CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

[Tempatan] satu lagi kes kanak2 jatuh di putrajaya

Mesia mmg bermusim..

Flight jatuh. Ular dlm umah.

Latest budak tecik jatuh dari tingkat tinggi...

revolusi_30 replied at 4-4-2015 11:17 PM
Melayu kalau dok umah tinggi2 mesti anak terjatuh... Apa hanya layak dok umah kampung je kot.

Orang cina pulak bunuh diri..............

Adoiii..berderet2 jdnya.takziah.

masih tak phm kisah sebenar
dia jatuh dr mana ni?lif terhempas ke? atau jatuh dr balkoni?
atau jatuh cemana..

apapun takziah diucapkn pd pemili, semoga tabah. mende nk nk geroh nk wat ganer.. moga kita dpt amik pelajaran dr peristiwa yg berlaku.

revolusi_30 replied at 4-4-2015 11:17 PM
Melayu kalau dok umah tinggi2 mesti anak terjatuh... Apa hanya layak dok umah kampung je kot.

Aku setuju tu. Kalau aku kata Melayu ramai yang tak pandai jaga anak sebab mentaliti dan perangai macam sakai, tau nak main bila dapat anak tak tau jaga. orang marah kat aku. Pernah tak dengar berita anak bangsa lain Cina, india, negro, mat saleh mati jatuh escalator, lif atau tangga. Tak ada kan?

Selagi takde undang2 utk hukum ibu bapa @ penjaga yg cuai yg akibatkan kematian bdk2 selagi tu la makpak @ penjaga ni sambil lewa. Kemudian salahkan anak yg aktif & takdir..

Follow Us
famri7 replied at 4-4-2015 11:23 PM
Lagi kisah mak saudara sunni suchi cuai...kalau si maksaudara pegang tangan budak itu xkan bleh te ...

Huhu
lol bg description pakaian sekali

famri7 replied at 4-4-2015 11:23 PM
Lagi kisah mak saudara sunni suchi cuai...kalau si maksaudara pegang tangan budak itu xkan bleh te ...

Ini jenis pompuan suka selfie wefie hadap phone 24 jam perasan muka cantik sangat ler tu konon nak show off kat orang. Muka berminyak, badan macam tong drum tapi ada hati nak ngorat aku, ptui........ Siap boleh cakap badan aje macam ni bang tapi dalam hati suci bersih tau bang....piraah mabuk punya pompuan.

Edited by rosmahisham at 5-4-2015 08:50 AM

aku speku makcik dia still kt bwh x sempat naik lif sbb
lif dh tertutup, bdk tu dh naik...lepas tu dia g panjat nk jengah kat bwh kot..nk nengok makciknyer knp lama sgt x sampai2..huwaa..sedih sgt..

kudin66 replied at 5-4-2015 08:30 AM
Aku setuju tu. Kalau aku kata Melayu ramai yang tak pandai jaga anak sebab mentaliti dan perangai  ...

hahahah!! aku setuju dgn ko. Karang ada saja geng2 sunni yg tembak kita dgn statement ni

Bukan setakat jatuh lif, tangga, jatuh dari flat, apartment pun byk. Elok dok kat rmh kampung sajalah.

kudin66 replied at 5-4-2015 12:30 AM
Aku setuju tu. Kalau aku kata Melayu ramai yang tak pandai jaga anak sebab mentaliti dan perangai  ...

Saya syak set2 sunni meleis ini jenis husnuzon dan tawakkal 100% kepada elohim tatkala anak2 terlepas dari genggam...xpa tuhan kan ada...katanyalah

kesiannya..

Kita suka jd judge kalau menda tu tak jadi kat kita or family.
Cuba kena kat batang idung sendirik..

Untuk adik..moga cepat sembuh.

malaysia mmg negara bermusim
negara2 lain alami 4 musim panas, sejuk, luruh dan bunga...
malaysia pelik sikit..
musim baby tersedak susu..
musim budak kena dera....musim budak jatuh... seriau rasanya

rospinki replied at 4-4-2015 11:12 PM
Putrajaya: Seorang kanak-kanak perempuan berusia empat tahun parah di kepala selepas terjatuh dari t ...

udah ... tiru lava pulak. bukak benang ... post pertama bg intro. berita di post post seterusnya. hihihihi

masuk dalam lif boleh terus jatuh bangunan?

aku pernah je nmpk sorang emak ... masuk lift saing dgn aku bawak anak dia umur lbh kurang 4 thn. kami kluar kat lobi sama2. lobi hospital ppum. masa nk kluar tu org mmg dah ramai tunggu kt luar pintu lift tuk masuk. mak bdk yg bdn tembun tp anaknya keding tp comel tu ... menonong kluar lift x toleh kanan kiri and not even bother to hold tgn anak dia. menonong la dia dan anak tu bila tgk org ramai nk menerpa masuk lift jd mcm panik sikit ...terkial2 mengelak org then aku nmpk dia mcm nk patah balik masuk lift. jd aku terus capai tgn bdk tu dan kejar mak bdk tu yg dah agak jauh jgk la. sbb aku ingat sampai aku terpaksa berlari sikit sambil pgg tgn bdk tu dan jerit2 panggil
"kak! kak!" gituh. aku dah rasa marah sgt ms tu tgk org yg x concern keselamatan anak sendiri so ms aku bg bdk tu kt dia mmg aku ada jegil mata kat dia sambil jerkah lah. mak bongok sgt. ikut rasa hati aku mmg mcm nk melempang. nnt anak hilang kau jgk yg meraung2 kan.

ya Allah...moga dijauhkan dr perkara mcmni...ameen...

budak2 ni mmg kdg2 cepat dan laju ja, yg jenih hyper lg la..bukak pintu menyelit ja. Saya mmg pegang ja tgn anak..bukak pintu pun pegang..takut la dia lari dulu..lg satu, takut tak perasan anak ada kat sebelah..terkapit jari..

pittjie replied at 5-4-2015 12:47 PM
udah ... tiru lava pulak. bukak benang ... post pertama bg intro. berita di post post seterusnya.  ...

takde maknanya tiru style lava..haha..maklumla tekoco2 post latest news kekdahnya itu yg detail info nx page.

kudin66 replied at 5-4-2015 08:30 AM

Aku penah tgk anak cina ni bukak pintu belah kanan (blkg driver seat) and sblh situ la jalan raya n byk kereta tgh lalu
Lps tu bapak dia sekeh kepala anak dia
Kalo melayu, si bapak tu salahkn driver lain kalo langgar anak dia