CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Bukan hangat hangat tahi ayam lagi,boikot Mcd masih berterusan hingga kini

boikot.
mak bapak pun sebenarnye jimat duit, bila boikot ni. ada alasan nak ckp dekat anak yang melalak nak nugget fries eksem tu dengan alasan boikot.
kesian anak2 palestin.

iols pon way before serangan pun tak beli dah fast food nih. tak ketagih pun. kecuali A&W. mekdi dulu sebab coffee dia murah je dari tempat lain.

now zus coffee better.

adoi sedapnya A&W.

lola0311 replied at 28-1-2024 10:58 AM
amboi seronok nya sorang2 duk show off makan mcd .

tu la tu.......eventhough tak rasa terkesan and tak nak boikot....tak payahla membangga sangat....

nak makan2 jelah..x payah jadi batak nak menganjing apa bagai...teruskan je kehidupan..mekdi ni benda lama dah ada kat meleysia...bukan setahun dua..perangai mcm batak

semalam iols jalan2 kat city square.... ya ampun KFC dah macam kedai non-halal, satu melayu pun takde kat dalam tu. majoriti semua cina dan beberapa orang india.

Boikot je la. Siapa tak boikot, bakalan gundu Tu je motibasi aku. Pastu stabak pun, jadah sampai 20 ringgit takat minum kopi? Buat sendiri tak sampai 20 sen. Dah la tak sedap. Sekarang pun I try kurangkan caffeine.

Tapi anak2 I boikot sebab dia cakap duit kita kasi pada mcd stabak tu seolah2 peluru untuk tembak children in Gaza. Insaf sikit.

kat area i mcd yg dulu each time after office hours akan membuatkan jalan jem sebab org nak masuk susur drive thru sampai skrg masih kosong. tp kfc pulak makin meriah  melayu ramai keluar masuk. i gelak je, konsep boikot cemana eh? ke diorg ingat kfc org malaysia punya?

Follow Us
fairiza replied at 28-1-2024 05:47 PM
Mmg boikot. Elokla x makan makanan x sihat tu... poket pun selamat.

Sekali-sekala pun jadi la..

cantthinkofany replied at 29-1-2024 09:45 AM
tu la tu.......eventhough tak rasa terkesan and tak nak boikot....tak payahla membangga sangat.... ...

Sepertimana kita melaungkheun semangat solidarity memboikotting , seolah 'usaha' kita ini kalu senyap senyap org tak akan tahu....gituler juga bagi yg terus membeli....kerana mahu juga mendidik org ramai secara tidak langsung utk  berpegang pada  konsep makanan yg halal...jgn diharamkheun...

Gitewww kata anak jiran aku yg 3 tahun...

hayrin86 replied at 29-1-2024 10:10 AM
Sekali-sekala pun jadi la..

Bak kata anak jiran aku...tak dapat membeli kerana nak tunjukkhen solidarity......bau pun jadi ler...utk lepaskheun gian...

Kahkahkahkahkahkah

Harap boikot berpanjangan. Jangan sekerat jalan je.. Nampak sangat dulu melayu paling ramai melantak fastfood.

Mestilah boikot. Kawan² cina pun rata² boikot sama. Awal² dulu dorg tak boikot pun. Bila dah buka mata, nmpk kejahatan yisrael, tahu pulak kaitan McD, dorg yg bersungguh² boikot. Untunglah kawan² cina pun masih ada perikemanusiaan.

stingerpressor replied at 29-1-2024 10:16 AM
Sepertimana kita melaungkheun semangat solidarity memboikotting , seolah 'usaha' kita ini kalu sen ...

It is not mengharamkan yg halal...mmg tak salah pun tak nak memboikot....sbb mmg kita tak boleh nak boikot semua...hanya ntahlah....aku minta maaf kalau salah mengkondem orang yg bangga tak boikot....

ni aku cedok dari journal yg aku baca.....yg anak sedara aku share....

Boikot merupakan sebahagian daripada jihad fi sabilillahiaitu dengan medium harta. Kewajipan boikot pada asasnya adalahberdasarkan kepada hukum berjihad. Ia merupakan salah satu bentuk baru dalam berjihad. Kewajipan tersebut juga dinilai berdasarkankepada faktor tempat dan keadaan. Kewajipan jihad yang asalnya fardukifayah boleh menjadi fardu ain berdasarkan kepada faktor tersebut.
Hukum boikot berdasarkan kepada pembelaan bumi Palestin danBaitul Muqaddis adalah fardu ain. Pembelaan bumi suci umat Islamsamada Mekah, Madinah atau Palestin merupakan satu kewajipan keatas umat Islam yang tertakluk kepada faktor tempat.

Lantaran itulah, umat Islam di seluruh dunia perlu menyedaribahawa mereka juga bertanggungjawab terhadap perjuangan umatIslam di Palestin kerana perjuangan tersebut pada hakikatnya adalahperjuangan umat Islam secara keseluruhannya
98-Article%20Text-83-1-10-20181009.pdf....

stingerpressor replied at 29-1-2024 10:16 AM
Sepertimana kita melaungkheun semangat solidarity memboikotting , seolah 'usaha' kita ini kalu sen ...

It is not mengharamkan yg halal...mmg tak salah pun tak nak memboikot....sbb mmg kita tak boleh nak boikot semua...hanya ntahlah....aku minta maaf kalau salah mengkondem orang yg bangga tak boikot....

ni aku cedok dari journal yg aku baca.....yg anak sedara aku share....

Boikot merupakan sebahagian daripada jihad fi sabilillahiaitu dengan medium harta. Kewajipan boikot pada asasnya adalahberdasarkan kepada hukum berjihad. Ia merupakan salah satu bentuk baru dalam berjihad. Kewajipan tersebut juga dinilai berdasarkankepada faktor tempat dan keadaan. Kewajipan jihad yang asalnya fardukifayah boleh menjadi fardu ain berdasarkan kepada faktor tersebut.
Hukum boikot berdasarkan kepada pembelaan bumi Palestin danBaitul Muqaddis adalah fardu ain. Pembelaan bumi suci umat Islamsamada Mekah, Madinah atau Palestin merupakan satu kewajipan keatas umat Islam yang tertakluk kepada faktor tempat.

Lantaran itulah, umat Islam di seluruh dunia perlu menyedaribahawa mereka juga bertanggungjawab terhadap perjuangan umatIslam di Palestin kerana perjuangan tersebut pada hakikatnya adalahperjuangan umat Islam secara keseluruhannya
98-Article%20Text-83-1-10-20181009.pdf....

SPACE COP GABAN replied at 28-1-2024 11:18 AM
ye sbb boikot...bdk kecik pun pandai boikot. Pernah lalu depan mcd ada bdk kecik tu yg x bg mak dia  ...

Aduss Sama mcm ank iolss lalu kedai mamak..jerit kuat mamakkkk....hahaha..malu iolss

Haritu buat mcflurry buy 1 free 1, lepastu mc ciken rm 5.. tetaplah sikit je orang pergi

Tahniah yg masih istiqamah!

dah bertahun2 boikot sebelum ni.. dari zaman order kat kaunter lagi.. sampai terkejutla bila nak beli sistem dah tukar kena order at kisok tu.. rasa macam baru keluar dari gua..

I masih boycott. Starbucks pun sama, walaupun tiap2 hari dapat promo notification.

orkid_amani replied at 28-1-2024 07:50 AM
Ice cream pun dah tukaq ke Mixue sis sejak ada kedai bukak dekat rumah ni. Tidak aii laa customer  ...

sedap kan eskem mixue, iols haritu first time beli yg kone.. kemarin pegi ioi beli yg cup sekali boba tu rm 5 je
beli yg tu dgn grape, dua tu baru rm 10.. sedap pulak tu rasa susu

lil_honey replied at 29-1-2024 01:35 AM
boikot.
mak bapak pun sebenarnye jimat duit, bila boikot ni. ada alasan nak ckp dekat anak yang mel ...

semalam i baca anak2 paestine sampai makan makanan haiwan, and ada yg makan kucing sbb takde makanan
sekarang kat sana musim sejuk.. bantuan masuk tak masuk, masuk pun tak cukup
kesian nya dorang, kita makan sedap.. tapi malam tadi tido cuaca panas
berkicap tiak

yg aku pelik tu, lps isu boikot hari tu mcd naikkan harga..

selalu aku order online yg crazy hour tu ayam 5 ketul 19.90, skrg 5 ketul 29 inggit..
cmno eh nk beli, dh mahal huhu...