CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: jelitaqasyah

[Tempatan] Operasi MARA Digital Mall baru seminggu, bukan pengukur tidak berjaya - Ismai...

kadangkala utk mengelakkan penipuan berlaku kepada kita....kita dianggap seolah olah racist....
bila MARA Digital dibuka ...juga dianggap racist...seolah olah tak bole buka kedai gajet...seolah olah kaum Cina jer yg bole buka kedai gajet...  

bior ler Digital Mara tu....kalau berjaya diorang akan teruskan...tak berjaya buka pulok business lain...itu dinamakan perniagaan ada risikonya...

akubest replied at 18-12-2015 03:18 PM
YB..
bulih tak kalo nak meniaga tu nawaitu nya kita bagi produk/servis terbaik, dan mendapat keun ...

ahkak...
sedangkan kita yg tak berniaga ni tahu utk mendapat pelanggan perlu sevis yg baik dan sebagainya....YB rasa sudah tentu mereka yg nak berniaga tu lagi la arifnya tentang perkara ini.... kalu tanya budak sekolah pun memang tahu mender ni...dan sudah tentu mereka akan cuba beri yg terbaik....dan seperti yang YB katakan dlm post yg terdahulu....kalau servis terbaik sekalipun...andaikata tiada sokongan dari pelanggan ...business tak kan maju punya....senyum 24 jam depan pintu pun tak guna kalau tak ada pelanggan nak sokong....

kedai mamak ni beruntung la....sebab nama dia mamak....Melayu tak getik...cuba nengok kedai makan Cina  yg servis tip top...ada Melayu nak masuk...tak ada.... sebab sifat getik Melayu terhadap kedai Cina...lalu kurang sokongan...jadi yg kita nengok yg banyaknya ialah kedai Melayu di merata ceruk tempat....cer kalau Melayu tak getik kat kedai Cina...

Yang_Berhormat replied at 18-12-2015 03:32 PM
ahkak...
sedangkan kita yg tak berniaga ni tahu utk mendapat pelanggan perlu sevis yg baik dan se ...

tolong bagi contoh perniagaan yang baik tetapi tidak mendapat sokongan plisss...
tak dapat 5 contoh 3 contoh pon jadik.... tingin gak nak tau...

apakah kita nak kata racist kepada kaum Cina yang buka kedai nasi lemak....atau Melayu ini racist bila buka kedai nasi Ayam.... atau wajib pergi ke kedai Cina bila nak makan nasik ayam....

akubest replied at 18-12-2015 03:36 PM
tolong bagi contoh perniagaan yang baik tetapi tidak mendapat sokongan plisss...
tak dapat 5 cont ...

apa maksud ahkak...dgn perniagaan yg baik....semua perniagaan yg tak menipu ...kebiasaan nya baik...kedai runcit baik....hypermarket baik...jual kereta baik...janji jangan menipu....menipu tu tak baik....

Aku bru2 ni anta bekki hp kt sorg ni.melayu.dia kata tukar skrin smsg s3 200.pk kan melyu..ok aku anta.pas dpt,aku tgk camera dpn kabur.xleh dh nk selpi2.xpe..sabo..x lme tu speaker x dgr.pastu ad cm myk kuar ikuy celah2'hp tu.aku nekad xnk anta ke.bdk tu balik.ayh aku amik,anto kedai cina.skali org tu bukak,penuh myk.smpi org tu tya aku ad celup kt mne.gile nk.celup hp ngan myk?sbb tu kamera selpi aku kabur.myk tu la.pastu wayar speaker x smbg.
Kesilapan aku,x anta blik ke mamat tu.aku mls nk gaduh sesama melayu ni.kang kuar la ayt keramat, ni la melayu xnk tlg melayu.tp kkdg melayu ni pun bangsat wat keje.smpi ari ni aku pelik,mne dtgnya myk tu.

Follow Us
Proton Preve...Suprima....Iriz....mempunyai ciri ciri keselamatan yg tinggi....dapat pengiktirafan ANCAP lagik...murah berbanding dgn kereta yg sama segment....mendapat review yg baik dr pengulas kereta misalnya PaulTan....tapi kurang sokongan... sebab apa kurang sokongan walaupun kereta mempunyai nilai yg baik...?...

YB rasa ia berpunca dari rasa benci rakyat terhadap pemerintah dalam isu perlindungan kereta nasional yg menyebabkan kereta lain jadi mahal....jadi bagi majoriti drpd mereka membeli proton adalah sama seperti menyokong kerajaan UMNO yg mereka benci....itu pendapat YB...

sekiranya tiada sentimen seperti itu ...YB percaya Proton akan jauh lebih maju...dgn sokongan yg tinggi...

elnor_81 replied at 18-12-2015 03:51 PM
Aku bru2 ni anta bekki hp kt sorg ni.melayu.dia kata tukar skrin smsg s3 200.pk kan melyu..ok aku an ...

pengalaman hantar barang utk baiki....dan jadi tak tentu arah....banyak berlaku....dan tak kira bangsa yg membaikinya....kat bangsa Cina pun banyak yg hancur juga.... kepandaian membaiki barang bukan kelebihan sesuatu bangsa sahaja....ada yg pandai ada yg tak pandai....

Yang_Berhormat replied at 18-12-2015 03:58 PM
pengalaman hantar barang utk baiki....dan jadi tak tentu arah....banyak berlaku....dan tak kira ba ...

Bkn tu je..byk lg..mslh org melayu ni..suh tlg bangsa sendri,tp kenapa buat bangsat ngan bangsa sendri?cina india..buat bangsat pun xde la skt ati sgt sbb tau dia bangsa ape.ni yg terang2 sesama.islam pun blh buat bangsat pd bangsa sendri..saudara seislam.bukti?mai dtg kuantan parade,geng gores dan mng yg menipu bkn org melayu?mmg company cina,tp dh tau company tu menipu,kenapa mesti nk keje jugak?
Nk memartabatkan bangsa sendri x slh.cuma cara tu kena btul.

elnor_81 replied at 18-12-2015 04:03 PM
Bkn tu je..byk lg..mslh org melayu ni..suh tlg bangsa sendri,tp kenapa buat bangsat ngan bangsa se ...

betul la tu elnor.....memang orang Melayu ni ada yg bermasalah...macam macam masalah dari kecik kecik sampai la yg besar besra seperti rasuah...hisap dadah...merompak meragut....dan macam macam lagi termasuklah menipu dalam perniagaan...YB pun fedup ngan diorang ni...benci habis....yang orang macam ni kita jangan sokong langsong....no way utk sokong....
bagi YB ....kita sokong yg terbaik sahaja...kita tak mahu memasukkan tangan kedalam lobang yg kita dah tahu akan adanya kala jengking....