CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: icha80

Tadika Branded dengan Tadika biasa ada beza tak?

Orang pandang sebelah mata aje bila parents hantar anak ke tabika Kemas.  Yelah tak glamer, orang tak mampu aje hantar anak kat sini.

Bila saya cakap anak saya hantar ke Kemas ..kebanyakkannya tak tanya lebih lanjut pun.  Terus tukar topik lain Last edited by meya on 6-2-2014 07:59 PM

meya posted on 6-2-2014 07:57 PM
Orang pandang sebelah mata aje bila parents hantar anak ke tabika Kemas.  Yelah tak glamer, orang ta ...

Aku lak baru blk kg cuti ry cina baru2 ni jeles sgt kat cousin aku anta anak dia kat tadika depan rumah Mak aku kt kg byr rm80 jer sebulan... Aku sebulan byr dkt rm300 yg x puas hati dah msk bulan dua ni buku pon x de lg... Kalo ikutkan ati aku ni nak je panjat pg pejabat anak aku tgk pe dah jd... Byr mahal2 belajar x lg... Anak aku sampai dah borink x nak ke tadika asyik main je dia ckp.. Bayangkan cousin aku jimat setahun baru rm800 kn byr berbanding gan aku... Kalo la aku duk kg aku anta gak ke tadika yg sama... Murah n berkualiti x berjenama pin x pe janji berkualiti

meya posted on 6-2-2014 07:57 PM
Orang pandang sebelah mata aje bila parents hantar anak ke tabika Kemas.  Yelah tak glamer, orang ta ...

kalau org yg mampu pon antar situ..
kena kutuk kedekut etc pulak

poyohabis posted on 6-2-2014 11:46 PM
Aku lak baru blk kg cuti ry cina baru2 ni jeles sgt kat cousin aku anta anak dia kat tadika depan  ...

Saya kalau tadika tu memang berkualiti dan betul-betul menjalankan aktiviti pembelajaran  yang bagus tu takpelahkan...ini masalahnya banyaaak yang tahu nak duit aje. Last edited by meya on 7-2-2014 02:18 PM

miss_baby posted on 7-2-2014 02:09 AM
kalau org yg mampu pon antar situ..
kena kutuk kedekut etc pulak

Kadang tu kita kena ketepikan apa pendapat orang lain.  

I nampak orang pakai Innova pun dapat hantar anak ker PreSchool sekolah tuu...takkan gaji sikit kot?  Maybe ada orang dalam kot...saya jeles!

tadika branded ok if nak hantar anak ke sekolah cina so kena belajar mandrin..atau sekolah private..tp kalau hantar sekolah biasa lebih ok hantar yang biasa atau pra sekolah di sekolah dimana dia nak belajar di darjah satu...

anak saudara saya hantar kat satu tadika kat setia alam..bayaran mahal...tapi kerja sekolah banyak, dan kecil2 sudah tertekan.....

then bila masuk sekolah biasa kena belajar bhs arab ke...kurang bab agama sebab tadika aliran inggeris....yg dia belajar mandrin tu tak guna pun

Follow Us
I antar anak i kr pasti. Umur baru 4 tahun. Just nak dia berkawan n rasa dunia sekolah..tu aje. I pilih pasti sbb dekat sgt umah. In fact tadika plg dekat. 2 minit je dr umah. Buka tingkap bilik belakang nampak dah. Actually ada tadika kemas depan pasti tu. And nampak tadika kemad lagi selesa n teratur. Tertarik sgt ngan tadika kemas tu. Kaw luas..pengudaraan y bagus etc. Pasti anak i tu plak dlm umah 2 tibgkat corner lot. Kriteria y i pilih bila pilih tadika..dekat ngan umah. Lagi dekat lg bagus..sbb dia baru 4 tahun. Then x nak kat umah kedai. At least ada halaman. Satu lagi..x mau y ada homework bawa balik umah. I nak dia main2 ngan adik dia n guling2 peluk ngan hubby n i drpd dok ngadap homework. I x expect tinggi2 n macam2. Dia pun baru 4 tahun...insyaallah..slow2..bagi dia enjoy zaman kekanak dia puas2

Berdasarkan pengalaman saya yang mempunyai 3 anak..

Kalau dari awal kita dah biasa hantar anak ke tadika swasta..dan anak kita tu kira tak lambat dan dah boleh baca semua, lebih baik tak payah hantar ke prasekolah. Sebab prasekoleh tu mmg bagus untuk anak2 yang baru nk belajar. Sebab diorang akan ajar dari basic, nanti anak akan jadi boring la. Berdasarkan pengalaman la..anak dari 4 tahun dah pandai baca. Tapi di sebabkan saya nk cut cost..hu..hu..apply PRA. Tak sangka pulak dapat. Tapi dia tak seronok, sebab tak belajar benda baru. Lepas tu tak ada buku, sebab kebanyakan latihan cikgu photostat aja. Lepas tu saya ambik keputusan untuk hantar balik ke tadika swasta..baru la nampak dia happy sikit..dan silibus yang di ajar jauh lebih tinggi berbanding silibus yang di ajar di pra.

Anak no 3, terus saya hantar ke tadika swasta je. Sebab dia pun dari umur 3 tahun dah start belajar, dan dah tau baca umo 5 taun. Tapi saya hantar swasta yang non-profit punya. Tak mahal pun, RM 72 je sebulan. lepas pukul 12 terpaksa hantar nursey la.

icha80 posted on 4-1-2014 01:13 AM
Yerla tadika mhl2..dan2 dorg yg byr fees gajikan teacher..tu yg leh demand mcm2..

Dahtu terbawa ...

betul tu..

kadang kadang macam sekolah smart reader time exam ada cikgu yg tolong budak sebab tu markah semua 90% ke atas je .sebabnya satu je, tak kan la ko nak letak markah budak teruk..jatuh la standard sekolah tu..lagi satu ko mampu nak jawab soalan dari parents kenapa anak dia tak excel??sebab tu mostly budak budak smart reader kid ramai bila exam dpt 90% ke atas je..

aku tau benda ni pun dari anak jiran aku yg jadi cikgu sekolah tu..

serimaya posted on 21-2-2014 03:14 PM
betul tu..

kadang kadang macam sekolah smart reader time exam ada cikgu yg tolong budak sebab t ...

Ooo ye ke.. Yg aku tau thn lps seminggu dua sebelum exam dia org ada buat revision tuk exam... Tp mmg soalan tu leh pecah gak bila pengetua bg tau kat mn2 ibu bapa ygdia nak up kan budak tu... Suruh lebihkan ejaan nombor n lain2 lg... Aku penah dengar sendiri pengetua anak aku ckp kat Mak budak cina kawan kelas anak aku... Sekali result peksa dia semua markah penuh pdhal cikgu2 yg ajar budak tu seblm ni ckp budak tu x de la pandai sgt... Pengetua nak bg budak tu markah penuh coz nak Mak bapak budak cina tu- sponser tuk hari konsert... Bila anak doa dpt markah penuh senang la pengetua nak cucuk2 jarum mintak sponser... Buang kawan je kan... Aki nak tgk thn ni anak aku mcm mn... Dah la cikgu2 banyak berhenti... Kalo mcm x berkembang je thn dpn tukar tadika lain... X suka la gan pengetua pilih kasih ni...

meya posted on 7-2-2014 02:16 PM
Kadang tu kita kena ketepikan apa pendapat orang lain.  

I nampak orang pakai Innova pun dapat  ...

innova second hand kot

salam....masa ank 4tahun sy hantar ke tadika kemas...pd sy elok jer tadika Kemas ni sbb byk peruntukan yg diberi seperti buku2, alatan pembelajaran  ,makanan yg berkhasiat dan pembabitan mak ayah digalakkan. Bayaran pun murah jer.

Masa ank 5tahun sy hantar ke Smart Reader dan Global Art....bayaran agak mahal...tapi sy mmg puas hati sbb cikgu2 usaha bersungguh dan ank pun suka.

Masa ank 6tahun sy masukkan ke sekolah tadika Islam..masa pembelajaran dari pagi hingga ke petang dan bayaran pun agak mahal....dan mmg sy puas hati .

Pd sy tak kiralah samada tadika tu branded atau tidak, mahal atau tidak yg pentingnya peranan kita sbg mak ayah...Ada jer parents yg merasakan bila dh bayar mahal semuanya mesti perfect. Yg penting kita sbg mak ayah, libatkan diri dlm proses pembelajaran walaupun cuma sekolah tadika dan hormati cikgu2 yg mengajar walaupun mereka cuma cikgu tadika.

julia, tadika swasta no profit tu ktne.. ape nama tadika dia

sofea, tadika islam tu ktnee.. ape nama tadika dia. sy mmg tgh mencari tadika tuk anak sy tahun dpn

c4talina posted on 25-2-2014 09:37 AM
sofea, tadika islam tu ktnee.. ape nama tadika dia. sy mmg tgh mencari tadika tuk anak sy tahun dpn

tadika islam dh byk dah sekarang ni

antaranya Pasti,little caliphs,CIC,genius aulad, brainy bunch
try la gugel

tq frenn

sy antar anak (tahun ni 6 tahun) kat little caliphs dari tahun lps. alhamdulillah manners dia sgt2 ok. membaca, mengira pun dah boleh wpun belum laju. masa dia 4 tahun antar kat tadika islamic biasa tp smpai sudah xreti membaca...

miss_baby posted on 23-2-2014 07:02 PM
innova second hand kot

Em...maybelah kot hehe.  Tapi tak mustahil kalau ada kenal orang dalam tak dapat masuk ye tak?

ada sesaper pernah hantar anak kat CIC TTDI or lelain branch?

skrg sya masuk blaja balik setelah 'puas' bekerja
ade student ni dulu ade bantu makcik dia bukak tadika n pusat jagaan gak.
10 tahun pengalaman n maksud 'bantu' mcm kene handle semua..
bila tnya eh nk kene ajar ke anak kite mmbaca masa pre-K
dia ckp x payah...kt tadika dia dulu..dia akn pastikan semua murid akan tahun mmbaca
bagi aje bdk2 tu main msa umo sebelom 6 thun....pandai la cikgu tadika ajar

masa tahun pertama murid cuma 8 org je...8 org ni dia kasi pandai cukup2
mouth to mouth promo maka brtambah la murid saban tahun

skrg sya brbelah bagi..nk ajar ank mmbaca sebelum msuk tadika ke?
buat msa ni saya cuma pupuk minat 'melihat' buku aje pada anak.umo pon lom cecah 2 tahun Last edited by makita on 16-3-2014 04:41 PM