CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

Inang pn baca juga citer ni..cuma page yg blkg2 ni ada jg skip..
tp memang rasa menyampah dengan jiran yg tak tau malu mcm tu.
bagi Inang sepatutnya, lelaki yg nk jadi ketua keluarga kena tahu t/jawab,
bukan main lepas jea...

dulu masa inang kecik2 pn penah ada jiran mcm ni, bezanya kt kg, rumah takde la
dekat mana pn tp dorang anak beranak ni sanggup jea datang melepak kt rumah
smpai lewat malam..kadang2 sampai 1 pagi...masa tu rasa terseksa btl..ya la, dh le
rumah sempit, inang dengan kakak tidur kat luar, bukan dalam bilik, bayangkan
mcmana seksanya nak tidur bila orang tu buat taktau jea duk sembang...dh la dia
datang dengan anak pmpuan, lelaki semua sekali..:@

mujur lepas tu keluarga inang pindah..terasa aman sgt..

xcampur sgt ngan jiran2x. just buat y wajib2x je sbbt x mau terperngkap.

kt tmn ni ade la jg group ibu2x...buat kelas agama, ngaji,.......gotong royong time kenduri tp bila skali tu kudgr deme ade terceriter hal org , akk pn terus menjarakn diri. yela...xbest la klu kite jemput org dtg baca yassin ramai2x pastu hal dl rmh kite jd point diorg plak.:@

Reply 730# buDak_gaTaL

pakcik A tu dah meninggal la BG

Reply  buDak_gaTaL

pakcik A tu dah meninggal la BG
bluberi Post at 1-7-2011 08:10 AM

iyelah andaikata masa dia buat mcm tu dgn harapan jiran2 segan nak lepak rumah dia lepas tu

alih-alih jiran2 syok plak tgk hari2 datang melepak

iyelah andaikata masa dia buat mcm tu dgn harapan jiran2 segan nak lepak rumah di ...
buDak_gaTaL Post at 1-7-2011 08:16

hehehe
cer BG buat camtu andaikata ada jiran2 kepochi datang melepek kat umah BG nanti wokehhh?

Assalammualaikum/salam sejahtera para forumer sekalian.

Hari nie aku nak story satu masalah yg se ...
LaksamanaSunan Post at 19-6-2011 15:33

berat masalah ni,ade cara nak mengatasi masalah ni tapi susah la skit,korg kena bawak kawan2 korg lepak gak ngn diorg,abg yg lelaki bawak kawan2 dia yg ade gitar ade motor sambil buat2 bising,yg pompuan plak ramai2 karaoke kat dlm umah nnt lama2 jiran2 akan rasa bosan pastu secara otomatiknya diorg akan cari port baru sbb port diorg dah dijajah warga remaja hahahahaa

Follow Us
hehehe
cer BG buat camtu andaikata ada jiran2 kepochi datang melepek kat umah BG nanti wokehh ...
bluberi Post at 1-7-2011 08:27 AM

memang dah buat sejak tahun lepas lagi, ramai makcik-makcik datang tengok show tiap2 malam

hasil jualan tiket leh gak tampung duit belanja dapur rumah

berat masalah ni,ade cara nak mengatasi masalah ni tapi susah la skit,korg kena bawak kawa ...
copy_paste Post at 1-7-2011 12:10 PM

takut lepas ada set karaoke makin teruk jadinya, satu taman melepak hari-hari untuk karaoke pree..makan plak disediakan psl ada openhouse hari-hari

takut lepas ada set karaoke makin teruk jadinya, satu taman melepak hari-hari untuk k ...
buDak_gaTaL Post at 1-7-2011 14:08

sebenarnye nampak mcm ada peluang keluarga anda nk jadi kaya.bukak la kedai makan mesti ramai dtg punye walau x sedap makanan tu hahahahaa

aku direct baca page ni dari page 1 hingga 30. tt, xdak lg ka cite2 ko kebelakangan ni yg menyakitkan hati??? syok plak baca crita panas2 nih..

tt, aku dah khatam thread kau, dgn aku2 sekali rasa nk pi tibai si amri tuh.....
tt, mtk maaf la tp aku terpksa bgtau, mak ayah ko mmg baik tp baik yg keterlaluan smpi org pijak kepala, smpi mengabaikan emosi anak2, smpi merenggangkan hubungan anak beranak.

nsb baik la benda ni x terjd kt aku, kalo x mmg bergaduh hbs aku ngn mak ayah. org luar diutamakan dr anak sendiri.. ckup la sekadar mak ayah ko bg beras semangkuk dua utk dorg msk sendiri......

sebenarnye nampak mcm ada peluang keluarga anda nk jadi kaya.bukak la kedai makan mesti ra ...
copy_paste Post at 1-7-2011 03:08 PM

'pelanggan' sedia ada sumer nak makan pree

dahhhhh khatammm..saket otak kalo dpt jiran mcm neh weihhh....

fuhh...khatam sudah baca cite ni..sian ko TT..klu aku la dah lama kena maki mangkuk hayun laki bini tu...aku x kira dah..klu dah over sgt mcm tu.

'pelanggan' sedia ada sumer nak makan pree
buDak_gaTaL Post at 4-7-2011 07:56

suruh diorg bayar,pastu harga mestilah TAK berpatutan,pastikan setiap hari ada kawan2 lelaki melepak sambil main gitar dan buat bising hahaha nnt larilah kutu2 tua tu hahahahha

akhirnya berjaya gak khatam ...baik btul mak ayh TT....Leh ambik pegajaran..dgn jiran2 memang xleh wat baik sgt..kadang2 depan kita baik...belakang kita kutuk macam2...macam jiran saya la..duk mengutuk saya depan mak saya...actually saya dah habis study tapi tak keje lagi,interview dah banyak pergi tapi xda takda rezki lagi...mak saya takda la bising2 pon tapi jiran2 lak lebih2...dorang siap kate wat per la belajar tinggi2 nanti jadi macam anak s*** tu..tak keje2 lagi...tengok anak kita..tak belajar tinggi tapi dah keje dah...mak saya mmg sakit hati la..tapi malas nak gaduh2...diam jer...mak cik tu ingat dia baik sangat...anak dia kena rogol gilir2 takde pon ktorang nak mengumpat....mak cik tu kalau baca yassin ke marhaban ke dia la jadi kepala tapi suami dia sembahyang jumaat pon tak pi..dah la tak pi...duk bertengek depan rumah sambil tayang perut buncit dia..tak pe lak..mmg geram la dgn mak cik ni...kadang2 hal dalam kelambu pon leh cite..tu yang mak saya malas nak join dorang...rasa geram lak tiba2..

lah...dah abes ker...???citer la lagi....
citer jewla ape yg patot...:cf:

lah...dah abes ker...???citer la lagi....
citer jewla ape yg patot...
evans Post at 26-7-2011 23:25

hahaha... buat masa skrg xde cter pape lg pasal jiran2 neh. Aku pn dh lama xbalik seremban. Nk dekat sebulan dah. xdapat nk korek cter. ape2 nnt aku update.

tetiba aku nak cerita pasal jiran aku.. aku ni duk apartment (tingkat 1) n jiran aku duk duk kat ground floor (susah nak describe tp dapur kitorng menhadap kat umah masing2 la,so kalau masak ke apa ke dgr la bunyi kuali n sudip berlaga).. aku ni mmg x masuk campur langsung hal jiran, dunia aku g kerja balik kerja... tp yg buat aku tensionnya jiran aku ni la, 24/7 bising je.. asyik duk marah anak2 dia, smp aku dh hafal nama anak2 dia tu walaupun x pernah jumpa dorang walaupun sekali.. pagi, petang, malam.. x kira waktu..asyik jerit je

paling aku tension masa weekend, nak jugak la merasa bangun lambat tp jeritan laki bini tu mengalahkan guruh kat langit, anak mandi lama2 marah, abg gurau2 ngan adik marah, semua benda marah.. smp budak tu pun dah terikut perngai mak bapak. asyik menjerit je kerja.

aku x tahu la rupa jiran aku tu mcam mana, tp satu hari tu, aku dgr la dorang tgh cantas pokok bunga so, aku intai dr bilik aku, so aku nampak la pasangan laki bini tu... yg laki tu berkopiah,  yg bini plak tudungnya labuh...dua2 nampak pendiam tp bila masuk rumah, Ya Rabbi, tak tahu la aku nak cakap... dorang ingat org x dengar ke dorang duk marah2 tu... jiran2 lain x de pulak yg bunyi bising.. keluarga dorang je yang bising2... aku malas la nak sound, x pasal2 dorang datang serang aku plak

Bila aku baca cerita TT ni aku jadi takjub gila ada ya org tak malu tahap camtu sekali.

aku takat ada jiran yg suka park dkt depan umah aku pun dah cukup tensen dan amarah yg amat sangat.tabik aku kat TT yg sangat tabah menghadapi dugaan.