CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

Rakan Bisnes Zain Saidin Lingkup Sampai Dikejar 35 Ah Long, Che Ta Tak Senang Du

Edited by 800214 at 5-1-2020 11:23 AM
Acikgomen replied at 5-1-2020 11:07 AM
Cheta tu bukan rumah mak dia tang celah2 pknk ka taman rakyat tu ja ka
Tapi perangai ngalahkan ge ...

Kahkahkah napoh!kampung tokwan lakiku. Raya aji hari tu sexited anak balik semayang raya bgtau jumpa fikry ibrahim..kalo balik sana i ternganga2 sket sbb org tua sana bercakap pelat siam. Nangis nak paham. Walhal me olls pun krg kpg ulu banat. Kahkahhh

daiman replied at 4-1-2020 09:19 PM
kedai dia corner lot seberang kedai toklip.memula dia bukak kedai aku dah terpikir boleh survive ke  ...

Dulu nampak gak signboard. Tp x pernah nampak bukak. La ni tkde dah bekas.

Edited by Acikgomen at 5-1-2020 11:34 AM
sarah82 replied at 5-1-2020 11:14 AM
Hahaha.. Arwah bapanya katanya asal dari tokai.. Tokai geng cakap pelat siam mai gitu.. Sy suka aj ...

Ni alang2 dah bukak tered cerca cheta, mai acik nak stori gosip kaum kerabat cheta yg peghak buih
Bulan lepas acik balik loqstaq makan kenuri anak kazen menikah. Jadi la gathering riuh rendah kazen2 yg tua merga ni nak merenyeh walaupun masing2 samada nak dpt menantu atau baru dpt cucu
Ada la sorang kazen acik ni sheols kepala otak niuyok, duit byk taktau nak buat apa so beli la kapal layar. Parking kat langkawi.
Satu hari cheta booking kapai depa. Sheols ni walaupun datin, tapi mcm suka la tgk cheta sbb dlm TV dok ckp kedah kan. She was excited to greet cheta kat kapai dia
Skali kauuuuuuuuu. Cheta usung rombongan adik2 dgn laki bini anak2 masing2 , mak dia skali dgn tok pun mengekoq. Dah tu mekap retis lagi, photographer videographer yada yada
Kazen acik kata kira ramai lah kwn ponen ikut.
Kazen acik pun layan lah tetamu2. Sembang dgn mak cheta, mak cheta nih jenih meninggi diri yach
Heshe tak berenti tanya kazen acik kenai dah ayu rodoh
Kazen haku ni dah la manjang ckp org puteh, kalo ckp melayu pun jadi bahasa kedah saja, hang rasa dia layan ka drama melayu
Dia pun puji la ish segak no adik2 cheta. Ayu tu keja apa. Mak cheta kata laaaa takkan tak kenai. Laki ayu ni takkan tak besa tengok.
Puaih la kazen acik ni pikiaq. Sapedia depa laki bini nih. Mmg rupa tak familiar lah
Setakat main bola jdt gaji banyak tu tak semestinya org kenai muka depa
Kazen acik keja dok ulang kat mak cheta laaa sapedia ayu tu. Suami dia tak besa tgk pun. Keja tang mana. Hahahhahahahhah
Sampai kesudah dia taktau sapa sekoq pun dlm kuarge cheta tu melainkan cheta tu je lah dia tau selebriti
Si jenseden tu dia tak pecaya acik bgtau anak kacukan matsalih dan pelakon. Dia kata ish buruk kemetot ja laki che ta tu matsalih apoooooo
Depa semua dah abis cruising turun kapai pi dah, baru kazen acik gigih gugel pasai kuarge cheta
Sheols gelak sampai kuaq ayaqmata bila teringat mak cheta bengang pasaipa dia tak kenai ayu rodoh. Rupanya ayu rodoh tu pelakon kahkahkahkah

Kesimpulannya mmg in real life pun rombongan cheta ni forever vilej pepel

800214 replied at 5-1-2020 11:21 AM
Kahkahkah napoh!kampung tokwan lakiku. Raya aji hari tu sexited anak balik semayang raya bgtau j ...

Harus laaaa loghat nak siam pekat tang situ. Tak nampak ka wat siam neeeeeeendia punya besaq seropa shopping mall tang jalan tunjang depan tu

Acikgomen replied at 5-1-2020 11:33 AM
Ni alang2 dah bukak tered cerca cheta, mai acik nak stori gosip kaum kerabat cheta yg peghak bui ...

Hahahahaha.. Keluarga acik org have2 no wonder dok PKNK dan lumba kuda.. Tu pun ckp serupa org kedah biasa..

Mmg nampak sangat keluarga che ta ni berlagak.. Ayu raudah dok kat jitra katanya.. Taman Tunku sarina la kot.. Tak pun taman org have2 kat tasik.

800214 replied at 5-1-2020 11:21 AM
Kahkahkah napoh!kampung tokwan lakiku. Raya aji hari tu sexited anak balik semayang raya bgtau j ...

Depa ckp bunyi siam pekat.. Kena betul2 dengar.. Silap2 sama sendiri ckp siam mcm geng melayu kat bukit tangga..

Follow Us
sarah82 replied at 5-1-2020 11:40 AM
Hahahahaha.. Keluarga acik org have2 no wonder dok PKNK dan lumba kuda.. Tu pun ckp serupa org ked ...

Have2 ka haven't2 ka seropa ja berak taik busuk sis

Acikgomen replied at 5-1-2020 11:45 AM
Have2 ka haven't2 ka seropa ja berak taik busuk sis

Hahaha.. Mana ada org berak bau wangii

sarah82 replied at 5-1-2020 11:41 AM
Depa ckp bunyi siam pekat.. Kena betul2 dengar.. Silap2 sama sendiri ckp siam mcm geng melayu kat  ...

Haah. Psk2 sedara pandai lg ckp siam. Kita sengin2 je la. Hahaha

800214 replied at 5-1-2020 11:52 AM
Haah. Psk2 sedara pandai lg ckp siam. Kita sengin2 je la. Hahaha

Rugi betulkan... Tidak masuk siam boleh minta murah

la bisnes ribu2 boleh percaya guna air liur je pastu berani pulak ko pinjam along, memang lingkupla. nak bisnes xde ilmu

Uii dasat pinjam ahlong..ade ke sesape terlibat dalam pinjaman ahlong dalam ni? Share sikit..boleh settle kah hutang itu atau sekadar menempah keranda? I ollss pernah tengok orang kesesakan akibat terpinjam ahlong..duk meminjam merata last2 dibuang saidara jadi pelarian.

Bahaya invite orang cengginih...habis diangkutnyerr satu gerombolan keluarga secara percuma kerr atau cikta bayar

sleepandream replied at 3-1-2020 10:27 PM
anak bujang heols yg leak tu eh...
heols kan yg dpt straight A SPM dpt hadiah kete mewah apatah.. ...

asal pegi situ mmg tak nampak abang nampak adik
x pernah dgr lak dia study oversea

Tp btl la...apa kne mengena dgn che ta..kn zain sajork

Managerara replied at 5-1-2020 12:18 PM
Uii dasat pinjam ahlong..ade ke sesape terlibat dalam pinjaman ahlong dalam ni? Share sikit..boleh s ...

Salam. Saya selalunya SR kat forum tapi bila tengok awak punya soalan ni, izinkan saya kongsi pengalaman ya.

Ibu saya meninggal 3 tahun lepas. Accident sampai pendarahan otak. Doktor kata dah tahap vegetable. Jadi saya sebagai anak sulung, lepas bincang dgn adik2, nekad bagi doktor hentikan life support. Sebelum mak saya meninggal, dia dah banyak hutang dengan along. Lepas tu, dia hutang dengan orang kampung. Hampir 90k. Yang busuknya saya sebab dia pinjam duit orang kampung dengan alasan nak tolong saya bayar hutang along. Saya tau semua ni lepas dia meninggal. Lepas je dia dikebumikan, orang kampung yg dia hutang tu datang bagitau. Lepas tu, along pulak call. Dia kata mak ada letak nama kamu sebagai penjamin masa buat loan dgn kami. Bayangkan perasaan saya masa tu. Hancur luluh. Adik2 konon nak tolong bayar. Sampai ke sudah, sesen xde. Siap caras duit insurans mak.

Anyway, the next day, saya terpaksa pergi jumpa along tu. Dorang bagitau mak ada hutang 20k. Jadi saya terpaksa sambung bayar sebagai penjamin.  Saya minta tengok dokumen agreement pun dorang x kasi. Yang penting, kamu yang nama jadi penjamin katanya. Nak lawan, kita ni siapa. Jadi dorang minta kad atm BSN dan akan withdraw rm500 dari akaun gaji setiap bulan untuk settlekan 22k tu. Sampai sekarang. Tinggal lagi dalam 6500 utk settle.

Bila kita sendiri pinjam duit along, let say RM10k, dorang akan pegang kad atm bank gaji kita. Then, dorang akan ambil 10% drp jumlah loan. Tapi itu cuma bayaran bunga ya. Selagi kita tak bayar cash lump sum RM10K tu, selagi tu kita akan bayar 10% tu.

Kalau kita penjamin, kita akan bayar RM10 tu secara ansuran. Maksudnya, 10% every month sampai habis 10k tu. Tapi kad atm stil dorang pegang.

Ini kalau Along tempat saya lah ya. Setakat ni dorang memang update amount balance payment.

Kalau anda semua pernah nampak lelaki/pompuan pegang banyak kad atm dan di belakang kad atm tu ada sticker yg tertulis 6 digit nombor, itu adalah staff along. Mereka ditugaskan ambil duit drp akaun kita.

Aku unfollow dah nekta ni lps tgk 1st posting dia pakai bj pengantin selebret anniversari. Rasa melugai supa pompan mengandung 3 bulan laa tatau nak habaq. Aku tgk nekta ni peghak buih lagu mana tatau laaa nak habaq. Beria bervel wedding dress bagai tp sayangnya x nampak ekslusip nampak mcm org kampung juga.

Sabit pon depa x kuaq negara lama dah noh.... Berlakon pun x dak...bisnes pun x brp nak menjadi....tp ke hulu ke hiliaq angkut photog smpai kan ig dia dah supa page dongengan semata.

Managerara replied at 5-1-2020 12:18 PM
Uii dasat pinjam ahlong..ade ke sesape terlibat dalam pinjaman ahlong dalam ni? Share sikit..boleh s ...

kalau blh..elakkan pinjm ahlong..ada few my sedara yg tjebak..arwah mkcik i..cousin i..arwah mkcik i,adik beradik terpksa langsaikn balance pnjmn..around 19k mcmtu..kalau tak nnti depa dtg umah nenek i..lagi haru..nenek i dah la lemah jntung..sorang kgi cousin i..almost 100k..i pn xtau mcmane dia blh pnjm byk tu..dok melobi nk dptkn tender..sudahnya..tender taik kucing..cousin i kena kidnap ya..sampai tekencing2 dia..diorg ugut nak amik anak laki dia yg umo 6 thun..end up makcik pgi ppim..deal dgn ppim..makcik i bayo 60k...pastu i taktau la ada lg ke tak blnce nya..huhuhuhu

PurpleRuby replied at 5-1-2020 01:36 PM
Salam. Saya selalunya SR kat forum tapi bila tengok awak punya soalan ni, izinkan saya kongsi peng ...

siannya u

harap2  pinjaman along ibu u untuk sesuatu yang berguna
bukannya untuk suka2

PurpleRuby replied at 5-1-2020 01:36 PM
Salam. Saya selalunya SR kat forum tapi bila tengok awak punya soalan ni, izinkan saya kongsi peng ...

saya fhm apa yg awk rasa..sbb tu dlm islam,sangat dilarang kita berhutang..mcm kes saya,arwah mkcik janda anak dua..anak masa tu 17,14 rasanya..bekas laki tak guna..nasib baik dia hutang ahlong ada baki 19k..tapi dia bnyk hutang org..ratus ribu..amanah ikhtiar lagi..u bayangkn,lepas dia kebumi..org terus jumpa waris..yg paling kesian maklong i..bermacam jenis org dtg tuntut duit..duit insurans arwah,epf semua tpksa byo hutang yg ratus ribu.lepas decide adik bradik,blh bayo org yg ada hitam putih sahaja..ada agreemnt dgn arwah mkcik i..yg pinjmn skdar verbal mulut sahaja,kitaorg tak blh tlg..org mmg terang2 ckp..takkan halal dunia akhirat arwah mkcik i..nenek i sampai warded..jantung lemah..tak sangka anak dia mcmtu..