CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: solehah

Dato CT Pinjam TEKUN? BETUL KE NI?

Reply 50# anne83

tak sangka ko pun bercita2 nak gak pangkat datuk.....ko jgn nanti aku gossip kan ko dlm board kenamaankan ..........tak cukup tanah ko lari

Reply 61# pluto

beb... ade mslh ngn aku ke nih? soryla kalo aku nyinggung ko.. aku ase aku x kutuk ko, x kutuk CT.... though aku bkn fan dia sgt pun....in fact aku x teringin pun datok2 nih...  so maybe x der harapanla nama aku nk ade kt bod kenamaan nih.. okay?

Reply  Tekun

awak keja ngan tekun ke?
missanysa Post at 7-7-2010 12:13

saya seorg yg TEKUN utk mencari jwpn kpd setiap gosip yg timbul...takut saya terikut memfitnah org...takuuuttt sbb skang tuhan bagi cash kat dunia lg.....

ini betul2 ke cobaan nih? kalo betul pun ape slhnye... kalo dia byr utang TEKUN skalila..... kalo x  ...
anne83 Post at 7-7-2010 13:58

so kpd peminjam2 TEKUN sila byr utang anda.. x pat byk sikit, janji byr.. sian org len nk pinjam dh x der fund...

Saya setuju ngan statement ni....
Rasulullah S.A.W bersabda yg bermaksud " Berhati-hatilah dalam berhutang. Sesungguhnya berhutang itu suatu kesedihan pada malam hari dan kerendahan diri (kehinaan) di siang hari" - Riwayat Ibnu Babawih dan Al-Baihaqi

"Roh seorang Mukmin yang berhutang jika hutangnya tidak dijelaskannya, maka tergantung-gantunglah ia antara langit dan bumi, yang bererti terseksalah roh itu sehingga dibayar hutangnya itu" -Riwayat Abu Hurairah r.a

Reply 59# Mont.Blanc

Apa yg kita tahu kita kongsikan bersama...
statement pembetuln saya tu mmg dr sumber yg sohih..

tp nk wat camner dh nama pon board gossip...mcm2la yg kluar

lepas tu staff tekun yang nak kene tanggung masalah org2 macam nie...
chentanuyu Post at 7-7-2010 14:35

Tau xper...:@ ...

Follow Us
haaaaaaaaaa!!! tu tekun dah jawab

Reply 65# Tekun

baguslah camtu.menerangkan perkara sebenar. takdela terus terusan orang buat pitnah.tu pun masih ada yg suka tambah dosa mempitnah. hohohoh

Post Last Edit by gucci_advocate at 7-7-2010 18:38

kadang-kadang I lebih percaya gossip daripada press statement artis. banyak gossip kat Cari telah dibuktikan betul - press statement artis cuma untuk 'cover their asses' aje.

tapi memang tak respect CT and DK sebab dah nampak gambar anak-anak diorang berparty sakan. si Janet (ambik kau, nama samaran pun nama mat salih ) pun lebih kurang kan?

So buat apa nak backing CT mati-matian? dia pun ada kekurangannya..

Post Last Edit by jojiekejung at 7-7-2010 18:54
kadang-kadang I lebih percaya gossip daripada press statement artis. banyak gossip kat Cari telah di ...
gucci_advocate Post at 7-7-2010 18:36

Ofkos ..... Ct tu jauh dari sempurna. Banyak kekurangannye. Is that reason enough to let PITNAH about her be ? This is about a person ... bkn patung tau! Kalu mak tau LAHANAT X yg prangai cam setan dipitnah pun mak tetap akan nyatakan ia pitnah. Dan mak harapkan orang lain buat macam tu.
Beking bermati-matian ??? Pengsan pun tidak.
Pitnah tetap pitnah. Uols tak respek Ct/Dk/anak2 dia tu sukati uols la. Kalau uols bole kate buat pe nk beking ct bermati-matian, maka sesiape pun bole kate kat uols buat pe uols nyibuk nak kate uols respek ke tak Ct/dk etc .. tul tak ? Its fair and square. Shoot ... but pls be ready to be shot at.
Tapi pitnah tetap pitnah. Sila bezakan.
Uols xrespek Ct ke Dk ke anak2 dia ke ..... itu terpulang. Masing2 punye prasaan & pendapat. Nak kate Ct huduh ke, mereng ke, jelita ke, serkup dia lahanat ke .... tepulang, sbb itu benda yg nampak. But to make an assumption yang mengaibkan OUT OF NONE-FACT or wrong-information, itu PITNAH. Samada fansCT atau nonfans, takkan buat bodoh je kalau tau benda tu FITNAH ??? Tak kisah la kat Ct ke sesape pun. Ini tidak ... lagi memanjangkan pitnah hade laaa... Bangang. Tu belum masuk lagi nasik tambah basi yg out of topik .. citer pasal TEKUN sibuk nk bokbeks pasal anak2 dia partybagai .... tak bijak lansung. Isu TEKUN pun bawak ke anak2, isu Simplysity pun bawak ke misai Tok K + anak2 ......  tahape hape.
Ada nampak tak beza pitnah, gossip & pendapat ?

tk paham la...asal citer psl DCt semua org emo..mcm perfect sgt.(pephal die dh amek dato K dr TZ, dats the fact)..neway..chill laa

cube tgk nota kaki sii pembuka benang:

p/s : Ini lah petikan yg saya dapat.. betul ker semua ini? kalau salah harap di betulkan tak baik kita menabur fitnah begini tapi kalau betul... hem.. kena musabah diri cik ti kita ni..

Post Last Edit by jojiekejung at 7-7-2010 19:34
tk paham la...asal citer psl DCt semua org emo..mcm perfect sgt.(pephal die dh amek dato K dr TZ, da ...
nia05 Post at 7-7-2010 19:15

Emo ke ?? Chill laa ... (pepehal uols agak bongok kaitkan benda yang takde kene mengene dengan THREAD ...oopsp pendapat mak je tauuu ... And ironically lepas kate sume org emo. Ini isu TEKUN la sayang ... )
FAKTA yang mengatakan Post pertama thread ni adalah FITNAH dah diberi. Chill laa ....

Orang kaya pun boleh pinjam duit kt TEKUN? nanti BILL GATES pun mohon pinjaman..hehehe

ok je apa salahnya ? dia kan gu payer..so ape kes?

tak pinjam mana bisnes nak jalan baii

choyy dah nama pun bod gosip, chill la. yang buat esei tuh apahal

Post Last Edit by jojiekejung at 7-7-2010 21:06

Huhuhuhu ... choyyy ..
Sonok mak menulis karangan highlight pitnah.
Sape lg nk sambung pitnah yg TEKUN ni ???
Bess la pulok ...

suka tengok product siti sold at watson, bukan senang product bumi nak masuk pasaran di pharmacy macam watson & guardian.

hanya tekun membaca..

....saya pon xminat ngan ct..cuma sy tau ttg satu kebenaran maka perlu dijelaskan agar kita xterjebak ngan fitnah spt yg daling jojie tegaskan...yg lain2 ttg ct tu ada aku kesah..nk pakai sengkuap ke tidk ke..anak berparty ke baik ke..laki tekun joli katak ker...itu atas kesedaran dia setelah bnyk kata2 dan kutukan2 nasehat dari sekalian rakyat malaysia diluahkan...sama ada dia nk muhasabah diri atau x terpulang....semoga dia diberi cahaya keinsafan...amin...

Huhuhuhu ... choyyy ..
Sonok mak menulis karangan highlight pitnah.
Sape lg nk sambung pitnah yg T ...
jojiekejung Post at 7-7-2010 21:04

...