CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: fynnkakiblock

Suhaimi Saad & Ina Naim Tolak Vaksin, Anak2 Tak Sekolah Kutip Derma? #zuhud

Close [Copy link]
eyansss replied at 4-7-2016 07:11 AM
ina ni dah la bodoh2 alang...  desperately nakkan lelaki untuk jadikan pelindung dia kononnya...   ...

Teringat dia kluar tv merayu..
Muka x malu

gambar anak dara nye ke? amboi2 tak takut ke ngn kes pedo yg makin berleluasa kt mesia ni?

lorelai replied at 5-7-2016 07:18 AM
Penipu lah kau

Anak yg sskit.. hantar hospital. Ygteruk sapa? Doktor jugak..

ni statement yang betul. kalau mereka2 ni duduk mereput dekat rumah takpe la cakap mcm tu. ni dah tenat...anak dah teruk, mencari hospital... memang setempek padan muka la bahlol2 ni.  :  ramai anak2 cikgu jugak yang x dapat vaksin. cikgu2 tak boleh fikir agaknya. nak dia je betul.  :  gerammmm dapat patient mcm ni.  

brainbiru replied at 5-7-2016 06:04 AM
Semua guna nama agama... demi utk kepentingah sendiri...

Esok2 bila tiba batang dia kegatalan.. ...

kompom la guna alasan sunnah dan nak menyelamatkan kaum hawa...  tapi yang diselamatkan tu anak2 dara birah...  takde plak nak selamatkan janda2 anak bersusun ke apa...  hahaha...

kalo dia kawen lain, memang bertambah kejian aku...  rather than kawen lain, baik duit tu buat sekolahkan anak...

lorelai replied at 5-7-2016 08:57 AM
Teringat dia kluar tv merayu..
Muka x malu

dan aku tak lupa jugak airmuka mawi masa tu...  kesian minah ni...  mesti dah di endoctrinate dari kecik yang kejayaan kaum hawa bila berkahwin...  kalo tak kawen, ko adalah loser...

kepercayaan orang melayu cenggini la yang buat kaum hawa dipijak2 diinjak2 maruahnya...

anony-mous replied at 5-7-2016 03:49 AM
Mmg betul!!! Iols nmpk bukti dpn mata. Jantan2 xguna penunggang agama ni mmg akn cari bini yg muda ...

keluar ayat al-quran hadis bagai pastu olah ikut kepentingan sendiri...  teringat ada sorang kawan hubby aku tak setuju dia nak kawen ngan aku... siap cakap lagi isteri ni seumpama baju untuk suami...  so perempuan kena tunduk kaw2 ikut cakap suami...  perempuan kena sentiasa bagus sebab mencerminkan suami...  hubby aku lak pi cerita kat aku (masa tu tak kawen lagi la)...  memang kena sound la kan...  

aku cakap la, cuba tengok peminta sedekah tu, baju dia bersih ke tidak?  cuba tengok pemimpin negara, baju dia segak ke tak?  memang betul isteri seumpama baju untuk suami...  kalo koyak rabak kusam segala, tu tandanya suami tu tak pandai jaga n basuh baju dia...  mana ada baju pandai basuh diri dia sendiri...  jadi, kalo nak baju tu nampak bersih, wangi dan lawa, sila la jaga baju tu elok2...  ni la melayu, keje nak salahkan perempuan je...  sesuka hati tafsir ayat al-quran ikut kehendak sendiri...

memang terdiam ah hubby aku kan...  and sadly, yang mengajar suami aku tu perempuan tau...  hahahaha...  camne la lelaki tak amek kesempatan kat perempuan sebab perempuan sesama perempuan pun dok busuk hati...

Follow Us
Lebih baik suruh anak2 berniaga kat bazar lg bagus dikatekan jihad ekonomi dr menyanyi mcm tu... dah mcm org buta menyanyi...apaknya mmg buta hati betula.. a

Edited by barfi at 5-7-2016 10:23 AM
tentera_laut replied at 5-7-2016 08:45 AM
u tak vaksinkan anak u?
semua suntikan atau sesetengah aje.. ok tak anak?

Saya sendiri tak pernah vaksin dari kecik sampai la anak saya pun tak pernah. Sebab mak saya doktor homoepati grad dari India sana..
Skg dia dah bukak klinik homoepati sendiri berdaftar di bawak kkm.

Anak saya jarang sgt sakit setakat ni alhamdulillah. Mungkin adalah demam sikit dalam 4,5bulan sekali. Tapi kalau demam terus saya bagi ubat homoepati dan alhamdulillah biasanya tak sampai dua hari demam dah takde..

Setakat ni alhamdulillah. Masa saya mengandungkan anak saya in 2010 back, saya tak makan apa2 supplemen pun melainkan homoepati  (adalah ubat2 yg khusus utk ibu mengandung ).
Bila saya bersalin je di hospital, bila nurse pegang baby saya terus nurse cakap. Ehhh kuatnya tulang anak awak. Tengkuk dia pun keras je ni.. kuat sgt.

Tapi saya takde lah anti sgt vaksin.. Saya tak kecam sesiapa yg amik vaksin ya. Jangan samakan saya dengan si suhaimi ni atau jgn la hencap saya..

Ini pilihan masing2 kan..
Semoga apa yg kita pilih adalah yg terbaik utk anak2 kita insyaAllah

barfi replied at 5-7-2016 10:07 AM
Saya sendiri tak pernah vaksin dari kecik sampai la anak saya pun tak pernah. Sebab mak saya dokto ...

i tak kecam u kalau u tak amek vaksin. i ok aje. i cuba memahami perspektif org yg tak amek vaksin. sebab i bukan medic person so tak tau sgt.. yg i tau cth kes defteria yg baru2 ni.. i feel kanak2 yg tak amek vaksin akan terdedah bahaya.
apa pandangan u mengenai kes defteria ini?

tentera_laut replied at 5-7-2016 10:14 AM
i tak kecam u kalau u tak amek vaksin. i ok aje. i cuba memahami perspektif org yg tak amek vaksin ...

Haha i pun bukan dalam bidang medic nak cakap.. ituhari i dah tanya mak pasal difteria, ada mak jawab. Tapi i dah lupa. Nnt i tanya balik.

barfi replied at 5-7-2016 10:22 AM
Haha i pun bukan dalam bidang medic nak cakap.. ituhari i dah tanya mak pasal difteria, ada mak ja ...

i baca banyak artikel. blog dari doctor. website WHO. webmd website dan sebagainya.. mostly sokong amek vaksin untuk kes defteria. sebab ubat mmg ada cuma agak mahal Rm 300 sekali masuk ubat.. and selalunya kena 7 kali .. rm 300 * 7 =rm 2100. kalausuntik bawah rm 100.. itu dari segi kos.

cuma natural body fight against defteria ni i tak pasti sgt.. mostly budak2 akan kalah dengan bacteria ini. dah banyak mati kes baru2 ni. kalau takat demam sket ok aje .. tp dah kes mati.. bahaya gak.

hope u tanya mak u. nak tau pandangan dia

tentera_laut replied at 5-7-2016 10:30 AM
i baca banyak artikel. blog dari doctor. website WHO. webmd website dan sebagainya.. mostly sokong ...

Ok wak insyaAllah

MissVixen replied at 5-7-2016 05:13 AM
ni statement yang betul. kalau mereka2 ni duduk mereput dekat rumah takpe la cakap mcm tu. ni dah  ...

Dah la anak dia x vaksin..kesian sgt. nak tube budak tu kna pakai baju angkasawan.. pastu dok terfikir selamat ke anak aku kat rumah..ada ke kuman ni kang ..

Paranoia boleh.

Jadi aku cukup benci org cakap.. biarlah saya x vaksin, x susahkan awak pon

And mmg semua kes difteria ni.. either kes keciciran or kes antivaksin..

Latest case ni kt sebuah tempat.. budak x thn..mak bapak kata da vaksin.. kat sekian2. Cari kt kk sekian2 tu x wujudpon nama budak tu.. mahupon buku pendua dia.

Dah la x vaksin,menipu plak tu

Geram makkkkkkkkkkk ko tau jah

tentera_laut replied at 5-7-2016 06:30 AM
i baca banyak artikel. blog dari doctor. website WHO. webmd website dan sebagainya.. mostly sokong ...

Yang..
Anti toksin diptheria tu rm20k..

Susah nk dpt sbb negara da lama xde kes besar2an n libat kematian..

Haritu tunggu antitoksin sampai, patient pon LO.. semua kat situ rasa kesal sedih frustrated geram

Prevention is better than cure

lorelai replied at 5-7-2016 11:44 AM
Yang..
Anti toksin diptheria tu rm20k..

i baca defteria tu die cam bengkak kat tekak.. smp susah napas. apa punca kematian ye... sebab tak leh nafas atau demam melampau atau apa ye.

tentera_laut replied at 5-7-2016 07:53 AM
i baca defteria tu die cam bengkak kat tekak.. smp susah napas. apa punca kematian ye... sebab tak ...

Dia sebabkan satu selaput kat tekak...
Slaput tu plak kalau kita cuba tanggalkan akan sebabkan pendarahan yg mencurah2...
Kanak2 suka nak nafas dll

Org dewasa mulut besar..reti complain
Bayangkan kt baby ornkanak2 kecik

lorelai replied at 5-7-2016 12:06 PM
Dia sebabkan satu selaput kat tekak...
Slaput tu plak kalau kita cuba tanggalkan akan sebabkan pe ...

ok doc.
mekasih

barfi replied at 5-7-2016 10:07 AM
Saya sendiri tak pernah vaksin dari kecik sampai la anak saya pun tak pernah. Sebab mak saya dok ...

Untung ada mak doctor hemeopati. Klau iols xyakin. Haha sb xde ilmu pasal ni. Mcm u xpe sb ada org yg betul2 pakar akn guide. Ni suhaimi entah kelulusan apa yg dia ada lepas tu xnk vaksin n klua fatwa sdri

lorelai replied at 5-7-2016 11:38 AM
Dah la anak dia x vaksin..kesian sgt. nak tube budak tu kna pakai baju angkasawan.. pastu dok terf ...

Aku pulak benci sgt klau org tnya "kalau dah vaksin kenapa takut dgn antivac/penyakit tu?"

Hmm org yg tnya mcm ni belajar dulu hbis ke x ek? Tlg la baca pasal herd immunity. Vaksin tu just utk kita kuatkn pertahanan so that next time kene, bdn kita dah ada memory utk lawan virus tu. Kalau dah ramai sgt yg xvaksin, lama2 hilang herd immunity tu. Skg iols mcm paranoid dgn budak2 yg batuk2/tunjuk tanda2 xsihat. Entah2 pembawa