CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mahalnya

Black Hanifah: Jangan Hina Anak Saya!

ari ni oh bulan up pasal awal benggang org bagi tips pasal mancungkan idong anak..

btw aku rasa baby schawal tu makin comel pulak. dulu biasa2 je. see.. kan aku cakap baby baru lahir kalau tak comel bila besar dia akan comel.. tapi kalau lahir2 dah comel bila besar so2 je.. ni pendapat aku

semua baby comel n wangi..bbnu tu xde akal kot sesuka hati nk mengata anak org beruk..

takde keje ke nak memberukkan anak orang. Allah nak jadikan kat anak kau nanti sekejap je.

sedapnye nama baby..Khaleef...muka garang sungguh, besor esok..macho  le ni

daiman replied at 23-3-2015 11:32 AM
ari ni oh bulan up pasal awal benggang org bagi tips pasal mancungkan idong anak..

btw aku rasa  ...

mcn betul jugak kot...anak aku sendiri yg sulung comelnye awal2 tu...masa umur 2 bln mmg gile comel
la ni dh 8 thn hmm...kurang la comel nye
yg no 2, smpai umur 8 bln mcm gerhana je
pastu terus putih melepak n comel sampai dh 7 thn

ntah pehal gaknye dorang ni sbok ngan baby comel ke tak
cukup sifat dh syukur sgt

layak lah Encik Black membubuh muka org tu jahat sangat

Follow Us
Baby black ikut muka black....2..3 bln lagi mesti berubah rupa paras dia...baby mmg cmtu kan akan berubah ubah...to black biar lah org yg mengutuk tu..sabar lah ya....tu lah kongsi gambar salah.....tak kongsi salah...manusia..manusia

yang kata anak si black tu beruk aku rasa dia pun ada kaki tgn cam anak si black tu jugak...

ke rupe dia lain .yang sedap2 memberukkan anak org...?

aku baca pun rasa nak marah.....selayaknya kena belasah dgn black klu jumpa depan2...

sesuka hati je nak mgata anak orang...

Shomel je aku tgk baby dia..  jahat sgt tau yg ngata tu..tapi aku doakan supaya dia insap & sempat mintak ampun kat black..

tu la manusia2 yg menghidap penyakit jiwa kronik sebenarnya... samada dia sedar atau tidak dia berpenyakit entah lah.... sebab kalau jiwa dia sihat & otak dia waras dia takkan senang2 nak menghina anak orang..  setiap makhluk di dunia ni Tuhan yg cipta.... bermakna dia menghina ciptaan Tuhan... lainla kalau dia pun tak percayakan Tuhan.... kalau betul...memang tak ada ubat la jawabnya kannnn....

dan pada penghina2 (atau that particular person sja)... jangan lupa, kita pun ada keturunan sendiri nanti..
sekali kita menghina seseorang... berganda2 Tuhan berikan nanti....

p/s  teringat aku kat sorang kakak yg menghina anak org dikatakan serupa oink oink  sbb anak dia (baru sorang masa tu) di lahirkan comel sempurna sifat....  Tuhan bayar balik.. anak kedua dilahirkan 'deform'  tapi nasib baik baby tu meninggal sebaik saja dilahirkan.... tak der siapa dibenarkan tengok rupa baby tu..hanya dia & husband saja.. baby siap di kafan masa bawa balik.....

Astaghfirullahal aziim..... jauhkan lah......

twins replied at 23-3-2015 02:21 PM
tu la manusia2 yg menghidap penyakit jiwa kronik sebenarnya... samada dia sedar atau tidak dia berpe ...

mmg btl la kn ada karma klu kta hina/buat jahat kat org, cepat or lambat je bayarannya

Besar cantik anak black ni.. mesti cam chindian..

Kejam kan mulut orang..normal utk baby kalau masa lahir kulit tak berapa nak cerah..fmly belah husband iols mulut puaka sangat, awat mulut anak hg hitam..hitam no kulit anak hg..geram je aku dgr..bibir anak aku masa lahir mcm gelap masa mula2 breastfeed..dah nak masuk umur sebulan ke atas dah jadi pink2 semula..kulit makin cerah seiring usia..sekarang sama color ngn aku n husband..warna kulit melayu tapi tak lah seputih salju..alhamdulillah yg penting sihat..mulut orang, susah kalau dah terbiasa ckp lepas..yg tak elok cepat je nampak..yg elok tak de pulak..

At least Black dah ada anak penyambung keturunan. Yang mengata tu, entah ada rezeki ke tidak in the future to have kids...

kesian black.. kalu aku pon rasa nak sepak jek mulut yg ckp sesedap rasa nih lagi ngata kat anak kita.. amboi2 sgt kan..ko lawo sgt ke masa kecik2 dolu???
aku aritu anak aku lahir pon gelap kulit dia.. da apak dia kulit gelap..gen apak dia lg kuat dr gen aku..xmerasa lew nak kulit putih kan..tp anak sihat seme tuh xjd masalah da..
bila bwk blk kg.. n kwn2 n mokcik2 dtg ziarah..xde yg mulut hazab ngata2 anak org..plg koman pon ckp btol2 ikut apak dia jek.. tp ada sorg anak kwn aku nih..br 4thn tp sgt la menjaga hati aku..da blk br dia komen ckp kat nenek dia yg anak acik paku tuh lebam nenek..aku nih punyalah gelak sbb cnggana dia bley terpikir lebam dr hitam. budak2 so no offense sgt..  

ooooii yang ni memang selayaknye disentap oleh mana2 ibu bapa..
suka2 hati aje cakap anak orang serupa beruk...
watch your words la..
ada tempat dan keadaan juga..
baby macam itu pun nak disamakan dengan benda lain..

sanggup cakap macam tuh....

comel pe..hidung mancung...aku saspek orang yang kutuk black ni nak kat dia sebenarnye...

semoga yg mencerca anak orang tu cepat2 la dapatkan rawatan dari doc psycology...