CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: 1mas2ra

PAVLOVA

nazadiyah posted on 18-11-2013 02:51 PM
DIKONGSI OLEH : fYKA_93

gambar muka siapa ni?

chempaka_ku posted on 18-11-2013 05:44 PM
gambar muka siapa ni?

Itu la..ingat kan gambar pavlova..scroll ke bawah terkojut ada orang..hehe jgn marah tuan punya gambar..

zaiima posted on 22-4-2013 12:45 PM
mulberi..

saya pon pernah alami kes camni..pastu baru2 ni saya tjumpa resepi dlm buku omputih,  ...

Maaf nak tumpang tanya...

Biarkan sejuk dalam oven tu meaning lepas habis masak tu dibiarkan saja dalam oven?  Perlu buka sikit pintu oven tak?

Tq

2 minggu lepas buat pavlova. Seronok jadi bila pakai oven baru. Akhirnya jadi juga lah seperti yang diinginkan.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

meya posted on 2-12-2013 06:30 PM
Maaf nak tumpang tanya...

Biarkan sejuk dalam oven tu meaning lepas habis masak tu dibiarkan sa ...

lepas pavlova masak, tutup api dan biarkan dalam oven dalam pintu oven sikit terbuka. Dan biarkan dia sejuk sendiri dalam oven. Jangan terus keluarkan dari oven sebab nanti dia terkejut ngan suhu terus kecut

serikandi_gurl posted on 5-12-2013 09:04 AM
lepas pavlova masak, tutup api dan biarkan dalam oven dalam pintu oven sikit terbuka. Dan biarkan  ...

Oh macam tu..terima kasih.  Sebab rasanya kalau saya tak tanya ni...mesti saya biar tutup aje pintu oven tu hehe.

Follow Us
meya posted on 5-12-2013 01:51 PM
Oh macam tu..terima kasih.  Sebab rasanya kalau saya tak tanya ni...mesti saya biar tutup aje pint ...

Macam baru ni saya buat, lepas masak, saya biarkan dalam oven kejap dalam keadaan pintu oven terbuka dalam satu jam. lepas tu saya tutup pintu oven tu balik dan biarkan je pavlova dalam oven tu pasal nak kuar dinner. Esok paginya baru saya kuarkan siapkan topping dia

pavlova and me macam ada love-hate relationship.
Kadang kadang dia menjadi.
Kadang-kadang melekat kat kertas baking. Tapi apadehal. Picit je whipping  cream tabur buah. siap dimakan.
Kalau nak hidang kat org I buat double layer.
Boleh cover yg tak elok hat memana.

And colour my pavlova sure brownish and not white.
sbb oven pun biasa biasa jah.

serikandi_gurl posted on 5-12-2013 01:59 PM
Macam baru ni saya buat, lepas masak, saya biarkan dalam oven kejap dalam keadaan pintu oven terbu ...

Oh ok-ok.  Tq.  Faham dah ...tapi nantilah nak cuba buat coz telur dah habis kat umah.

serikandi_gurl posted on 5-12-2013 08:53 AM
2 minggu lepas buat pavlova. Seronok jadi bila pakai oven baru.  Akhirnya jadi juga lah seperti ya ...

Macamana jadi putih?

meya posted on 6-12-2013 12:07 PM
Macamana jadi putih?

Actually warna pavlova tu takde la putih sangat. Dia macam ala2 kaler ivory sikit macam nak hampir warna kulit telur
Bakar pada suhu antara 130c-140c selama 1 setengah jam/ sampai masak. dan guna api atas dan bawah

serikandi_gurl posted on 6-12-2013 02:19 PM
Actually warna pavlova tu takde la putih sangat. Dia macam ala2 kaler ivory sikit macam nak hampir ...

Terima kasih sharing info ni.

meya posted on 6-12-2013 10:49 PM
Terima kasih sharing info ni.

no prob

salam,

nak tanya sikit..

kalau pavlova ni kita nak buat hantaran tunang/nikah dia akan cair tak?

pendapat saya lah... pavlova ni sedap kalo kita kurang kan gula...dan yg pasti pavlova tetap jd walaupon saya kurangkan byk gula dr resepi asal...yg guna 3/4 cwn atau 1 cwn gula utk 4 putih telor... saya cuma guna <1/2 cwn gula
coz yg bagi kukuh pavlova ikut kefahaman saya ada cuka + putih telor tuh... atau xde cuka ganti jus lemon + putih telor

dan rasa di dalam tetap lembut... dan di luar pon tidak pecah... walaupon saya buat yg versi besar...
cuma masa nak kopek dr kertas minyak tu kena tunggu tul2 sejuk pavlovanya... so leh aja kopek

cuma pavlova ni xleh masak lambat...coz putih telor tu cepat mencair... bila mencair tu yg melekat sgt di kertas minyak
maksudnya... dah pukul elok semua adunan terus bakar semua adunan xde nak simpan2 kalo wat mini pon kena letak semua aduanan dlm satu loyang...tu lebih selamat kalo oven kecik better wat jer sebiji besar...

tepek sikit mini pavlova tuk dlm last week yg saya buat memang less sugar... non dairy pon manis dah pd saya.. sesedap rasa ngan pavlova yg lembut di dlmnya

Last edited by nyampuk on 5-2-2014 12:28 PM

Stille_Leser posted on 23-12-2013 10:00 AM
salam,

nak tanya sikit..

Pendapat saya tak digalakkan
sebab tips pavlova ni bila prepare cream dia, makesure prepare at very last second (not very last minute). Sebab untuk mengelakkan dari cream tu akan sebabkan pavlova jadi 'soggy'

serikandi_gurl posted on 5-12-2013 08:53 AM
2 minggu lepas buat pavlova. Seronok jadi bila pakai oven baru.  Akhirnya jadi juga lah seperti ya ...

nak tanya serikandi buat pavlova.. bila putih telur dah kental , tepung jagung cuka dan esen vanilla tu srikandi kaup balikkan guna spatula ke ? kalau kaup balikkan guna spatula , macam mana nak bagi dia betul2 sebati dengan putih telur yang dah kental.. sebab selalu saya buat kaup balik mesti adunan tak sebati.. dia macam berketul2 hasil campuran tpung + cuka +esen... ada tips tak ?

cik_dahlia posted on 7-5-2014 07:02 PM
nak tanya serikandi buat pavlova.. bila putih telur dah kental , tepung jagung cuka dan esen vanil ...

Ok bila putih telur dah kental, perlahankan mixer low-speed masukkan cuka. jangan lama2, agak2 rata sikit terus offkan mixer. Then masukkan tepung jagung dan vanila dan kaup balikkan secara perlahan. Jangan laju2 sebab nak maintainkan kandungan udara dalam pavlova tu. Dan kaup balikkan bagi rata, then leh start bakar
Ni pavlova terbaru saya buat

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

serikandi_gurl posted on 8-5-2014 10:17 AM
Ok bila putih telur dah kental, perlahankan mixer low-speed masukkan cuka. jangan lama2, agak2 rat ...

cantiknya pavlova sis... terliurnye..
oo camtu nanti nak try apply wat.. sebab bila masak saya perasan kulit pavlova sebelah lembut sebelah lagi crispy cam adunan tak sekata pulak.. fungsi cuka utk kulit luar pavlova kan ?

cik_dahlia posted on 8-5-2014 12:53 PM
cantiknya pavlova sis...  terliurnye..
oo camtu  nanti nak try apply wat.. sebab  ...

tak sekata maybe suhu oven kot. atau lum cukup masak betul maybe