CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: safriehalim

Isu Rohingya : Sudah diberi betis nak peha, ulas DS Najib di FB.

munchkin replied at 23-4-2020 08:08 PM
KUALA LUMPUR: The Rohingya community in Malaysia is appealing to the government to give it legal ...

Diorg ni jadi mcm ni sbb ad parti politik janji mcm-mcm kat diorg.

Dah kene kencing dgn PH nak berdemonstrasi rohingya ni.

vespa_oren replied at 23-4-2020 04:55 PM
pilak tu di sabah mcm terlalu teruk, xmcm Rohingya nie

aku tau cuma nak bagi contoh. Klu dah terlalu byk PATI kat satu satu tempat, kita dah jd perempat kat tempat sendiri.

naina replied at 23-4-2020 04:41 PM
klu diam je nanti byk pula geng masuk diam2. seram jugak. biarlah sekarang meletop sebelom berjuta ...

ya, tp maksud aku klu derang tak buat hal, dan ikut undang2 negara kita. Takdelah kita smp racist mcm ni. Seumur hidup aku tak pernah racist begini.Smp ke tahap aku berdoa tenggelam je kapal2 derang on the way kesini.

munchkin replied at 23-4-2020 07:21 PM
Rosakkan pagar dawai askar kita

Kurang ajarnya mereka. Harap abang2 askar berhati hati dan cekalkan diri jalankan tugas. Satu saja saya takut mereka dalam diam jadi sarang pengganas. Kalau mereka merusuh macam mana sebab bilangan dah terlalu ramai siap ada kumpulan gangsters dan backing dari individu berpengaruh katanya? Tiba2 teringat pernah terbaca somewhere sesuatu akan berlaku di bulan ramadhan peristiwa yg berdarah. Semoga malaysia sentiasa dilindungi rahmat tuhan dari anasir2 jahat yg cuba mengganggu gugat keamanan negara.

capiloton replied at 23-4-2020 08:21 PM
semua bangsa pendatang aku benci sekarang nih.
sebelum PRU14 aku tak racist, siap aku ...

same here. Tak pernah aku begini racist seumur hidup.

Yg suruh kita sokong Rohinya tu aku cadangkan satu rumah bawa balik 2 family. Bg mkn, bg kerja, bg tempat tinggal. Pastu rasakan sendiri penangan perangai orang Rohinya. Yg pertama kena buat ialah si @sekngucing.  Hantar Rohinya ni ke kampung dia di Kelantan.

TravellingBear replied at 23-4-2020 05:10 PM
Kalau ikut sejarah asal usul, berasal dari india @ punjabi... merata2 tempat diorang ada. Ada sstg ...

Aku pernah pergi Romania. Masa nak gi aku risau gak dgn geng Gipsi ni. Pastu masa kat airport Budapest, Hungary nak ke Bucharest, Romania, ngam kat depan kami couple org Romania. Very friendly. Kami borak2 dan aku pun tanya psl gipsi ni. Dorang ckp org Gipsi ni ksh nama buruk kat negara derang. Ramai org takut takut nak gi negara derang sebab gipsi ni. Orang Romania sebenarnya sgt friendly dan helpful. Lgsg tak sama dgn yg digembar gembur. Derang ni mangsa bad press gara gara gipsi. Jgn kita jd mcm derang esok sudahlah. Orang luar bukan blh bezakan Rohinya dgn rakyat local

@naina

Follow Us
Boleh tak tempatkan diorang kat pulau terbiar, pastu kasi makan tapi dalam makanan tu letak apa2 yang boleh bagi lelakinya tak boleh naik amd perempuannya tak subur??

Ini jer yang boleh dilakukan agar mereka tak membiak seperti arnab.

Peterpan17 replied at 23-4-2020 08:53 PM
same here. Tak pernah aku begini racist seumur hidup.

Yg suruh kita sokong Rohinya tu aku cada ...

Eh sesapa kat sini... Cakap la kuat2 (means kat socmed @ apa saja yg gomen boleh dengar)  . Bukan cakap kat sini je. Aku tkde socmed & tkde pengaruh. Sbb tu aku pon cakap kat sini je boleh.

Betul la cadangan ngko tu patot kena suruh gomen terus ambik polls siapa setuju / kesian kat rohingya & SEMUA pendatang tanpa izin MESTI kena jaga & ambik berat & responsible terhadap dorang . Esp jenayah .

#sayNoToRohingya
#sayNoToAllPati's

Peterpan17 replied at 23-4-2020 08:57 PM
Aku pernah pergi Romania. Masa nak gi aku risau gak dgn geng Gipsi ni. Pastu masa kat airport Buda ...

Kau kan ... mana ceruk dunia ko tak pernah pigi kekekekekekeke . Myanmar sarang rohingya pon berani pigi

Mmg gypsies kat romania membiak dgn jayanya... dah la illiterate... sebahagian kecik yg sgt sgt kecik je yg ada kesedaran nak majukan diri. Eh tp jgn tak tahu Elvis Presley keturunan gypsy yo

Aku berminat nak cari maklumat pasal gypsies sebab aku nengok melayu ni kadang ada sifat macam gypsies. Yg selalu kita jumpa dlm paper, parents  beranak nonstop macam tikus pastu harapkan org lain bantu , selagi boleh nak free semua perkara & dpt bantuan, samada tkde keje , atau kerja dgn gaji yg sgt kecik tp masih beranak tak henti2... dgn rumah macam garbage center takde inisiatif nak majukan diri. Kalau ada sorang anak yg boleh diharap, dikikis anak tu sampai macam tkde masa depan anak tu dibuatnya, hujung2 mmg tak maju2, di tinggalkan pasangan, and the cycle repeats itself

Makes me wonder kenapa ada melayu yg ada ciri2 gipsi

Eh kalau rohingya berjaya penuhkan malaysia, mmg lama kelamaan malaysia ni sinonim dgn bangsa R

anakkerengga replied at 23-4-2020 08:10 PM
Ph mmg bodoh kalau backup rohingya. Melayu cina india kut tak suka rohingya... ph nak bungkus part ...

kat petition tu...semua rakyat pelbagai kaum....tolak kemasukkan rohingya ke Msia...

Peterpan17 replied at 23-4-2020 08:57 PM
Aku pernah pergi Romania. Masa nak gi aku risau gak dgn geng Gipsi ni. Pastu masa kat airport Buda ...

tapi gipsi beranak pinak mcm tikus tak..klu tak masih ok populasi blh dikawal. mcm rohingya takleh  kawal. ikut dan nak memancut

TravellingBear replied at 23-4-2020 09:15 PM
Eh sesapa kat sini... Cakap la kuat2 (means kat socmed @ apa saja yg gomen boleh dengar)  . Bukan  ...

ada petition tu..ko sign..dan bg sepatah dua kata...bnyk pon blh..

naina replied at 23-4-2020 09:32 PM
tapi gipsi beranak pinak mcm tikus tak..klu tak masih ok populasi blh dikawal. mcm rohingya takleh ...

Ko rasa org yg semua perkara harap nak free , pastu tak educated ada pemikiran nak buat family planning ke??? Dorang beranak sbb mmg harapkan anak2 utk buat kerja utk dorang okeh. Itu mmg pemikiran org2 india & rohingya , dah mmg gipsi pon asal usul keturunan dari rumpun yg sama....

Kat romania politician yg “jaga” dorang harapkan gipsi mengundi utk dorang. Tupasal dibela jugak. Gipsi tak kesah kalau kena duduk tempat terbiar @ teruk. JANJI FREE . & bill air letrik mmg dorang takkan bayar. Tp nnt nak pilihanraya politician tu akan waive hutang tertunggak. Sebijik rohingya kan? Sanggup naik bot tkde facilities pegi malaysia

Boleh nengok documentary pasal locals romania yg tak puas hati pasal gipsi semua dpt free jek

Skuau replied at 23-4-2020 09:34 PM

Ok tq. Nak bagi byk kata. Takmoh sepatah dua

TravellingBear replied at 23-4-2020 08:47 AM
Gypsy pon sama kat north america/ europe. Tkde negara sendiri... Tahunya beranak macam tikus pastu ...

Tengok kat TLC rancangan gypsy wedding tu, ya rabbi berkerak perangai huduh..umur 15 dah menggatal kawen lari, lawan mak bapak, gengster nak mampuh, masa wedding boleh perang anak beranak.. Patutlah org2 US, Canada sana tak suka dieorg ni.

Malaysia ni dah penuh sangat dengan ethnic2 Asean yang majority semua nak tumpang dengan kestabilan dah kemakmuran negara ini, dan juga sedut segala hasil apa yang ada, so whats left for the real Malays? Sifat baik tu dah banyak sangat bangsa2 lain ambik kesempatan sampaikan rakyat Malaysia sendiri susah. Enough is enough.

ResellerMaxis replied at 23-4-2020 07:50 PM
Macam bangladesh nak terima uol nak antar sana. Yang menyeberang dari myanmar pun dh cukup peningk ...

cox bazar tu mmg utk dorg la refugee camp...pegi la google...

capiloton replied at 23-4-2020 08:21 PM
semua bangsa pendatang aku benci sekarang nih.
sebelum PRU14 aku tak racist, siap aku ...

Aku sama mcm kau... rohingya ni etnik ke3 yg aku benci seleoas cina dan india

Skuau replied at 23-4-2020 09:34 PM

Yg mana.. link please