CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

aku guna taktik tutup pintu, tapi bole pulak dok mai ketuk2
skrang ni, asal diorg ada jer ...
labusayung Post at 28-6-2011 14:35

Eh, sebijik la mcm situasi aku dulu.

Jiran nie betul2 sebelah umah ke? Ko try la perli suruh bapak ko buat pintu terus ke rumah sebelah. Senang jiran ko nk dtg. Buat dlm suasana joke2 la. Tgok reaksi jiran ko mcm mana.

Jiran nie betul2 sebelah umah ke? Ko try la perli  ...
LaksamanaSunan Post at 28-6-2011 14:44

cerita Amri dgn imah nie...ade bagus nyer jugak TT cerita, sebab memberi pengajaran pada kita semua, jangan menyusahkan orang lain untuk kehidupan kita sendiri. Tapi TT dalam kita bercerita kisah orang, jangan sampai kita terlupa,keaiban kita sendiri. Jangan leka berkongsi kisah orang tapi terbukak rahsia keperibadian keluarga kita sendiri contohnyer jalur galur keturunan saudara mara kita, cara percakapan dalam keluarga kita, kekadang kita terlupa tapi bagi mereka yang "agak dewasa" perkara -perkara begini kita dapat lihat dan kesan. So TT, advice Kak liza kat TT, konsentrate kat imah dgn Amri aje lah..sebab diorang punca utama TT berasa tertekan, yang lelain tu abaikan dulu.

Reply 677# labusayung

rasa mcm ko plak kang menumpang kat umah dorg.........
ape kata pasni ko plak bw blk kwn2 ramai2 dtg lepak umah wat dorng plak x selesa..

Seperti yg aku janjikan kat post2 lepas, aku nk cerita pasal Ika Aziz. Sebenarnya Ika Aziz nie xde cerita sgt pn. Dia pn mcm jiran2 yg lain jugak. Suka lepak2 rumah aku. Makan2 openhouse. Tp dia nie xde la smpai xmasak kat umah. Cuma dia nie bergelut dgn masalah rumah tangga dia (skrg dh becerai).

Yg sedihnya, lepas dorg bercerai anak2 dorg terpisah. Ika nie org S'wak laki dia org Pahang. Ika sempat amek ank dia yg bongsu je, yg lain2 smua Aziz amek. Itu aku xnk cter byaklah sbb hal rumah tangga dorg. Mak aku pn tolong2 jugak anak2 dia. Itu tolong xmenyakitkan hati la sbb Aziz nie bapa yg normal. Bkn mcm Amri.

Skrg, aku pn still kontek Ika nie. Aziz pn. Even anak2 dorg pn ada jd frend aku kat FB. Xde cita pn sbenarnya.

cerita Amri dgn imah nie...ade bagus nyer jugak TT cerita, sebab memberi pengajaran pada k ...
lizaliza Post at 28-6-2011 14:50

Thanks Kak Liza. Sy faham mksud K.Liza.

Cuma sy nk tekankan, ape je cerita yg keluar kat tred nie, semua sy dh timbangkan baik buruknya. Terutama pasal mkcik sy. Kalau nk tutup aib, sy boleh je xcerita bab buruk2 famly sy tp sy xsuka nk jd hipokrit. Ape yg sy cerita 100% berdasarkan ape yg terjadi. Jadi, since sy jujur kat sini. Besarlah harapan sy agar forumer pn faham dan bijak menilai mana yg baik dan mana yg buruk.

Thnks skali lg kat K.Liza sbb amek berat.

aku rasa cam mulia sgt famili ko neh sunan... takper la...biar la parent ko terus buat baik, kalo manusia tu seniri x balas, tuhan balas...mak mertua aku pun baik cam parent ko la... umah dah jd mcm rumah kebajikan . kadang x selesa gak aku, tp bg aku, mana bley kita larang org buat baik... kalo dah x tahan sgt, aku belah balik rumah aku...
ko x yah la nak marah2 parent ko... wat tambah dosa. doa jer derang sedar... hati manusia ni, bkn kita yg pegang..moga Allah balas segala jasa korang...amin

Follow Us
aku rasa cam mulia sgt famili ko neh sunan... takper la...biar la parent ko terus buat baik ...
PinangMasak Post at 28-6-2011 15:27

Aha.. Moga dipermudahkan segala urusan aku sefamly. Sbb tue aku xsmpai hati lngsung nk balik ke zaman2 jahiliyah aku masa dok kuat melawan mak bapak aku dulu. Remaja biasa la, kuat mberontak. Skrg nie kot ye aku nk lepas geram pn, kat Amri. Mudah2an dia sedar.

Jiran nie betul2 sebelah umah ke? Ko try la perli  ...
LaksamanaSunan Post at 28-6-2011 14:44

aku tak cakap camtu
tapi mak aku yang cakap
masa tu jiran aku nak buat gotong royong masak sagon >>>> mcm tak der menda lain nak makan kan
ni ayat mak aku >> " lepaih ni kita pecah ja la dinding ni, senang sikit, sekali masak, semua buleh makan "

Reply  labusayung

rasa mcm ko plak kang menumpang kat umah dorg.........
ape kata pasni k ...
martiena Post at 28-6-2011 14:52

tu la masalahnya, aku ni tak suka bising2...

aku tak cakap camtu
tapi mak aku yang cakap
masa tu jiran aku nak buat gotong ro ...
labusayung Post at 28-6-2011 16:16

Hahahahahaha... Weh, asal sebijik sejobot situasi ko nie dgn aku. Cuma dlm versi aku, watak yg perli tue akak  aku. Tp sagon tue mmg xboleh bla. Jgn kata sagon, lempeng pn nk buat opnhouse. Nasib baik xbuat kanji je mkn ramai2.

Hahahahahaha... Weh, asal sebijik sejobot situasi ko nie dgn aku. Cuma dlm versi aku, watak yg p ...
LaksamanaSunan Post at 28-6-2011 16:33

hahaha
asal bwk balik makanan pelik2 jer mesti transit kat umah aku
ubi kayu, nyoq, pisang, rebung
ingat mak aku neh tukang masak tak bergaji kot
ada sekali tu aku sound jer dedepan
ayat lebih kurang camni >>>> " senang la hidup mak lepaih ni, anak angkat keliling umah... apa2 jadi senang la"

tak dinafikan memang la depa sumer ni bebaik
tapi aku dah cakap kat mak aku, buat baik tu beringat2 la
mak aku pun ok jer, kalo dia naik angin sendiri mau ingat la
kat kampung dulu pun penah pi ketuk umah ketua kampung tak puas hati tuduh abang aku bawak dadah...
sengal punya KK.. :@

hahaha
asal bwk balik makanan pelik2 jer mesti transit kat umah aku
ubi kayu, nyoq, pisa ...
labusayung Post at 28-6-2011 16:42

Nasib la mak ko tegas. Jiran2 ko lpas nie kalo cuba2 nk pijak kepala, mmg kena piap la. Hahaha.. Dulu masa Amri keja jaga Jusko, mana baki2 makanan Jusko (sushi, nasik goreng, meehon) yg xhabis smua dia transitkan kat umah aku. Banyak, smpai 2-3 plastik besar. Peti ais smpai penuh. Esok dorg pakat2 makan la buat openhouse mcm biasa. Makanan2 semalam dgn kemarin xhbis lg, jap g mlm nnt bwak balik lg yg baru. Mak aku nk tolak kang dh rezeki. Tp mmg semak gila la. Sushi King pn xsemak mcm umah aku.

hampeh jer kan?
ada sorang ni kalo dia bagi benda2 pelik soh mak aku masak...
mesti dia cakp bini dia tk reti la... susah la sebab bini tak reti masak bla bla..
mak aku smash jer

>>> " kalau nak komplen2 camni kena sblm kawen, kalau nak kawen terima jer baik buruk bini tu, semua benda bulih kalau nak blajaq"

hampeh jer kan?
ada sorang ni kalo dia bagi benda2 pelik soh mak aku masak...
mesti dia cakp bini  ...
labusayung Post at 28-6-2011 16:57

Habis dia ingat mak ko bini dia ka?

Sunan ngan Labusayung bley compile cita korang tuk wat drama spectra....sure meletopp!!

Sunan ngan Labusayung bley compile cita korang tuk wat drama spectra....sure meletopp!!
PinangMasak Post at 28-6-2011 17:32

Aku duk saspek ja jiran aku dgn dia ada bau2 bacang.

nak cek jiran korang  punya susur galur cam susah ler kan....apa kata korang cek susur galur parent korang? kot2 ada bau2 durian...

nak cek jiran korang  punya susur galur cam susah ler kan....apa kata korang cek susur galur parent  ...
PinangMasak Post at 28-6-2011 17:40

Parent xde la kot sbb mak labusayong boleh lg sound jiran. Mak aku senyum ja, xperlu kata apa2.

kiranya jiran labu lg otai dr jiran ko ler sunan...dah kena sound pun still x paham2...

Habis dia ingat mak ko bini dia ka?
LaksamanaSunan Post at 28-6-2011 17:04

ayat tak hangak kan?
buat pilem? idak ler teman
aku neh jenih yg low profile....
sunan... aku pun orang kedah gak....
agak2 ada bau2 tacang x?