CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Jenabmurai

Sambutan Birthday Bakal Anak Tiri Nora Danish - Birthday Nedim pula di Page 48

Close [Copy link]
OsHiN_hOnEy posted on 4-12-2013 11:27 AM
dah beli buku kereta mayat yg permata apa tu.

dah pernah follow FB dia yg dia kena maki berdas2 ...

no need la .. sayang ...

tapi teman suami makan tu mmg wajib la bg istri , wpun dia tak makan
i notice bukan setakat suami je, sapa sapa pun yg kita layan org tu masa makan dia susah nak bergaduh ngan kita
macam adab,

ni stakat contoh jer, tapi apa apa pun lebih kepada takde jodoh...

adelea posted on 4-12-2013 11:07 AM
ni i copy dr benang zahnita tuntut fasakh
credit to @eira_gurl

gigih karat pesah yg sorang neh tepek artikel ni...btw lama ai x nmpk karat2 pesah tepek gambo pesah masak utk cinta jagong hangus rentong dia...masak apa hari tu? ikan kembong goreng hangus ye... awal perkahwinan je ai nmpk gambo pesah masak..skg mana? xkan dah berhenti masak kot? baik ko teruskan dok dapur masak ikan goreng kembong sampai hangus pon xpe..cinta jagong hangus rentong ko sure kata sedap...teruskan masak ye pesah...kalo  x siap ko kena cerai nnt...

adelea posted on 4-12-2013 11:07 AM
ni i copy dr benang zahnita tuntut fasakh
credit to @eira_gurl

Ini friend fb aku post..boleh dikongsi...dah jadi bod agama pulak da..
Untuk renungan bersama...

Muhammad cooked, and took the trash out.....
Your WIVES aren't your MAIDS.....
They are your PARTNERS...
Be like Muhammad....

JJ ada duit berkepok buat apa nak simpan..?dah tak tau nak panggil maid masak..???

ikaizraa posted on 4-12-2013 11:47 AM
woooaahhh bila baca ni aku yg belum kawin ni tetibe x sabar nak kawin.
pd aku, ppuan yg dah berk ...

bapak aku selalu pesan kat aku, pompuan ni sng dpt pahala n sng dpt dosa.. smpai skrg aku pegang pd kata2 bapak aku.. bapak aku pesan, taat je kat suami, dah dpt pahala berganda.. tp derhaka je kat suami dah dpt dosa.. artikel yg aku tepek tu pon aku jadikan pengajaran.. btw aku lum kawen lg

eira_gurl posted on 4-12-2013 12:11 PM
bapak aku selalu pesan kat aku, pompuan ni sng dpt pahala n sng dpt dosa.. smpai skrg aku pegang p ...

taat bukan taat membabi buta yer. tu ajaran ostazah aku. kopi pes yer

Rasulullah SAW bersabda mafhumnya: “Tidak dibolehkan seseorang sujud kepada sesama manusia. Jika dibolehkan sujud kepada sesama manusia, nescaya aku perintahkan isteri sujud kepada suaminya, kerana besarnya hak suami atas isterinya.” (Hadis riwayat Ahmad dan Bazzar)

Hadis itu menekankan hak suami yang banyak membuatkan isteri wajib mentaati suami. Namun, hak itu hanya layak dituntut suami jika menunaikan tanggungjawab sebagai pelindung dalam rumah tangga.
Hak dalam Islam hanya menjadi milik sah seseorang jika ia tidak mengabaikan tanggungjawab yang harus ditunaikan kepada orang lain. Prinsip sama terpakai dalam hubungan suami isteri dan perlu difahami dengan jujur, bukan hanya menjadikan perumpamaan perintah bersujud kepada suami sebagai alat memperdaya isteri.

Melayan suami dan taat padanya mmg senang dapat pahala. Ini aku taknak sentuh sbb masing2 tau tggjawab memasing.

Apa yg aku nak sentuh ni, tak habis2 asyik tak puas hati dgn si ND ni. apa yang dia buat semuanya jadi bahan kutukan. benda jahat yg dia buat tu mmg patut kena kutuk. tp soal kebahagiaan dia, tak perlu kita nak pertikaikan. dulu pasal dia dgn jejai n fasha, dia kena kutuk. skang bila dia bercinta dgn nedim pun kena kutuk. dia bukan penyebab nedim n bee bercerai, so tak perlu nak dikaitkan. soal layanan ned pada bee, kita tak tau perkara sebenar, so tak payah nak judge sesuka hati.

Bukannya kita ni nampak kehidupan diorg secara live, hanya dr media je. so jgn nak buat fitnah, tau kan hukum memfitnah. aku setuju dgn @OsHiN_honEy, bila nd baik dgn ex-PIL, semua meroyan, bila dia baik dgn dre n bakal PIL, pun meroyan. APA KORANG NAK HAHHH???

Follow Us
ayu_emelda posted on 4-12-2013 12:23 PM
Melayan suami dan taat padanya mmg senang dapat pahala. Ini aku taknak sentuh sbb masing2 tau tggjaw ...

jangan kata Nora, yg masih hard up ngan Fasha pon i x paham gak... ND dah hepi ngan lelaki yg sayangkan dia dan bukan 1 ok, ramai yg sayangkan dia kan bagus

OsHiN_hOnEy posted on 4-12-2013 10:38 AM
so ND kena bercinta dgn siapa? or menjanda sampai kiamat ker?

dulu tak suka ND sebab 'menempel ru ...

Blues posted on 4-12-2013 11:32 AM
cik adelea sekrang idola ko masak lagi kerrr? jaga2 yer fasah sandal, masak jgn tak masak kat laki ...

again mesti ada je komen kat Fasha, padahal ni thread sukaria bakal anak tiri Nora.... udah2 ler penat nk nasihat ... hormatlaaa thread orang... dia nak berkongsi artikel tu kita amik point je pastu move on

Adelea yu pon move on plisss.... cam budak tadika je smash sana smash sini korang ni...

Harap2 Dre x bingai cam paknya ... semoga menjadi anak yg dididk dgn pelajaran supaya dapat menjaga reta atok's dari dihabiskan paknya

eira_gurl posted on 4-12-2013 12:11 PM
bapak aku selalu pesan kat aku, pompuan ni sng dpt pahala n sng dpt dosa.. smpai skrg aku pegang p ...

yela betul kata bpk ko tu. mak aku pun pernah kata mcm tu..
ni dia bising srh aku kawin. lol.
aku bkn nk ckp ape la kn, tp andai kata aku dah berkahwin, aku nk jd isteri yg solehah. kalau boleh nak sentiase dgn suami je 24/7

ikaizraa posted on 4-12-2013 11:47 AM
woooaahhh bila baca ni aku yg belum kawin ni tetibe x sabar nak kawin.
pd aku, ppuan yg dah berk ...

i pon sama , i rasa masa makan macam masa keemasan bersama keluarga
patutla byk pompuan gemok, laki pon boroi pas kawen

sonok apa layan suami makan...

pembacategar posted on 3-12-2013 08:50 PM
uols tepek gambo ND. sat g ada karatz dia datangggg melahar kat sini kehkehkeh

get a life ya, jangan asik dok seru2 ... u gals pon sama je ngan grup lagi satu, kalo sini x panggil sana lak dok calling... aiyaaaaa nak tgk pic Dre je dlm ni dan pic hepi2 ...

yipun_78 posted on 4-12-2013 12:32 PM
again mesti ada je komen kat Fasha, padahal ni thread sukaria bakal anak tiri Nora.... udah2 l ...

mod cik yipunnn, iols akan respon bila ada kes karatz fasah yg petik nama nd terusnya dibanding ngan idolanyer. cercaaan tahap paling bawah utk nd dan julangan tahap max yang diberikan kepada fasah perlu ada benchmark la so kes petik memetik ni kena tgk juga ler cik mod. terima kasih banyak yer. sometimes mungkin ci mod boleh tegur2 juga si penggosip NAT. kebal sgt ke sampai semua post si penggosip ni yang terang2 menghina ND dan family ko tak penah tegur2 pun aku tgk. ooooo berilmiah sangat yer

Blues posted on 4-12-2013 11:32 AM
cik adelea sekrang idola ko masak lagi kerrr? jaga2 yer fasah sandal, masak jgn tak masak kat laki ...

alah baru kawen rajin ler msk..skrg ade letak gmbr masak? nan adoo jer...gmbr make up tebal ade ler...

ikaizraa posted on 4-12-2013 12:36 PM
yela betul kata bpk ko tu. mak aku pun pernah kata mcm tu..
ni dia bising srh aku kawin. lol.
ak ...

sama mcm aku.. hrp2 dpt jd isteri solehah

my_edlin posted on 4-12-2013 12:56 PM
alah baru kawen rajin ler msk..skrg ade letak gmbr masak? nan adoo jer...gmbr make up tebal ade le ...

tau tak perrrr.

yipun_78 posted on 4-12-2013 12:25 PM
jangan kata Nora, yg masih hard up ngan Fasha pon i x paham gak... ND dah hepi ngan lelaki yg  ...

ha yg tu pun satu hal, dah2 la tuh. tak payah kita nak serang antara satu sama lain. diorg semua happy dgn kehidupan diorg, kita yg dok kat dlm forum ni pulak bergaduh sesama sendiri. dulu aku pun tak minat fasha tp skang aku suka tgk family dia. diorg blh je duduk semeja makan sesama, gurau sesama. kita pula yg kat cni meroyan.

Hormat thread org dan artis yg diorg suka, cukup dah tu.

Blues posted on 4-12-2013 12:49 PM
mod cik yipunnn, iols akan respon bila ada kes karatz fasah yg petik nama nd terusnya dibanding ng ...

ada i single u out je? kan i dah sound Adelea tu mana yg i nampak baru 2 pages ni, ngan tazkirah amendenya pasal pompuan cantik... Agak2 laaa nk ulang dan ulang kan? Ni thread Dre cant we all be happy with Dre yg cute tu? puak lagi satu tu pon sama je kan? derang x lepaskan idola korang dan korang po asik je nak berbalas pantun, cycle yg xkan abis sampai bila2 pon kan? xde sapa nak beralah ignore je derang tu, kalo x dilayan biar bercakap sorang2 k... ni bila ada yg menjual of coz ada je yg membeli... haizzzzz

bee x kose nk tepek gambo ned..walaupon idung ned terselit sket..
mungkin bee memahami dan bole terima hati ned skg pd nd..dan mungkin jugak bee mmg xde hati langsung pd ned lg..cuma haters nd jek yg suke mereka2 citer..walaupon dah bercerai..baik bee/ned or nd/jejai mereka boleh berbaik2 demi anak.. good

comelnya dre..comel mcm mummy dia dan mcm aunty nowa..