CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: hzln

Kenapa Mesti Tunduk Dgn Ugutan?

ha betoi... dia yakin itu kunci umah jantan. maybe aku silap taip ko kat atas. dia tulih kat kertas tu... klo itu kunci umah kwn pompom aku, maka jatuh talak satu. aku tinggal ngan dia lg sekarang. tinggal lak umah parents aku. kitorg satu famili rasa x selamat. klo dia tgh cool, dia nangis2 la kat aku.. tadi tetiba balik umah kata aku ada kuar umah merayap. main tuduh je. dia ni mmg suka psycho org. dpn org dialah kwn yg best.. yg memahami. mak aku panggil dia spy baba. sbb dia selalu mencuri dgr perbualan kitorg. kengkadang panggil dia aktor terhebat. dia ni kena juga pakar sakit jiwa la. tp persoalan aku tu, maknanya jatuh la talak kan. aku nk tipon pejabat agama senin ni. leh konfirmkan.. ada sesapa lg mo konfirmkan

Originally posted by hzln at 4-7-2008 04:31 PM
byk thread la aku baca lam FD ni...walau sekolah tinggi mana pun isteri tu, bila diugut laki contohnya apabila si isteri berkeras nak cerai suami mengugut akan mengambil anak2 maka si isteri pun  ...

Yang berilmu tidak akan tunggu sampai situasi ugutan itu tiba untuk mencengkam jiwanya.......

Originally posted by manakautau at 5-7-2008 11:59 PM

Yang berilmu tidak akan tunggu sampai situasi ugutan itu tiba untuk mencengkam jiwanya.......

org berilmu tidak akan kata sebegitu....

Originally posted by botolplastik at 5-7-2008 10:37 PM
ha betoi... dia yakin itu kunci umah jantan. maybe aku silap taip ko kat atas. dia tulih kat kertas tu... klo itu kunci umah kwn pompom aku, maka jatuh talak satu. aku tinggal ngan dia lg sekaran ...

kau call jer pejabat agama 1st thing monday morning esok, kau pun satu, nak tunggu dia setuju lak baru nak call, nak jumpa org pejabat agama, org skru longgar gitu mana peduli bab hukum hakam ni dear...dia lbh suka tatau talak dah jatuh ke belum drpd tau, sbb bagi dia selagi dia tatau dia masih pretend anggap kau masih isteri dia dan dia blh buat apa dia suka...

Originally posted by hzln at 6-7-2008 10:47 AM

org berilmu tidak akan kata sebegitu....

Antara sebab utama tuntutan agama agar kita senantiasa menimba ilmu adalah agar dapat dimanfaatkan pada diri dan juga kemaslahatan umum...... selain diri tak mudah diperdaya dan diugut......asas iman itu juga terbit dari ilmu........

Originally posted by manakautau at 6-7-2008 10:58 AM

Antara sebab utama tuntutan agama agar kita senantiasa menimba ilmu adalah agar dapat dimanfaatkan pada diri dan juga kemaslahatan umum...... selain diri tak mudah diperdaya dan diugut......a ...

itu betul, tapi tak boleh lah rasanya nak kata org yg tunduk dgn ugutan tu semuanya tak berilmu, ada yg berilmu, tau bab2 agama, tau bab undang2... masalahnya, emosi mengatasi akal...mungkin perlu timba ilmu camana nak seimbangkan pertimbangan akal dgn emosi...tapi camana ya nak seimbangkan 1 dgn 9? siapa ada ilmu matematik yg hebat?

Follow Us
Originally posted by hzln at 6-7-2008 11:10 AM

itu betul, tapi tak boleh lah rasanya nak kata org yg tunduk dgn ugutan tu semuanya tak berilmu, ada yg berilmu, tau bab2 agama, tau bab undang2... masalahnya, emosi mengatasi akal...mungkin  ...

Kenapa mesti tunduk dgn ugutan? Yang biasanya lebih mudah tunduk pada ugutan ini mereka2 yang kurang ilmu atau terlebih ilmu?

Kalau nak cakap pasal emosi menguasai akal.....bukankah iman itu berteraskan ilmu dan iman yang tebal mana mungkin dapat dikuasai oleh emosi dan nafsu?

pada aku, those yg tunduk pd ugutan tu.... jenis yg xder keyakinan diri... jenis yg kaki ugut tu plak, dier rsa pihak yg diugut tu akan tunduk ngn ancaman dier...
cam aku time belajar kt u... different benua... boipren aku kaki jeles tahap cipan... tahun ke 2, dier ugut aku... if aku tak kawin ngn dier tahun tu jugak, putus hubungan... coz dier suspek aku ader boipren lain.. aku ugut dier blk, if aku putuskn hubungan.. aku x kn patah balik... n dier still cabar aku... even berat hati, but since dier selalu ugut aku, so, aku nekad jer putuskn hubungan kitorg... smpai la mamat tu kantoi studi n kena blk mesia... parents n famili dier sumer salahkan aku.. tp, aku bersyukur, if aku ikut ugutan dier, agaknyer smpai mati la aku idup kena ugut...

Reply #58 hzln's post

sib baik setakat ni... yang kena ugut..suamiku.

hei memain jer talak2 nih

let say suami tuh pun manusia biasa juga punya kelemahan, pernah melakukan kesilapan dan AKAN melakukan kesilapan. Dan sebagai isteri tak perlu gentar dengan UGUTAN  
bukanlah mengajar untuk melawan suami tapi sebagai isteri yang bijak
msti ada sebab musabab kalau dah langsung tiada sebab musabab anggap sajalah Suami itu sudah tahap dah terlalu tertekan dengan keadaan rumahtangga
bagi dia ruang dan peluang dan jangan sampai terluang dengan orang orang lain pula
tapi yerla ntah kenapa terluang pula dengan orang ketiga itu yang ramai Wanita sakit hati mentang mentanglah diri dah tua sepatah kata Demongirl dah berkedut lantas laki pun carik perempuan bergetah

kelakarlahkan bila tengok orang jantan tak puas puas pikir betina betina hehe
negara dah kucar kacir pun masih fikir nak tambah dan cambah
ops dah lari tajuk pula
Wanita ni bukan takut ugutan ini semua dari sudut negatif atau lebih tepat ayat ayat EMOSI saja kalau Wanita itu masih SABAR dan SABAR walaupun maruah diri dah kemana mana janganlah BLAME sehabis JIWA, mereka ni berfikiran Panjang dan LEBAR dari sudut segiempat tepat. Banyak perkara nak diaplikasikan JANGANLAH kita sesama sendiri pandang rendah dengan KAUM SENDIRI yang memang tak BERDAYA.

Maksud saya di sini Wanita yang terima ugutan ni pada mulut dan dasar mereka TAKUT tapi sebenarnya merekalah Wanita paling berani kenapa saya berkata begitu, sebagai manusia yang normal aka logic sudah semestinya kita tak mahu diduga dengan masalah sebegitu teruk, kita nak yang baik baik jer, yang indah-indah jer selepas melangkah perkahwinan tapi tiba tiba jer terpaksa mengadap masalah bengong aka bangang aka kusut masai.

Macam kita terjumpa hantu laa adaker kita sangka akan jumpa hantu lainlah kita nak pergi kubur ker, pergi masuk rumah hantu ker memang for sure laa akan jumpa hantu. Tapi kita perempuan ni bilamana dah bergelar isteri (orang kata Dirikan masjid) sesuatu yang baik semestinya tapi tiba tiba laki buat hal macam mana nak bersedia nak pakai topeng dan pegang pistol??

Sepatutnya sebagai 'kakak' dan 'adik' kita sokong daripada belakang, setiap manusia tuh tuhan dah beri akal dan saya percayalah MEREKA-MEREKA yang mendapat DUGAAN semacam itu merupakan orang terpilih

Bak kata pepatah tak terjangkau dek akal fikiran kita
sudah kasih sudah sayang di situlah kelemahannya kita orang perempuan ni
bila tiada kasih tiada sayang pun masih setia itulah kelebihan kita orang perempuan ni.. jadi sebab itu kita Wanita ini insan istimewa. Hargai diri sendiri itu yang penting.
Bila diri sendiri menghargai diri, secara tak langsung orang sekeliling akan menghargai kita.

kalau kena kunci dalam rumah suami (baru kahwin), tak dibenarkan keluar bekerja (tapi laki pun tak keja), kunci kereta sendiri disimpan suami, diugut dengan senjata tajam, polis layan tak kes macam ini?