CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Jenabmurai

Sambutan Birthday Bakal Anak Tiri Nora Danish - Birthday Nedim pula di Page 48

Close [Copy link]
nordin84 posted on 3-12-2013 08:48 PM
ak nk tambah..ned kena igt mke dre sebijik bee..kalo ikut mke die hidung da sekapal..kalo perangan ...

no no no hopefully tak la.. dre kan bijak diasuh oleh bee.. menjadik orang gakk

pembacategar posted on 3-12-2013 08:49 PM
hahahaha. sah sat g bluees akan ckp ko karatz pasah mcm aku kena haahahaaha

wakakakkakakahhh fitnah tue.. karaz suka bom dengan perkataan karaz pasahhhh

Bukn ke bee dah ade bf..ade je pic die ngn jntan kat ig..nth la bf ke sp

pembacategar posted on 3-12-2013 02:20 PM
aku rasa Nd pilih kasih.
wey xkan la dia nak syg anak org semudah ituuuu
harus la ned kena bg d ...

macam mana kita nak pastikan sangkaan ko tu betul ye?

@pembacategarakapenggosiptegar @meteorspeed lol korang bukan karatz tapi sentap kalahkan geng karatz dan ponen lorong belakang. ada juga jenis penggosip cenggini penggosip naive kununya takut kena lahar dek penggosip yang lain??? prftttt ada plak penggosip yg dok potpet pesal fitnah tapi tak berapa nak sedar yang diri sendiri penggosip yang bertenggek sana sini dok tabur fitnah #taksedardiri Last edited by Blues on 4-12-2013 12:03 AM

ira_229 posted on 3-12-2013 05:12 PM
blues..blues..klu ko masuk confirm buat aku gelak..

nokssss aku pun sambil type pun dok gelak2 jerrr. sonot melayanz penggosip banyak conflict personaliti yang kununnya naive, baikhati, takreti nak fitnah orang, takut kena lahar tapi yg dasat tiap saat ada jerrr kat benang gosip ..

Follow Us

picca ni khas dari ig ned, iolss copy paste utk penggosip yg sedey tgk ned cam ignore bee. tgk bee and ned happy je tunaikan tjawab dia kat dre. i likeeee 1 juta x. dorang ni sayang anak cam si cantik nd dan jejai lombok.

Blues posted on 4-12-2013 12:44 AM
picca ni khas dari ig ned, iolss copy paste utk penggosip yg sedey tgk ned cam ignore bee. tgk bee ...

sebenonye dia orang tak boleh terima ned cinta nora...sakit hati bebenor kat ned konon ignore bee...aku kadang2 tak paham dgn fanatik2 ni..dah macam lunatic pulak

lvsg8 posted on 4-12-2013 09:50 AM
sebenonye dia orang tak boleh terima ned cinta nora...sakit hati bebenor kat ned konon ignore bee. ...

Klu ned layan bee lebih2 kang kata ned gila talak...n padan muka nd sebab hadap sgt dgn anak menteri yg x setaraf dgn dia. Bila kena kat nd sume x blh...hbs yg pramugari, model2, retis2 yg dok hadap sgt dgn vip n vvip wlpn jd bini no 2/3/4...xde pulak nak condemn lebih2. Senang soh je ned mengorat adik beradik/sedara pasah...baru derang puas hati gamaknya.

hanggukhangguk posted on 4-12-2013 10:16 AM
Klu ned layan bee lebih2 kang kata ned gila talak...n padan muka nd sebab hadap sgt dgn anak mente ...

tak semua fan puan pasah mcm tu..ni yg siap bertenggek ni orang yg sama tapi pakai multinick..udah diupah agaknya.... utk kutuk nora agar nama puan pasah naik balik...maklum idola dah suam2 kuku..
dengki sebab nama nowa yg cantik manis makin naik mencanak2 macam menara kembar..
takpelah tolong naikkan benang nora sekali gus naikkan nama nowa si kiut miut..

so ND kena bercinta dgn siapa? or menjanda sampai kiamat ker?

dulu tak suka ND sebab 'menempel rumah 'bekas mertua'

now tak suka ND sebab 'menempel rumah 'bakal mertua'?

you guys are seriously so sick in the head

yes she should not OTT exposing her private life on social media and claim victimized, but no you people should not spend all your waking hours dissecting others lifes and claim to know it all

OsHiN_hOnEy posted on 4-12-2013 10:38 AM

dulu tak suka ND sebab 'menempel ru ...

OsHiN_hOnEy posted on 4-12-2013 10:38 AM

dulu tak suka ND sebab 'menempel ru ...

Blues posted on 3-12-2013 04:51 PM
cemana nak bagi fasah dan rayqal rapat uolsss, mengandung sorang2 dek buatan jejai lombok dan punc ...

betul betul.. aku sokong ayat ngko.. walaupun aku bukan karatz sapa sapa, tapi aku akan sokong pompuan yg kena tinggal ngan laki yg tak berguna sebb main kayu tiga dgn pompuan yg tak berguna jugak.
tak kisahla org kata jodoh ke apa, mulut aku hak aku... yg pasti ramai je kawan aku akan di pihak macam ND sebb selalunya tak ramai pompuan yg sokong perampas laki org kecuali dlm diri dia sendiri ada niat nak merampas....  

aku akan ingat kesedihan ND dan juga pompuan2 lain semasa mengandung sorang2, sebb aku pun ada kawan terkena macam tu...  

ni i copy dr benang zahnita tuntut fasakh
credit to @eira_gurl

patutla pasah sanggup masak utk laki dia
wpun ikan goreng sajork....

sharing is caring ....

................................................................

Isteri cantik pun kena cerai?
(Kenapa lelaki sanggup ceraikan isteri pertama yang cantik dan kahwin dengan isteri baru yang kurang cantik..soalan yang tak sabar aku nak jawab)

Soalan pembaca:

Salam,
Terima kasih kerana masih ada lelaki seperti saudara yang menulis blog kereta mayat yang banyak membari nasihat membina disamping buat saye tergelak. Malam ini tiba tiba ada kemuskilan di hati saya yang membuat saye tergerak hati untuk meminta sedikit pandangan dari encik Hamka.

Soalan saya, kenapa ada suami yang sanggup ceraikan isteri yang cantik, dan kahwin dengan perempuan yang kurang cantik, sebagai contoh pelakon Awiie, bini bukan main cantik, tapi cerai dan kahwin dengan bini baru yang kurang cantik, sama jugak macam pengacara AC mizall, bini pramugari, tapi cerai dan kahwin dengan bini baru yang kurang cantik, terbaru, Ustaz Akhilahai, tinggalkan bini cantik, dan kahwin dengan wahida wassini yang kurang cantik dari bini pertama, soalan saya, bukankah lelaki memilih kecantikan?, tapi kenapa ada suami yang cerai isteri cantik dan kahwin dengan perempuan yang kurang cantik.

Nampaknya, teori mengatakan lelaki memilih perempuan cantik tidak benar, dan apa pendapat Encik Hamka tentang perkara ini, wah, rasa bangga gila dapat tanya soalan kepada Encik Hamka.

Hamka keretamayat jawab:

Banyak soalan yang belum aku jawab, tapi soalan ini buat aku tak sabar nak jawab, ha ha ha!

Kenapa lelaki sanggup ceraikan isteri pertama yang cantik dan kahwin dengan isteri baru yang kurang cantik? Hmmmmm...

Aku tak tahu apa masalah Awie, AC mizal atau Ustaz-Akhilehay bercerai dengan bini pertama yang cantik dan berkahwin dengan bini baru yang cantik jugak, tapi tidaklah secantik yang pertama, aku tak tahu, sebab artis bila di tanya kenapa bercerai? Jawapan mereka: “sudah tiada jodoh”

Sungguh betul jawapan mereka dan tak perlu kita nak korek lebih lebih. Tutup aib orang tu adalah sifat orang islam yang bertakwa. Amin.

Baik, balik pada topik, dulu..,  aku sebagai lelaki, juga jenis pantang bila terpandang wanita cantik, tapi lepas  aku dah kahwin, dan bila aku dapati ramai jugak member aku yang bukan artis tapi kahwin bini lawa macam artis dan akhirnya bercerai macam artis dan kahwin dengan bini baru yang kurang cantik macam bini artis yang bercerai tu dan bila di tanya kenapa bercerai pada kawan aku yang bukan artis tapi jawab macam artis, iaitu sudah tiada jodoh dan mahu bini baru yang beriman sambil menjawab macam artis.. (aku sudah lost di sini-okey?)

Kat mana tadi?

Baik, dulu aku juga jenis pantang bila terpandang wanita cantik, tapi lepas  aku dah kahwin, dan bila aku dapati ramai jugak member aku yang kahwin bini lawa tapi bercerai, dan kahwin bini baru yang kurang cantik, dan sebab mereka member aku, maka aku telah tanya secara serkap jarang dan bahang gambang, akhirnya aku dapat kesimpulan kenapa mereka bercerai walaupun bini lawa dan bila dikaitkan dengan Hadith Nabi, maka bertambah yakinlah aku akan kebenaran hakikat ini.

Dengar sini wahai semua bini orang yang cantik atau perasan cantik!

Terdapat dua perkara yang sangat penting dalam rumah tangga yang sering di anggap remeh oleh orang perempuan tapi sangat besar di sisi lelaki.

Pertama: Sila teman suami waktu makan. Tolong!

Kedua: Jika menolak untuk bersetubuh, atas sebab yang patut, jangan lupa qadha(ganti balik) seberapa segara yang boleh. Tolong!

Bab makan ni, ramai perempuan bagus bab masak, beli barang basah, potong sana, rebus sini, goreng sinun, lalu hidang atas meja.

Tapi bila suami mahu makan, isteri boleh pula buat kerja lain seperti tengok TV, menjahit, jaga anak, kemas rumah atau tidur dengan alasan, saya sudah siapkan semua hidangan, tapi selera makan pula tiada, jadi saya mahu berehat sekejap. Apa ke jadah?!

Lalu makanlah suami korang seorang diri bersama syaitan yang akan menghasut suami korang dengan pelbagai perkara durjana.

Nampak remeh, tapi hakikatnya, perkara ini adalah sangat BAHAYA! Membiarkan suami makan seorang diri adalah kesalahan yang sangat besar dalam dunia rumah tangga. Sangat besar!!

Aku dah rujuk kepada 5 pasangan yang bercerai, ,  setelah aku selidik, hmmm, terdedahlah kesilapan bini lawa selama ini adalah: selalu biarkan suami makan seorang diri bersama syaitan, nampak remeh, tapi suami yang makan sendirian bersama syaitan akan lebih mudah menceraikan isteri berbanding suami yang selalu di teman isteri.

Puan Puan sekalian, kewajipan isteri bukan memasak, anda boleh beli makanan di kedai, dan itu tidak menjadi kesalahan, tapi, jika tidak menemani suami makan, adalah satu kesalahan dan akibatnya, suami anda akan mudah bergaduh dengan anda, dan bercerai-naduzubillah.

Layan suami makan, ada di sebut dalam hadith, dan menurut Buznama lagi, makan seorang diri akan ditemani syaitan, kerana itu para nabi menggalakkan makan secara berjemaah, jadi jangan biarkan suami korang makan seorang diri bersama syaitan, jika tak nak syaiitan hasut suami korang ceraikan korang talak lapan...jangan!

Korang bini orang semua ni masih ingat lagi tak?, perkara membiarkan suami makan bersama syaitan ini tidak berlaku di awal perkahwinan, suamipun senyum memanjang kerana tiap kali waktu makan, isteri setia meneman, tapi bila isteri sudah beranak, waktu makan sudah tiada isteri mahu meneman, kerana isteri sibuk uruskan anak, makan bersama anak, tidur bersama anak, lalu tinggalah suami mengunyah nasi yang bertambah masin kerana bercampur air mata dan air kecing syaitan!

Apa lagi nak di kata?

Aku ada kenal seorang pakcik yang mana bininya huduh, mulut leser, perangai boleh tahan cerewetnya, tapi Pak cik tu bertahan hidup dengannya sampailah bini beliau meninggal awal tahun lepas, selepas di korek rahsia kenapa bertahan hidup dengan isteri yang mulut macam puaka tu?, jawab bekas suaminya, isteriku tidak pernah membiarkan aku makan seorang diri, sekiranya beliau tiada selera, beliau tetap duduk bersama menemani aku makan sampai habis. Wanita begini, tidak akan aku tinggalkan seumur hidup.

Dengar tu wahai semua bini orang yang perasan cantik sekalian.

Ini adalah serius, wahai semua isteri diluar sana, tolonglah menemani suamimu makan, berbicaralah apa apa isu di waktu makan, bagus jika bercerita tentang ugama, tapi jika lemah iman, boleh juga bercerita tentang perkara dalam kain, dan jika tiada selera, jamahlah jua sesuap nasi, membiarkan suami makan seorang diri, membuka jalan untuk suami mencari teman di luar, dan akibatnya, rumah tangga menjadi bergelora. Tolong jangan biarkan suami makan bersama syaitan jika tidak mahu rumah tangga di kacau syaitan.

Baik, itu bab teman makan, sekarang bab teman tidur.

Menolak ajakan bersetubuh, dan suami diam sahaja, mungkin orang perempuan sangka suami tidak apa apa, tapi hakikatnya suami mengalami kecederaan dalaman, lalu air naik kepala dan meleleh ke telinga.

Benda ni bahaya, jangan terlalu kerap menolak ajakan bersetubuh dari suami. Terdapat hadith yang mengatakan Malaikat akan melaknat sampai ke subuh jika menolak bersetubuh, satu hadith lagi, jika suami ajak bersetubuh atas jxbxr unta, pun tak boleh tolak.

Argh, tak perlu aku cerita panjang lebar bab ni, semua faham sudah tentang betapa pentingnya kepuasan seks dalam keharmonian rumah tangga.

Nasihat aku, jika suami ajak bersetubuh, dan andai kata puan puan terpaksa menolak di atas sebab yang patut, seperti deman, pening kepala, atau lain lain, tapi jangan lupa qadha balik seberapa segera bila sudah pulih dari semua itu, kalau boleh lafazkan dengan kata-kata:

“Bang, semalam maaf sangat sebab kepala pening, sekarang sudah sihat, jom qadha bersetubuh!”

InsyAllah, isteri yang berbuat demikian, suami akan fikir seratus empat belas kali sebelum mahu bercerai.

Cukup sampai situ, naik syeikh pulak nanti orang yang belum kahwin baca bab ni,

Sebagai penutup, ingat pantun penuh falsafah dari  Hamka keretamayat ini baik baik:

“Apa guna berbini cantik,
Bila makan tidak meneman,
Apa guna isteri romantik
Jika selalu mengelak di ranjang”

Woha!

Ps: InsyAllah, isteri yang melayan suami makan dan tidur dengan baik, suami akan fikir seratus empat belas kali sebelum mahu bercerai. InsyAllah. Semoga bini aku dan semua bini orang dapat amal apa yang aku sampaikan. Chow!

stila_77 posted on 4-12-2013 10:59 AM
betul betul.. aku sokong ayat ngko.. walaupun aku bukan karatz sapa sapa, tapi aku akan sokong pom ...

LIKE JOTA2

adelea posted on 4-12-2013 11:07 AM
credit to @eira_gurl

dah beli buku kereta mayat yg permata apa tu.

dah pernah follow FB dia yg dia kena maki berdas2 dgn kaum wanita yg berakal?

ada?

kalau takda, then I understand kenapa you paste benda sengal ni

ira_229 posted on 4-12-2013 10:42 AM

I think most of us here rata2 suka kot baca gossip about artis, some jadikan mereka Idola ( jenis belajar agama sekerat2 tak tahu siapa yg patut mereka jadikan contoh terbaik)

but siang mlm belek pics kiri kanan depan belakang making crude judgements, mcm kesian pula kat golongan yg ( ) tu.seriously

artis yg dlm golongan pelakon tu dah tentu lar pelakon baik on/off set, we'll never know the purpose of them uploading pics pun, maybe nak canon kat someone else, kita yg melebih2,dapat apa pun tak tahu.

Ilya

credit to @eira_gurl

cik adelea sekrang idola ko masak lagi kerrr? jaga2 yer fasah sandal, masak jgn tak masak kat laki lombok ko. nanti kalau ko kena cerai hadap la cercaan haterz bermodalkan  fasah diceraikan sebab tak masak kat somi !!! dah la karatz dok poja ibu mithali tup2 priority diet lebey utama dari susukan anak   

sat gi fasah tepek picca ikan kembong goreng bukti masak utk somi seiring dan sejalan dengan statement karatz

credit to @eira_gurl

woooaahhh bila baca ni aku yg belum kawin ni tetibe x sabar nak kawin.
pd aku, ppuan yg dah berkahwin lg senang nk dpt pahala hanya melayan & taat pd suami jer.
btw nice info to sharing.. aku suke baca ni!