CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Novel Perempuan Nan Bercinta disahkan HARAM

buang masa je haramkan novel. ingt rakyat malaysia rajin baca novel ker? hahaha baik lepak kedai mamak sembang kosong smpi pagi...

nemonemonemo posted on 30-4-2014 08:46 AM
sokongggg!! rasanya jabatan2 agama ni diwujudkan nak bagi kerja je dekat jurusan2 syariah etc. kal ...

tingkatkan dan cari gali lagi ilmu duniawi dan ukhrawi kaka..ko benar2 pasti dan faham ke apa yg ko fikir dan cakap? jgn baca atau dengar tajuk haram haram haram semata..cari gali intipatinya. jgn jd bodo sombong..

amiraira posted on 30-4-2014 12:31 AM
Ala nk carik publisiti je ni
Mcm buku shahnon ahmad dulu tu kn?
(betul kah)

sasterawan tak memerlukan sebarang publisiti..
cuma karya2 mereka ini tak diberi perhatian oleh masyarakat sebab karya2 mereka berunsur ilmiah dan bukannya cintan cintun macam novel2 sekarang ni yang ditayangkan di tv..

annehuda posted on 30-4-2014 08:23 AM
kerajaan taknak perempuan melayu islam kt malaysia ni jadi feminis kot. yelah pompuan melayu ni  ...

ini macam kaa? well i nk cari laa novel nee..

si najib asal datang je ke?

Saya ada beberapa buku faisal yg dibeli tapi kekal dalam plastik, tak berbaca. Dibeli sebab terpengaruh baca novel  1511 tu. Novel tu memang saya suka, yang lain pada pendapat saya keterlaluan membentangkan idea yang saya sukar mengerti.

compared to ramlee, I like d thriller better, tapi saya berhenti sejak zaman tambiruo ke apa tajuknya tu.. novel lain saya baca sebab pinjam kawan opis kalau mereka tertinggal atas meja (ssngat jarang).

Saya harap Faisal jangan merajuk atau sentap tak memasal. Masa Najib launch ur book, ko x tanya pun "why najib?",
Now pls dont start questioning.
Moga jadi penulis berjiwa besar, muhasabah diri,  semoga terus berjaya.
Lap u (eh?)

Follow Us
Naseb aku minat buku omputesss

"Terima kasih mengangkat saya dari makam caci maki ke makam haram.

"Ini status dambaan, kerana karya saya ini senasib dengan karya George Orwell, John Milton, Voltaire, Pra dan Solzhennitsyn," katanya.

Faisal turut menyindir Menteri Dalam Negeri Datuk Seri Zahid Hamidi bahawa pemimpin itu akan diingati dan dikenang dalam sejarah sebagai kerana mengharamkan buku.

'Pemikir tertindas'

"Saya akan dikenang sebagai seniman dan pemikir tertindas," kata beliau yang nama sebenarnya Mohd Faizal Musa.

Baidewayy.. i like his answer. Classy!

sowrey ... ahkaq tak baca buku cerita melayu. akak baca buku sidney sheldon ...dgn ..... Enid Blyton jwer.

pittjie posted on 30-4-2014 10:01 AM
sowrey ... ahkaq tak baca buku cerita melayu. akak baca buku sidney sheldon ...dgn ..... Enid Blyton ...

Mek Cabut abang baca tak? eh, Meg Cabot.

Orange1 posted on 30-4-2014 02:47 AM
Kongsi raya tak boleh, deeparaya tak boleh, wish raya kat org tak blh, RIP tak boleh, novel pun sibu ...

muslim ke? ke orang ilse awok ni?
marah pun berpada padalah - dalami lah ugama sendiri nanti faham

di haramkan oleh jakim -  tk semestinya berdosa kalau baca ni

@kakikuDibibirmu

aiyooo .. awat tak leh reply. kena petik nama jgk le cenggini.

alaa kenapa panggil kita abang? kita kakak laa.

Meg Cabot ni penulis Princess Diary kan? tak penah baca buku dia. sure pasal cerita2 remaja. tak berapa nak berkenan la dik non. akak minat selain sidney sheldon .. John Grisham dan Jeffrey Archer. tu 3 fave authors. yang lain2 ada jgk la baca. sekarang cuba2 baca buku sophie kinsela .. tp pun tak brapa nak masuk kalbu. buku cerita melayu dan indon .. minat buku yang lama2. penulis macam Hamka, Arenawati, pramoedya, shahnon ahmad, A Samad Said ... buku2 dia mmg aku baca. novel2 melayu sekarang .. tak berapa nak minat la pulak. ke aku tak de masa nak baca ntah. BBW bulan 12 hari tu .. beli 20 novel .. baru satu yg aku habis baca.  

Membongkar Tembelang Syiah Faisal Tehrani dalam karya "Perempuan Nan Bercinta"
Label: Isu Syiah
Faisal Tehrani FT secara bacul berselindung di sebalik karya sastera ala novel cinta untuk menyerang dan menghukum Ahli Sunnah Wal-Jamaah. Dalam tulisannya di malaysiakini dia cuba membayangkan kononnya Syiah tiada masalah untuk berdamping dengan Ahli Sunnah Wal-Jamaah. Kononnya perbalahan antara Sunni dan Syiah itu hanyalah rekaan-rekaan pihak tertentu sahaja. Tetapi anehnya perangai FT dalam novelnya ini saling tak tumpah seperti sikap golongan Syiah Rafidhah yang menolak, menghina dan mempertikaikan para sahabat r.a.h. Walaupun FT bijak bermain bahasa, tetapi itu tidak bermakna dia ‘cerdik’ menyimpan pekung Syiah-nya itu. Dalam banyak-banyak perkara yang disentuh oleh FT dalam karyanya ini, perkara paling besar yang tak boleh dibiarkan adalah kebiadapan FT terhadap para sahabat r.a.h. Dalam artikel ringkas ini penulis akan bongkarkan niat busuk lagi kotor FT terhadap Ahli Sunnah dan para sahabat r.a.h. yang memiliki kedudukan tinggi di sisi Allah SWT dan Rasul-Nya SAW. Last edited by GalileO on 30-4-2014 10:24 AM

pittjie posted on 30-4-2014 10:19 AM
@kakikuDibibirmu

aiyooo .. awat tak leh reply. kena petik nama jgk le cenggini.

ingatkan kamu jelmaan ustaz pitmie, so panggil abanglah, femalemale rupanya

ya betulllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll, tapi akak lagi rela tengok felem Princess Diaries daripada baca novel

akak lain, takkan baca novel selagi tak difilemkan, tapi bila dah jadi felem, tak payahlah baca novel lagi, lol

baguslah akak suka membaca

mari kawan kita membaca

http://youtu.be/2ewd6HglZiY

credit to http://mufakkir-islami.blogspot. ... g-syiah-faisal.html

cuba baca selanjutnya kupasan dari blog ini.........ciri-ciri syiah yang pandai bermain denga  ayat dan lagu....

bidacool posted on 30-4-2014 02:23 AM
Tak penah aku nk rajin2 baca novel bagai ni...... tp kdg aku bosan jugak msia ni, asyik2 haram, asyi ...

Novel membina minda sume haram sebab berunsurkan syiah dan politik. Yang halal ialah novel percintaan yang tidak membina minda.

papadomku posted on 30-4-2014 08:38 AM
aku suka Ketupat Cinta tu. tapi belum baca Ketupat Cinta 2. kalau tak silap memang ada part tu mcm ...

Aku pun baca ketupat cinta. Sebenarnya idea politik dalam tu berat..cuma disampaikan dalam cara yang sangat halus.

pittjie posted on 30-4-2014 10:01 AM
sowrey ... ahkaq tak baca buku cerita melayu. akak baca buku sidney sheldon ...dgn ..... Enid Blyton ...

Aku..Jodi Picoult

lagi dia kata haram, lagi aku nak baca
dorang ni bukan apa.....biasanya bila ada perkara yang otak dorang tak boleh nak terima,
dorang kata la haram. padahal tersentap sana sini.

mesti ada rahsia dlm tu yg dia kata haram. mari kita baca dulu, baru kita sendiri yg tau apa halal haramnye
jangan dengar2 apa orang kata terus buat conclusion
jabatan agama ni manusia jugak. bukan maksom pun.

kakikuDibibirmu posted on 30-4-2014 10:24 AM
ingatkan kamu jelmaan ustaz pitmie, so panggil abanglah, femalemale rupanya

ya betullllll ...

wah ... seronotnya ada geng suka baca buku. iols mmg suka baca buku (buku cerita jwer) dr sekolah rendah. sanggup dtg awal gi sekolah sbb nak melepak libarary dulu .. baca buku cerita. pastu sabtu ahad kat rumah .. konon2 sibuk buat keja sekolah tp sebenarnya nyorok2 baca novel. hahha. buku iols banyak dah hilang. kawan pinjam tak pulang ... cicir ntah kat mana. paling sedih .. few years ago .. lemari buruk yg buat letak sebahagian novel .. kena serang anai2. mmg lebur la semua buku2 novel iols. nangis sungguh2 masa tu. cita2 iols mmg nak buat mini library. khas tuk letak buku2 kesayangan. tak kira novel, majalah, buku resepi atau buku2 apa je yg jadi my collection. dulu kalau baca buku sidney sheldon tu .. tak sampai 2 hari dah habis. sekarang ni .. nak habiskan 1 dlm sebulan pun payah. ntah la ...

iols plak .. tak kisah baca buku dulu baru tengok filem .. atau tengok filem baru cari buku. tpi biasanya kalau dah baca buku .. pastu tengok filem dia .. mesti banyak sumpah seranah pasal mesti filemnya tak sama atau tak sebest dlm novel. ahhaha. dan pasal filem la iols cariii buku Kite Runner dgn Geisha. Tapi dua2 pun tak habis baca .. ntah camne ntah. hahaha

P/s ... lari topik betul kita ni dah. dr FT ke ntah sapa2.