CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Lelaki Berang, Kakitangan KKM Buat Semburan "Fogging" Di Waktu Pagi

cahaya_almas replied at 2-12-2016 09:23 AM
Rumah i kecik je...jarang ada nyamuk sbb selalu spray  sendiri....beli produk org melayu...nyamuk  ...

Apa nama produk tu

bila bodoh disuluh ke atas diri sendiri. Biar dia rasa hazabnye kne denggi.

Betul.slalu kalo kwasan taman dia akan bg tau mlalui kain rentang

kucing iols penah marah2 sebab asap foging bt dia kelemasan. mgnkin mamat ni spesis kucing

time pagi and senja la nyamuk aktif .... sebab tu biasa fogging dilakukan waktu pagi2 macam ni ....
mungkin practice notis kot ... sebab mana tau time tu la orang nak bersarapan ke .... berak ke .... nak beromen sbb morning woods ke .... kan udah mengganggu kesejahteraan ...... mungkin juga penduduk boleh sediakan mask sebelum fogging untuk tujuan keselamatan ... gituuuuu

mmg kena fogging waktu pagi & senja masa tu byk nyamuk aedes

Follow Us
ni pun nak marah...anggap je laa dorang tgh nak selamatkan anak ko..apa la sgt susah skit ms fogging banding dgn keselamatan anak ko

ke dia yang bela nyamuk nak marah sangat tu

aku tak tgk sampai abis video ni...

tp satu jaa... ko tunggu ko kene denggi nanti.. baru ko tau langit tinggi rendah...

sekse gilo.... aku kene seminggu lebih sblm raya tahun 2015... plalet below 50.. nasib x sempat bleeding ja lagi...

masa tu muka dan pucat kunig.. hati membengkak...kaki ni rase x pijak lantai...sakit kepala bagai nak pecah...

4 hari tido kat spital dgn cara duduk... sbb x boleh bernafas.. rase macam tersekat2...

bayangkan anak.. laki.. mak aku yg dr heppy nak beraya.. tetiba jd mcm tu...sampai semua x mo balik kg nak meneman aku raya kat spital...

drip lebih 30 botol....tuhan jaa yg tahu seksanya... aku terbygkan camana kalau baby or budak2 yg kene...

tp  mmg allah nak uji.. mlm raya dr kasi aku balik...dgn syarat ..jgn buat apa2... raya aku terbaring jaa...

so  berhati2lahh...jgn main2 dengan aedes ni...kalau kita mudahkan kerje org lain... allah akan mudahkan urusan kita juga insyaallah....

lazim replied at 2-12-2016 10:00 AM
kucing iols penah marah2 sebab asap foging bt dia kelemasan. mgnkin mamat ni spesis kucing

beliau marah mcm mana?

Aku ade sepupu yang meninggal sebab denggi berdarah, kesian sebab anak2 masih kecik lagi. Petugas hanya jalankan tugas. Mungkin dah bagi notis tapi penduduk yang x aware. Mungkin juga disebabkan cuaca yang x menentu, waktu fogging terpaksa di ubah. Orang nak tolong cegah penyakit, kita sepatutnya bersyukur.

Aku pon ade anak kecik, bila dah bau2 asap fogging tu pandai2 la bawak anak keluar. Xde susaah mana pon.

debab_78 replied at 1-12-2016 11:20 PM
Banyak la ko time office hour buat hal sendiri. Pagi2 lg org2 yg fogging tu jugak la yg g cari jen ...

Sembang lokaliti ka, wabak la. Spe pnh posting dkt bhgian related ngn inspektor kesihatan ni je tau btp relax nye dorg. Kjer cari jentik2 smua tu buat pgi je lpas breakfast pkol 8. Pkol 930 bru mule kjer smpi tghri. Lpas lunch balik kuarters or tgok citer on9. Pkol 5 bru start kjer. Stakat ckp tk tau cmne dorg kjer boleh laa

kat tempat aku selalunye takde notis.. nak maghrib je tetibe buat fogging.. kadang aku terpikir KKM ni tak alert ke pada budak2 yg kekurangan G6PD.. at least bagitau la dulu boleh la parents buat ape yg patut

clarizsa replied at 1-12-2016 06:11 PM
Apsal sembur x bagi notis? Mmg x betul jugak la. Kena fikir sama org dgn anak lg dgn kucing lg lain2 ...

kalau kat area umah min ni mmg tk penah dpt notis.. tp 15min b4 dia sembur tu akn ade satu van lalu bg hebahan .. tp biasanya diorg buat after 6pm ... tk penah pulak sembur pepagi mcm ni...

Aku pun x suka fogging..tp redha je lah..nk mampus kena denggi ke atau bertahan dgn asap fogging?

sheols mngiyau ala2 berleter sambil mempersoalkan "kenapa ni ! kenapa ni" sambil tutup mata x blh bukak

sebur pagi pun apa masalah? nyamuk tu paling aktif waktu awal pagi dengan lewat petang je.

dah tua2 pun tak nak bangun pagi.

tembak saja muka bangsat tu. cakap banyak pulak. asyik2 dok ulang tembak pukul 7:30 pagi..aku mendoakan agar anak2 sialan dia kena denggi dan mampus sekor2.

Biar jah famili heshe mampus berjumaah kena denggue sis..

yang aku perasan kat apartment aku ni kalau nak fogging..dia pusing satu taman dulu announce....dalam 10 minit gitu dia datang sembur....