CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

Aku and neighbors jugak yang best .. satu row semua jenis x amik pot.. semua sibuk keje.. weekends semua ada hal sendiri. Klu terserempak just.. hai hai bye bye jer..

Klu ada kenduri lagi best.. dia ajak.. rasa nak prgi pergi.. tak pergi tak pe.. sebab semua jenis wat catering tak yah nak nolong.. ..so far aku selesa ngan jiran sekeliling..

Edited by annehuda at 3-6-2016 03:00 PM

-edited. lupa aku penah citer kt sini dulu-

aku pun ada kisah jiran from hell.

masa baru2 kahwin dulu aku menyewa di JB, rumah teres kos rendah. Jiran sebelah rumah suka2 dia je parking kat rumah aku, siap dalam pagar lagi tu. Pernah sekali aku keluar pergi pasar, balik2 je ada kereta jiran parking dalam rumah aku. Tak ke menyirap darah, aku block je kereta dia. Pagi2 dia ketuk pintu rumah nak pergi kerja agaknya, aku memang cuti aritu. Setengah jam jugak aku buat bodoh tak bukak pintu, padan muka. Bila buka pintu aku bagi alasan tak dengar sbb bilik kat tingkat atas. Masa tu musim world cup, dengan muka nak cover line buat2 tanya semalam bola sapa yang menang, aku jawab ntah lah tak tau dah tido. Nak buat kenduri kahwin pun buat hal, boleh pulak dia jadikan parking rumah aku tu tempat karaoke. Tahap kejakunan yang tiada batasnya, memekak je aku nak tido malam tak boleh. Lepas 2 tahun aku beli rumah baru.

Kat rumah baru pulak ada juga jiran from hell, belakang rumah. Suka2 dia buang air basuh ayam belakang rumah, dah jadi busuk bau bangkai, lalat pun kerumun banyak. Last2 aku sewakan je rumah aku tu, pindah rumah lain.

Skrg ada aman sikit, masih menanti jiran from hell untuk diketengahkan.

Rate

1

wah..best citer tt..takde sambungan ke tt?

apa kesudahan amri & imah? ida tu apa citer plak?

mana tahu tt dah bertahun x bercrita..hubungan korg lebih baik..

mana boleh diperbaiki baiki la tt..kadang2 nak berubah ni memang lambat..Rom not build in one day right..biasa la bertahun2..Tuhan tak duga benda yang tak terduga oleh dorg..sebab tu dorg senang lenang dengan kehidupan dorg tu..

mungkin one day terbuka hati untuk berusaha menjadi lebih & berjaya..mana thu time tu dorg still terhutang budi kat mak & ayah tt..

untuk parents tt tu..mesti ada rzeki yang melimpah ruah untuk dorg..tak dari segi kewangan..dari segi anak2 yang memahami dan sentiasa ada disisi dorg susah dan senang..

Allah dh jnjikan ganjaran yang lebih baik untuk org yang ikhlas dalam menolong kn..

kalau tt ada citer baru..update la lgi..tukar je tajuk tu..hahah..

seronok baca huhu

terjebak jugak pak syeikh kat sini. walaupun dh lama tak update aku nak juga menyibuk bagi pendapat aku yang mahal ni. Pada pendapat aku, mak bapak TT salah. Mungkin diorang tak sedar. tapi hakikatnya mereka dah dipergunakan. Aku harap Allah bagi ganjaran yang besar atas segala pertolonganserta niat baik mereka tu. Tapi bila ada peluang bagitaulah (walaupun dah bagitau) sebab lama kelamaan keluarga jadi taruhannya. dah jadi macam jari gangren yang tak dibuang2 last2 jadi kanser pulak satu badan. Jadi mmg niat nak tolong orang tapi darah daging pulak yg merana. Tulis surat pun ok. Tak pun print je thread ni letak atas meja.

oklah aku nak pi tolong jiran yang suka mempergunakan aku ni jap

Follow Us
jiran aku lg puaka. sampai main sihir2. mak aku dr bdn segar bugar jd kecut mecut. haishh. aku  mls nk citer sbb dh berpanjangan berbelas tahun dh. Allah sj yg dpt bls kezaliman derang atas mak ayah aku. aku harap depa dh prektis merangkak dr skrg

pr3ttytw33ty replied at 11-6-2016 03:38 PM
jiran aku lg puaka. sampai main sihir2. mak aku dr bdn segar bugar jd kecut mecut. haishh. aku  mls  ...

ada bukti? takde bukti jangan buat fitnah

bobby2008 replied at 11-6-2016 04:30 PM
ada bukti? takde bukti jangan buat fitnah

hhehe ko dh knp. ko jiran aku ke bai. xperlu aku nk bukak tred pjg lebar nk citer hal ni. ok slmt berbuka

seharian khatam jugak sebab view author post only...

alhamdulillah TT ada parents yang sangat baik...

mak2 pak2 memang macamni, suka menolong, which is perangai yang gen iollss anak2 payah sikit  (speaking of myself  la) bukan tak nak bagi menolong, tapi kenala tengok keadaan kan.

mereka cepat percaya, simpati... baru kenal skejap solat jemaah kat masjid/surau dah berbual macam rakan2 baik... iolls selalu je pesan jangan cepat percaya, kita baru je kenal, dia mulalah senyap protes pandangan iolls tu...

Astaghfirullah.. org mcm ni pun ada.. betul-betul perangai jiran yg tak tahu malu..

menyesal plak baca di pagi isnin yg gloomy ni, teringat jiran punye perangai, tapi tak se hardcore yg TT

Igtkan TT ada update cerita Amri ni.hahaha

ohhh penah baca thread ni..lama dulu.
dah up balik ..geram + sedih baca orang taktau malu ni sampai family lain pulak terganggu hidup

boleh buat filem ni?

tapi cam tak logik semua ni... at least aku belajar juga la ada manusia macam ni

report kat along, kata si amri tu duduk situ haha...

blue_ivy replied at 25-10-2013 01:07 AM
tinggalah sepul sorg2 menumpanc kt rmh arwah tok aku tu.dia dh xde dtg mkn kt rmh ak since akak ak d ...

apa cita sepul n rini skg?

Takde update ke

Baru dapat habiskan benang ni.

Harap dapat sambung dgn post baru.

yeos replied at 12-6-2016 03:37 PM
seharian khatam jugak sebab view author post only...

alhamdulillah TT ada parents yang sangat bai ...

Samalah...ada orang yg iols kenal laki bini tunjuk kat orang kampung diorang tu kaki masjid. Siap cerca lagi orang yg tak ke masjid. Padahal laki dia kaki judi. Nombor ekor. Terdengar juga hujung telinga kaki perempuan. Cuma tak minum arak dan menagih. Kalau tak memang cukup segala kaki. Eh...satu lagi kaki fitnah.