CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: Lilrose

"Mak Bapak Bangs*t Tak Reti Minta Maaf" - Diva AA Kecam Keluarga Tertu

diva diva diva…????????????????????????

Kurex replied at 4-11-2021 10:11 AM
Mcm cikgu sekolah menengah iols yach.. lebihkan student yg hensem, atlet sekolah, badan sedap2. Lu ...

Omggg..this brings back bad memories...cikgu pendidikan seni iols pun tak sukakan i..ntah la apa i buat kat dia..i was just a quiet and obedient girl time sekolah rendah dulu..huhu..bukan nak angkat bakul sendiri..tapi iols mmg boleh la bab2 melukis ni dan arts yg lain..tapi i tak pernah dpt A..no matter how hard i tried..sedangkan hasil budak lain yg tak seberapa dapat plak A...i sedih gila rasa frust sgt...hating a kid for personal reasons is a really heartless thing to do..

KelisaSilver: okay bab ni aku sokong Diva... ...

kita yg membaca ni sedih sgt.. x tau bgm keadaan arwah masa tu.. tapi.. semoga Allah kurniakan syurga kpdnya. krn terus mempertahankan maruahnya sbgai seorg yg x bersalah.. patutnya.. beri qisas pd mrk.. tekap jg dgn sterika.. biar mrk rasa bgm..
[em:9:]

shop_girl replied at 6-11-2021 06:21 PM
Omggg..this brings back bad memories...cikgu pendidikan seni iols pun tak sukakan i..ntah la apa i ...

Faham..
Cuba banyak kali, dah buat yg terbaik tetap tak dapat A. Paling busuk pun B+.

Ada yang cikai2 punya lukisan, tetiba dapat A. Siap puji dalam kelas "cikgu kecewa dengan beberapa orang pelajar yang buat lukisan main2. Ada yang dapat A, tahniah. Penilaian dibuat sebab pelajar memahami tugasan, gunakan teknik lukisan, masukkan unsur seni dalam lukisan"..

Habis aku ni apa???????? Tak cukup ke jalinan, ruang, warna, garisan, bentuk, rupa & warna? Ye, yang tak dapat A boleh katakan dari kalangan bukan murid favourite & bukan dari kalangan pelajar yg helok.

Kebanyakan orang ditanahair ni memang berat je nak minta maaf bila dah lakukan kesalahan.  Mereka lebih sanggup berdiam diri dengan harapan semua akan lupa dan hilang macam tu je.

Aku masa tingkatan 1 pernah kena buli, budak2 senior tarik2 baju sekolah aku sampai tercabut butang, kolar terkoyak, duit 50sen aku pun diaorg bedal, da la keluarga aku miskin time tu, baju ada 2 helai je, tapi aku jenis balas balik, time tu jugak aku capai kayu hentak kepala senior tu sampai terkoyak kulit, cikgu yg hantar dia g hospital, aku lak kena gantung sekolah 2 minggu. Start dari situ aku dah tak kena buli, plus masa aku masuk tingkatan 3, aku g belajar silat kat kampung. Alhamdullilah sampai tingkatan 5 pun xda org buli, aku also byk berkawan dgn budak2 nerd, mmg xde dah kes buli kat sekolah lepas tu.

Follow Us
Buli ni mmg akan tinggalkan kesan selama2nya pada org yg kena… aku pun pernah kena juga… tp aku dah maafkan semua… kalau tak hidup kita mmg teringat2 insiden masa kena buli tu… cuma aku kurangkan interaksi dgn org2 yg pernah buli aku…

yondu replied at 3-11-2021 05:04 PM
sedih la pasal isu arwah ni. i pernah kena buli time sekolah selama 2 tahun n yes kesan sampai skrg. ...

Kaunselor sekolah adalah orang yang paling tidak.boleh dipercayai...

yondu replied at 3-11-2021 05:04 PM
sedih la pasal isu arwah ni. i pernah kena buli time sekolah selama 2 tahun n yes kesan sampai skrg. ...

Ya Allah sedihnya kaka baca, x tercapai dek akal utk bygkan klu kaka berada kt tempat chuols
Moga chuols terus kuat utk melalui kehidupan ini, bab nk melupakan tu mmg agak perit, yg kaka lalui dibuli oleh cg sendiri dan yup walau dah berpuluh tahun berlalu kaka x mampu nk maafkan dia
org selalu kata kena dptkan restu cg jujur kata kaka mmg meh kan aje, org x lalui blh ckp itu ini tp yg lalui sakit tu mmg susah nk rawat
again klu dekat kaka nk hugged chuols, stay strong yea