CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mnahis

pengalaman makan yg memilukan

Restoran Barra kat seksyen 7 shah alam tu. berkali-kali panggil waiter, boleh buat tak nampak je.. banci aku.

meya posted on 26-6-2013 06:53 PM
Bab ulam2 ni toksahler makan kat kedai punya ...haru!  Silalah ambil sayur yang dimasak itupun nas ...

oh ye ke??????? giler lah... ok, lepas ni memang aku tobat takkan makan ulam kat kedai makan. nak kalu, beli sendiri, basuh lek lok, pastu makan kat rumah je.

edee_91 posted on 14-7-2013 03:41 PM
oh ye ke??????? giler lah...  ok, lepas ni memang aku tobat takkan makan ulam kat kedai ma ...

Yelah better toksahlah ..lainler memang cover elok-elok...

Pengalaman nampak lipas tu jalan-jalan kat atas ulam tu sangat menyedarkan saya..nasib baik memang tak ambik pun coz terasa was-was dengan tahap diorang cuci ulam tu.

Kalau kat rumah ...kita yang cuci so takdelah nak dirisaukan?

meya posted on 14-7-2013 04:09 PM
Yelah better toksahlah ..lainler memang cover elok-elok...

Pengalaman nampak lipas tu jalan-jal ...

yup. betul tu.

edee_91 posted on 14-7-2013 04:16 PM
yup. betul tu.

Kadang-kadang kita kena beringat-ingat...

pernah makan mee bandung ada cicak dalam kuah dia uwekkk nasib baik mee tengah panas baru dok kacau kacau kuah terjumpa cicak tu huhu tapi ada jugak la hirup kuah sikit sikit huhu

Follow Us
pengalaman I masa bulan puasa baru2 ni. masa tu mggu pertama puasa. ada sehari tu I balik lambat so I tapau ajelah. I beli nasi putih dan ayam masak merah. nasi dan ayam dibungkus asing. tiba waktu berbuka, I jemput nasi dulu masuk dlm mulut, rupanya nasi tu basi. I pelik sbb tak ada bau tp rasa mmg basi. apalagi, berlinang air mata masa tu jugak. dah lah berbuka sorang je sbb housemate balik kerja lambat masa tu. sedih wooooo. last2 I ratah ayam masak merah tu je lah sbb lapar sgt. huhu.

baru terkena baru ni..kat restoran UK seksyen & BBB... order nasi putih..sup ayam, sotong celop tepung, tomyam, telur dadar..

dah siap amik order.. 10 minit waiter datang semula.. akak order sotong celop tepung kan?? sotong takde.. akak order sup ayam kan... ?? ayam tkder..

akak terus bangun bagi 2 hengget duit air laici... bengang je..dah le tengah lapar.. serba serbi tkde..restoran bapak la besar

Pilu habis aku bab makan ni...baru kena dalam last week.

Malam tu terasa nak makan sate..so biasanya memang pergi kat Satay Station yang kat Kg Pandan Dalam. Dalam 2 bulan sekali jugak la pergi makan sana. Bila sampai sana, meja semua kosong..kitorang berdua je yang ada sana. So order air dengan sate 15 ayam cucuk, air order teh ais, teh o suam..pastu mintak nak air suam segelas...dan dan kata takde air suam, ada air mineral je. Wah wah wah bila start ni..selalu pergi boleh je order?

Lepas order baru ada satu family melayu datang, dua brother melayu pastu satu couple indian masuk. Kitorang pun tunggu order sampai la kan macam biasa. Sekali tengok-tengok...meja yang datang kemudian dapat dulu food. Bukan satu meja ye..TIGA-TIGA meja tu dapat food, siap ada order mee rebus semua sekali dapat. Yang kitorang ni food tak sampai-sampai pun. Member dah bengang, air tak sentuh terus pergi bayar. Aku lak terus habiskan air dan keluar pergi kat kereta.

Bila tanya member balik bos dia say sorry, tapi dok kata maybe order tercampur. Aku macam angin je..tercampur hapanya kalau dah 3 meja yang datang kemudian dapat food tapi kitorang punya tak keluar langsung? Confirm la order chit tu hilang. Nasib baik aku pergi kat parking cepat-cepat, sebab dah tau kalau aku pergi ikut bayar sekali mesti aku melaser kat situ jugak. Memang aku ban sampai mati la Satay Station ni..sorry la nak tolong melayu meniaga pun tapi kalau dah macam gini..lantak kau la labuu...lagipun diorang dah kaya..air suam pun dah tak boleh jual.

baru tadi dura beli bawa balik laksa johor di restoran timor place, taman dagang, ampang. aisyeh...laksa tu basi tapi kuah ok. nasib baik kat rumah ada spaghetti. patutlah tadi waktu beli dan tengah nak bungkus...pekerja tu macam dok hidu spaghetti, rupa2nya basi...  

me, husben n anak2 makan kat piza tmn universiti
tunggu punyelah lama...siap da g cucuk duit, msuk, eh blom smpai lg piza nye
pastu yang buat geram, bile orang yang datang lepas kita dah dapat makanan....
me mse tu pregnen...ati ada lembut sket...da berair da mata ni...
husben pggl waiter tu...owh sory encik n floor manager dtg mntak maaf...
n nk buat sekarang...ahhh...xpayah...me tggl kan husben tgh ckp2 dgn manager dia, me dgn anak2 klua...sedih...haha

wawin posted on 14-12-2011 10:54 AM
rasa pernah terpandang je nama kedai ni. kat mana ye?

Kat utara (perak, penang, kedah, perlis) memang la ikan bakar dibakar mcm tu .. digaul garam + kunyit dan dipanggang atas bara api drp arang.. dimakan dgn samada air asam ataupun dengan cili+kicap... ini lah "bakar"(grill) yg authentic ... bukannya pelik mcm tempat lain letak sambal dan dibakar atas daun pisang letak atas pelantar roti canai.. siap renjis2 minyak lagi .. dah jadi menggoreng dah tu.. dah jadi sambal ikan la pulak.. hargai lah budaya tempat lain yg berbeza dgn anda.
Last edited by k_a_a on 19-9-2013 06:14 PM

Dulu zaman botol air mineral & air minuman (drinking water) semua tak de guna color code mcm sekarang.. berlaku di R&R Temerloh rasanya di LPT ... sorang pakcik ni order air dia siap bagi instruction yg jelas "saya nak air mineral ye dik, bukan drinking water.. di botol tu di tulis air mineral".. waiter tu angguk dia bawa datang air botol pakcik tu sekali lagi cakap "saya nak air mineral, bukan drinking water.. ini di tulis drinking water!".. apakebodonya waiter tu samada:
a) bodow sangat tak faham apa pakcik tu cakap
b) tak reti baca apa yg di tulis kat botol air
c) dia anggap remeh dan angkuh dgn kebodowhannya menggangap "alah.. air botol semua air mineral la"...

k_a_a posted on 19-9-2013 06:08 PM
Kat utara (perak, penang, kedah, perlis) memang la ikan bakar dibakar mcm tu .. digaul garam + kun ...

aahhh.. ni btol sbb masa dok @ jitra n langkawi, org2 tempatan sana panggang ikan cam nih..
yg @ kl nih, buat style sambal atas daun pisang tuh, ala2 portugis..
1st time makan nasi goreng isi ikan yg x abis masa dinner (leftover) @ langkawi..
terbaekkk..

makan tomyam ayam tp dlm tu ade 3 ketul je isi ayam yg kecik. yg lain sume sampah. bwg,serai

bila jenguk thread nih, mmg rase pelik sgt2 dgn peniaga2 makanan nih..(bukan lah smua ya..tp dh kata pepatah  setitik nila abis susu sebelanga kan..)

nak meniaga makanan tuh biarlah ikhlas, sebab org yg beli@dtg makan smuanya bayar, bukan free!! n rata2 pengalaman smuanya trkena dgn peniaga melayu! antara yg aku ingat:

1. x ingat aku apa nama nasik goreng dia, tapi sumpah pedau dgn rase kunyit ajer!!
2. pun nasik goreng jugak, tapi bau n rase hangit..kes kuali x cuci dh masak menu lain..pemalas!!
3. order sup campur, adalah skit2 dia campak cendawan tiram..tp cendawan dh busuk@masam!!
4. t.ari, lunch hour, nk makan nasik campur..dok belek2 lauk leh plak nmpak rambut, telo lalat..yuckkk!!
5. makan nasik ayam, tapi sup dia dah masam@basi!!
6. prnah order ketam masak berempah, dia pi hantar ketam kari, kuah ajer dh penuh sebelanga walau ketam 2 ekor ajer pon, rase kalo sedap masih leh terima even dah salah masak, tp nih rase rempah x masak..

##smua aku buat muka n komplen dkat org kedai@tokei dia..

yang nih lagi best..sbb dh beberapa kali kena..kat pasar malam@ pasar tani..baik lauk ker, benda2 goreng mcm ayam goreng, nugget etc, kuih2 baiklah perhati dulu sblm beli..kdg rupa mmg elok lawa lagi tapi rase dh lain n ada yg dah basi pun leh pakat jual lagi..gamaknyer benda2 lebih semalam punya x habis jual di panaskan n jual balik!! haram sungguh prangai..

sbb tuh kadang lagi selera n x sakit hati kalo makan dkat kedai cina muslim..rase ada, harga pun berbaloi..
rase macam ikhlas ajer dorang masak..sebab tuh kot kedai2 makan cina slalu penuh??

kuzaime posted on 21-9-2013 09:35 PM
sbb tuh kadang lagi selera n x sakit hati kalo makan dkat kedai cina muslim..rase ada, harga pun ber ...

Kuzaimie,

Kalau nak tau..kadang-kadang nasi campur kat kedai Cina lagi murah dari kedai Melayu. My boss (Chinese guy) rumah dekat Salak South sana, kalau dia makan lunch tapau lauk kentang dgn sayur pun baru RM2.50. If kedai Melayu biasa lauk yang sama confirm RM3.50-RM4.00. Saya biasa tapau dekat Wisma Genting punya food court, nasi lauk telur goreng kuah sambal dengan sayur, RM3.50. Harapkan dekat situ aje murah. Kalau beli dekat Restoran Hilton located dalam Wisma Cosway (bangunan sebelah-menyebelah je) lauk ayam dgn sayur mesti harga RM6.50. Kalau kat kedai vegetarian saya boleh amik 3 jenis lauk atas harga yang sama.

Memang susah nak jumpa kedai makan Melayu yang meniaga ikhlas ni. Selalu jumpa ya rabbi..sedihnya..ambil order pun hazab..makan pun hazab..nak bayar pun lagii hazab..manjang tak de duit kecil. Banyak kedai yang memang kalau pergi sekali, terus kena banned. Contoh Johan Seafood Kg Baru, saya masih ingat lagi order nasi goreng daging merah, dah la tunggu sejam, bila sampai nasi goreng dia just gaul dengan kicap je. Takde bawang, takde rasa apa pun. Daging merah pun ada 4 hiris. Tunggu sejam tu. Memang sakit hati gila. Bila kita bagitau dia, boleh pulak buat muka berlagak +kerek, sambil jawab "Nasi goreng kitorang memang macam tu, akak makan kat mana selalu? Tak biasa makan kat sini ye?" I was like amboiii eyy setakat nasi daging merah ni banyak gila version yang aku jumpa...version kau la paling hazab sekali. Memang last la saya makan kat situ. Very bad service and attitude.

Belum lagi kira makan kat kedai Kelantan yang suka layan orang senegeri lebih dari customer lain, pastu yang pelayan perempuan jenis menggedik layan lelaki je..bila sampai turn kita amboi muka terus jadi masam semasam masamnya. Sabar aje lah.. paling kuat boleh buat pun ban kedai, bagitau kat kawan-kawan jangan makan kat kedai yang di ban.

restoran AP Penyet kat alamanda tu janganla pegi
mahal, tak mesra dan tak sedap pun
baik makan kat RASA je lagi sedap.

nurbaya posted on 23-9-2013 01:02 AM
Kuzaimie,

Kalau nak tau..kadang-kadang nasi campur kat kedai Cina lagi murah dari kedai Melayu. ...

betul2..bukan komen nih nk kipas bangsa ca ya nun alip tuh..tp mana2 yg baik, apa salahnyer d ikut kan..
sbb dulu2 zaman bekerja, on d way g makan kt gerai melayu, msti lalu 2-3 kedai makan cina dulu..itik n ayam gantung sah2 pagi2 lagi dah siap tergantung.. lauk2 utk nasik campur dorang alahai kdg selera ajer tgk.. budak2 ofis yg non muslim pun bagitau lauk2 kat kedai makan cina sedap n yg penting harga lagi murah kalo dorang compare makan kat kedai melayu..kedai makan melayu, hmm prnah masa tekak x berapa nak sedap coz preggy, g tapau ajer nasik putih, telo dadar n mintak dia skit sup kosong..rm3 kot kalo x silap..kdg nk jimat mkn ajerlah nasik ayam..rm3.5..nasik campur pun tgk lah lauk dulu..paling x bole blah ikan bakar, ambik kembung, bole dia bakar dgn perut2 skali x buang dulu!! + sup sayur dh dkat rm7..kdg ambik lauk ayam + sayur pun rm4.5..tuh smua rege dkat 10 tahun dulu yer..