CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Ini Cara Agar Peka Dengan Bau Badan Sendiri, Tanpa Cium Ketiak

tapi betoi la mn nk pasan bau badan sndrik...melainkan org yg bau

tapi aku pantang kalo bau masam...

lolita737 replied at 11-5-2017 03:22 PM
betul..i kalau minum cepat2 minum air suam balik..nk bg hilang bau mulut..

kadang2 rs xselesa k ...

kdg2 iols perasan kalau ade kwn yg lps minum nescafe atau 3 in 1.. kalau depa duk sembang2, yg sorg dua lagi tutup2 hidung ngn ujung2 tudung..

lps dah senggang bbrpa waktu iols tanya, kenapa? diorg ckp x tahan bau mulut sb nescafe/3 in1. sb tu lah iols x minum benda2 gtu kat tempat kije/awam. nk minum, duk rmh sorg2.

kalau terminum kat opis, cepat2 kumur. minum air masak byk2. kurnag sikit bau. leceh plk rase

kuzaime replied at 11-5-2017 05:47 PM
tp kan, mula2 dulu dia pnya excited lain mcm tau..punyalah bnyk Kali dia sembur.. Dah pandai d ...

dia buat rileks maybe dia dh imun dah beranggapan org sekeliling x bau.. pdhal satu opis sakit hidung bau busuk badan dia.. Ya ampunnnn bertabahlah!

LautBiru52 replied at 12-5-2017 09:33 AM
Perspirex mmg bagus kan..apply mlm sebelum tido..3 4 hari badan tak berbau & kurang peluh..sape ke ...

yup.. x perlu selalu guna perspirex ni. iols suka!

xtahan jenis org yang berbau ni.. nak tego rasa kesian pulak.. masyammmm sgt baunyerr

Huhu kekadang hormone kita yg buat bau ni..hormon tak stabil gitu

Follow Us
macam2 cara ada

biasa aku tonyoh dgn limau nipis masa mandi..

tpi kalu kemas rumah mmg berpeluh2 ...mmg ada bau sikit...

aku akan alami rasa x selesa.. kuat berpeluh dan badan akan keluarkan bau bila berpeluh masa time  period...
tapi kita sendiri pun sedar dan aku selalu akan standby perfume..
kalau x period ok jer...

mzz agak aware tentang bau badan sendiri
so bila time rasa macam tak selesa tu mzz tanya kwn or husband ada bau tak?
walaupun mzz bukan jenis badan berbau tapi memang jaga..

kalau mandi kena pakai shower gel yang antibacterial
then deodorant yang antiperspirant...losyen..then tepek pula baby powder..then pakai perfume

baju kena cuci elok2..and dry betul2
and mzz suka pakai baju cotton..

kadang2 faktor kain yang dipakai..jenis tak serap peluh or tak cuci belok2

iznanaziz replied at 11-5-2017 01:35 PM
anak aku, jenuh dh aku beli mcm2 deodarant
bedak
sabun

sis, selain badan berbau, baju yang anak kau pakai pun boleh sebabkan makin teruk bau badan anak kau..terutamanya baju yang selalu dipakai ketika berpeluh, macam baju sekolah atau baju sukan.

aku juga pernah ada masalah sama. aku sarankan..

1. rendam baju dia dalam air bercampur cuka (white vinegar) atau baking soda selama satu malam, kemudian baru basuh macam biasa. pewangi yang ada dalam serbuk pencuci sebenarnya akan jadikan baju lebih busuk... tapi tips ni tak berkesan kalau baju tu dah lama sangat atau dah selalu dibasuh dengan serbuk pencuci.

2. tenyeh ketiak tu dengan limau setiap kali mandi. Eloknya mandi 2 kali sehari. sejak guna limau, kalau aku tak guna deodorant pun tak apa. 2 kali seminggu scrub badan.

3. tengok makanan apa yang dia makan sampai berbau sangat. kadang2 badan berbau sebab pemakanan. macam aku, aku sedar aku tidak boleh makan atau minum soya nanti badan aku bau tengik

4. bukan semua deodorant, bedak, perfume atau sabun mandi elok untuk badan dia walaupun baunya dah wangi semerbak. ini memang banyak trial and error sampai rabak poket aku   sis cuba2 lah tukar sabun mandi dia sampai jumpa yang elok untuk badan dia.

chinta89 replied at 11-5-2017 02:39 PM
kalau 3 in 1 tu.. iols dh jrg minum sb tau mulut jd busuk (ini hasil pemerhatian thdap kawan2 yg l ...

minum nescafe/3 in 1 mmg mulut jadi berbau eh?? xtau dan xpnh perasan plak..
knape jadi gitu ek?? bahan ape lah yg ade dlm minuman tuh..

mujur skrg ai da jarang sgt minum air manis kt opis..minum air putih jah..blk umah br wat nescafe secawan..yelah, sehari xminum air manis rasa xkena plak..secawan pun jadi lah

tp still kene bhati2..nk try perhati lah pasni ade bau x lepas minum 3 in 1 tuh..

kuzaime replied at 11-5-2017 05:47 PM
tp kan, mula2 dulu dia pnya excited lain mcm tau..punyalah bnyk Kali dia sembur.. Dah pandai d ...

ataupun dia xbuang bulu keti dia..kdg2 kalau bulu keti pjg, bau badan melekat lama gk..yelah peluh2 tperangkap kt situ kn, lagi mbuak2 bau tengik tuh

Dulu zaman awal remaja iols ni tomboy skit. Slalu x cukur bulu keti. Mak iols slalu bising sbb bdn iols berbau. Iols buat dek je.mgkin sbb x sedar n x bau bdn sendiri.

Lps2 tu iols selisih dgn bangla pakistan masa naik bas. Baunya tengik nauzubillah. Terus iols teringat nasihat mak.

Barulah iols mencukur bulu keti x bg panjang dah.dan hari2 pakai deodorant.
Skrg kalau mandi mlm2 nak tdo pun iols pakai. Kesimpulannya siapa yg bau badan tu korang suh dia jumpa dgn org yg bau lg teruk pd dia.

idadae replied at 22-5-2017 03:23 PM
minum nescafe/3 in 1 mmg mulut jadi berbau eh?? xtau dan xpnh perasan plak..
knape jadi gitu ek?? ...

mg berbau uols tp org yg minum x tahu bau mulut dia tu lpe minum nes @ 3 in 1.

iols tahan je nafas kalau sesape dtg bckp ngn iols lps deols minum nes/3 in 1...

kat opis aku dulu ada sorang dak pompuan ni ada BO yang mmg kuat la. pagi2 pun dah berbau. apa tak baunya ... dah la tak pernah pakai deodorant ... pagi2 gi keja tak pasang aircond kereta sbb nak jimat minyak katanya. manalah pagi2 tak berkepam ketiak tu. tapi kita org nak cakap direct segan la pulak. so one day .. her bff hadiahkan dia deodorant masa her birthday. saja la bagi hint. eh boleh pulak minah tu cakap "tapi badan i tk berbau kan?". i pandang her bff .. her bff pandang i .. like ...

Kat opis aku pun Ada sorang anak dara bau kepam. Muka dan bau badan memang seiring. Bau badan Start pagi sampai petang. Lagi teruk kalau time dia datang bulan. Mmg x le aku ajak lunch sekali tumpang kereta aku. Aku x faham mcmana kawan yg dok sebelah meja dia boleh tahan.
Bos aki suruh tegur dia pasa bau badan dia. Tapi kitaorang kesian takut dia malu. Last sekali boss aku sendiri yg jumpa dia. Siap hadiahkan dia smelly no more suruh dia apply kat keti dia.
Esoknya dia x datang kerja. Next day dia masuk Ada wangi sikit. Tapi bila dia masuk Store bau tu kembali. Aduhhhhh.. Sampaila aku berenti kerja. Aku tanya officemate yg keje lagi kat situ pasal bau. Diorang ckp still Ada. Kesian dia sampai skrg xde bf sebab masalah bau badan. Bau dia bukan saja di ketiak tetapi melibatkan bau kelangkang sbb badan dia yg berisi.

~boolean replied at 22-5-2017 01:16 PM
sis, selain badan berbau, baju yang anak kau pakai pun boleh sebabkan makin teruk bau badan anak k ...

tima kasih ya.

bau keti boleh pakai deodorant
kalau bau kelangkang nak pakai apa?

Body odour is hygene prob. So for ppl to ignore b.o mmg lah sgt pemalas n pengotor

ohhh, baru taw nnt nak try