CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aku.semut.merah

Fasha Sanda & Jejai dah bercerai???

aku tak paham korg gaduh psl apa.....
depa yg ade prob korg plak gaduh2....

starcity replied at 15-12-2015 09:53 PM
Aku paling tak boleh terima bila budak2 kecik yg tak berdosa pun jadi bahan caci maki, dengan macam2 ...

Iols tgk anak nora danish dgn jejai tu pon cam muke anak vietcong je, ntah2 betul ke idak anak jejai, buatla ujian dna nanti org cerca

abbyhoney replied at 15-12-2015 01:04 PM
Hari tu baca status adik jejai ..dia ckp nora ni memang baik dgn family diaorg...tambah2 ada anak  ...

Fasha ambik positif je lah kalau ada majlis keluarga jejai tu ada nora,atau kalau bercuti tu keluarga jejai bawa nora, mungkin mereka kesian kat rayqal kot, yelah rayfal time bercuti ada mak dan ayah, rasa cam lengkap je, kalau rayqal tak ada ibu nya, memanglah tak rasa lengkap kan, memang akan rasa terkenang2 je kat ibunya, that why mungkin keluarga jejai selalu bawa nora bercuti bersama kot

Suka hati Puan Sri la nak buat Akaun social media apa pun

Sibuk nak suruh orang berlimit2 semata2 nak jaga hati orang yang penting kan hati dia sendiri jah

Tak malu Betul masing2

dino replied at 15-12-2015 09:59 PM
aku tak paham korg gaduh psl apa.....
depa yg ade prob korg plak gaduh2....

Inilah namanya budaya melayu yang tak lekang dek panas, tak lapuk dek hujan....

Dahulu - duduk di warung sehari suntuk main dam, isap rokok daun
Skrg - duduk di coffee parlour/kopitiam sehari suntuk main gadget

Dahulu - duduk bersidai di simpang jalan mengumpat hal tetangga
Skrg - duduk tersadai di kerusi di coordinate yang seluas alam around the globe tengok gadget menjoyah hal retis

Ingat, biar mati anak, jangan mati adat... peliharalah adat melayu kita... hahahah....

Mode : mengata diri sendiri jua.....

virgo19 replied at 15-12-2015 09:22 PM
Bagi aku sepatutnya fasha tu jgn la berharap sgt keluarga in law akan manjakan dia. Biasa2 je sudah. ...

Bab ni, I must say, I agree with u.
Memang sepatutnya, Fasha keeps her distance.
Mungkin, this is what she did tapi, u must remember JEJAI.
Mungkin Jejai keeps on insisting supaya Fasha merapatkan diri
dengan his family. So, silap Jejailah. He shud leave Fasha alone.
Bawak Fasha datang ke rumah keluarga dia bila ada occation je.
Tak perlulah nak bercuti-cuti bersama, jadi expectation pun
tak tinggi. Tak perlu bersaing dengan Nora.
Lantak koranglah nak buat macam mana.
Bila dah jadi macam ni, nampak macam Fasha yang jahat,
teralalu berharap supaya disayangi. Padahal, silapnya
si Jejal. Tak pandai menilai keadaan.

Follow Us
Lavender_Violet replied at 15-12-2015 02:10 PM
Tiba2 aku rasa nak panggil haters RR untuk sekolahkan FS ni the way diorang sekolah kan RR
Kena hor ...

Kan dh ada haters RR dlm ni,tp yg peliknye    dia skong plak fs ni..sdgkan fs tu pun jenis kurg ajar dgn mentua,ipar duai gak..

Aku agak sblm subuh thread ni jejak angka page 100

ni thread fs n jejai bercerai ke idok pasei ape name nd kuor plak dah..pasal dapor pun korang nk kutuk...suke ati org tua tu le nk ade ig ke idok..org tua lain ade ig idok pulak korang kutuk..sebabkan ps tu mertua pasah..betui ke ps tu tak terima pasah..pandai2 korang buat cite..sebelum ni aku tgk elok je org tu layan pasah g bercuti bersama ade sebab le tuh ps tuh kecik ati ngan pasah..tu hal keluarga deme..kome pulak lebih2 kt sini..heran aku aiih...aku baca thread ni dr awai..siap panggei betine2 lagik tuh..ape la hasuang punye ayat..sampai kesudah le thread ni mengutuk mencerca org..lantak kome la..

Lavender_Violet replied at 15-12-2015 05:39 PM
Dah sah2 karats FS kan pompuan ni?
Dia tak sedar ke perbuatan dia tu yg konon nak backing FS sebe ...

agak2 la nk jd karat.... klu masuk dalam ada FS kisah.... byk sungguh mase dia...get a life...

cikanggun replied at 15-12-2015 01:56 PM
nope. way before that. u and your clan fitnah Qal bkn anak jejai and asked ps to check his dna.  ...

Boleh tak letak printscreen tu
i mmg ingat kes tu.. apa yg i tulis sbb nak balas apa yg forumer tu kutok kat rayfal ...

sbb dia suruh cek dna fal and i ask her/him to check dna qal

gerun ...serius gerun masuk thread ni .... huhuhuh ...takut tgk fans2 nora dan fasha ni bergaduh...... hurm ...rsnyer pasni nak terus jadi penonton jer ... baca sambil gelak2 dan makan popcorn jer lah .... ibarat menonton drama swasta.

Orange1 replied at 15-12-2015 08:56 PM
Pnh tgk printscreen ps keluar bela nora bila ada yg kutuk nora, nora bela diri dulu kat ig ps, ls  ...

Banyak benda dah sbnrnya yg fasha tu dok makan hati sbnrnya. Tu yg sampai akhirnya terkeluar jugak dekat ig adik jejai tu baru ni. Mmg betul pn uols, ramai org komplen yg sapa2 yg kutuk bekas menantu dia or buruk burukkan nora, secepatnya dia akan deleted n blocked. While komen2 buruk psl fasha dibiarkan aje kat situ tanpa ada sebarang teguran atau delete, block apetah lg. Nampak sgt xbaik la kat situ. Kalo nora kena kondem jah, terus dtg bekap, bila fasha kena maki cerca, ade ke dia nak cakap apa2? Takdak. Org ramai pn boleh perasan la dgn strategi halus dia ni.

Meols xpenah tgk skali pn fasha bukak citer psl masalah dia dgn inlaws dia sblum ni. Cuma dah ada org2 yg perasan la fasha n IL mcm bermasalah bila gambar anak2 fasha jarang diupload di ig nenek nya. Org pertama yg bukak citer psl masalah fasha n her IL ni adalah adik jejai sendiri. Adik jejai sendiri yg bukak pekung psl masalah keluarga diorg. Lepastu si azalea tu dok bukak lg citer psl kekonon fasha dah buat something kat mak dia blablabla.  Dan sampai ke kemuncaknya fasha sendiri meluah perasaan dekat ig adik jejai tu tanya apa masalah azalea ni sampai nak cakap benda2 buruk psl dia. Betul lah dia cakap, dia xpenah bukak aib psl masalah dia n family inlaws dia.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Mcm kurg panas sket thread ni bila sorg tuh dah tdo..

aku baru je intai ig org2 yg diperkatakan ni...and i understand ig adalah seumpama sebuah mesyuarat kejiranan flat yg sgt low class

pendapat aku yg latest ialah; ada fans/si mulut pprt flat yg konon2 puji suci tapi mkn dlm konon2. contoh: wahhh cantiknya psr (puan seri raja eh?) sekeluarga selalu bergambar bersama cucu yg ni..baiknya cucu yg ni selalu dtg n mkn bsama2 buat mende sama2 psr..itulah kalo ibu yg baik akan melahirkan anak yg baik..bukan mcm sesetengah ibu tu kdg2 x suka bwk anak dtg tgk nenek tak suka nk jalinkan silaturahim...kalo boleh nk pisahkn nenek n cucu..dahla tu dgn mak mentua pun tak rapat bla bla

so things mcm ni. ayat2 pelaga2 mcm ni yg dihadap oleh ig owners dan org2 yg berkawan dlm ig dgn dia..so..ni la observation terbaru saya..tidak kisahlah jika tiada org kesah dgn observation aku ni hahaha because i dont live online. my life here is just a teater (typo english lol)..tiru ucop sikit

Huhuhu...tah2 depa aman2 jah xbrcerai...kita yg brsusah payah gado sana sini...
Smpai ND yg xsalah apa2 trkait sekali
Tah2 esok lusa fasha buat announcement mengandung kali ke 3.....

Terusha ig rita rudaini..karat fs merempan kt sna plak..mmg dasatkan..merempan merata ig..karat mmg mmbw rebah..gambar rita rudaini ber2 ngn anak..ada si karat komen kutuk zarema n nora danish..zarema tue relevan la jgak..yg si nd apa kes plak kna kt ig org lain..giler..giler.

kakasotong replied at 15-12-2015 10:38 PM
Banyak benda dah sbnrnya yg fasha tu dok makan hati sbnrnya. Tu yg sampai akhirnya terkeluar jugak ...

Ye lah adik pompuan jejaii jeton sameon tu mulottt jahat g canang terang2 kat ig hal2 yg sepatutnya jd rahsia dlm reluarga, siap burukkan bini abang sendiri bukak platform besar2 an utk org semua kutuk fasha n komen bukan2 hal ehwal dalaman keluarga dia. Sebelum tu atleast org cuma speculated jah dia pulak siap buat announcement kat ig. Mmg mulott jahatttlah si jeton ni. Prominent pprt family nih.

kakasotong replied at 15-12-2015 10:38 PM
Banyak benda dah sbnrnya yg fasha tu dok makan hati sbnrnya. Tu yg sampai akhirnya terkeluar jugak ...

Aku rasa maksud cho tu 'apa yg fasha dh buat' means tindakan fasha mula2 dulu (menyebabkan nora + jejai bercerai dan berkahwin tanpa restu - ni semua org tahu kan). Dan selepas itu ps tetap menerima dia dan bawak holiday bagai sbb ps tu berhati baik. Dan fasha pulak salah faham, dia ingat cho tuduh dia buat 'sesuatu' baru2 ni je.. tu yang dia reply ' apa yang saya dah buat pada mummy?' So kesimpulannya semua ni adalah berpunca dari salah faham..

Aku konpius nk tau gak habuan karat3 ni dok membekap retis kesayangan memasing