CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kuppit

Sebab Kenapa Anda Berminat Ke/Tinggal Di Labuan??

minggu depan aku nk g labuan apa yg tmpat menarik di sana ni 1st time g

aku study kat labuan...
so nak x nak kena la dok sana...hu2...
dok sana mmg best...
aman je...
TAPI...masalah AIR la plak...
mmg hazab...
tah bila nk setel...huuu

askum,

sy org semenanjung pun suka kerja di labuan....dpt ketenangan dan kedamaian abadi.
masy di sini baik takde prejudis......suka enjoy....happy je.....takde tension keje....

yg penting hati mesti baik.......dan sahabat gan semua org.

masalah air bukan satu labuan ....hanya di beberapa kaw saja.

owh ada x cikgu yg mengajar di labuan..boleh ceritakan pengalaman mengajar di labuan x tq...

mana seronok hotel d labuan' plan to go end of this year...

Salam. Pakcik pernah sekolah di SRK Pekan 2  tahun 1978 (Ketua Pengawas tuuuh..) , father keje TUDM so setahun je tinggal kat sana. Tapi kenangan di sana terlalu indah. Labuan ROCK!

Follow Us
Reply 105# Norahamz

hotel kat labuan yg best Grand Dorsett..5 start hotel..dekat Parkson Grand..

baru balik dr labuan..2 hari 1 malam je..sbb naik flight kl-brunei-kl.
seronok sbb dpt mkn ketam fresh kt anjung ketam.
stay kat tiara labuan...environment cantik...bilik luas..harga reasonable...tak berkira..(kami mintak extra bed tp x masuk bil pun, bfast pun tak strict sgt suh tunjuk kupon) kami pulak yg beriya2 nak byr sbb terlebih sudah paxnya.
dpt beli mutiara murah2...coklat murah2(tp kena careful tgk expiry date..bnyk yg nk lupus tu dia bg free je..gabung dgn coklat lain)
satu je aku kempunan..tak dpt beli kain yg dikatakan murah2 tu sbb tak sempat..tuan keta nak keta dia balik..

Hello orang  labuan  minat membaca tak??

if yes, Q'reazant provides a convenient and money-saving book rental service where you can choose books from our online catalogue and have them delivered right to your door steps! With more than 4,500 best selling fictions and non-fictions to choose from, our collection consist of books in both English and Bahasa Malaysia. NO DELIVERY CHARGES and NO LATE FEES!

Plus, we also provide fun and educational workshops for children as well as educational/book related products for sale.

Visit our website at www.qreazant.com for further details.

Salam..
Sy lahir d labuan,,,membesar d labuan dan kerja d labuan..
Aduhaaaiiii....2 tahun lagi sy mau mintak pindah dr labuan ...
Tidak tahan...
Org labuan yg kerja kerajaan manalah besar gaji (walaupun sy DG41)...
Barang makanan mahal ( bg mrk yg dtg dr luar labuan dan kerja kerajaan tidak trasa)
Bahan makanan payah mau dpt, sayur yg murah hanya ada di peladang dan di Kg sg Button ...
Masalah byk d labuan ni...
1) Air...aduhai tringat hari raya pertama tahun 2009, tgh ramai org berkunjung AIR TIDAK ADA.... trpaksa ambil air dr perigi ( nasib baik air perigi tahun tu tidak kering, macam zaman dulu lah kami adik bradik)
2) Kesihatan/hospital...- Hospitalnya besar tp sorang doktor pun payah nak terjumpa. Seluruh kawasan labuan ni hanya ada seorang doktor terlatih... (Aduhai tringat waktu suami keracunan makanan..Terlantar di katil emergency kesakitan macam cacing kepanasan dan menunggu sampai 1 JAM!!!!! dan waktu mak saya disenggat lipan....nak nangis sj sy melihat tak dapat membuat sesuatu.... Kaki mak sampai bengkak MERAH di atas gurney hospital Nukleau Labuan... Menunggu doktor hampir 30 minit ...30 MINIT BG ORG YG SAKIT LAMA OOOOOO)

BERSAMBUNG...

Salam..
Sy lahir d labuan,,,membesar d labuan dan kerja d labuan..
Aduhaaaiiii....2 tahun lagi sy mau mintak pindah dr labuan ...
Tidak tahan...
Org labuan yg kerja kerajaan manalah besar gaji (walaupun sy DG41)...
Barang makanan mahal ( bg mrk yg dtg dr luar labuan dan kerja kerajaan tidak trasa)
Bahan makanan payah mau dpt, sayur yg murah hanya ada di peladang dan di Kg sg Button ...
Masalah byk d labuan ni...
1) Air...aduhai tringat hari raya pertama tahun 2009, tgh ramai org berkunjung AIR TIDAK ADA.... trpaksa ambil air dr perigi ( nasib baik air perigi tahun tu tidak kering, macam zaman dulu lah kami adik bradik)
2) Kesihatan/hospital...- Hospitalnya besar tp sorang doktor pun payah nak terjumpa. Seluruh kawasan labuan ni hanya ada seorang doktor terlatih... (Aduhai tringat waktu suami keracunan makanan..Terlantar di katil emergency kesakitan macam cacing kepanasan dan menunggu sampai 1 JAM!!!!! dan waktu mak saya disenggat lipan....nak nangis sj sy melihat tak dapat membuat sesuatu.... Kaki mak sampai bengkak MERAH di atas gurney hospital Nukleau Labuan... Menunggu doktor hampir 30 minit ...30 MINIT BG ORG YG SAKIT LAMA OOOOOO)

BERSAMBUNG...

3) Sarang segala maksiat makin berleluasa d labuan ni...
Pelacur2 dr Filipin makin hari makin ramai yg datang ...(tp yg aku hairan takder langsung tindakan yg d buat) hasil pendapatan labuan dr itulah..iskh..takut aku kena bencana d labuan ni

4) Pengangkutan pun susah kalau nak keluar masuk labuan... alamak...sapa yg mengalaminya akan tahu cerita aku ini....huh!!!!!

5) Rumah ...kalau org melayu nak beli rumah...huh! Tak mampu..paling murah antara RM200.000.00.... org yg dpt epw pun takkan mampu beli rumah ooo..itupun rumah teres...iskhh.,..

aku dulu tak nak sgt posting labuan. Siap bagi mcm2 alasan lagi. skg ni aku dah ada kat Labuan lebih dari 5 tahun. Rasa mcm tak nak posting balik semenanjung. Labuan ini ada banyak kelebihan pada aku..pertama tak kelam kabut..kedua baik untuk besarkan anak2 especially dari segi akademik (yg kata pendidikan kat sini rendah mutu tu semua bohong  sebenarmya mmg anak2 mereka yg pemalas...ketiga mmg brg makan mahal tapi dapat ditampung dgn Elaun Wilayah dan penjimatan minyak...keempat kawan dari semenanjung pun ramai terutama kalau hari raya mmg best giler..meriah sgt2....kelima peluang untuk berjmat dan settle hutang yg dulu sbb kat sini perbelanjaan boleh dirancang dgn baik..pendapat aku ini byk dikongsi dgn rakan2 yang ada dah duk kat sini lbh dari 10 thn..dan ada yg jual semua harta kat semenanjung untuk jadi pemastautin tetap labuan...tq

aku dulu tak nak sgt posting labuan. Siap bagi mcm2 alasan lagi. skg ni aku dah ada kat Labuan lebih dari 5 tahun. Rasa mcm tak nak posting balik semenanjung. Labuan ini ada banyak kelebihan pada aku..pertama tak kelam kabut..kedua baik untuk besarkan anak2 especially dari segi akademik (yg kata pendidikan kat sini rendah mutu tu semua bohong  sebenarmya mmg anak2 mereka yg pemalas...ketiga mmg brg makan mahal tapi dapat ditampung dgn Elaun Wilayah dan penjimatan minyak...keempat kawan dari semenanjung pun ramai terutama kalau hari raya mmg best giler..meriah sgt2....kelima peluang untuk berjmat dan settle hutang yg dulu sbb kat sini perbelanjaan boleh dirancang dgn baik..pendapat aku ini byk dikongsi dgn rakan2 yang ada dah duk kat sini lbh dari 10 thn..dan ada yg jual semua harta kat semenanjung untuk jadi pemastautin tetap labuan...tq

Reply 25# Dark-Ang3L

aku dulu tak nak sgt posting labuan. Siap bagi mcm2 alasan lagi. skg ni aku dah ada kat Labuan lebih dari 5 tahun. Rasa mcm tak nak posting balik semenanjung. Labuan ini ada banyak kelebihan pada aku..pertama tak kelam kabut..kedua baik untuk besarkan anak2 especially dari segi akademik (yg kata pendidikan kat sini rendah mutu tu semua bohong
sebenarmya mmg anak2 mereka yg pemalas...ketiga mmg brg makan mahal tapi dapat ditampung dgn Elaun Wilayah dan penjimatan minyak...keempat kawan dari semenanjung pun ramai terutama kalau hari raya mmg best giler..meriah sgt2....kelima peluang untuk berjmat dan settle hutang yg dulu sbb kat sini perbelanjaan boleh dirancang dgn baik..pendapat aku ini byk dikongsi dgn rakan2 yang ada dah duk kat sini lbh dari 10 thn..dan ada yg jual semua harta kat semenanjung untuk jadi pemastautin tetap labuan...tq

dulu aku study d labuan 1997-2003...rindunya labuan huhuhuu

datang la melawat lagi Labuan ni....
huhuuu....

7 tahun tgl kat Labuan cam 7 bulan...skejap jek rasanya...

Me dlm setahun ade 2/3 kali ke Labuan. Tp, eerrr.. honestly me tak tahan tinggal kat labuan kecuali  ...
Strawberry Post at 16-9-2004 12:23

alahaiii .. di labuan ni banyak jugak baa tu pejahat tapi kita jak nda tau.. almaklum kan ka ramai urang outsider...
aku kan kalau ari nam sama minggu.. busannyaaa aku nda tau mo p mana..

overall... Labuan tempat tumpah dara ku.. busan2 pun aku di sini aku tetapppp suka labuan..

fuh..khatam gak baca thread nih..semangat berkobar2..tak sabar nk tunggu bln 12...