CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: icha80

Tadika Branded dengan Tadika biasa ada beza tak?

icha80 posted on 4-1-2014 01:13 AM
Yerla tadika mhl2..dan2 dorg yg byr fees gajikan teacher..tu yg leh demand mcm2..

Dahtu terbawa ...

salam puan icha..puan icha duduk di seksyen berapa ye..puan boleh cuba dtg ke tadika saya di seksyen 7..selain subjek2 utama seperti bm, bi, math, science dan religion, subjek jawi dan basic Bahasa arab juga ditawarkan. Math dan Sains diajar dalam bahasa Inggeris. Dan yang paling ditekankan di tadika saya adalah praktikal solat, iqra’ dan doa2 harian. Harga yuran bulanan pun agak berpatutan. Max 10 orang pelajar dalam 1 kelas. Untuk lebih lanjut puan icha boleh PM saya. tq

aku mcm tak puas ati sikit gan tadika anak aku nie...semalam kaki anak aku terpijak paku..mcm mn paku leh ada atas lantai..leh pengetua tu ckp anak aku terpijak coz anak aku lompat2...dah nama budak2 kan..mesti mcm spring lompat2 je keje nye...yg aku tak boleh terima akal tu takkan la tak kemaskan kelas sebelum budak2 masuk..tak pasal2 pegi ke klinik bercucuk takut kancing gigi..geram jer ati aku nie

ilham_ryana posted on 10-1-2014 02:06 PM
start 1 mac erk?pegi sekolah yang mana kita nak ke?

aku tgh pantang masa tu..huhuhu...

kalau u tak pegi
husband pun bleh pegi
tak perlu dedua pun takpe

poyohabis posted on 10-1-2014 03:35 PM
Ye ke.. Ari ahad aku nak tipon sek cina nak tanya tuk pendaftaran murid darjah 1 mcm mn... Target  ...

i pun cam ingat nanti anak darjah 1, petang nak gi hantar sekolah agama
tapi macam kesian plak nanti penat
nak pegi tusyen lagi

sekarang ni pun anak i dah mula malas nak pegi kelas swimming
dia kata boring
padahal dulu dia yang beria2 nak pegi swimming
sekarang dok bising nak pegi kelas piano
sebab atok dia janji nak hantar/amek pegi kelas piano
tapi i tau dah
las2 nanti, i yang kena hantar/amek

ini memang nak bagi flat terus bateri energizer Last edited by biskutsusu on 23-1-2014 04:14 PM

biskutsusu posted on 23-1-2014 04:13 PM
i pun cam ingat nanti anak darjah 1, petang nak gi hantar sekolah agama
tapi macam kesian plak na ...

anak aku lak dah request kalo nak anta dia pegi tuesyen dia nak pegi tuesyen umah teacher mandarin dia..dia tak nak tuesyen mandarin kat tadika smart reader..coz katanya tak seronok tuesyen ramai2..dia suka tuesyen 2-3 org kawan2 baru jer...mengaji pon mcm tu dia nak sorg2 jer tak nak ada kawan2 mengaji nanti dia tak dpt mengaji lama...suami aku ok jer gan permintaan anak aku..katanya janji dia nak belajar ok jer jgn paksa2 budak lagi..takut pakse2 kang hilang minat nak belajar dia...

tp darjah satu nanti harus la petang pegi sekolah agama...tuesyen semua bagai kalo dia sekolah cina..mn aku tau nak mengajar dlm bahasa cina..dua tahun lagi nak ke darjah 1..tah mcm mn la nanti dah msk darjah satu...

biskutsusu posted on 23-1-2014 04:06 PM
kalau u tak pegi
husband pun bleh pegi
tak perlu dedua pun takpe

bapak dia bizi kalah najib.hahahaha

Follow Us
tadika biasa orang jeling je dgn bdak2 nye. kalo tadika mahal, baru org nk dekat2 ramah2 mesra dgn baby tuh/ ;p

Saya hantar anak-anak ke sekolah PASTI.

Yuran tersangat berpatutan. Dan anak-anak pun enjoy jugak.

hantar tadika biasa pun ok.. cuma nk kena tgk environment je.. kekadang tadika yg branded+mahal ni.. penuh.. mcm x sesuai je..

saya anto anak tadika kemas je..sebelah rumah..kakaknye dulu anto GA seksyen 9..so far tgk ok je..slalu die open registration akhir tahun bulan 11..yuran pendaftaran memula tu dlm 100++..yuran bulanan..rm30..saya start anto die masa umur 4 thn..saja nak bg dia bergaull..huhuhu

mybe tak terlambt saya nak komen kot...saya pilh hntar anak tadika cina,anak2 hari2 merungut kena bnyk baca buku.sian jugak..tapi buku n budk2 cina memg tak dapt dipisahkn,sy pun ksian selalu sagt dapt maknn yg sama..ermm yurn thun ni pun naik 40hggit..mahal betul,tp puas hati semuanye.tp beza tadika mahl n biasa ni,tdika mahal ape pun semua nak duit,amik gmbr,ade event,beli buku..kirenye semuanye duit...

tadika anak n rumh kami jauh,dia bnyk kali nk tukr masuk kemas sebb kawan ngaji semua duk kemas..tapi saya tknak sebb nanti asik main je..sebb dekt rumh,dekt ngaji,dekt sek jumpa kawan yg sama je..

poyohabis posted on 10-1-2014 03:35 PM
Ye ke.. Ari ahad aku nak tipon sek cina nak tanya tuk pendaftaran murid darjah 1 mcm mn... Target  ...

masa anak saya 5thun thun leps  buln 3 da daftrkan sek rendah sebb tkut penuh,kelas tk bnyak..cikgu cakap result dapt buln ogos thun ni..tapi rasanye dapt..anak awak berp thun?

me pun ada masalah macam uols, me ingat nak hantar tadika biasa je, tapi mak me ni mengata la pulok, duit banyak2 anta tadika biasa,dia kata  kat anak sendiri pun kedekut, sbb mak me ni bajet macam org2 kaya gitu, tapi kakak ipar me ni hantar anak die kat smart reader me tengok tak de perubahan pun..... me ni bukan kedekot, idok le mahu membazir duit bayar memahal, budak2 ni bukan nk sangat belajar, setengah jam je belajar otak budak ni boleh terima menurut kajian saintifik kan.....jadik me pun dah confuse

buluhbetung posted on 29-1-2014 03:34 PM
masa anak saya 5thun thun leps  buln 3 da daftrkan sek rendah sebb tkut penuh,kelas tk bnyak..cikg ...

Anak sy umur 5 thn tuk thn ni... Tu la nak kn cpt daftar msk bulan march terus daftar la kalo blh...

mariahna posted on 29-1-2014 04:53 PM
me pun ada masalah -macam uols, me ingat nak hantar tadika biasa je, tapi mak me ni mengata la pulok, ...

Ikut kemampuan anak gak kot... Anak aku jenis cpt tangkap kot... Jd cpt je dia faham... 3 bulan dah cok cek cok cek gan Teacher mandarin dia... B. I pon dia ok gak walaupun kami kat umah x ckp b.i...anak aku 3 bulan dah boleh baca dua n tiga suku kata... Tp ada kawan2 anak aku budak melayu x secepat anak aku..bukan nak bangga tp belajar mn2 pon kn kalo otak anak cpt tangkap ok je... Kalo lambat tu Mak kene usaha lebih la... Anak aku petang2 mengaji gan ustazah sek agama.. Baru sebulan lebih belajar mengaji empat hari seminggu dah naik iqra 2... Kat umah jgn harap la nak baca balik apa yg ustazah n Teacher ajar... Homework pon selalu anak aku siapkan kat sekolah blk umah dah siap cm kadang2 je x sempat siapkan kat sekolah coz Teacher bg homework time nak blk... Yg ni kalo buat kat umah mau menangis terpekik terlolong dl baru siapnya... Bukan aku marah pom dia nangis coz tension napa Teacher dia bg homework last minute...pening2 pala melayan karenah anak Last edited by poyohabis on 29-1-2014 06:46 PM

me plakkk malas nak fikir panjang lebar janji ada tadika depan pejabat senang pergi sekaligus ngan mak nya sekali .... mahal memang mahal habis nak senang pejam mata je lahhh ..... walaupun kat sana memang bagus tapi me tetap jadi cekgu kat umah ....... me tak suka lepas tangan camtu jekkkk me lagi garang ngajar anak kat umah naknya bab-bab mengaji ............ nasib baik tak duduk kat Sweden sana tuh kalau tidak habis lah meeee garang benar ngajar anak ......

Bezany bg aku ada.
Ada sbb mak bapak sstengah hantar tadika mahal.
Harap ank terus jd bijak.tp kat umh xdiajar..
Bila xpandai..salahkn cikgu.
Last2 cikgu buat derk je kat anak.hehe..
Tp terpulang masing2.

Tp ni nak cite pengalaman tlg2 org jd cikgu tadika.
Ko nak anta tadika mahal.
Pastikan ko siasat dulu.tgk dtg dan bukan dgr tgk pe yg ditawarkan.
Baca dulu kat forum ni..anta anak tadika mahal.
Terkenal ok..tgk xda buku..lupanya pengetua jahat..bg kertas fotostat je.
Lg satu aku kesian mak bapak yg percaya bulat2 dgn pengurusan.
Tulis ada belajar masak,eksperimen sains,tanam pokok utk kemahiran
3 tadika sedemikian yuran mahal..aku aku benci yg menipu mcmni.
Sudahnya xda pun.aku pg2 rasa  ak bapak mcm dibodohkan je.
Aku nak ajar sains..aku mtk bahan eksperimen sbb aku ni bodoh n
Percaya bulat2.. masa ni tntg deria rasa..lpstu xda pun bhn.
Ni bukan tadika cikai,mak bapak kete menjalar htar anak.
Tp kesian btol,sbbnya skrg tadika lebih pikir poket.
So aku yg ada pengalaman ni..tahu lah serba sikit,
Antara benaran lahirkan generasi cerdik pintar,atau demi poket.

Dah terlanjur ni..
Sape2 yg leh bg info..harap sgt.
Nak daftar anak sekolah rendah umur bape??
Boleh terus pergi je ke kat sekolah atau mcmne??

Saya baru masukkan anak dekat Taska Permata Kemas dekat Pandan Mewah.
BAru masuk bulan 2.Setakat ni ok je saya tgk.Cuma nak bagun pagi tu masyallah susahnya.Nagis aje.
Anak baru nak masuk 3 tahun bulan 4 ni

Yuran tak mahal RM150 je sebulan.Cuma susu dia x kasi bawa dari rumah.Kena minum susu dia Dutch Lady dan Nespray.Tu rasa ralat sikit sbb anak aku minum susu lain dan time tido mesti nak botol.Dorang pon memang x galakkan pakai botol waktu di Taska.

Tapi Alhamdulillah lah anak aku dapat masuk Taska tu sebab bukan senang nak cari taska kerajaan kat area Ampang ni.Dekat dengan Hospital Ampang.

shida0812 posted on 4-1-2014 12:25 AM
tp kan skrg kat skolah dah ikut system PBS dah..ke ape tuh..ala..dah bukan hanya semata2 peperiksa ...

ya saya setuju dengan shida.. cari tadika yang guna sistem yang lebih kurang sama dengan sistem kementerian untuk sekolah rendah.. PBS sekarang bukan lagi exam oriented tapi semua berdasarkan kebolehan pelajar dari semua sudut..kepimpinan..kebolehan dan keyakinan bertutur..sahsiah..cara bersosial...kementerian tak mau pelajar yang dihasilkan tahu subjek akademik saja ..akibatnya pelajar kita kurang mahir bila buat keputusan..kurang yakin bila memimpin..

tak dinafikan memang ibu bapa berlumba-lumba nak anak mereka jadi pandai..tapi kita perlu ingat kemampuan setiap anak berbeza..beri mereka ruang untuk bernafas..kalau sekecil 5 tahun dah dipaksa bertusyen sana sini kadang-kadang macam melampau...zaman kanak-kanak mereka dihabiskan dengan tekanan belajar yang teruk...sedangkan pada usia sekecil itu belajar bukan sahaja mesti di kelas..