CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Baby Ada 2 Pusar Kt Kepala... Membesar Jadi Budak Nakal?

aku de 4 pusar kt pale..mmg sah aku mmg nkal ....alhamdullilahhh

kalau didoakan jadi mcam itu..jadilah..
as a parents ..kita kena guide anak2..ajar ilmu agama then tunjuk contoh yang baik..
bagi saya semua mengarut...think positive and positive thing will happen...

my nephew ade 5 pusar...now stndard 5.. x nakal pon..ehehe
siap jd ala2 imam ade la.. panggil die pak ustaz
and my niece ade 2 pusar.. pon x nakal gak

sebnarny bukn sbb pusar lebih jd nakl, tp atas didikan sbnrnye..

xdela weh.. mane la dtg fakta tu.. mengarut sume itu..

anak aku 2-2 girl, 2-2 2 pusar,
budak2 nakal tu benda biasa je, tp aku enjoy sbb dorg aktif

anak aku 2-2 girl, 2-2 2 pusar,
budak2 nakal tu benda biasa je, tp aku enjoy sbb dorg aktif

Follow Us
ada ex-opismet aku.. ada 2 pusar.. dia jadik CEO kompeni... huhu... tak kisahler kalau masa kecik dia nakal ke apa.. at least dah besar umah banglo.. keter bmw 7series.. jadik CEO... itu lagik penting. kejap je budak besar

Adik lelaki aku ada 2 pusar kat kepala...

Honestly derang ni bukan nakal, tp terlebih bijak...rajin, dan satu benda yg sgt2 aku kagum dgn adik aku ni, dia kalo nak kan sesuatu tu dia akan usaha sungguh2 smpai dapat...

Nakal takpe..... Tapi ko kena didik betul-betul, jangan sampai jadi jahat pulak.

4 org drpd 5 anak saya ada 2 pusar.. tapi yg 1 pusar yg lebih nakal. anyway saya takde kasi 'mark' apape kat mereka.. didik sama je semua.

heheheeh...sy pung consider nakal laa sbb sy pun pusar 2 gak...tiap kali pi nk potong rambut mesti hairdresser confuse...
anak-anak sy dua2 ada pusar dua...termsuk beberapa anak menakan yg lain...dan mereka sgt baik... kecuali sy sendiri- mak menakan diorg....

anak lelaki sy yang 2 orang tu pun 2 pusar jugak. Nak cakap nakal tak juga, mcm biasa. Ringan tangan tolong yang lelaki ni. Anak sy yang peremp[uan, asyik merajuk jer..huhuh. Klu ikut apa yang sy nmpk skg ni anak sy kemahiran berfikir dia boleh tahan. Tp barangkali benda tu dia minat kan..masih awal untuk buat andaian.

sepupu teman, lahirkan anak yg kedua mempunyai 2 pusar, nakal dia biasa sahaja, tapi dah orang kata orang ada dua pusar ni, murah rezeki dalam bidang perternakan, dia pon menternak la kambing dan lembu, alhamdullillah menjadi... memang rezeki anak-anak pon...

anak qq pn ade 2 pusar..bile org dtg lawat org asik la duk ckp "ish nakal bdk ni" tp qq selamber je ckp "ehh bkn nakal ni..cerdik bdk ni"..kata2 ibu kn doa..mudah2an anak qq tu cerdik n solehah hendaknya..skg ni baru 13 bulan, tiap kali kite solat dia duk sblh, kite sujud dia pn sujud,angkat gn bc doa dia pn angkat tgn same...dlm hati ckp "alhamdulillah cerdik anak aku"

freekey posted on 5-11-2012 12:06 PM
Ermm, takdalah nak percaya sgt pun.. Of course I will train and monitor him accordingly..

Cuma  ...

I ada 3 anak... yang ada 2 pusar ni paling matang, bijak dan baik sekali. Semua aunties dan uncles dia suka bawak dia ke mana mana sbb ikut cakap dan very lovable

haah..betul..aku akui..sebab aku pun ade dua pusar...masa kecik aku nakal gile...tak jahat,tapi nakal...aku
penah tumbuk hidung kakak aku masa kecik2 dlu smpai darah,gigit **** adik aku,dn macam2 lagi la..hahaha..
sebab tu masa aku naik form one, mak aku masukkan aku kat skolah tahfiz...asrama penuh....
masa aku kat sekolah tahfiz tu,aku plak slalu kena buli..dem...
now alhamdulilah,aku mmg dah jadi orang....tapi skg dah tak nakal..cuma bile dah besar tua,die jadi keras kepala pulak..
hehehehe...

Nakal budak2 apalah sangat. Tengah berminat nak explore semua benda, pandai2 la tengokkan. Rasanya sama je pusar dua ke tiga ke berapa pun. Lelaki ke perempuan ke sama naik je... Ikot kita la nak bentukkan macam mana. Tapi cuba la google, banyak je petua dan tips menghadapi anak2 nakal.

freekey posted on 5-11-2012 12:08 PM
This is exactly how my baby's head looks like... huhu

pusar rambut ni boleh tentukan anak tu kanan atau kidal..
kalau ikut jam biasanya kanan,
kalau pusar tu lawan jam, biasanya kidal,
tapi kalau tgk pusar anak awk, susah nak agak dia kanan atau kidal sbb satu ikut jam, satu lawan jam...

kanan atau kidal ni boleh tentukan otak sebelah mana yg byk mempengaruhi dia....
kalau kanan, byk guna otak kiri,
kalau kidal byk guna otak kanan..biasanya sedikit artistik budak ni

yang org kata anak 2 pusar ni degil mungkin sbb ni la kot...
dia menggunakan kedua2 belah otak dia,
jadi dia ada bermacam2 cara utk menyelesaikan masalah.....

p/s : teori bangang saya

pokcik ado duo pusar kek kepalo, memang pokcik nakal maso kocik , apo bondo yg nakal semuo pokcik buek, tak gi ngaji, mandi sungai,bergaduh...usik anak daro org semuo pokcik buek, tapi dah bosar nie elok yo ha perangai pokcik, dah 5 dah anak pokcik.....dah bosar nie kenkadang yo pokcik nakal terutamo eh pado mlm jemahat.....hihihi...

jgn disebut2... doa la yg baik2...