CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: adekjeli

pregnant, tp xde ape2 dalam kantung???

u dah berapa minggu?
iedora Post at 4-1-2011 21:21

Dlm 8 minggu cam tuh....semua simptom mengandung masih lg saya rasa..morning sickness...mual...loya
Saya takut sangat...

kenapa nak tunggu esok, patutnya lepas dia cakap bladder u kosong, u kuar jap, minum air banyak2, lepas sejam camtu dah boleh scan balik. Anyway best of luck moga2 semua akan ok dan u akan nampak baby u...

kenapa nak tunggu esok, patutnya lepas dia cakap bladder u kosong, u kuar jap, minum air banyak2, le ...
iedora Post at 5-1-2011 10:26

TQ iedora....doakan semuanya ok ye...

Ntahla... frankly speaking saya baru tahu benda2 cam gini blh jd...mmg zero knowledge...actually apa penyebabnya...

Alhamdulillah...w/pun scan smlm still tak clear...but dr ckp baby ok...heartbeat ok...dia suh dtg in 2 weeks time tuk scan lg coz dia tak puas hati ngan date kat scanner tu ngan date yg dia kira from my last period....

But klu that time still tak clear dia nak wat vagina scan...aduhhhh...scarynya....dia nak make sure edd tu betol coz saya berkemungkinan besar akan c-zer...1st one pun c-zer...so if c-zer.. date dia kena 2 minggu awal from edd...

Alhamdulillah...w/pun scan smlm still tak clear...but dr ckp baby ok...heartbeat ok...dia suh dtg in ...
allamanda Post at 6-1-2011 10:56

oo, ni kira ur 2nd baby la ye? Saya pun last time issue camni, pregnant, no bleeding, sac ada tapi baby takde, by 11 week still x leh detect heartbeat, so kena buat dnc. My doc cakap kromosom defect, masa percantuman sperm n ovum, pencantuman itu x lengkap, so thats the only reason.

Kalau u dah nampak heartbeat by 8 weeks dah kira ok, i ada baca kalau dah ada heartbeat kira dah ok, kemungkinan untuk miscarriage rendah, keep us posted ye..

yup...aku pun mcm gitu gak...sepatutnya dah 8 week,but doc tengok mcm 5 week..kantung ade..nadi tarak...aku ade bleeding gak..mcm lendir n warna pink2 skit...perut tak sakit aper2 pun...la ni susah hati gak...huhuhu...risau pun ader..tadik depan doc mcm nak meraung jer...ni kena tunggu 2 week lagik tuk pastikan samada first...mmg kandungan sebenarnya mmg 5 week...so bila scan tadik mmg tak nampak nadi janin(walau guna scan btg putih...hihihi) or 2nd...kantung semakin mengecut...n di kira gugur...minta2 semuanya selamat....amin...

Follow Us
Sabar ye iedora....saya blh rasakan kesedihan  u tu...

haa..nie 2nd baby after 9 years....1st one dulu mmg tak de problem cam ni...tu yg cuak sgt...

yup...aku pun mcm gitu gak...sepatutnya dah 8 week,but doc tengok mcm 5 week..kantung ade..nadi tara ...
hotskirt Post at 6-1-2011 16:15

insya-Allah, banyakkan doa n rehat, ni ur fisrt pregnancy ke? anak dah ada ke?

Sabar ye iedora....saya blh rasakan kesedihan  u tu...

haa..nie 2nd baby after 9 years....1st one ...
allamanda Post at 6-1-2011 16:27

sedih tu memang la seey, sape tak sedih, tapi kena la kuatkan hati dan minda...

yup...aku pun mcm gitu gak...sepatutnya dah 8 week,but doc tengok mcm 5 week..kantung ade..nadi tara ...
hotskirt Post at 6-1-2011 16:15

scan guna batang putih tu apa.....sakit tak....
lps nie klu guna scan biasa...baby still tak jelas Dr nak wat vagina scan....ngerinya rasa..

Saya blh rasakan apa yg hotskirt rasa....nangis...sedih..takut semua ada...saya doakan semoga semunya ok....

sedih tu memang la seey, sape tak sedih, tapi kena la kuatkan hati dan minda...
iedora Post at 6-1-2011 19:37

Betul tuh....InsyaAllah ada rezeki lain Tuhan bagi....

insya-Allah, banyakkan doa n rehat, ni ur fisrt pregnancy ke? anak dah ada ke?
iedora Post at 6-1-2011 18:36

aku sebenonya dulu lambat dpt ank....so,alhamdullilah la ni dah 2 org...aku mmg nak ank ramai...hihihi.. tamak tuh...ni kira yg ke3....yup aku la ni amalkan satu zikir agar kandungan selamat...

scan guna batang putih tu apa.....sakit tak....
lps nie klu guna scan biasa...baby still tak  ...
allamanda Post at 7-1-2011 08:19

hihihi..vigina scan tuh lah...doc guna btg putih....sebelum dia masukkan...dia akn letak mcm gel...bg dah kawin..oklah tak sakit...umpama 'tut' suami...hihihi...(maap kalau ayat2 terlucah..hihihi )

la ni aku redha....mungkin ader hikmah..atau mungkin ank2 aku yg kecik2 mmg perlukan perhatian aku...Allah yg aturkan segala2nya.... thing +tve

hihihi..vigina scan tuh lah...doc guna btg putih....sebelum dia masukkan...dia akn letak mcm gel ...
hotskirt Post at 7-1-2011 13:00

Sakit tak....berapa lama dia dok masukkan benda tu....ada kuar darah tak...

aku sebenonya dulu lambat dpt ank....so,alhamdullilah la ni dah 2 org...aku mmg nak ank ramai... ...
hotskirt Post at 7-1-2011 12:55

Sharela apa zikirnya....

Sakit tak....berapa lama dia dok masukkan benda tu....ada kuar darah tak...
allamanda Post at 7-1-2011 14:27

ehhhmmm...nak kata sakit tak lah...sbb keadaan btg tuh mcm lelaks punya 'tut' but dia plastik putih...tu lah yg aku ckp tu ari..kalau yg dah berkawin ok lah...sbb dah biasa..hihihi......cuma mcm seram sejuklah...sbb tak biasa guna btg plastik...(sory ah...ni pengetahuan bkn tujuan18sx..)...dan ko kena releks jer...
aku ade keluar darah..sbb aku mmg dok bleeding...dont wory hoccay...setakat ni aku selamat guna tuh..

Sharela apa zikirnya....
allamanda Post at 7-1-2011 14:29

sharela....????...ops mungkin silap nama nih...aku hotskirt

ok lah tuk aku berkongsi zikir ni..kena sediakan ayam golek berempah...pulut kuning...hahahaha........ish tak de lah aku lawaks jer....

Laiilahaillallah subahanal roqibil hafiz....(dibaca lepas solat fardhu...seberapa banyak yg mampu...)cubalah aku pun dok berusaha gak...kalau ade rezeki..alhamdullilah..kalau tak..di hrp dia akan menjadi puteri2 syurga dan insyaallah satu hari nanti aku dan dia akn bertemu di sana kelak...huhuhu..

aku punye kandungn kalau ikut LMP septutnya 7 weeks,tpi semalam,scan hanya nampak kantung dan dekat mesin scan tuh tulis aku baru 5 weeks 4 days..sabtu ni aku nak pergi scan lagi..mintak2 la nampak heartbeat dh..setahun menunggu,sian suami yang excited sangat2

aku punye kandungn kalau ikut LMP septutnya 7 weeks,tpi semalam,scan hanya nampak kantung dan dekat  ...
sicantep Post at 18-1-2011 10:01

doa banyak2 k... Insyaallah ada rezeki... sy pun masa mula2 scan dlm 6 weeks ikut LMP tp masa scan kantung pun x bape nak nmpk sgt... pas2 masa scan 8w dah nmpk.... ada heart beat tp size baby dlm 6w jee.... then next check up size baby dah ok mmg ikut LMP 12w.....