CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Hospital siasat dakwaan layan buruk pada ibu bersalin #101 PENJELASAN

kes ini berpunca dari kegagalan hoispital shah alam siap..so overflow masuk ke HSB. berbalik kepada hospital shah alam yg lambat gila siap... tp baru je siap baru2 ni.

u all search la kenapa hospotal shah alam lambat sgt siap smp 2 3 kontraktor tukar..

ibu_haritz replied at 23-11-2015 09:10 AM
Mase aku nk bersalin anak ke-3 hari tu mmg kekurangan katil bagi bilik menunggu dkt HSB ni..
tapi t ...

pengalaman kat spital k trg.... time wife nak beranak..... nurse kat spital trg tu aku bleh bg A+.... cuma kena sabor bab tak bebas kluar masuk je...

aku pelik org2 yg kata normal laa gitu...biasalaa gitu...bg aku tu bukan sesuatu yg normal..dgn bajet utk KKM setiap tahun yg meningkat aku mestilaah expect peningkatan taraf juga seiring dgn bajet yg berjuta2 tetiap tahun..

kalo korg rs baring atas lantai normal tu hak korg...dan bg org yg mmg expect gomen bagi layanan yg baik mmg akan bising hal gini...termasok aku...kompom aku akan bising kalo aku kene baring atas lantai gini...dgn mulut puaka aku nk kene hadap lg...time ko potong duit aku bulan2 bayar income tax xde plak aku maki hamun mcm korg dok bermaki  hamun patient2 yg tunggu nak beranak tu ha..

1 lg..standard kan laa procedure seme spital gomen...motip spital ampang dr pecah air ketuban sampai nak kua kepala baby bleh je laki teman....??

1 lg nak selesa sket...sebelom masok spital utk beranak..doc bg date utk admitted...ko pegilaaa kt tmpt besalin tu buking siap2 pes class...aku masa beranak dedulu gitu laa aku buat...dok wad yg elok sket..xde ko dgr org jerit2 nak beranak...dan xde plak ko hadap nurse mulot puaka...bkn mahal mana pun gomen kalo wad class2 ni pun...

MyRaH replied at 23-11-2015 01:43 PM
Saya bersalin dua org anak sy kt hospital gov.
Dua2 ada bad experience.
Yg 1st, mmg keluar lambat. ...

Your experienced same as mine my friend yang sambut my 1st baby.. dia jugak jd tukang jahitnya hihi.. siap cakap.. "sebab kawan aku jahit cantik punya" terus iol terbangun tanya.. dah selama ni ko jahit mcm mana? dia gelak sajork..

Nurse kt labour room ok.. ada yang mulut hansuang sbb patient sblh bilik iol asik menjerit.. depa tak tahan

Kat wad ada sorang nurse yang sgt hansuang... mulut bayar insurance tinggi tu.. iol syak dia andartu kesunyian

nk besalin ramai, xtaw yg ade msalah last2 minit, nk bedah ke,normal ke. tu sebab lelaki kene blajar jgk pasal sakit puan, doktor pompuan terikat dgn keluarga, tpi ade yg nk haramkan doktor laki blajar sakit puan.

insaf nya tgk keadaan mcm ni...
besabar je la buat ibu2 yg nak bersalin tu...semoga urusan korang di permudahkan...huhuhu...

Follow Us
faraway1 replied at 23-11-2015 09:22 PM
haha u kumpul duit sebab nak beranak kat private, kami laki bini sejak me pregnant,
kami simpan  ...

buleh geng kita haha
aku ok je hospital kerajaan, aku rasa xberbaloi sgt g hospital swasta, tp klinik swasta aku ok

tp sekolah awam...emm.....
aku dh start saving ni hantar anak ke private school padahal anak aku baru 2 tahun

pengalaman kat HSB...ada ke doctor muda tu ckp kat bini aku kalau ada umur panjang boleh lah jumpa suami cik semula..masa tu bini aku Tanya lepas masuk spital tu (admit) bila boleh jumpa suami semula nak bagi barang apa2 ke..dahlah bini aku hish risk kes kena operate..payung dah ada kat tangan aku masa tu cuma tak hayun je kat muka doctor tu..yg lain semua ok..misi praktikal rajin membantu..pakar bius ok..pakar bedah ok..suasana persekitaran ok..kes ni dua tahun lepas..bulan 10..

Katil di HSB cukup      

Kuala Lumpur:  “Gambar tidur di atas lantai itu tak betul kerana dalam wad tiada ruang kosong disebabkan kami  ada katil rendah untuk menampung kerusi disediakan. Saya tak pasti itu gambar bila dan akan buat siasatan,” demikian reaksi Hospital Sungai Buloh (HSB) Dr Khalid Ibrahim mengenai dakwaan layanan buruk diberikan kepada ibu yang bakal bersalin di wad bersalin hospital berkenaan.

Sabtu lalu, beberapa keping gambar yang memaparkan beberapa wanita sarat hamil memakai pakaian wad berwarna merah jambu dipercayai tidur di lantai dan kerusi didakwa berlaku di hospital berkenaan pada September lalu dimuat naik ke laman sosial sehingga menjadi viral.

Dr Khalid berkata, pihaknya menerima arahan daripada Kementerian Kesihatan menyiasat dakwaan berkenaan bagi memberi pencerahan keadaan sebenar kerana penyebaran gambar itu boleh menjejaskan imej perkhidmatan awam.

“Memang kami ada ramai pesakit yang mahu bersalin di hospital ini dengan jumlah 50 bayi sehari malah kami menyediakan 140 katil membabitkan lima wad untuk keperluan ibu dan rawatan selepas melahirkan bayi berbanding 90 katil dan tiga wad sebelum 2015.

Artikel ini disiarkan pada : Selasa, 24 November 2015 @ 9:51 AM   

GAMBAR yang diviralkan di media sosial menunjukkan pesakit tidur di lantai ketika menunggu waktu bersalin di HSB.

http://www.hmetro.com.my/node/95315

tentera_laut replied at 24-11-2015 08:57 AM
kes ini berpunca dari kegagalan hoispital shah alam siap..so overflow masuk ke HSB. berbalik kepada  ...

jgn sebut hospital shah alam tu.. cap mohor besar tu

AKu rsa PATI banyak benar penohkan sepital kerajaan skrg..rimas lak.tp dah nama manusia.kenalah sepital terpksa layan.tu yg jd lg penuh.eloklah trend makin ramai ke swasta skrg.kurangkan org.

Aku setuju je kalau PATI2 ni di charge 100% actual cost.. xyah la charge 80,100 ni. Kasi penuh je. Paling kesian pon 50%.

Lagi satu cam muak pulak dgn alasan "baisa la... hospital kerajaan percuma. jgn nak expect banyak". Kalau macam ni la mentaliti sector perkhidmatan awam, jgn la nak berangan jadi negara maju.

hunny_bunny replied at 24-11-2015 01:13 AM
aku pelik org2 yg kata normal laa gitu...biasalaa gitu...bg aku tu bukan sesuatu yg normal..dgn baje ...

Kalau ceaser boleh laa nak masuk ikut tarikh yg doktor bagi.. yg tiba2 sakit tapi progress lambat kena la hadap jugak duduk berjemaah di dewan menunggu. Nak booking macam mana. Nasib x baik siap dia suruh balik sbb dewan bersalin penuh.

Tapi aku setuju la pasal peruntukan. Bina hospital baru tapi x siap2, pastu menyebabkan hospital yg sedia ade overloaded dgn pesakit.

Edited by yayangmama at 24-11-2015 02:46 PM

huhuhu...rmai nya lahai....kesian...da la sakit nak branak...xselesa pulak...

pengalaman saya bersalin 4x kat hsa...

ok aje...btol ade forummer kata...jangan banyak kerenah....hahahah....

baya murah...so ikut la nasib memasing...

memerhati kan gelagat pesakit2 yang kena tegur dengan nurse tu

selalu nya jenis yang xpaham bahasa...tu la pasal kena laser....
ade juga forummer kata sebab kelas pertama dia layan beza....memang ade betul nya juga...

saya kat 2nd klas je...tapi memang beza cara dia berinteraksi dgn kita n yang kelas biasa...

tapi itulah...sebenarnya bergantung pada manners nurse n pesakit juga....

kalau kita nak orang layan kita baik...kita pon jgn la banyak bunyi...

mzzenma replied at 23-11-2015 01:23 PM
nervous pula mzz sebab nak bersalin dekat gh seremban nanti
tapi gh seremban bangunan dewan bersali ...

So far building baru tu okay kot Mzz. Compared bangunan lama dulu. Katil tinggi gila sampai kena naik bangku kecik nak panjat katil.Dapat katil rendah, takleh adjust plak. Gitu lah fasiliti dah uzur.

Tapi nurses & doktor semua okay, InsyaAllah. Servis pon okay.

Last time I bersalin sana, getah rambut dari wad, ke labour room, then ke OT dengan ambulan (sebab PPH), balik semula ke wad, nurse pulangkan getah rambut. Kagum meols. Tak hilang walau nurses dah bertukar2 dan I pon dah merantau jauh.

Anyway, good luck.
Layankan aje songeh nurse kalau ada. Jangan nak banyak komplen or merungut. Sebab nurses pon stres banyak keje esp shift malam kan.
So give and take.

aku pun dah 4x beranak kat spital gomen dan tak pernah sekali pun asben temankan..Alhamdulillah layanan semua ok..pokok pangkalnya jgn banyak karenah...

patutnya time sakit tu ingat Allah, baca apa2 ayat yg kita hafal... bukannya merintih menjerit nakkan asben segala bagai....

azimodin replied at 24-11-2015 02:28 PM
Kalau ceaser boleh laa nak masuk ikut tarikh yg doktor bagi.. yg tiba2 sakit tapi progress lambat  ...

masa anak pes...mmg kene czer tu pun lepas da try utk normal delivery tp xbleh...

so far masa menunggu utk ke bilik yg di buking pun xde lama mana...

aku pk mebi nasib2 laa kot....

cume spital ampang way better dr gomen spital yg lain...

kalo xde katil dorg usung katil dr wad lain utk patient tu..cume dier letak dkt tmpt bilik induce laa kejap sampai dpt tmpt...

arap2 utk anak 2nd dpt treatment yg sama mcm yg pes dulu....aminn

zasssssss replied at 24-11-2015 09:17 AM
aku pun dah 4x beranak kat spital gomen dan tak pernah sekali pun asben temankan..Alhamdulillah laya ...

Tu la pasal... Akak nurse kat Kk pon ade ckp "nak besalin nanti ikut ckp misi kat spital. Mudahkan kerja misi, Insyaallah xde masalah". Mmg la kalau boleh nak sentiasa ditemani keluarga tapi kalau dah procedure, ikut je la.. Yg penting kita dibawah jagaan org yg berpengalaman.. Kalau asyik terjerit2 org katil sebelah pon menyampah

azimodin replied at 24-11-2015 02:24 PM
Aku setuju je kalau PATI2 ni di charge 100% actual cost.. xyah la charge 80,100 ni. Kasi penuh je. P ...

Aku rs kutip je wang perlindunan dr pati2 tu...buat le spital indon,myanmar,bangla seme...skolah pun sama...they all kadang bukan takde pitis...pitis asik kaut utk depa jahhh....mean sgt aku ptg2 nii....tu la ng pati msk ramai2...

Patient ramai sgt macam nilah jadinya.. Area klang valley ni x boleh ckp apa lah

I nak bersalin hospital putrajaya takut kena tolak pi hospital lain sbb penuh.. Balik bersalin Muar je lah, macam previous baby.. Pakai GL husband dpt bilik besar first kelas dok sorang2 jadi takut nak tido pulak

Tp yang penting nurse & Dr semua baik2.. Husband pun boleh teman masa kat labour room dr awal x payah tunggu dilated smpi 10cm