CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: amazed

YDP Besar Negeri Sembilan Tuanku Jaafar : update: selamat dimakamkan

Originally posted by uda at 29-12-2008 06:44 PM
Nak tanya, wife almarhum ni  saudara dgn sultan brunei ke? Tadi nampak dia peluk and laga pipi dgn sultan brunei, mahram dia ke? Thanks

betul ker?cam tak percayer jer.kerabat brunei maner boleh kawin kerabat malaysia.aku dgr tuanku ampuan org negri.adik dgn tuanku ampuan dura dan tuanku kurshia lerr

Originally posted by premierleague at 1-1-2009 12:43 AM

masa arwah SM Nasamuddin meninggal, masa tu ler anak2 dia sume muncul kat media.very2 the hensemmmm sumenye
now, YDPB N9 mangkat, cucu2 dia pulak muncul kat media.hensemmm gak

tuler hensem ler!pls tepek gambar.semua kawan aku pon ckp!semua putih dan stylo siut

Originally posted by Kaypochi at 15-1-2009 01:09 PM

Please jgn percaya all the rumours yg mengatakan yang TM dah minta TN keluar dari istana.  In the first place Tuanku Muhriz is not that type of person and lagi pun TN kan ibunda saudara bag ...

aku pon dgr citer tu.betol ker?aku dgr tuanku ampuan tgh cari rumah skrg di kuala lumpur.kenaper TM nak halau tuanku ampuan?org perkerje istana pon heran...aku dgr tuanku ampuan nak dekat makam sampai 100 malam tapi tuanku baru nak cepat dok istana seri menanti.kesianyer

Reply #579 fairyghani's post

Almarhum Tuanku Ja' afar memang seorang yang baik hati.. semoga tuhan mencucuri rahmat ke
atas rohnya....

Originally posted by esplanade_nana at 15-1-2009 05:45 PM

yo ko ni?? musykil la den...  

ye la.. kalu mak adik tipu.. maksudnya ustazah tu pon tipu lah..

Originally posted by uda at 29-12-2008 18:44
Nak tanya, wife almarhum ni  saudara dgn sultan brunei ke? Tadi nampak dia peluk and laga pipi dgn sultan brunei, mahram dia ke? Thanks

bukan muhrim die pong..tu ala2 western la tu..men laga2 pipi..x tgk ke muke sultan kedah dah biru hijau dah masa TAN duk laga2 pipi ngan SUltan kedah..sultan brunei wat muke releks saje

Follow Us
Originally posted by emera at 13-1-2009 01:52 PM

hehehehe.... mmg betul pon... tang harta pusaka cam rumah & tanah yg selalu diwariskan pada org perempuan... bukan segala mak nenek reta benda termasuk reta somi, kalo kawen je ngan org N9, l ...

yg aku tau laki kawin ngan pompuan N9 dia lagi kaya, sbb bini dia berharta....nak nak klu dia sorang je lah anak pompuan sebagai contoh aku le..
sbb tu pompuan N9 kena hati hati cari laki kut dapek yg nak ngikih roto dio jo kojo eh..

Originally posted by fairyghani at 18-1-2009 03:12 AM

nasib baik ydp NS skrg tuanku muhriz...mmg betul ler anak dier terlampa western tapi bukan semuer lah..naquiyuddin dan imran jer yg selalu kluar case di newpaper kan. Almahrhum tuanku jaafar  ...

memang betul Almarhum memang baik ngan rakyat jelata. arwah wan den dulu pegi mengadap kat istana ada hal pasal tanah kek kampung, TJ ngan Tunku Ampuan cakap nogori je sempoi habis.. lepas habis ngadap bagi arwah wan duit sedekah..memang humble ikut cerita arwah wan dulu..biasalah bapa baik tak semestinya anak sume mengikut baik ...dugaan tuhan..anak ustaz pun kengkadang tak seperti bapa nya kan..

Originally posted by .APEK. at 31-12-2008 10:15 PM

belajar jer sikit2... ramai salah sangka segala harta dapek kat pompuan kalau kawin org n9... it's not like dat. tanah pusaka jer jatuh kat pompuan turun temurun ikut susur galur omak.  yolah.. ...

lagi satu yg org tua tua penah bercakap harta pusaka turun temurun nenek moyang di N9 yg dulu diteroka tak boleh dijual (tanah adat) ..boleh jadi gila katanya lah..klu tak nak usahakan biar jelah jadi hutan pun dijual jgn..

Reply #583 fairyghani's post

kat mana Tuanku AMpuan Najihah sekarang ni ye?

Tempoh berkabung di Negeri Sembilan dah tamat ke belum?

Originally posted by fairyghani at 21-1-2009 10:38
aku pon dgr citer tu.betol ker?aku dgr tuanku ampuan tgh cari rumah skrg di kuala lumpur.kenaper TM nak halau tuanku ampuan?org perkerje istana pon heran...aku dgr tuanku ampuan nak dekat mak ...

betul tak per
tak betul pun tak per

kalo TM tak buat, pandai2 la ye TAN membawa diri ye....
dulu TM tahu bawa diri
sekarang giliran TAN pula

betul keerr...........

Almarhum mmg baik.. pemurah