg keje sbb kesian tgk ank kecik2 kt umah, da berbulan2 tak keje,
mummy aku dtg umah budak 3, 4 tahun ngadu lapar kt mummy aku,mesti la kesian, mummy aku tlg belikan gas,
tukar tayar moto pancit, belikan beras ( kira sedekah lah), tapi keje 1 bulan da x nak da, melangut jela kat umah.. kesian budak2 tu!!
ade 2 3 kes lagi malas nak citer..tapi diorang x kesian ker kat anak2 drg ni, they deserve better!!

aku ada pergi rumah 5 fakir miskin masa bln puasa tahun 2012.
kitorg pergi mengejut.
alhamdulillah..kesemua rumah tu bersih, walaupun ada sebuah rumah tu mcm dah nak reput.
yg satu rumah lagi, dia jaga neneknya sakit angin ahmar..kurus kering dah nenek tu, tapi neneknya terjaga.berbedak bagai.
kitorg dtg dlm kul 10am camtu..kesemua rumah bersih.

yg TT tempek ni..beri gambaran pd aku..tuan umahnya pemalas.

leylapple posted on 27-10-2014 11:45 AM
gini la...

miskin tak semestinya pengotor...

tang bercucuk tanam tu aku setuju sangat. kalau hasil sikit sangat pun tak berbaloi buat niaga, boleh buat makan untuk keluarga sendiri.

matahari7001 posted on 27-10-2014 11:47 AM
emm aku bukan la benci ,tapi mmg betul pun, aku hairan macammane pemikiran diorng ni ..
mummy ak ...

khen....

kita nie bukan lah taknak tlg..tapi kalo diri sendiri pun dia taknak tlg mcm mana?

paling kesian anak2 yang dibiasakan hidup mcm nie...dgn keadaan kotornya...hadoiiiii

pinkzara posted on 27-10-2014 11:49 AM
aku ada pergi rumah 5 fakir miskin masa bln puasa tahun 2012.
kitorg pergi mengejut.
alhamdulillah ...

exactly!

kitorang pun ada jugak bagi bantuan kemanusiaan pada org2 miskin...kira mcm CSR la...

jarang jugakla jumpa yang kotor2...setakat toilet main jirus tapi bersih tu aku leh terima...

tapi, pnh jugakla aku jumpa toilet ethic tak berapa tapi kawasan rumah masih terjaga....tu pun aku blh terima sikit...

tapi keseluruhan aku jumpa org2 miskin nie, tak penah jumpa extreme mcm TT tepek nie..